Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN koryguje ostatnie wzrosty

PLN koryguje ostatnie wzrosty

2018-01-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego dolara, co w konsekwencji utrzymuje presję podażową na walutach EM, w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,1702 PLN za euro, 3,4864 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5661 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7330 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,237% w przypadku obligacji 10-letnich.
Bostic, Williams i dolarowa korekta

Bostic, Williams i dolarowa korekta

2018-01-08 Raport wieczorny FMCM
W dół, quand meme... W dół – tak się porusza wykres eurodolara. Tak się w każdym razie poruszał na dzisiejszej sesji. Nie udało się przebicie 1,2080 w trwały sposób w ostatnich dniach, zatem notowania poszły na południe, acz z "dwudziestką" był tymczasowy problem. Dzisiejsze dołki – ok. 1,1955 – można utożsamić ze szczytem listopadowym, to dawałoby pretekst do mówienia o wsparciu.

Wall Street czeka na pierwsze wyniki spółek

Wall Street czeka na pierwsze wyniki spółek

2018-01-08 Komentarz giełdowy XTB
Rynki akcji mają za sobą niezwykle udany początek roku. W przypadku amerykańskich giełd poprzedni tydzień był najlepszy od ponad roku, natomiast wzrosty obserwowane w Europie były największe od kwietnia. Obecnie wkraczamy w sezon wyników, zatem sentyment na giełdach ponownie dyktować będą publikowane przez spółki sprawozdania finansowe.
Zmiana sentymentu wobec dolara

Zmiana sentymentu wobec dolara

2018-01-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Opublikowane w piątek po południu dane Departamentu Pracy USA pokazały mniejszy od zakładanego przez rynek wzrost liczby nowych etatów. W sektorze pozarolniczym wyniósł on 148 tys., a oczekiwano 190 tys. Stopa bezrobocia pozostała na poziomie 4,1 proc. (najniższym od grudnia 2000 r.), ...
Dopasowanie OPEC z nawiązką do porozumienia naftowego

Dopasowanie OPEC z nawiązką do porozumienia naftowego

2018-01-08 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej zakończyły miniony tydzień na wyraźnym plusie. Piątkowa sesja była jednak spadkowa, gdyż ceny ropy odreagowywały wcześniejsze dynamiczne zwyżki. Dzisiaj rano ceny amerykańskiej ropy naftowej WTI utrzymują się w okolicach piątkowego zamknięcia, czyli okolic 61,50 USD za baryłkę.
Nowy rok, nowy rząd

Nowy rok, nowy rząd

2018-01-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Głośno zapowiadane zmiany w gabinecie Mateusza Morawieckiego to kwestia nie dni, lecz godzin – tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Adama Bielana, wicemarszałka Senatu. Biorąc pod uwagę planowaną delegację polskiego premiera do Brukseli spodziewamy się, że finalny efekt przetasowań zostanie jednak opublikowany tuż przed wtorkowym wylotem.
Słabsze dane, mocniejszy dolar

Słabsze dane, mocniejszy dolar

2018-01-08 Poranny Szkic walutowy AFS
Niższy od prognoz odczyt liczby stworzonych miejsc pracy w USA w grudniu zachwiał nieco optymistycznym przekonaniem na temat kondycji gospodarki w 2018 r. Dolar zaczyna poprawiać swoją pozycję i spodziewamy się, że nadal będzie odrabiał straty. W ślad za odradzającą się walutą USA słabnąć będzie złoty.
Złoty nieco słabszy po danych z USA

Złoty nieco słabszy po danych z USA

2018-01-08 Poranny komentarz walutowy XTB
Pomimo faktu, że grudniowy raport z amerykańskiego rynku pracy okazał się zdecydowanie słabszy od oczekiwań, notowania dolara nie powędrowały na niższe poziomy cenowe. Wynika to zapewne z faktu, iż już wcześniej waluta ta była mocno wyprzedawana, przez co rynek poniekąd zdyskontował niekorzystne informacje.
Eurodolar utknął

Eurodolar utknął

2018-01-08 Raport poranny FMCM
Obszar wahań: Przewidywaliśmy, że eurodolar nie przebije na razie maksimów w pobliżu 1,2080 – ale też zaznaczaliśmy, że korekta może się okazać niewielka i równie ciężka do przepchnięcia, choćby dlatego, że dość klarownym i sensownym wsparciem jawi się poziom 1,20.
Wyhamowanie wzrostów PLN, rynek obserwuje dolara

Wyhamowanie wzrostów PLN, rynek obserwuje dolara

2018-01-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi wyhamowanie umocnienia PLN, wraz z lekkim odbicie wyceny USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1539 PLN za euro, 3,4545 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5394 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6841 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,213% w przypadku obligacji 10-letnich.
Wysoko, ale bez przełomu

Wysoko, ale bez przełomu

2018-01-06 Raport tygodniowy FMCM
Graniczne poziomy: Eurodolar jest na poziomie 1,2050 – gdy piszemy te słowa w piątek wieczorem. A zatem nie doszło do przełomu – to znaczy wykres nie wybił się w ewidentny sposób powyżej maksimów, które testowano we wrześniu. W zasadzie cały ten tydzień był poświęcony ich testowaniu. Mowa o okolicy linii 1,2080.
Efekt stycznia przejmuje kontrolę

