Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane makro z Polski już znane

Dane makro z Polski już znane

2017-11-30 Raport wieczorny FMCM
Co na Zachodzie? W ostatnich... nawet nie godzinach, a minutach – media donoszą, że Unia Europejska zaakceptowała porozumienie finansowe z Wielką Brytanią, dotyczące przyszłych obustronnych zobowiązań. Nie podano konkretnych kwot, ale podobno obie strony zgodziły się co do formuły, przy pomocy której obliczony zostanie brytyjski "okup" rozwodowy.
Nudny jak szczyt OPEC

Nudny jak szczyt OPEC

2017-11-30 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Przebieg czwartkowych notowań na rynku surowców energetycznych odbywał się pod dyktando najświeższych doniesień z Wiednia, gdzie nastąpiło osiągnięcie konsensusu przez światowych wydobywców ropy.

Dow Jones przebija poziom 24,000 pkt po raz piewszy

Dow Jones przebija poziom 24,000 pkt po raz piewszy

2017-11-30 Komentarz giełdowy XTB
W ostatni dzień listopada inwestorzy na światowych rynkach akcyjnych pozostają w dość mieszanych nastrojach. Wyraźnie gorzej w ostatnich dniach radzą sobie giełdy w krajach rozwijających się, natomiast w USA padają nowe rekordy na S&P oraz Dow Jones, gdzie indeksy te po raz ósmy z rzędu mają okazję zamknąć miesiąc na plusie.
Dolar kontynuuje zwyżki przed kluczowym głosowaniem w Senacie

Dolar kontynuuje zwyżki przed kluczowym głosowaniem w Senacie

2017-11-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA/ FED: Szefowa FED przemawiając wczoraj przed połączonym komitetem ekonomicznym Kongresu, dała do zrozumienia, że gospodarka może być silniejsza, a przyczyny stojące za niskimi odczytami inflacji przejściowe, co tym samym uzasadnia dalsze zacieśnianie polityki monetarnej.
Stopień zaangażowania w sprawę

Stopień zaangażowania w sprawę

2017-11-30 Komentarz poranny TMS Brokers
OPEC i sojusznicy kartelu spotykają się dziś w Wiedniu i mają podjąć decyzję o przedłużeniu porozumienia o cięciach w wydobyciu o kolejne 9 miesięcy. Tak przynajmniej zakłada rynek, który przez ostatnie dwa miesiące pompował ceny ropy naftowej. Decyzja będzie wydarzeniem dnia, a oprócz niej mamy inflację z Niemiec, USA i Polski oraz szczegóły dynamiki PKB z Polski.
Polska inflacja i nie tylko

Polska inflacja i nie tylko

2017-11-30 Raport poranny FMCM
Eurodolar i dane makro: Parę danych już za nami. Na przykład październikowa sprzedaż detaliczna w Niemczech spadła o 1,2 proc. m/m oraz o 1,4 proc. r/r. Były to rezultaty znacznie słabsze od prognoz, które opiewały na +0,3 proc. m/m oraz +2,8 proc. r/r.
Złoty może się obawiać spadków na giełdach

Złoty może się obawiać spadków na giełdach

2017-11-30 Komentarz walutowy XTB
W ostatnich tygodniach doszło do zacięcia się hossy na giełdach, a mając na uwadze pokaźne wzrosty narosłe od początku roku, wielu oczekuje korekty, co byłoby niepokojącym sygnałem dla bardzo mocnego złotego. Dla rynku walutowego ważne może być też posiedzenie OPEC, gdyż ceny ropy to istotny czynnik dla banków centralnych przy ustalaniu parametrów polityki monetarnej.
Wyczerpanie potencjału wzrostu PLN?

Wyczerpanie potencjału wzrostu PLN?

2017-11-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Nieudany atak na 4,20 preferuje byki na EURPLN. Spodziewamy się silniejszego odbicia kursu oraz kontynuacji, niemrawego jak dotąd, odreagowania w górę na USDPLN i innych parach złotowych. Kolejna seria danych i koniec miesiąca sprzyjają zwiększeniu zmienności rynków (vide: Nasdaq).
Udany miesiąc dla złotego

Udany miesiąc dla złotego

2017-11-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. PLN kwotowany jest następująco: 4,2022 PLN za euro, 3,5438 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5961 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7719 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,347% w przypadku obligacji 10-letnich.
O dolarze i o euro

O dolarze i o euro

2017-11-29 Raport wieczorny FMCM
Staromodne tematy: Jesteśmy staromodni, bo gdy entuzjaści najnowszych idei i gadżetów rozprawiają o potężnej wycenie bitcoina, my pozostajemy przy starym, dobrym-niedobrym dolarze amerykańskim. Wspomniany bitcoin przebił "magiczną" barierę 10 tys. dolarów i tak naprawdę nikt nie wie, czy to już szczyt hossy i ostatnie chwile puchnącej bańki – czy np. wstęp do pójścia jeszcze wyżej.
Ropa czeka na finał porozumienia OPEC

