Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Odwrót od ryzyka, ucieczka do dolara

Odwrót od ryzyka, ucieczka do dolara

2017-03-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Wtorkowa sesja nie obfituje w ważne dane makroekonomiczne. Główny punkt dnia, czyli decyzja Banku Rezerwy Australii już za nami. Oczywiście nie mogło być mowy o zmianie parametrów polityki, ale optymistyczne spojrzenie na kondycje globalnej, chińskiej i australijskiej gospodarki wsparło AUD. Nocne 0,5 – proc. umocnienie wynika też z faktu, że władze monetarne z dystansem podchodzą do obecnej siły waluty.
MAE: USA będą dynamicznie zwiększać produkcję ropy naftowej

MAE: USA będą dynamicznie zwiększać produkcję ropy naftowej

2017-03-07 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku ropy naftowej upływa bez większych emocji. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych porusza się dzisiaj rano w okolicach 53 USD za baryłkę przy niewielkiej zmienności. Notowania ropy naftowej utrzymują się tym samym w średnioterminowym kanale bocznym, który kształtuje się na wykresie tego surowca od połowy grudnia ubiegłego roku.

Europa wielu prędkości może pogrążyć euro

Europa wielu prędkości może pogrążyć euro

2017-03-07 Poranny Szkic walutowy AFS
Liderzy największych krajów Unii proponują Europę wielu prędkości jako remedium na Brexit. Niebezpieczny i niekorzystny kierunek zmian, nie tylko dla Polski, ale wielkiego projektu Wspólnoty i euro. Rynki stabilne, żyją bieżącymi sprawami. Prognozy bez zmian – EUR/USD będzie zwyżkował, złoty lekko straci, szczególnie do euro.
Eurodolar i publikacje makro

Eurodolar i publikacje makro

2017-03-07 Raport poranny FMCM
Wielki świat: Jeśli chodzi o dane makroekonomiczne, to w dzisiejszym pakiecie większe znaczenie będą mieć takie informacje jak np. niemiecka dynamika zamówień w przemyśle za styczeń (o 8:00) czy finalny odczyt dynamiki PKB Eurolandu za IV kw. 2016 (o 11:00).
PLN utrzymuje konsolidację, RPP w kalendarzu

PLN utrzymuje konsolidację, RPP w kalendarzu

2017-03-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po podwyższonej zmienności na początku tygodnia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3074 PLN za euro, 4,0681 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0223 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9786 PLN w relacji do funta szterlinga.
Francuski temat i główna para walutowa

Francuski temat i główna para walutowa

2017-03-06 Raport popołudniowy FMCM
Ruchy oczekiwane czy nie? W gruncie rzeczy, patrząc rankiem na eurodolara, wówczas rezydującego w okolicach 1,06, podejrzewaliśmy, że tak czy inaczej piłka w najbliższym czasie ulokuje się po stronie waluty amerykańskiej. To znaczy: wciąż taka się wydaje sensowna perspektywa fundamentalna, biorąc pod uwagę nastawienie Fed, relatywnie jastrzębie.
Jutro nad ranem decyzja Banku Australii

Jutro nad ranem decyzja Banku Australii

2017-03-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Decyzja RBA spodziewana jest we wtorek, 7 marca o godz. 4:30. Oczekuje się utrzymania dotychczasowego status quo, co oznacza, że RBA w tym roku nie zmieni stóp procentowych (główna 1,50 proc.). Rynek pieniężny próbuje wyceniać taki ruch na I połowę 2018 r., ale wiele będzie zależeć od danych makro – zwłaszcza kluczowy pozostaje rynek pracy, ale i też inflacja.
Krótka korekta dolara (na razie)

Krótka korekta dolara (na razie)

2017-03-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: W piątek Sekretarz ds. Handlu, Wilbur Ross zwrócił uwagę, że konieczność podjęcia działań ułatwiających amerykański eksport. Zapowiedział „rozsądne” miany w NAFTA, zwrócił uwagę na mechanizmy mogące ustabilizować notowania meksykańskiego peso, zaznaczył, że korzyści ze słabego peso mają Niemcy. Uwagę przyciągnęły jednak wypowiedzi członków FED.
Kolejny wzrost liczby funkcjonujących wiertni w USA

Kolejny wzrost liczby funkcjonujących wiertni w USA

2017-03-06 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Miniony tydzień na rynku ropy naftowej zakończył się spadkiem notowań tego surowca. Mimo piątkowego odbicia notowań w górę, już dzisiejsza sesja przynosi powrót do zniżek. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI powróciły więc dzisiaj rano poniżej poziomu 53 USD za baryłkę.
Dolar jakby nie wierzył w podwyżkę stóp

