Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
W poszukiwaniu zwycięskiej taktyki
2018-06-27 Komentarz poranny TMS BrokersSpory handlowe pozostaje głównym tematem dla rynków z nowym powodem do rozterek w postaci osłabiającego się chińskiego juana. CNY jest najsłabszy od pół roku, ale do końca nie wiadomo, czy to objawy pesymizmu inwestorów wobec perspektyw Chin, czy nowa taktyka Pekinu w walce z protekcjonizmem USA.
Ceny ropy ponownie powyżej 70 dolarów
2018-06-27 Komentarz walutowy XTBGdy podczas ostatniego posiedzenia kartelu OPEC doszło do porozumienia odnośnie do zwiększenia wydobycia surowca o 700 tys. baryłek ropy dziennie, mogliśmy zauważyć wiele optymistycznych opinii, iż dużo wyższe ceny są już mało prawdopodobne. Po zaledwie kilku dniach sytuacja ponownie ulega poważniejszej zmianie, a winnego można upatrywać w amerykańskim prezydencie.
Słabość juana. Trump gotowy do ustępstw?
2018-06-27 Poranny Szkic walutowy AFSPrezydent USA miał wyrazić mniej agresywne stanowisko w sprawie ochrony amerykańskich technologii przed Chinami, ale nie poprawia to nastrojów na rynkach. Chińska waluta w spadkowej trajektorii. Dla Europy kluczowa pozostaje kwestia ceł na samochody. Doniesienia w tej sprawie nie napawają optymizmem.
Słabość juana. Trump gotowy do ustępstw?
2018-06-27 Poranny Szkic walutowy AFSPrezydent USA miał wyrazić mniej agresywne stanowisko w sprawie ochrony amerykańskich technologii przed Chinami, ale nie poprawia to nastrojów na rynkach. Chińska waluta w spadkowej trajektorii. Dla Europy kluczowa pozostaje kwestia ceł na samochody. Doniesienia w tej sprawie nie napawają optymizmem.
Ograniczenie presji na PLN, niepewność zostanie utrzymana
2018-06-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi ograniczenie presji podażowej na PLN wraz z lekką poprawą nastrojów wokół bardziej ryzykownych aktywów. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3361 PLN za euro, 3,7228 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7535 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9180 PLN w relacji do funta szterlinga.
Po południu dane o zamówieniach
2018-06-27 Raport poranny FMCMRynek się budzi: W gruncie rzeczy jest tak, że zawsze coś się dzieje na forexie, przynajmniej poza weekendem - ale z punktu widzenia naszej strefy czasowej mamy teraz przebudzenie, właściwie dopiero go oczekujemy. W tle trwa oczywiście sesja azjatycka.
Trump kontra europejskie koncerny samochodowe
2018-06-26 Komentarz giełowy XTBMogłoby się wydawać, że po wczorajszej wyprzedaży na rynkach przychodzi lekka poprawa nastrojów. Główne światowe indeksy odbijały wobec wcześniejszej wyceny ryzyka i brak nowych komentarzy dotyczących światowego handlu. Nie zabrakło pozytywnych uwag ze strony USA. Czy nie jest to jednak jedynie chwilowy oddech przed kontynuacją długoterminowej wyprzedaży?
EUR/USD utrzymał się ponad 1,1650
2018-06-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutNotowania głównej pary walutowej utrzymały się dzisiaj pomimo faktu opublikowania tweeta przez Donalda Trumpa o bliskim zakończeniu prac nad wprowadzeniem wyższych ceł na import aut z Unii Europejskiej, co zdaniem szefa Białego Domu może mieć miejsce wkrótce.
Żółta kartka dla Trumpa, szansa na zmianę nastrojów
2018-06-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA / CHINY / UNIA EUROPEJSKA / WOJNY HANDLOWE: Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin dał wczoraj do zrozumienia, że restrykcje dotyczące inwestycji w firmy technologiczne w USA nie będą odnosić się wyłącznie do Chin, ale do „wszystkich krajów, które zamierzają kraść nasze technologie”.
