Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wybieganie myślami do czerwca

Wybieganie myślami do czerwca

2017-03-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Pytaniem na dziś jest, jak silny musi być raport z rynku pracy USA, by zmienić rynkowe oczekiwania względem Fed wykraczające poza pewną podwyżkę w marcu? ADP ze środy nie daje gwarancji na nic, gdyż ważniejsza niż dane o zatrudnieniu będzie dynamika płac. Duża niespodzianka jest konieczna, by USD nie padł ofiarą przedweekendowej realizacji zysków.
EBC (nieco) zmienia ton

EBC (nieco) zmienia ton

2017-03-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Europejski Bank Centralny (EBC) dostrzega umacnianie ożywienia i nieznacznie zaostrza przekaz. Pozostaje jednak wciąż w fazie ostrego łagodzenia polityki pieniężnej. Euro mocniejsze, ale silniejszy ruch na podstawowej parze EUR/USD dziś po danych z rynku pracy w USA. Złoty słabszy w ślad za przeceną walut rynków wschodzących.

PLN pozostaje w konsolidacji przed danymi z USA

PLN pozostaje w konsolidacji przed danymi z USA

2017-03-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie PLN w oczekiwaniu na popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Polska waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,3247 PLN za euro, 4,0805 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0305 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9610 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dwa istotne punkty

Dwa istotne punkty

2017-03-10 Raport poranny FMCM
Zagraniczne tematy: Wydaje się, że dwa główne punkty w dzisiejszym kalendarium makroekonomicznym to godzina 14:30 (payrollsy z USA) i godzina 10:30 (brytyjskie dane o dynamice produkcji przemysłowej, dotyczące stycznia). Pierwsza z publikacji (właściwie będzie to pakiet danych) powinna wpłynąć na eurodolara, druga – na pary powiązane z funtem.
ECB w centrum uwagi

ECB w centrum uwagi

2017-03-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Model Atlanta GDPNow przyniósł kolejną rewizję w dół, co do oczekiwań związanych ze wzrostem PKB w I kwartale – do 1,2 proc. z 1,3 proc. Dzisiejszy Wall Street Journal podał powołując się na informacje z prywatnych spotkań prezydenta Trumpa, ...
Duży wzrost zapasów ropy naftowej w USA

Duży wzrost zapasów ropy naftowej w USA

2017-03-09 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej zakończyła się dynamiczną przeceną tego surowca. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI spadły w środę o prawie 5%, kończąc sesję tuż powyżej psychologicznej bariery 50 USD za baryłkę. Tym samym, cena ropy w USA naruszyła dolne ograniczenie konsolidacji, w której notowania tego surowca znajdowały się od połowy grudnia ubiegłego roku.
Trudne wybory ECB

Trudne wybory ECB

2017-03-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Jeśli wierzyć wskazaniom ADP, nic już nie stoi na przeszkodzie marcowej podwyżce Fed. Dolar pozostaje mocny w ślad za odpowiedzią rynku długu USA. W Europie nie brakuje oczekiwań na jastrzębie wzmianki w dzisiejszym komunikacie ECB, nawet jeśli nie leży to w interesie samego banku centralnego.
Draghi pod presją jastrzębi, pomaga ropa

Draghi pod presją jastrzębi, pomaga ropa

2017-03-09 Poranny Szkic walutowy AFS
Mocne spadki cen ropy poddają w wątpliwość hossę na surowcach (i rynkach emerging markets) powodowaną oczekiwanym wzrostem inflacji. Zmniejsza to presję na M. Draghiego, by wycofywał się z ultra łagodnej polityki pieniężnej. Posiedzenie EBC dziś w centrum uwagi. Podwyżka w USA pewna po dynamicznym wzroście zatrudnienia w lutym.
PLN bez większych zmian po RPP, EBC w kalendarzu

PLN bez większych zmian po RPP, EBC w kalendarzu

2017-03-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, chociaż m.in. na USD/PLN widoczne są próby rozegrania impulsu wzrostowego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3080 PLN za euro, 4,0911 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0281 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9731 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolar nisko przed EBC

Eurodolar nisko przed EBC

2017-03-09 Raport poranny FMCM
Dziś posiedzenie: O 13:30 mamy amerykański raport Challengera na temat planowanej liczby zwolnień, zaś o 14:30 dane (również z USA) o zmianie cen importu i eksportu w lutym oraz o tygodniowej liczbie wniosków o zasiłek – ale fundamentalne dla dzisiejszej sesji będzie raczej posiedzenie szefostwa Europejskiego Banku Centralnego.
RPP, ADP i co dalej?

