Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czwarty z kolei spadek zapasów ropy naftowej w USA

Czwarty z kolei spadek zapasów ropy naftowej w USA

2017-12-14 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Mimo wzrostowego początku bieżącego tygodnia, notowania ropy naftowej skierowały się na południe już we wtorek, a wczoraj kontynuowały zniżkę. W rezultacie, cena amerykańskiej ropy WTI spadła z powrotem poniżej poziomu 57 USD za baryłkę. Dzisiaj notowania tego rodzaju ropy utrzymują się stabilnie w okolicach wczorajszych minimów.
Jeden za nami, cztery przed nami

Jeden za nami, cztery przed nami

2017-12-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Podwójne rozczarowanie (CPI i Fed) osłabia dolara, co może być ostatnim zrywem zmienności przed końcem roku. Mimo wszystko maraton banków centralnych dopiero się rozpoczyna, a Europa Zachodnia oferuje dziś aż cztery decyzje. Główna uwaga będzie na ECB.

Podwyżka w USA, wyższe stopy w Chinach

Podwyżka w USA, wyższe stopy w Chinach

2017-12-14 Poranny Szkic walutowy AFS
W ślad za podwyżką stóp Fed, oprocentowanie pożyczek podnosi Ludowy Bank Chin. To pierwszy wzrost oprocentowania od marca. Dziś na ich decyzje mają okazję odpowiedzieć banki centralne Szwajcarii, Anglii i EBC.
Yellen kończy swoją misję w FED

Yellen kończy swoją misję w FED

2017-12-14 Komentarz walutowy XTB
Niespodzianki nie było, Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe po raz trzeci w tym roku, co było już w pełni zdyskontowane przez rynek. W rezultacie, zgodnie z oczekiwaniami, cała uwaga skupiła się na ścieżce podwyżek stóp w kolejnych latach oraz na zaktualizowanych prognozach makroekonomicznych.
Symfonia banków centralnych

Symfonia banków centralnych

2017-12-14 Raport poranny FMCM
Dzień decyzji: Trochę patosu i retorycznej przesady nie zaszkodzi. Ale tak naprawdę to chyba nie symfonia: a raczej kolejne występy solowe paru wykonawców. Taki przegląd banków centralnych. O czym właściwie mówimy?
Złoty bez większej reakcji na FED, presja podtrzymana

Złoty bez większej reakcji na FED, presja podtrzymana

2017-12-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieznacznie mocniejszego PLN na bazie spadku pary USD/PLN po FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2172 PLN za euro, 3,5678 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6222 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7902 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,245% w przypadku obligacji 10-letnich.
I już po wszystkim na dziś

I już po wszystkim na dziś

2017-12-13 Raport wieczorny FMCM
Co kryje się za rogiem? Eurodolar, gdy piszemy te słowa, zalicza poziomy rzędu 1,1810-15. A zatem nastąpiło klasyczne sprzedanie faktów po uprzednim graniu pod standardowy scenariusz. Dolar stracił na wartości, bo przecież jeszcze rano para schodziła do 1,1730.
Stracie polityki monetarnej i fiskalnej

Stracie polityki monetarnej i fiskalnej

2017-12-13 Komentarz giełdowy XTB
Inwestorzy w zasadzie z całego świata oczekują na dzisiejszy ruch ze strony Rezerwy Federalnej. Oczekuje się, że Fed podniesie stopy procentowe trzeci raz w tym roku, dlatego zdecydowanie ważniejsze będą perspektywy, co do przyszłych ruchów.
Podniesienie prognoz produkcji ropy naftowej w USA

Podniesienie prognoz produkcji ropy naftowej w USA

2017-12-13 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W bieżącym tygodniu uwagę inwestorów na rynku ropy naftowej przyciągnęło przede wszystkim zamknięcie ropociągu Forties – kluczowej arterii tego typu w Wielkiej Brytanii. Zdarzenie to podciągnęło w górę notowania ropy naftowej, jednak już wczoraj cena tego surowca spadła – ponieważ chociaż zamknięcie ropociągu istotnie wpłynie lokalnie na podaż ropy naftowej, ...
Dolar pod polityczną presją

Dolar pod polityczną presją

2017-12-13 Komentarz walutowy XTB
Liderzy Partii Republikańskiej musza się zmierzyć z nową przeszkodą na drodze do uchwalenia reformy podatkowej. Porażka w wyborach do Senatu w tradycyjnie konserwatywnej Alabamie nakłada dodatkową presję na implementację nowego kodeksu podatkowego.
Jest inflacja, jest Fed i jest Alabama