Ropa czeka na finał porozumienia OPEC

2017-11-29 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Do solidnego przetasowania sentymentu na światowym rynku ropy przyczyniły się najnowsze doniesienia z Wiednia, które ponownie spychają West Texas Intermediate (-1,6 proc.) w stronę poziomu 57,00 USD za baryłkę.
Przecena spółek technologicznych w USA

Przecena spółek technologicznych w USA

2017-11-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dziś na giełdach dominują bardzo dobre nastroje, chociaż byki omijają niektóre rynki, do których zalicza się m.in. GPW, gdzie czołowy indeks WIG20 traci prawie 2%. Wczoraj wieczorem prawdziwy rajd można było obserwować na Wall Street, gdzie szczególnie Dow Jones i S&P500 zareagowały silnymi wzrostami na pozytywny wynik głosowania Senackiej Komisji ds. budżetu nad planem reformy podatkowej.
Walutowa środa

Walutowa środa

2017-11-29 Raport poranny FMCM
Sytuacja rynkowa: Eurodolar pozycjonuje się przy 1,1860-65. Tak więc dolar na razie się nie umacnia, choć para i tak sporo zeszła w dół w dniu wczorajszym, biorąc pod uwagę, że w poniedziałek notowano 1,1960. Wczoraj w Senacie występował, jak wiemy, Jerome Powell, przyszły nowy szef Fed.
Wystarczające wsparcie

Wystarczające wsparcie

2017-11-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Doniesienia z Korei Północnej o nowych testach balistycznych robią coraz mniejsze wrażenie na rynkach finansowych. Większa uwaga skupiona jest na tematach, które faktycznie coś znaczą. Negocjacje Brexitu oraz ustawa podatkowa USA wyróżniają się. Jesteśmy też o krok od końca miesiąca, co może prowadzić do zaskakujących zwrotów akcji.
Złoty próbuje wybić się na nowe szczyty

Złoty próbuje wybić się na nowe szczyty

2017-11-29 Poranny Szkic walutowy AFS
Kurs EURPLN jest najniżej od czerwca, indeks rodzimej waluty testuje szczyty. Test jądrowy Korei Płn. nie pogorszył nastrojów graczy. Funt mocniejszy po przełomie w negocjacjach ws. Brexitu. Świetne dane z USA i nowe historyczne szczyty na Wall Street. Dolar także mocniejszy i jeszcze zyska.
Postęp ws. Brexitu i ustawy podatkowej

Postęp ws. Brexitu i ustawy podatkowej

2017-11-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Choć środowy poranek na rynku polskiej waluty jest dość spokojny, to z pewnością nie można tak powiedzieć o wczorajszym popołudniu, zwłaszcza w przypadku funta szterlinga oraz amerykańskiego dolara. Złoty osłabił się w stosunku do obydwu tych walut, co było podyktowane najnowszymi doniesieniami politycznymi.
PLN nieco słabszy, rynek czeka na dane dot. inflacji

PLN nieco słabszy, rynek czeka na dane dot. inflacji

2017-11-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nieco słabszego PLN po wczorajszej korekcie niedawnego umocnienia. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2018 PLN za euro, 3,5446 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6009 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7431 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,318% w przypadku obligacji 10-letnich.
Powell, Korea, Brexit, różne tematy

Powell, Korea, Brexit, różne tematy

2017-11-28 Raport wieczorny FMCM
Dane makro i głosy z Fed: Jerome Powell ma w początkach przyszłego roku faktycznie zastąpić Janet Yellen na stanowisku szefa Rezerwy Federalnej. Na razie jest nominatem, proponowanym przez Donalda Trumpa, a dziś wystąpił przez komisją ds. bankowości w amerykańskim Senacie.
Brytyjski rozwód z koreańskim pociskiem w tle

Brytyjski rozwód z koreańskim pociskiem w tle

2017-11-28 Komentarz wieczorny TMS Brokers
We wtorkowym kalendarzu makroekonomicznym szczególną uwagę zwracało wystąpienie Jerome Powella, przyszłego szefa Fed, który momentami postanowił przybrać nieco jastrzębią pozę. Na koniec dnia jego wzmianki o konieczności normalizacji polityki poprzez stopniowe podnoszenie stóp odchodzą jednak do lamusa.
KGHM ciążyła

KGHM ciążyła

2017-11-28 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Tydzień temu utknęliśmy w pobliżu 2500 pkt. i pomimo bicia kolejnych rekordów w USA, tkwimy poniżej tej bariery. Z drugiej strony w Europie sytuacja jest podobna. Indeksy utknęły. Lepiej zachowują się spółki małe, ale indeks mWIG40 spadał od kwietnia, a szczególnie stromo od połowy października i ostatnie 8 sesji wzrostowych to zaledwie odreagowanie niewielkiej części spadków.