Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czekając, aż coś się wydarzy

Czekając, aż coś się wydarzy

2017-04-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Awersja do ryzyka z początku tygodnia została zatrzyma we wtorek po południu, ale na razie nie widać pozytywnego odbicia, gdyż inwestorzy szukają kierunku i czekają na świeże impulsy. Debata prezydencka we Francji nie przyniosą nic interesującego dla europejskich aktywów.
Nieoczekiwany zastój w wydobyciu ropy naftowej

Nieoczekiwany zastój w wydobyciu ropy naftowej

2017-04-05 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczęły wczorajszą sesję od spadków, jednak to negatywne podejście inwestorów zmieniło się później, w wyniku czego cena ropy zakończyła wtorek na wyraźnym plusie. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI odbiły się w górę od poziomu 50 USD za baryłkę i na koniec dnia dotarły do okolic 51 USD za baryłkę. Dzisiaj rano przewaga kupujących się utrzymuje.

Przecieki w Fed. RPP ponownie gołębio?

Przecieki w Fed. RPP ponownie gołębio?

2017-04-05 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynek ze stoickim spokojem zareagował na ujawnienie afery przeciekowej i rezygnację członka Fed J. Lackera wskazując, że może nie być to nowe i odosobnione zjawisko. Dziś decyzja w sprawie stóp NBP. Oczekujemy stabilnych stóp oraz łagodnego tonu komunikatu i wypowiedzi prezesa A. Glapińskiego na konferencji prasowej. Powinno to podtrzymać łagodną tendencję słabnięcia złotego.
PMI – tym razem usługi

PMI – tym razem usługi

2017-04-05 Raport poranny FMCM
Spokój – ale czy przed burzą? Sytuacja na eurodolarze jest nadal niejasna. Mamy 1,0670, wczoraj byliśmy, zwłaszcza w minimach, trochę niżej, ale bez szoku. Rynek nie jest pewien, w którą stronę prowadzić notowania i jak oceniać przyszłość polityki ekonomicznej Trumpa, a ściślej – jej szans powodzenia.
PLN bez większych zmian, rynek czeka na zapiski FED

PLN bez większych zmian, rynek czeka na zapiski FED

2017-04-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po ostatnich sesjach cechujących się podwyższoną zmiennością. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2471 PLN za euro, 3,9797 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9715 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9532 PLN w relacji do funta szterlinga.
Podsumowując wtorek

Podsumowując wtorek

2017-04-04 Raport wieczorny FMCM
Eurodolar na spokojnie: Widać swego rodzaju niepewność na eurodolarze. Dziś notowano nieśmiałe zejście do 1,0636, ale byliśmy i powyżej 1,0670. Rynek nie do końca wie, jak traktować przyszłość planów gospodarczych Trumpa, np. to, czy uda mu się przeforsować w Kongresie propozycje podatkowe. W każdym razie powinno być to łatwiejsze niż przepchnięcie Trumpcare.
Warszawa lepiej od otoczenia

Warszawa lepiej od otoczenia

2017-04-04 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Skoro wczoraj WIG20 znalazł wsparcie na dołku z 9 marca i zakończył sesję wyraźnym 2 proc. wzrostem, to pojawiła się możliwość zakończenia korekty. Wobec braku wyraźnych negatywnych sentymentów z innych parkietów rozpoczęliśmy sesję neutralnie, ale już w pierwszej godzinie pojawiły się wzrosty.
Kolejny test ważnego poziomu oporu na wykresie złota

Kolejny test ważnego poziomu oporu na wykresie złota

2017-04-04 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej zakończyły ubiegły tydzień w miarę neutralnie. Z technicznego punktu widzenia, w ostatnich dniach kluczowy był test technicznego oporu w okolicach poziomu 1260 USD za uncję, który pokazał siłę tej bariery. W ubiegłym tygodniu nie udało się jej pokonać, co doprowadziło do późniejszych zniżek.
Niepewność może być niełaskawa

Niepewność może być niełaskawa

2017-04-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Czasami niewiele potrzeba, by zmącić spokój rynków finansowych, a wczorajsze tragiczne wydarzenia w Rosji przechyliły szalę na rzecz awersji do ryzyka. Wciąż daleko jesteśmy od oznak rozkręcania się spirali głębszej wyprzedaży, ale rynek akcji jest niżej, spadają rentowności obligacji, zyskuje złoto i jen.
Złoty powoli oddaje zyski

Złoty powoli oddaje zyski

2017-04-04 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty wyczerpał krótkoterminowy potencjał wzrostów i będzie się osłabiał. Cele na kwiecień na podstawowych parach (EUR/PLN, USD/PLN) ustawione są nawet 10 groszy wyżej, niż obecnie. Tracą także waluty krajów wschodzących. Trwa odwrócenie trendów obserwowanych w pierwszych miesiącach roku.
Wyhamowanie korekty na PLN

