Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

W programie indeks ZEW

W programie indeks ZEW

2017-12-12 Raport poranny FMCM
Zagraniczne wieści: Będzie raczej o tych zagranicznych wiadomościach, na które dopiero czekamy. Na przykład czekamy na godzinę 11:00, kiedy to w Niemczech opublikowany zostanie indeks instytutu ZEW. Jest to wskaźnik przygotowywany przez Zentrum fur Europaeische Wirtschaftsforschung na podstawie ankiet, które wypełnia 350 menedżerów i analityków.
PLN konsoliduje, rynek czeka na banki centralne

PLN konsoliduje, rynek czeka na banki centralne

2017-12-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,1974 PLN za euro, 3,5658 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5931 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7554 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,210% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kulminacja w środę – na ile wyceniona?

Kulminacja w środę – na ile wyceniona?

2017-12-11 Raport wieczorny FMCM
Jest spokojnie... Minimum z dnia na eurodolarze to ok. 1,1770. Maksimum to 1,1810. Teraz mamy 1,1790. Ruchy nie są dramatycznie duże. Rynek czeka na środę, jak można mniemać – bo wtedy, wieczorem (o 20:00), poznamy decyzję Fed o stopach procentowych. Pół godziny później odbędzie się konferencja Fed.
Dwa wymiary politycznego poniedziałku

Dwa wymiary politycznego poniedziałku

2017-12-11 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Początek tygodnia na rynku walutowym nie należał do wysoce spektakularnych. Do chwilowego odpływu kapitału w stronę bezpiecznych przystani przyczyniły się doniesienia z Nowego Jorku, gdzie potwierdzono przeprowadzenie ataku z wykorzystaniem improwizowanej bomby.
Banki centralne w tym tygodniu skradną show

Banki centralne w tym tygodniu skradną show

2017-12-11 Komentarz giełdowy XTB
Przed inwestorami bardzo pracowity tydzień, w którym pierwsze skrzypce grać będą banki centralne, ale w tle pozostaną wciąż takie kwestie jak ustawa podatkowa w USA, dalsze starania koalicyjne kanclerz Niemiec, a także kolejne rundy negocjacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.
FED nie da kopa dolarowi?

FED nie da kopa dolarowi?

2017-12-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE: Opublikowane w piątek po południu dane Departamentu Pracy USA pokazały wyższy od spodziewanego wzrost liczby nowych etatów w gospodarce (w sektorze pozarolniczym wyniósł on w listopadzie 228 tys. wobec szacowanych 195 tys.), ...
Wzrost liczby funkcjonujących wiertni w USA

Wzrost liczby funkcjonujących wiertni w USA

2017-12-11 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Końcówka poprzedniego tygodnia przyniosła wzrosty cen ropy naftowej, jednak początek poniedziałkowej sesji jest już okresem wyhamowania wzrostów i niewielkiej zmienności. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI poruszają się w okolicach poziomu 57 USD za baryłkę.
Coś nowego, coś starego

Coś nowego, coś starego

2017-12-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Ani podtrzymanie ratingu Polski przez Fitch, ani wymiana premiera nie zdołały wpłynąć na stabilizację złotego, choć ryzyka przeważają po negatywnej stronie. Nowy kandydat na prezesa RBNZ daje wsparcie dla NZD, gdyż gwarantuje ortodoksyjne podejście do polityki monetarnej. Po staremu w raporcie z rynku pracy USA (solidne zatrudnienie, słabe płace) przemawiają za nieciekawym komunikatem FOMC w dalszej części tygodnia.
Stabilny rating Polski. Niska dynamika płac w USA.

Stabilny rating Polski. Niska dynamika płac w USA.

2017-12-11 Poranny Szkic walutowy AFS
Spokojny początek tygodnia na rynku walutowym. Wzrosty na giełdach w Azji. Podtrzymana słabość dolara, która pojawiła się po publikacji danych z rynku pracy (nadal niska dynamika płac). Złoty wzmocniony po przeglądzie oceny kredytowej. Najniższe zamknięcie na EURPLN od pół roku. Atak na 4,20.
Fitch widzi sześć podwyżek stóp

Fitch widzi sześć podwyżek stóp

2017-12-11 Komentarz walutowy XTB
Jednym z wydarzeń ubiegłego tygodnia na rynku złotego była decyzja agencji Fitch dotycząca ratingu Polski. Został on utrzymany, a w uzasadnieniu czytamy, że największą siłą polskiego ratingu jest wysokie tempo wzrostu gospodarczego. Tymczasem przed nami bardzo ciekawy tydzień na rynkach globalnych – decyzję podejmą trzy ważne banki centralne.
Krótko o tym tygodniu

