Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Wysokie oczekiwania wobec spółek z Wall Street
2018-01-15 Komentarz walutowy XTBDzisiejszy dzień na rynkach akcji przebiega całkiem spokojnie. Nie zapowiada się również, aby w godzinach popołudniowych miało to ulec zmianie ze względu na obchodzony dziś w USA dzień Martina Luthera Kinga. Z tego powodu giełdy za oceanem pozostaną dziś zamknięte.
Główna para kontynuuje wysokie poziomy
2018-01-15 Raport poranny FMCMNa rynku eurodolara: Oczywiście można się spodziewać jakiejś poważniejszej korekty na eurodolarze w najbliższym czasie, skoro w ciągu paru dni dobił do 1,2235 – ale nie przesadzajmy z jej możliwą skalą. Prawda jest taka, że wykres przeszedł przez ograniczenia w pobliżu 1,2080 – 1,21, tam więc należałoby teraz lokować wsparcie. Weszliśmy już, en general, w nowe rewiry.
Wzrost liczby funkcjonujących wiertni w USA i Kanadzie
2018-01-15 Komentarz surowcowy DM BOŚNotowania ropy naftowej zakończyły miniony tydzień na wyraźnym plusie. W przypadku ropy naftowej gatunku Brent oznaczało to dotarcie do ważnej psychologicznej bariery na poziomie 70 USD za baryłkę, która również dzisiaj rano jest testowana. Natomiast ceny amerykańskiej ropy WTI przekroczyły poziom 64 USD za baryłkę, poruszając się tym samym na najwyższych poziomach od grudnia 2014 r.
USD/PLN wyznacza kolejne minima w ślad za słabym dolarem
2018-01-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi podtrzymanie słabości dolara na szerokim rynku, co pozwala na spadek pary USD/PLN do nowych 3-letnich minimów. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1708 PLN za euro, 3,4127 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5306 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6985 PLN w relacjach do funta szterlinga.
Miłości wystarcza tylko dla jednej
2018-01-15 Komentarz poranny TMS BrokersRynkowi zajęło mniej niż 15 minut, by uodpornić się na pozytywne bodźce z danych z gospodarki USA. Wśród inwestorów nie ma miłości względem dolara, za to euro cieszy się sympatią wszystkich. Przed nami ospały start tygodnia przy obchodach święta w USA.
Świetne nastroje i wyprzedaż dolara
2018-01-15 Poranny komentarz walutowy XTBMamy już połowę stycznia, a jak dotąd niemal każdy dzień przynosi nowe historyczne rekordy na Wall Street. Inwestorom zdecydowanie dopisują nastroje bowiem na kilkuletnich szczytach jest też wiele rynków zwykle zależnych mocno od koniunktury. Jednocześnie traci dolar, co oznacza idealne uwarunkowania dla złotego. Inwestorzy powinni jednak być ostrożni.
Perypetie wciąż mocnego złotego
2018-01-13 Raport tygodniowy FMCMWątek głównej pary: Eurodolar ostatecznie przebił maksima testowane u progu stycznia oraz we wrześniu, ulokowane nieco poniżej 1,21. Dzisiejszy ruch był mocny – wynikał zarówno z opublikowanych w tym tygodniu zapisków EBC, jak i z samego faktu, że przebito opór, co skończyło się cokolwiek lawinowo. Tym samym wykres dobił do 1,22.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia
2018-01-13 Komentarz tygodniowy TMS BrokersRynek akcji w USA jest zamknięty w poniedziałek, co zapewni powolny start tygodnia. Dalej rynek walutowy pozostanie pod wpływem spekulacji o przyszłości polityki monetarnej na świecie. W tym kontekście uwaga skupi się na decyzji Banku Kanady oraz odczytach inflacji z Wielkiej Brytanii, strefy euro i Polski.
Rozpoczyna się sezon wyników na Wall Street
2018-01-12 Komentarz giełdowy XTBDzisiejsze dane inflacyjne ze Stanów Zjednoczonych okazały się lepsze od oczekiwań jeżeli chodzi o miarę bazową. Biorąc pod uwagę to, że Rezerwa Federalna większą wagę przywiązuje właśnie do odczytów bazowych szanse na kilkukrotne podwyższenie stóp procentowych w tym roku rosną.
Spadek importu miedzi do Chin w grudniu
2018-01-12 Komentarz surowcowy DM BOŚPoczątek bieżącego roku na rynku miedzi był okresem przewagi strony podażowej i delikatnych, aczkolwiek systematycznych spadków notowań tego surowca. Niemniej, bieżący tydzień przyniósł lepsze nastroje i odbicie cen miedzi w górę. W rezultacie, notowania tego metalu w Stanach Zjednoczonych utrzymują się wciąż powyżej poziomu 3,20 USD za funt.
