Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Chwilowa poprawa nastrojów

Chwilowa poprawa nastrojów

2017-12-05 Poranny Szkic walutowy AFS
Odbicie europejskich indeksów w reakcji na przyjęcie pakietu obniżki podatków w USA okaże się chwilowe. Waluty póki co stabilne. Ostatnie w tym roku posiedzenie kończy dziś Rada Polityki Pieniężnej. W piątek decyzja Fitch ws. ratingu Polski i dane z amerykańskiego rynku pracy.
Dzień PMI i komunikatu Rady

Dzień PMI i komunikatu Rady

2017-12-05 Raport poranny FMCM
Seria danych: Eurodolar pozycjonuje się teraz w rejonie 1,1860. Przełomu nie ma – wykres od dobrych kilku dni, właściwie od tygodnia, błądzi w tej okolicy – powiedzmy, że od 1,1825 do 1,1935. Rynek jest może trochę skonsternowany – tax bill Republikanów przeszedł w Senacie, ale teraz przecież kluczowe będzie to, czy uda się połączyć projekty senatorów i członków Izby Reprezentantów.

czy Rada podniesie w przyszłym roku stopy?

czy Rada podniesie w przyszłym roku stopy?

2017-12-05 Komentarz walutowy XTB
We wtorek jednym z wydarzeń na rynku walutowym jest decyzja RPP ws. stóp procentowych. Jednak prawdę powiedziawszy nie będzie miała ona istotnego wpływu na notowania. Jedynym znakiem zapytania jest to, czy Rada w ogóle podniesie stopy w przyszłym roku.
PLN bez zmian, RPP w kalendarzu

PLN bez zmian, RPP w kalendarzu

2017-12-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na notowaniach złotego. PLN kwotowany jest przez inwestorów następująco: 4,2030 PLN za euro, 3,5429 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5964 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7683 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,328% w przypadku obligacji 10-letnich.
Polskie PKB okiem Fitch – w tle temat funta

Polskie PKB okiem Fitch – w tle temat funta

2017-12-04 Raport wieczorny FMCM
Brexit, funt, eurodolar: Rankiem para GBP/EUR zanotowała poziom 1,1320 – co oznaczało, że funt był dość słaby. Wkrótce potem wykres podskoczył aż do 1,1420. Nic dziwnego, rynek krótko po południu spodziewał się jakichś pozytywnych rozstrzygnięć na linii Londyn – Bruksela. Sygnały ku temu dawał europoseł Lamberts z Belgii, który wnioski wysuwał na podstawie rozmowy z głównym negocjatorem ze strony unijnej – Barnierem.
Na giełdach Trump, wśród walut BREXIT

Na giełdach Trump, wśród walut BREXIT

2017-12-04 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Początki tygodnia na rynkach finansowych bywają niezbyt emocjonujące. Tym razem jednak było nieco inaczej, bowiem główną gwiazdą poniedziałkowego zamieszania stał się funt szterling (-0,2 proc.) będący zakładnikiem potencjalnego przełomu na linii Bruksela-Londyn.
Rynki dyskontują udane głosowanie amerykańskiego Senatu

Rynki dyskontują udane głosowanie amerykańskiego Senatu

2017-12-04 Komentarz giełdowy XTB
Poprzednie zakończenie tygodnia było dość chaotyczne, a w godzinach popołudniowych humory bykom na rynku dolara oraz rynkach akcji popsuła wiadomość dotycząca byłego doradcy ds. Obrony Narodowej Michael Flynna, którego zeznania ws. kontaktów z Rosją mogłyby doprowadzić nawet do impeachmentu Donalda Trumpa za nacisk na wymiar sprawiedliwości.
Dolar dobrze zaczął tydzień

Dolar dobrze zaczął tydzień

2017-12-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA/ PODATKI: Senat ostatecznie przyjął w sobotę rano, relacją głosów 51 do 49, ustawę podatkową – z obozu Republikanów przeciwko zagłosował tylko Bob Corker. Teraz obie izby Kongresu muszą uchwalić wspólną wersję, co może nie być łatwe.
Symptomy przesilenia na rynkach

Symptomy przesilenia na rynkach

2017-12-04 Poranny Szkic walutowy AFS
Nie tylko na rynku walutowym (silniejszy frank), ale także na amerykańskich giełdach pojawiają się symptomy przesilenia. W piątek miał miejsce mini flash cash na indeksie Nasdaq. Rodzimy WIG20 jest najniższej od ponad 3 miesięcy. Słabo także indeksy w Europie Zachodniej. Spodziewamy się silniejszych przetasowań na rynkach w najbliższych dniach. Złoty nie będzie beneficjentem tych zmian.
Notowania złota pod presją podaży

