Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Magiczny Mario redukuje… i wydłuża

Magiczny Mario redukuje… i wydłuża

2016-12-09 Poranny Szkic walutowy AFS
Nie zważając na wzrost oczekiwań inflacyjnych Europejski Bank Centralny zapowiedział zwiększenie bilansu do końca 2017 r. o kolejne pół biliona EUR. Więcej niż oczekiwano. Euro ponownie straciło na wartości, a na europejskich giełdach podtrzymane zostały świetne nastroje.
Rozczarowująca współpraca producentów ropy naftowej

Rozczarowująca współpraca producentów ropy naftowej

2016-12-09 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej upłynęła pod znakiem wzrostów. Notowania amerykańskiej ropy gatunku WTI powróciły tym samym do okolic 51 USD za baryłkę i dzisiaj rano również utrzymują się powyżej tego poziomu. Z technicznego punktu widzenia, kluczową barierą dla byków są okolice tegorocznych szczytów cenowych, czyli rejon 51,50 USD za baryłkę.

Możliwa próba stabilizacji kursu PLN

Możliwa próba stabilizacji kursu PLN

2016-12-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę ustabilizowania kursu PLN po ostatnim okresie podwyższonej zmienności. Polska waluta jest wyceniana przez inwestorów następująco: 4,4370 PLN za euro, 4,1802 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,1120 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,2597 PLN w relacji do funta szterlinga.
Piątek z walutami

Piątek z walutami

2016-12-09 Raport poranny FMCM
Główna para: Najważniejsze już za nami. Nie jeżeli chodzi o ten miesiąc, bo czekamy oczywiście na grudniowe posiedzenie FOMC – ale jeśli chodzi o ten tydzień, to zapewne tak. Oto bowiem wczoraj odbyło się posiedzenie EBC, na którym ogłoszono, że operacja QE zostanie przedłużona do końca grudnia 2017, czyli o dziewięć miesięcy.
ECB miesza na rynkach

ECB miesza na rynkach

2016-12-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Pierwsza reakcja euro na informację, że od marca 2017 r. program skupu aktywów zostanie zmniejszony do 60 mld EUR miesięcznie z obecnych 80 mld EUR była pozytywna. Niemniej im więcej szczegółów zaczęliśmy poznawać tym gorzej.
Spadek zapasów ropy naftowej w USA

Spadek zapasów ropy naftowej w USA

2016-12-08 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po dynamicznej zwyżce notowań ropy naftowej w drugiej połowie minionego tygodnia, bieżący tydzień przynosi odreagowanie spadkowe. Wczoraj cena amerykańskiej ropy gatunku WTI zniżkowała o ponad 2%, schodząc tym samym poniżej bariery 50 USD za baryłkę.
Problem wygórowanych oczekiwań

Problem wygórowanych oczekiwań

2016-12-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnie posiedzenie ECB w tym roku zbiega się w czasie z początkiem procesu czyszczenia pozycji na zamknięcie okresu. EUR/USD jest wyżej, gdyż rynek nosi się z obawami, że prezes Draghi może nie spełnić wygórowanych oczekiwań rynku. Mimo to, patrząc dalej w przyszłość, trudno być zwolennikiem długich pozycji w euro.
EBC: łagodzenie z jastrzębią retoryką?

EBC: łagodzenie z jastrzębią retoryką?

2016-12-08 Poranny Szkic walutowy AFS
Europejski Bank Centralny wydłuży dziś programu QE poza marzec 2017 r., ale przekaz z konferencji prasowej M. Draghiego będzie dość restrykcyjny (ultra łagodna polityka pieniężna zmierza ku końcowi), co powinno umocnić wspólną walutę. Euro może przejściowo zyskać i do złotego, ale z czasem polska waluta uzyska przewagę. Ceny walut na koniec miesiąca niższe niż obecnie.
Dziś obradują włodarze euro

Dziś obradują włodarze euro

2016-12-08 Raport poranny FMCM
Eurodolar wciąż wysoko: Przypomnijmy, że u progu drugiej połowy listopada eurodolar przekroczył od góry granicę 1,07 – i poszedł jeszcze niżej, nawet do 1,0520 (24 listopada). Ostatecznie jednak cały okres od połowy listopada do pierwszych dni grudnia można postrzegać jako czas konsolidacji.
USD/PLN blisko 4,1, mocne odbicie na FX i FI