Ważny test
2018-01-12 Komentarz poranny TMS BrokersRynek FX wraca do dominującego tematu na ten rok, czyli kupowania EUR. Wczorajsza publikacja protokół z posiedzenia EBC potwierdza to, o czym rynek spekulował od tygodni – koniec QE może przyjść wcześniej niż później. Dziś ważny test przed EUR/USD, w którym mogą pomóc, lub nie, dane z USA.
Dolar pod presją przed danymi
2018-01-12 Komentarz walutowy XTBTo nie jest łatwy początek roku dla dolara. Rewelacje o zamiarach ograniczenia zakupu amerykańskich obligacji przez Chiny miały przejściowy wpływ, ale wczoraj nadszedł kolejny cios ze strony EBC. Zapis z ostatniego posiedzenia pokazał, że członkowie Rady chcą przygotowywać rynek na mniej przyjazną politykę. Na słabości dolara korzysta natomiast złoty.
EBC zredukuje QE? Wątpliwe.
2018-01-12 Poranny Szkic walutowy AFSOdebrany jako „jastrzębi” komunikat EBC oraz nadzieje na stworzenie koalicji rządowej w Niemczech po nocnych rozmowach w partii A. Merkel z SPD w Berlinie pchnęły euro w pobliże osiągniętych niedawno 3-letnich szczytów do euro.
Poważny wyskok wartości euro
2018-01-12 Raport poranny FMCMEuro w górę: Pisaliśmy w ostatnich dniach, że wzrost wartości dolara jest raczej korekcyjny i że niekoniecznie spodziewamy się brnięcia na południe, w kierunku dolnych ograniczeń ogólnej, szerokiej, długoterminowej konsolidacji, trwającej od wakacji. Przecież te ograniczenia to ok. 1,16.
Podbicie EUR/USD wsparło PLN
2018-01-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN na bazie podbicia eurodolara powyżej 1,20 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1656 PLN za euro, 3,4593 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5399 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6837 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,346% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kto da więcej?
2018-01-11 Komentarz wieczorny TMS BrokersInwestorzy tuż przed rozpoczęciem europejskiej części czwartkowych notowań byli przygotowani na jej stosunkowo nudny przebieg. Miano czarnego konia notowań zgarnęły minutki z ostatniego posiedzenia ECB, które skutecznie przyczyniły się do przetasowania sentymentu na rynku walutowym.
Mocniejsze euro wywiera presje na europejskie spółki
2018-01-11 Komentarz giełdowy XTBWczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się nieznacznymi spadkami głównych indeksów. Jest to druga po wczorajszej sesja, która pokazała, że tempo wzrostów na amerykańskich parkietach wyraźnie zwalnia. Przełożyło się to na mieszane nastroje na azjatyckich giełdach. W tej części globu patrząc na główne indeksy giełdowe jedynie tym z Chin udało się wypracować nieznaczne wzrosty.
Cięcie cen ropy naftowej przez Iran i Irak
2018-01-11 Komentarz surowcowy DM BOŚPo dynamicznej wtorkowej zwyżce, ruch wzrostowy na notowaniach ropy naftowej wyhamował. Wczoraj notowania amerykańskiej ropy WTI zanotowały symboliczny ruch w górę, a dzisiaj rano również poruszają się one w okolicach poziomu 63,50 USD za baryłkę.
Pochopne interpretacje
2018-01-11 Komentarz poranny TMS BrokersTryb mini-paniki ogarnął rynek walutowy w środę z nagromadzeniem pytań o potencjalne potyczki handlowe USA z Chinami i Kanadą. Jednak podobnie, jak w przypadku zawirowań na JPY na początku tygodnia, emocje inwestorów przyćmiewają zdrowy rozsądek. Główny rezultat, to wyższe rentowności długu w USA i to stanowi poduszkę bezpieczeństwa dla dolara.
Czy Chiny przestaną kupować amerykańskie obligacje?
2018-01-11 Komentarz walutowy XTBW środę rynkiem wstrząsnęła informacja, jakoby Chiny miały zaprzestać nabywania amerykańskich obligacji. W reakcji na tę plotkę dolar gwałtownie stracił na wartości, zachwiały się też inne rynki. Wiele wskazuje na to, że był to jedynie balon próbny, jednak Chińczycy faktycznie robią wszystko, aby zdetronizować dolara.