Krótko o tym tygodniu

2017-12-11 Raport poranny FMCM
Banki centralne i dane makro: Stany Zjednoczone, Turcja, Szwajcaria – banki centralne tych krajów podejmą w tym tygodniu decyzje na temat stóp procentowych i innych parametrów polityki pieniężnej. Amerykańska Rezerwa Federalna zadziała o 20:00 w środę (mierząc naszym czasem).
PLN bez większych zmian, rynek czeka na FED

PLN bez większych zmian, rynek czeka na FED

2017-12-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nieznacznie mocniejszego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1966 PLN za euro, 3,5630 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5911 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7810 PLN w relacji do funta szterlinga.
Fitch i DBRS: polski rating bez zmian

Fitch i DBRS: polski rating bez zmian

2017-12-09 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Piątkowa decyzja agencji Fitch nie powinna być traktowana jako wysoce zaskakująca. Wszelkie oczekiwania związane ze zmianą któregokolwiek z kryterium ratingu należało już wcześniej uznać za względnie dalekie od rzeczywistości, bowiem tego typu instytucje zwykły pozostawać konserwatywne w swoich osądach.
Pięć grudniowych dni

Pięć grudniowych dni

2017-12-09 Raport tygodniowy FMCM
Dłuższy czas: Tak naprawdę będziemy mówić o dłuższym okresie, aby mieć bardziej ogólną perspektywę. Zacznijmy bez skrępowania: od roku 2015. Wtedy to, w roku 2015, u jego początków, eurodolar wszedł w szeroką konsolidację 1,04 – 1,17 (w przybliżeniu, rzecz jasna), która obowiązywała do połowy roku 2017.
Rajd Św. Mikołaja jeszcze możliwy

Rajd Św. Mikołaja jeszcze możliwy

2017-12-08 Komentarz giełdowy XTB
Tydzień na rynkach finansowych kończy się raczej pozytywnie. Mamy do czynienia z solidnymi wzrostami ostatniej sesji, choć nie można nie przypomnieć o przecenie spółek technologicznych, które taniały na przełomie poprzedniego oraz bieżącego tygodnia.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-12-08 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu mamy maraton banków centralnych z główną uwagą na Fed, gdzie podwyżka stóp procentowych jest prawie pewna. Interesujące mogą też być komunikaty banków ze Szwajcarii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i strefy euro. Seria odczytów inflacji dostarczy informacji o szansach na zmiany w polityce pieniężnej.
Dolar ma za sobą najlepszy okres od 6 tygodni

Dolar ma za sobą najlepszy okres od 6 tygodni

2017-12-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: CHINY: Nadwyżka handlowa w listopadzie wyniosła 40,21 mld USD wobec szacowanych 35 mld USD dzięki wyraźnemu przyspieszeniu dynamiki eksportu do 12,3 proc. r/r (to największy wzrost od marca, a szacowano jedynie 5 proc. r/r). Z kolei import rósł w tempie 17,7 proc. r/r (oczekiwano 11,3 proc. r/r).
Payrolle? BREXIT!

Payrolle? BREXIT!

2017-12-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Koniec tygodnia na rynku walutowym nie będzie należał do szczególnie leniwych. Miano najważniejszego wydarzenia piątkowej sesji w dalszej mierze należy do publikacji comiesięcznego raportu z amerykańskiego rynku pracy.
Wzrost importu miedzi do Chin w listopadzie

Wzrost importu miedzi do Chin w listopadzie

2017-12-08 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku miedzi jest dość burzliwy. Notowania tego surowca gwałtownie spadły we wtorek, schodząc poniżej poziomu 3 USD za funt, a późniejsze sesje przyniosły powolne odrabianie strat. Wciąż jednak ten tydzień na rynku miedzi ma dużą szansę zakończyć się na sporym minusie.
Bez reakcji na zmianę premiera

Bez reakcji na zmianę premiera

2017-12-08 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynek kompletnie zignorował informację o dymisji B. Szydło i zaproponowaniu M. Morawieckiego na nowego Prezesa Rady Ministrów. Dziś Fitch ma ogłosić decyzję w sprawie ratingu Polski. Na świecie w centrum uwagi dane z rynku pracy. Nastroje pozytywne, ale dolar zyskuje i podtrzymania tej tendencji spodziewamy się po publikacji danych Departamentu Pracy.