Dolar jakby nie wierzył w podwyżkę stóp

2017-03-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynek pieniężny i ekonomiści są niemal pewni wzrosty stopu funduszy federalnych po 15 marca o 25 pkt bazowych, lecz dolar zachowuje się tak, jakby nie wierzył w tę podwyżkę. Oznacza to, że albo Fed stóp jednak nie podniesie albo, nawet jeśli to zrobi, waluta USA straci na wartości.
Start payrollsowego tygodnia

Start payrollsowego tygodnia

2017-03-06 Raport poranny FMCM
Poniedziałek – zaczynamy: Co mamy dziś w programie makroekonomicznym? Nie aż tak wiele, niemniej dane te w pewien sposób będą istotne, a w każdym razie ciekawe. Na przykład o 10:30 poznamy indeks Sentix – syntetyczny wskaźnik dla Strefy Euro, prognozuje się wzrost z 17,4 pkt do 18,5 pkt.
Utrzymanie konsolidacji na PLN

Utrzymanie konsolidacji na PLN

2017-03-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych ruchów na wycenie PLN, chociaż lokalnie możemy zaobserwować lekkie podbicie układu risk-off. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3016 PLN za euro, 4,0564 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0173 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9785 PLN w relacji do funta szterlinga.
Końcówka tygodnia przyniosła wzmocnienie euro

Końcówka tygodnia przyniosła wzmocnienie euro

2017-03-05 Raport tygodniowy FMCM
Sytuacja głównej pary: To, że piątkowa świeca na eurodolarze jest wzrostowa, zakrawa raczej na paradoks typowy dla rynku forex – to znaczy taki, w myśl którego reakcja na jastrzębie informacje jest skierowana przeciw walucie, która teoretycznie powinna się wzmocnić.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-03-03 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Raport z amerykańskiego rynku pracy może oznaczać być albo nie być dla marcowej podwyżki. Wycena rynkowa ruchu Fed za niecałe dwa tygodnie sięga niemal 90 proc., więc w przypadku rozczarowania danymi USD znajdzie się w opałach. Ponadto mamy decyzję banków centralnych z Australii, Polski i Eurolandu.
Dolar czeka na sygnały z FED

Dolar czeka na sygnały z FED

2017-03-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Zdaniem dziennikarza CNBC, Johna Harwooda, Sekretarz Skarbu miał powiedzieć republikańskim członkom Komisji Bankowej Senatu, że nie popiera rozwiązań ws. podatku granicznego przygotowanych przez Kongres.
Korekta podbicia wyceny PLN, inwestorzy czekają na FED

Korekta podbicia wyceny PLN, inwestorzy czekają na FED

2017-03-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po ostatnich sesjach podwyższonej zmienności. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2971 PLN za euro, 4,0844 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0347 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0103 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,764% w przypadku obligacji 10-letnich.
Czyje słowa będą dziś ważne?

Czyje słowa będą dziś ważne?

2017-03-03 Raport poranny FMCM
Dziś po południu, dziś wieczorem: Dziś o 16:15 wypowiedzą się Charles Evans i Jeffrey Lacker z Rezerwy Federalnej. O 18:15 inny przedstawiciel tej instytucji – Jerome Powell – wystąpi na konferencji poświęconej przyszłości finansów i rynków kapitałowych w Connecticut.
Jutro wieczorem ważna kumulacja wystąpień członków FED

Jutro wieczorem ważna kumulacja wystąpień członków FED

2017-03-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnie godziny nie przynoszą większych zmian w pozycji dolara, który pozostaje silny we wszystkich ustawieniach. Opublikowane o godz. 14:30 dane o cotygodniowym bezrobociu nieco pomogły, gdyż nieoczekiwanie liczba wniosków zmalała do 223 tys. (szacowano odbicie do 254 tys.).
Czwartkowe popołudnie na wykresach

Czwartkowe popołudnie na wykresach

2017-03-02 Raport popołudniowy FMCM
Co widzimy? Eurodolar sięgał dziś okolic 1,0545 – i tylko na tyle było stać graczy podbijających kurs euro. Teraz mamy ok. 1,0515-20. Zatem piłka jest po stronie dolara, co wpisuje się w najnowsze nastroje, a w gruncie rzeczy także w perspektywy długoterminowe.
Nawet gołębie brzmią jak jastrzębie

Nawet gołębie brzmią jak jastrzębie

2017-03-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Dane z USA pozostają solidne, a kolejne głosy z Fed otwierają drogę do podwyżki w najbliższym czasie. A jednak USD nie kwapi się do rozpędzenia zwyżek. Techniczne opory pozostają ważne, tak samo jak wątpliwości, czy rzeczywiście Fed stać na ruch już w marcu? Pozytywny sentyment wspiera waluty ryzykowne, a rajd rynku akcji jest zachętą dla wzrostów USD/JPY.