Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Amerykańskie dane już za nami – co z walutami?

Amerykańskie dane już za nami – co z walutami?

2016-12-22 Raport tygodniowy FMCM
Co było najważniejsze? Mieliśmy dziś kilka publikacji z USA. Istotne jest to, że trochę się one rozjechały, mówiąc językiem potocznym. Wypada więc zastanowić się nad tym, co było najistotniejsze. Otóż wydaje się, że kluczową kwestią był odczyt dynamiki PKB za III kwartał, a właściwie rewizja publikacji wstępnej.
Bilans danych bez większych zmian dla dolara

Bilans danych bez większych zmian dla dolara

2016-12-22 Raport walutowy FMCM
Pozytywnie zaskoczył dzisiaj odczyt dotyczący dynamiki PKB w III kwartale – tu wzrost wyniósł 3,5 proc. w ujęciu zanalizowanym , wobec 3,3 proc. podawanych we wcześniejszym odczycie. Szybciej rosły wydatki konsumpcyjne (3,0 proc.), wyższy był także odczyt PCE (1,5 proc.).

Zaskakujący wzrost zapasów ropy naftowej w USA

Zaskakujący wzrost zapasów ropy naftowej w USA

2016-12-22 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po spokojnym, aczkolwiek wzrostowym początku bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej, wczorajsza sesja przyniosła spadek notowań tego surowca. Cena ropy gatunku WTI wczoraj spadła o niemal 2%, schodząc tym samym poniżej poziomu 53 USD za baryłkę. Dziś rano notowania ropy WTI utrzymują się w okolicach wczorajszego zamknięcia.
Ostatni zryw zmienności?

Ostatni zryw zmienności?

2016-12-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Konsolidacja zaczyna dominować na większości rynków, gdyż inwestorzy czują coraz mniej zachęt do aktywnego handlu. Waluty G10 niemal stoją w miejscu, rynek akcji jest w stanie lekkiego schłodzenia ostatnich wzrostów, ropa i złoto handlowane są płasko.
Stabilizacja na PLN, rynek wszedł w okres przedświąteczny

Stabilizacja na PLN, rynek wszedł w okres przedświąteczny

2016-12-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4180 PLN za euro, 4,2361 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1270 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2256 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dziś przedświąteczne dane z USA

Dziś przedświąteczne dane z USA

2016-12-22 Raport poranny FMCM
Na głównej parze: Wczesnym rankiem w czwartek eurodolar lokuje się przy 1,0435-45. To znaczy, że euro jest relatywnie mocne jak na ostatnie dni, skoro niedawno mieliśmy zejścia nawet i do 1,0350 (mniej więcej). Obecny stan rzeczy nie jest jednak bardzo zaskakujący – można się w nim doszukiwać korekty na koniec roku czy też przedświątecznej.
Gra o 2000 pkt.

Gra o 2000 pkt.

2016-12-21 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po neutralnym rozdaniu na Wall Street i równie spokojnym dniu w Europie. Brak zaskoczeń ze strony rynków amerykańskich przełożył się na spokojny początek dnia na rynkach bazowych i GPW, ...
Dane z godz. 16:00 nie zmieniły układu rynku dolara

Dane z godz. 16:00 nie zmieniły układu rynku dolara

2016-12-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Sprzedaż domów na rynku wtórnym wzrosła w listopadzie do 5,61 mln. To niewielka zmiana, biorąc pod uwagę, że przed rewizją w październiku wartość ta wynosiła 5,60 mln. Ostatecznie dane wyniosły 5,57 mln. Niemniej dzisiejszy odczyt wypada lepiej od prognoz, które zakładały cofnięcie do 5,50 mln.
EUR/PLN – szczyt możliwości czy wstęp do nowej fazy?

EUR/PLN – szczyt możliwości czy wstęp do nowej fazy?

2016-12-21 Raport popołudniowy FMCM
Główna para: Eurodolar schodził wczoraj niemal do 1,0350, ale dzisiejsza świeca jest biała, korekcyjna i sięga nawet 1,0430. Takie czasy nastały, że tego rodzaju poziomy trzeba określać jako 'umocnienie euro' czy 'wzrost kursu głównej pary'. Faktycznym przełomem byłoby jednak przebicie rejonu 1,0520.
Spokojny, systematyczny wzrost cen ropy naftowej

Spokojny, systematyczny wzrost cen ropy naftowej

2016-12-21 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej jest na razie wyjątkowo spokojny na tle wcześniejszych tygodni. Notowania ropy naftowej WTI cechują się niewielką zmiennością i poruszają się systematycznie w górę. Dzisiaj rano cena tego gatunku ropy porusza się w okolicach 53,60-53,70 USD za baryłkę. Inwestorzy są coraz mniej aktywni w obliczu zbliżających się Świąt.
Krok w stronę świąt