Efekt stycznia przejmuje kontrolę

2018-01-05 Komentarz giełdowy XTB
Na głównych parkietach na świecie mamy do czynienia ze świetnymi nastrojami wśród inwestorów. Ciężko doszukiwać się konkretnych powodów, dlatego warto przytoczyć znaną regułę mówiącą o tym, że w styczniu inwestorzy ponownie zabierają się do kupowania akcji. Wystarczy wspomnieć jedynie o kolejnych rekordach na Wall Street, czy o Daxie, który dobił do lokalnych szczytów z połowy poprzedniego miesiąca.
Płace mogą dać szanse dolarowi, jeżeli wypadną powyżej oczekiwań

Płace mogą dać szanse dolarowi, jeżeli wypadną powyżej oczekiwań

2018-01-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Opublikowane wczoraj po południu szacunki ADP na grudzień wypadły znacznie powyżej szacunków na poziomie 190 tys. – wynik to 250 tys. CHINY: Tamtejsza prasa spekuluje, jako rząd miał podtrzymać cel 6,5 proc. dynamiki wzrostu PKB także w tym roku. Oczekuje się też stabilizacji notowań juana.
Ostatnia szansa na uratowanie dolara

Ostatnia szansa na uratowanie dolara

2018-01-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Dominującym przekonaniem inwestorów na przełomie roku jest sprzedaż dolara do wszystkiego: głównych walut, rynków wschodzących i surowców. W tym tygodniu tendencja ta wyhamowała, gdyż nigdy nie można wykluczyć ryzyka, że raport z rynku pracy USA obróci warunki rynkowe do góry nogami. Podobna (choć w mniejszej skali) logika tyczy się EUR w oczekiwaniu na szacunki inflacji z Eurolandu. Reszta będzie tylko tłem.
Dynamiczne zmiany w zapasach paliw w USA

Dynamiczne zmiany w zapasach paliw w USA

2018-01-05 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej w bieżącym tygodniu utrzymują się na wyraźnym plusie. Niemniej, po dynamicznej zwyżce w środę, ceny ropy wpadły w konsolidację, w której utrzymują się do dzisiejszego poranka. W przypadku amerykańskiej ropy gatunku WTI, oznacza to poruszanie się tuż poniżej poziomu 62 USD za baryłkę.
Wkrótce przebudzenie inflacji w USA?

Wkrótce przebudzenie inflacji w USA?

2018-01-05 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynki wciąż w euforycznych nastrojach. DJIA na najwyższym poziomie w historii i najszybciej przebył 1000 pkt. Rynek zaczyna dyskontować wzrost inflacji w USA. Dolar słaby, złoty na kilkuletnich maksimach. W centrum uwagi dziś dane z amerykańskiego rynku pracy. Pod lupą szczególnie dynamika wynagrodzeń.
Krytyczne dane makroekonomiczne

Krytyczne dane makroekonomiczne

2018-01-05 Komentarz walutowy XTB
Notowania polskiego złotego kontynuują swój marsz na północ, niemniej jednak podczas dzisiejszej sesji mogą one napotkać dwie poważne przeszkody w postaci kluczowych odczytów makroekonomicznych. Przy niekorzystnym układzie nie można wykluczać większej korekty na rynku rodzimej waluty, aczkolwiek mając na uwadze dłuższy okres można szacować, że do większej wyprzedaży złotego w kolejnych miesiącach raczej nie powinno dojść.
Rajd złotego trwa, inwestorzy czekają na dane z USA

Rajd złotego trwa, inwestorzy czekają na dane z USA

2018-01-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie tendencji z godzin wcześniejszych – słabego USD, co wspiera waluty EM, w tym PLN. Polski złoty kwotowany jest następująco: 4,1421 PLN za euro, 3,4324 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5210 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6596 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,256% w przypadku obligacji 10-letnich.
Test w postaci payrollsów

Test w postaci payrollsów

2018-01-05 Raport poranny FMCM
Dziś po południu: Główna para walutowa pozycjonuje się przy 1,2070, gdy piszemy te słowa rankiem 5 stycznia. Jest więc wysoko, acz ostatecznie nie można mówić o frontalnym przebiciu maksimów wrześniowych (i tych niedawnych). Innymi słowy, balansujemy na pograniczu.
Eurodolar wciąż bez ostatecznego rozstrzygnięcia

Eurodolar wciąż bez ostatecznego rozstrzygnięcia

2018-01-04 Raport wieczorny FMCM
Sytuacja głównej pary: Żadne wydarzenie na rynku forex nie jest rozstrzygnięciem autentycznie ostatecznym – ale przebicie okolicy 1,2080 – 1,21 miałoby obecnie mocny pozór takiego wydarzenia. Są to w przybliżeniu maksima z września. Gdyby je przekroczyć, to weszlibyśmy w strefę ostatni raz intensywnie badaną w roku 2014. Wyzwaniem stałaby się może nawet okolica 1,2760-80.