RPP, ADP i co dalej?

2017-03-08 Raport wieczorny FMCM
Dolar w mocy: Waluta amerykańska pozostaje silna – w każdym razie w relacji do euro. Mamy 1,0545-50 na głównej parze, a minima z dnia to nawet 1,0535. Z kolei maksima dobowe, nocne, opiewały na ok. 1,0575.
Punkt równowagi

Punkt równowagi

2017-03-08 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie dały mieszany obraz nastrojów na rynku. Spółki małe i średnie zachowywały się czytelnie słabiej, gdy akcje skupione w WIG20 zyskały po trzydniowej słabości. Od poranka rynek blue chipów szukał zwyżki, ale przeciwko bykom grały spadkowe sesje w USA i przeceny na otwarciach rynków europejskich.
Lepszy ADP podbił dolara

Lepszy ADP podbił dolara

2017-03-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze szacunki firmy ADP dotyczące liczby nowych etatów w sektorze prywatnym w lutym różniły się od rynkowego konsensusu aż o 108 tys. (298 tys. vs 190 tys.). To rozbudziło apetyty przed piątkowymi odczytami Departamentu Pracy.
Awersja do ryzyka wzbiera

Awersja do ryzyka wzbiera

2017-03-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (z publikacją nowych projekcji makroekonomicznych) oraz dane z amerykańskiego rynku pracy, czyli kluczowe wydarzenia tego tygodnia skumulowane są w jego końcówce, co stosunkowo mocno ogranicza wahania głównych par walutowych.
Dolar fundamentalnie za drogi?

Dolar fundamentalnie za drogi?

2017-03-08 Poranny Szkic walutowy AFS
Kolejny dowód na to, że amerykański dolar mocno ciąży na wynikach handlu. W styczniu deficyt w wymianie wzrósł do najwyższego poziomu od 5 lat i to pomimo znaczącego spadku importu surowców energetycznych. Fundamentalnie waluta USA bynajmniej nie jest za słaba.
Utrzymanie konsolidacji na PLN, RPP potencjalnie bez zaskoczeń

Utrzymanie konsolidacji na PLN, RPP potencjalnie bez zaskoczeń

2017-03-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian, w konsekwencji również PLN oscyluje blisko punktów odniesienia z wtorku. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,3032 PLN za euro, 4,0752 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0189 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9661 PLN w relacji do funta szterlinga.
Amerykański rynek pracy pod lupą ADP

Amerykański rynek pracy pod lupą ADP

2017-03-08 Raport poranny FMCM
Gdzie jesteśmy? Jeżeli mowa o wykresie głównej pary walutowej, to jesteśmy przy 1,0560. To poziom niższy od tego, o którym pisaliśmy wczoraj wieczorem, a i tamte rejony uznaliśmy za wyrażające siłę dolara. Cóż, warto pamiętać o tym, że rynek wysoko wycenia szanse na marcową podwyżkę stóp. Czy do takiej podwyżki naprawdę dojdzie? Tego dowiemy się już za tydzień.
Waluty w rytmie danych

Waluty w rytmie danych

2017-03-07 Raport popołudniowy FMCM
Główna para, główny temat: Dziś zmienność na eurodolarze nie była zbyt duża. Pieniądz amerykański pozostaje relatywnie silny – w tym sensie, że mamy ok. 1,0580 i nie widać zdecydowanego ataku na wyższe poziomy. Technicznie rzecz biorąc, można wziąć pod uwagę następującą linię spadkową: po maksimach kolejno z 8 września, przełomu września i października, 3 listopada i 2 lutego.
Giełda w cieniu Polimeksu

Giełda w cieniu Polimeksu

2017-03-07 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po dzisiejszej sesji można śmiało powiedzieć, że narodził się nowy król spekulacji. Jest nim duża budowlana spółka, która narodziła się jakby na nowo – Polimeks Mostostal Siedlce. Kilka lat temu zanotowała gigantyczne straty związane z kontraktami na budowę autostrad.
Płasko we wtorek rano

Płasko we wtorek rano

2017-03-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Australia: RBA jak oczekiwano nie zmienił na dzisiejszym posiedzeniu parametrów polityki pieniężnej – główna stopa procentowa pozostała na poziomie 1,50 proc. W komunikacie zwrócono uwagę na fakt mocnego wzrostu eksportu, oraz inwestycji firm poza sektorem wydobywczym, co przyczyniło się do dobrych danych PKB za IV kwartał.