Notowania złota pod presją podaży

2017-12-04 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Mimo piątkowej zwyżki, cały miniony tydzień zakończył się na rynku złota na wyraźnym minusie. Cena tego kruszcu, która jeszcze tydzień temu próbowała przebić psychologiczną barierę na poziomie 1300 USD za uncję, ostatecznie nie zdołała wybić się ponad ten poziom, a zamiast tego zawróciła w dół.
Daleko do końca podatkowej podróży

Daleko do końca podatkowej podróży

2017-12-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Ustawa podatkowa przeszła przez Senat USA, ale jeszcze daleko do końca walki o sukces legislacyjny Republikanów. Dolar otwiera tydzień mocniejszy, choć gdy czynniki polityczne dominują, trudno o stabilność w notowaniach. Podobnie klimat wygląda wokół funta. Nic ciekawego do powiedzenia o złotym na starcie posiedzenia RPP.
Senat USA wspiera dolara

Senat USA wspiera dolara

2017-12-04 Komentarz walutowy XTB
Choć w piątkowe popołudnie obraz amerykańskiej waluty wyglądał zupełnie inaczej, obecnie można śmiało rzec, że przed dolarem być może znacznie lepszy okres, wsparty zarówno czynnikami politycznymi jak i również zaplanowanym na przyszły tydzień posiedzeniem Rezerwy Federalnej. W takiej sytuacji jednym z poszkodowanych może być nasza rodzima waluta, która pozostaje niewzruszona lepszymi danymi makroekonomicznymi.
Presja na PLN, amerykański Senat przyjął reformę podatkową

Presja na PLN, amerykański Senat przyjął reformę podatkową

2017-12-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2081 PLN za euro, 3,5466 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6025 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7704 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,335% w przypadku obligacji 10-letnich.
Obraz po ważnym głosowaniu

Obraz po ważnym głosowaniu

2017-12-04 Raport poranny FMCM
Na rynku eurodolara: Senat USA przyjął reformę podatkową. Nie do końca jest to reforma Trumpa, ponieważ projekt senatorski, przygotowany przez Republikanów z tej izby, różni się trochę od tego, co proponował prezydent i co zaakceptowano w Izbie Reprezentantów.
Oczy zwrócone na Senat, a co poza tym?

Oczy zwrócone na Senat, a co poza tym?

2017-12-01 Raport tygodniowy FMCM
Wokół dolara: Eurodolar oscylował dziś w obszarze 1,1850 – 1,1940. Obecnie – po godzinie 21:15 – mamy 1,1890. Na razie wciąż nie ma informacji w mediach o tym, iż w Senacie przegłosowano tax bill według projektu Republikanów. W Senacie, rzecz jasna, amerykańskim.
Grudzień zaczyna się niespokojnie

Grudzień zaczyna się niespokojnie

2017-12-01 Komentarz giełdowy XTB
Ostatni miesiąc na rynku kapitałowym rozpoczyna się raczej mieszanie. Europejskie rynki są blisko swoich poprzednich zamknięć, natomiast na Wall Street widać trochę niepokoju w związku z niewiadomą przyjęcia planu reformy podatkowej przez amerykański Senat.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-12-01 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu wszystkie oczy będą zwrócone na raport z rynku pracy USA, który powinien dodać argument za podwyżką stóp procentowych Fed w kolejnym tygodniu. Poza tym poznamy decyzję trzech innych banków centralnych: w Australii, Kanadzie i Polsce.
Podatki trzęsą dolarem

Podatki trzęsą dolarem

2017-12-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA/ PODATKI: Głosowanie nad ustawą podatkową w Senacie zostało przesunięte na piątek – godz. 17:00 polskiego czasu. Poparcie projektu zapowiedział wpływowy John McCain, który wcześniej zaskoczył wszystkich swoim sprzeciwem wobec uchylenia systemu Obamacare.
Złożona sytuacja dolara i liczne dane makro

Złożona sytuacja dolara i liczne dane makro

2017-12-01 Raport poranny FMCM
Co z eurodolarem? Eurodolar jest dziś rano przy 1,1915. Wczoraj zakreślił przed południem poziom 1,18 – rynek był wtedy pozytywnie nastawiony do tematu waluty amerykańskiej, bazując na deklaracji senatora McCaina, iż ten poprzez republikański projekt reformy podatkowej w Senacie.
Miesiąc w gospodarce - listopad 2017

Miesiąc w gospodarce - listopad 2017

2017-11-30 Komentarz TMS Brokers
Inflacja wróciła do celu: Wstępny szacunek inflacji CPI za listopad należy traktować jako wysoce zaskakujący, bowiem ankietowani ekonomiści nie byli za bardzo przygotowani na uplasowanie się rocznej zmiany dynamiki cen konsumenta na tegorocznych maksimach (2,5 proc. r/r, konsensus: 2,3 proc.).