Wyhamowanie korekty na PLN

2017-04-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę ustabilizowania wyceny PLN po wczorajszym podbiciu zmienności. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2380 PLN za euro, 3,9695 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9657 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9504 PLN w relacji z funtem szterlingiem.
Po południu dane zza Wielkiej Wody

Po południu dane zza Wielkiej Wody

2017-04-04 Raport poranny FMCM
Kwestia euro i dolara: Na razie zmienność na głównej parze walutowej jest niewielka. Zresztą, w Chinach nie ma np. sesji, bo jest tam obchodzone Święto Zmarłych. Wyłącza to z handlu potencjalnie grube sumy. Wykres eurodolara oscyluje spokojnie w rejonie 1,0660-70. Sytuacja jest patowa – teoretycznie możemy pójść w każdą ze stron.
Temat dolara jeszcze nie całkiem klarowny

Temat dolara jeszcze nie całkiem klarowny

2017-04-03 Raport wieczorny FMCM
Wykres głównej pary: Dzisiejszy zakres wahań na eurodolarze nie był – czy też nie jest – zbyt szeroki. Zanotowano w każdym razie zejście poniżej 1,0645, czyli poniżej minimów z ubiegłego tygodnia. To może sugerować, że strona pro-dolarowa chce jeszcze coś ugrać, ale z drugiej strony dzień dobiega końca na wyższych poziomach.
Nowe rozdanie

Nowe rozdanie

2017-04-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Zaczyna się nowy kwartał i mamy nadzieję, że będzie równie ekscytujący, co poprzedni. USD jest niżej licząc do początku roku, ale dziś dane makro mogą przemawiać na jego korzyść; EUR wytraca euforię wywołaną rzekomą zmianą nastawienia ECB; GBP musi zmierzyć się z początkiem procesu Brexitu.
Wzmocniona atrakcyjność USD, obniżona PLN

Wzmocniona atrakcyjność USD, obniżona PLN

2017-04-03 Poranny Szkic walutowy AFS
Spadek inflacji w marcu oddala perspektywę wzrostu stóp procentowych, co zmniejsza atrakcyjność złotego w transakcjach typu carry trade. Kwiecień upłynie naszym pod znakiem osłabienia polskiej waluty. Na rynku międzynarodowym wzmocniona pozycja dolara. Wskaźnik PCE w USA powyżej celu Fed przybliża kolejną podwyżkę stóp.
Kontekstem będą indeksy PMI i głosy z FOMC

Kontekstem będą indeksy PMI i głosy z FOMC

2017-04-03 Raport poranny FMCM
Na głównej parze: Na eurodolarze mamy ok. 1,0670. Wykres powoli podnosi się po minimach z końca ubiegłego tygodnia. Może to oznaczać, że nie dobijemy do linii wzrostowej łączącej dołki z 3 stycznia i 2 marca (linia ta biegnie obecnie trochę poniżej 1,06).
PLN jedną z najmocniejszych walut I kw.

PLN jedną z najmocniejszych walut I kw.

2017-04-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie PLN wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2291 PLN za euro, 3,9599 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9541 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9646 PLN w relacji do funta szterlinga.
Banki, jastrzębie, pieniądze

Banki, jastrzębie, pieniądze

2017-03-31 Raport tygodniowy FMCM
Śpiew ptaków: W tytule raportu pominęliśmy gołębie. W zasadzie to błąd, który trzeba natychmiast skorygować – albowiem jest faktem, że w obrębie Fed mamy także i tych, którzy nie są aż tak bardzo nastawieni na zacieśnianie polityki monetarnej.
Wiosenna zadyszka

Wiosenna zadyszka

2017-03-31 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie kończyły tydzień, miesiąc i kwartał. W efekcie w podsumowaniu sesji warto spojrzeć na rynek z różnych perspektyw czasowych. W układzie dziennym, który przyniósł spadek WIG20 o 1,5 procent, rynek ma za sobą kolejną sesję flirtu z dolnym ograniczeniem miesięcznego zawieszenia pomiędzy 2308-2300 pkt. na północy i 2200-2190 pkt. na południu.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-03-31 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W pierwszym tygodniu kwietnia uwaga przenosi się na dane makro z USA i wskazówki z nich płynące dla polityki monetarnej. Raport z rynku pracy jest głównym wydarzeniem, ale minutki FOMC też rzucą więcej światła na przyszłą ścieżkę stóp procentowych. Mamy też decyzje banków centralnych w Australii i Polsce oraz serię odczytów PMI/ISM.