USD/PLN blisko 4,1, mocne odbicie na FX i FI

2016-12-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego PLN, który znajduje się blisko 4,1 PLN za dolara amerykańskiego. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,4263 PLN wobec euro, 4,1027 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0838 PLN za franka szwajcarskiego oraz 5,1947 PLN w relacji do funta szterlinga.
Poprawa nastrojów przed EBC

Poprawa nastrojów przed EBC

2016-12-07 Poranny Szkic walutowy AFS
W oczekiwaniu na decyzję Europejskiego Banku Centralnego, który najpewniej rozszerzy jutro programu QE poza marzec 2017 r. nastawienie do rynków wschodzących wyraźnie się poprawiło. Pojawiły się sygnały trwałej zmiany dominujących od miesiąca tendencji.
Odreagowanie na FX i FI, rynki czekają na EBC

Odreagowanie na FX i FI, rynki czekają na EBC

2016-12-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po prawie dwóch sesjach wzrostu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4601 PLN za euro, 4,1589 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1181 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2603 PLN w relacji do funta szterlinga.
Gdzie jesteśmy o poranku?

Gdzie jesteśmy o poranku?

2016-12-07 Raport poranny FMCM
Na eurodolarzeŁ Dziś rano eurodolar rezyduje przy 1,0720. Poniżej maksimów notowanych u progu tego tygodnia, ale na pewno powyżej zakresu wahań, który obowiązywał w tygodniu minionym. Tym samym za wsparcie można uznać okolicę 1,0680-90.
Czas na wieczorne podsumowanie

Czas na wieczorne podsumowanie

2016-12-06 Raport wieczorny FMCM
Wielki świat Zachodu: Eurodolar po godzinie 20:00 pozycjonuje się w okolicach poziomu 1,07. W zasadzie to minima z dnia (w przybliżeniu). Szczyty notowano po 9:00, było to ok. 1,0785. Później wykres stopniowo schodził na południe, umacniał się dolar.
Mikołajowe apetyty do zakupów

Mikołajowe apetyty do zakupów

2016-12-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
W ostatnich dwóch dniach stało się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Wczoraj WIG20 jednym ruchem pokonał 1800 pkt. i kolejne dwa szczyty z ostatnich 3 miesięcy. Tak duży wzrost (+3,5 proc. ) jest czymś wyjątkowym. Dziś marsz na północ był kontynuowany.
Euro po sporych zwyżkach

Euro po sporych zwyżkach

2016-12-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: W opinii Jamesa Bullarda FED nie powinien być agresywny w swoim podejściu – powtórzył, że po grudniowej podwyżce, warto wstrzymać się z dalszymi posunięciami nawet do 2019 r. Z jego strony nie jest to jednak nic nowego. Bullard skomentował też potencjalny wpływ „trumponomiki” stwierdzając, że stymulacja gospodarki powinna być prowadzona w okresie recesji.
Szaleństwo podparte doświadczeniami sprzed roku

Szaleństwo podparte doświadczeniami sprzed roku

2016-12-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Niezaskakujący wynik włoskiego referendum przyniósł zaskakujące zachowanie rynku walutowego. Nagły atak zmienności przywołuje demony z zeszłego roku, kiedy spodziewane wydarzenia przyniosły niespodziewane rezultaty. Trudny czas dla sprzedających EUR, zagadka dla kupujących USD.
Rekordowa produkcja ropy naftowej w OPEC

Rekordowa produkcja ropy naftowej w OPEC

2016-12-06 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Poniedziałkowa sesja na rynku ropy naftowej przyniosła na początku wzrost do poziomu tegorocznych maksimów cenowych. W przypadku amerykańskiej ropy WTI oznaczało to przekroczenie poziomu 52 USD za baryłkę.
Sygnały odreagowania na złotym

Sygnały odreagowania na złotym

2016-12-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Giełdy po raz kolejny przewrotnie reagują na wydarzenie o potencjalnie fatalnym wydźwięku (włoskie referendum). W kilka minut odrabiają straty. To w krótkim terminie oznaka braku poważniejszych obaw o losy gospodarki i siły dotychczasowych tendencji, ale w dłuższym działanie mogące usypiać czujność.
PLN pomiędzy Włochami, S&P i zmianami na rynkach bazowych

PLN pomiędzy Włochami, S&P i zmianami na rynkach bazowych

2016-12-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po wczorajszej niezwykle zmiennej sesji. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,4961 PLN za euro, 4,1819 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1505 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3287 PLN w relacji do funta szterlinga.