Krok w stronę świąt

2016-12-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Globalne rynki finansowe podtrzymują schemat konsolidacji i w uśpionej atmosferze zbliżają się do końca roku. Maleje zainteresowanie handlem na rynku walutowym z zaznaczeniem niewielkiej słabości USD. Dryf widać też na rynku akcji i towarowym.
W Polsce pakiet danych o koniunkturze

W Polsce pakiet danych o koniunkturze

2016-12-21 Raport poranny FMCM
Poza granicami: Eurodolar testował wczoraj niskie poziomy rzędu ok. 1,0350. Oznaczało to, że wykroczył poza zakres wahań z kilku ostatnich dni, w każdym razie przebił go z góry na dół. Tym niemniej wieczorem mieliśmy korektę i dziś rano znów jesteśmy w pobliżu 1,04.
PLN nieco mocniejszy, oczekiwany spadek aktywności

PLN nieco mocniejszy, oczekiwany spadek aktywności

2016-12-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Wraz ze zbliżaniem się do okresu świątecznego aktywność inwestorów będzie malała. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4044 PLN za euro, 4,2351 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1166 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2410 PLN w relacji do funta szterlinga.
Spokój powrócił

Spokój powrócił

2016-12-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczoraj rynek zareagował spadkami w reakcji na demonstracje pod sejmem, ale nastoje rewolucyjne uległy wyciszeniu i powróciliśmy do wzrostów. Dziś w reakcji na dobre zachowanie giełd europejskich poszliśmy znów w górę. Pokonany został szczyt z 14 grudnia i zawitało niemal 1950 pkt.
Dolar utrzymuje mocną pozycję

Dolar utrzymuje mocną pozycję

2016-12-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Patrząc na poziomy, jakie mieliśmy przed południem, to większego cofnięcia na parach powiązanych z dolarem nie widać. Amerykańska waluta utrzymuje mocną pozycję zdobytą po wczorajszym wzroście ryzyka geopolitycznego (zamachy), a także słowach Yellen nt. spodziewanego odbicia dynamiki płac.
Yellen dobrze o rynku pracy, dolar mocniejszy

Yellen dobrze o rynku pracy, dolar mocniejszy

2016-12-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Szefowa FED przemawiając w poniedziałek wieczorem na Uniwersytecie Baltimore zwróciła uwagę, że rynek pracy jest najmocniejszy od dekady, chociaż nadal rozczarowującą sprawą jest wydajność. Zatrudnienie rośnie stabilnie, a także można dostrzec przyspieszenie dynamiki płac.
Bank Japonii niezmartwiony słabością jena

Bank Japonii niezmartwiony słabością jena

2016-12-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Przedświąteczny nastrój na rynkach jest zmącony przez obawy o skutki śmiertelnych incydentów w Niemczech i Turcji. BoJ utrzymał politykę bez zmian, bardziej optymistycznie wyraził się o perspektywach gospodarki i nie wykazał niepokoju o dynamiczne zmiany na rynku walutowym, co zahamowało wcześniejszą aprecjację jena.
Potencjał zwiększonego popytu na ropę naftową w Azji

Potencjał zwiększonego popytu na ropę naftową w Azji

2016-12-20 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej nie należała do emocjonujących – cena ropy WTI rozpoczęła i zakończyła dzień tuż powyżej poziomu 53 USD za baryłkę, a w międzyczasie cechowała się niewielką zmiennością. Dzisiejsza sesja również rozpoczyna się w okolicach 53 USD za baryłkę, co sygnalizuje utrzymującą się siłę strony popytowej.
PLN w dół za sprawą globalnego podbicia awersji do ryzyka

PLN w dół za sprawą globalnego podbicia awersji do ryzyka

2016-12-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nam słabszego złotego na bazie podbicia awersji do ryzyka po wydarzeniach w Berlinie i Ankarze. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,4284 PLN za euro, 4,2679 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1450 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2840 PLN w relacji do funta szterlinga.
Handel przy akompaniamencie mrocznych wiadomości

Handel przy akompaniamencie mrocznych wiadomości

2016-12-20 Raport poranny FMCM
Główna para i nie tylko: Niewątpliwie ze świata napłynęło w ostatnich godzinach trochę nieprzyjemnych informacji. Mieliśmy zamach na ambasadora Rosji w Turcji oraz 'przedświąteczny' atak terrorystyczny w Berlinie, w ramach którego ciężarówka wjechała w tłum ludzi na kiermaszu bożonarodzeniowym, zabijając dziewięć osób.