Jest inflacja, jest Fed i jest Alabama

2017-12-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek dolara pogrążył się w dylematach. Wygrana kandydata Demokratów w specjalnych wyborach w Alabamie podnosi ryzyko wokół przyszłorocznych planów reform. Z drugiej strony oznaki przyspieszenia inflacji dają nadzieję na konstruktywny przekaz FOMC dziś wieczorem.
To ten dzień

To ten dzień

2017-12-13 Raport poranny FMCM
Napięcie budować czas: To ten dzień – i tak dalej. Dla większości ludzi to dzień jak każdy inny, ale my patrzymy na sytuację przez pryzmat rynku forex czy też rynku giełdowego. Cóż, niewątpliwie z tej perspektywy dzisiejsza środa jest istotna. Może nie przełomowa, ale ważna.
PLN nieco słabszy przed FED'em

PLN nieco słabszy przed FED'em

2017-12-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nieco słabszego PLN, wraz z innymi walutami EM, w oczekiwaniu na wieczorną decyzję FED. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2077 PLN za euro, 3,5799 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6149 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7721 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,245% w przypadku obligacji 10-letnich.
Wciąż świetne nastroje na Wall Street

Wciąż świetne nastroje na Wall Street

2017-12-12 Komentarz giełdowy XTB
Na rynkach panuje względny spokój, który zakłócić mogą jednak w kolejnych dniach decyzje największych banków centralnych. Dziś natomiast uwaga inwestorów skupiona jest na spółkach energetycznych, do łask powraca także sektor technologiczny. Dobre nastroje panują przede wszystkim w Stanach, gdzie popularny "wskaźnik strachu" osiągnął wczoraj nowe historyczne minima.
Dolar pozostaje w odwrocie, ale to funt zadziwia swoją słabością

Dolar pozostaje w odwrocie, ale to funt zadziwia swoją słabością

2017-12-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: W poniedziałek po południu polskiego czasu doszło do niezbyt groźnej w skutkach eksplozji w korytarzu łączącym dwie stacje metra w regionie Times Square na Manhattanie w Nowym Jorku. Sprawdza, który działał sam, został ujęty. Nie podano, czy działał w powiązaniu z organizacją terrorystyczną.
Wzrost cen ropy na skutek zamknięcia ropociągu

Wzrost cen ropy na skutek zamknięcia ropociągu

2017-12-12 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W bieżącym tygodniu notowania ropy naftowej jak na razie rosną, kontynuując zwyżki z minionego czwartku i piątku. Cena amerykańskiej ropy naftowej WTI wczoraj dotarła do poziomu 58 USD za baryłkę, a dzisiaj rano już zbliżyła się już do poziomu 58,50 USD za baryłkę.
Dryfowanie ku ciekawszemu

Dryfowanie ku ciekawszemu

2017-12-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Kiedy kalendarz dopiero w drugiej części tygodnia jest napakowany kluczowymi wydarzeniami, nie powinna dziwić poniedziałkowa flauta. Płynność na rynku walutowym podupadła, a za nią zmienność i klimat jest kontynuowany w pierwszych godzinach wtorkowego handlu. Wyróżnia się za to ropa naftowa, która korzysta na awarii jednego z ważniejszych rurociągów.
Polityka i inflacja w centrum uwagi

Polityka i inflacja w centrum uwagi

2017-12-12 Komentarz walutowy XTB
Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym upłynęła dość spokojnie, co nie powinno dziwić z uwagi na fakt, iż przed nami wciąż kilka kluczowych posiedzeń banków centralnych. Oprócz oświadczeń FED i EBC w tym tygodniu poznamy również decyzję SNB, a także Banku Anglii - wszystkie cztery kluczowe banki dla polskiego złotego.
Stabilnie przed posiedzeniami Fed i EBC

Stabilnie przed posiedzeniami Fed i EBC

2017-12-12 Poranny Szkic walutowy AFS
W oczekiwaniu na decyzje dwóch najważniejszych banków centralnych na rynku walutowym stabilizacja cen. Wzrost zmienności w drugiej połowie tygodnia. Naszym zdaniem w kierunku mocniejszego dolara i słabszego złotego.
W programie indeks ZEW

W programie indeks ZEW

2017-12-12 Raport poranny FMCM
Zagraniczne wieści: Będzie raczej o tych zagranicznych wiadomościach, na które dopiero czekamy. Na przykład czekamy na godzinę 11:00, kiedy to w Niemczech opublikowany zostanie indeks instytutu ZEW. Jest to wskaźnik przygotowywany przez Zentrum fur Europaeische Wirtschaftsforschung na podstawie ankiet, które wypełnia 350 menedżerów i analityków.