Ameryka po południu
2018-06-26 Raport poranny FMCMWykres wysoko: Eurodolar pozycjonuje się relatywnie wysoko, bo przy 1,1690. Ale nad ranem i tak był jeszcze wyżej, nawet przy 1,1720. Tak więc od tego czasu notowania się obniżyły. Wypada to uznać raczej za korektę niźli za coś wywołanego klarownymi czynnikami fundamentalnymi.
Zwroty akcji w ostatnich minutach
2018-06-26 Komentarz poranny TMS BrokersWczoraj doniesienia o możliwym blokowaniu inwestycji Chin w USA popsuły klimat na rynkach finansowych, ale tuż przed końcem sesji na Wall Street zaprzeczenia doradcy Navarro pomogły nieco odmienić losy dnia. Rynek absorbuje sprzeczne doniesienia, ale przez staje się coraz bardziej wrażliwy na wszelkie informacje wokół sporów handlowych USA z resztą świata. Wątpliwości pozostają, krępując notowania.
Próba uspokojenia wystraszonych inwestorów
2018-06-26 Poranny Szkic walutowy AFSPoczątek tygodnia przyniósł pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych, które zagraża scenariuszowi umocnienia złotego przed końcem miesiąca. Silne spadki cen pojawiły się na giełdach w USA i Europie w reakcji na komunikat Departamentu Skarbu o planowanych restrykcjach na chiński spółki nowych technologii.
Czerwony poniedziałek nie pomógł złotemu
2018-06-26 Poranny komentarz walutowy XTBOstatni tydzień czerwca nie rozpoczął się najlepiej dla polskiej waluty. Obawy o eskalację napięć handlowych znów wysunęły się na pierwszy plan, powodując sporą przecenę na rynkach akcji i rykoszetem uderzając w złotego. Wydaje się, że nasza waluta ma potencjał do odrobienia strat, ale trudno powiedzieć, kiedy przestaną jej ciążyć poczynania administracji Trumpa.
EUR/PLN najwyżej od marca 2017
2018-06-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkiej presji podażowej na PLN wraz z podbiciem awersji do ryzyka wśród inwestorów. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3460 PLN za euro, 3,7094 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7601 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9282 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,218% w przypadku obligacji 10-letnich.
Tylko zdementowane informacje
2018-06-25 Raport wieczorny FMCMTrump, Europa i Chiny: Pan Navarro, doradca Trumpa do spraw handlowych, zapewnia iż co prawda USA będą bronić się przed zagrożeniami dla swych technologii, ale zarazem wiadomości o tym, iż administracja prezydenta szuka sposobów na ograniczenie inwestycji Chin w ten sektor amerykańskiej gospodarki - są fałszywe.
Kontynuacja spadków na indeksach
2018-06-25 Komentarz giełdowy XTBPierwsza sesja z pewnością nie zapisze się dobrze w pamięci inwestorów. Większość europejskich indeksów pod koniec sesji melduje się znacznie poniżej poziomu piątkowego zamknięcia. Również warszawska giełda nie oparła się globalnej przecenie pomimo tego, że przez większość sesji jako jeden z niewielu parkietów utrzymywała się powyżej kreski.
Stan podwyższonego ryzyka
2018-06-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutUSA / CHINY / UNIA EUROPEJSKA / WOJNY HANDLOWE: Donald Trump zapowiedział w piątek wdrożenie 20 proc. cła na import aut z Unii Europejskiej, jeżeli ta nie zrezygnuje z ceł odwetowych wprowadzonych po tym, jak USA nałożyły wyższe stawki na stal i aluminium. Tymczasem dzisiejszy Wall Street Journal podgrzewa plotki nt. planów Białego Dom związanych z blokowaniem chińskich inwestycji w obszarze technologii w USA, ...
Ostudzenie emocji na rynku ropy po piątkowej decyzji
2018-06-25 Komentarz surowcowy DM BOŚKońcówka minionego tygodnia na rynku ropy naftowej była wyjątkowo emocjonująca za sprawą trwającego w Wiedniu ważnego spotkania przedstawicieli OPEC oraz niektórych państw spoza kartelu, w tym Rosji. To właśnie na tym spotkaniu dyskutowano o zmianach w porozumieniu naftowym, ...
Po co było się łudzić
2018-06-25 Komentarz poranny TMS BrokersBrzydka gra była tydzień temu i po weekendzie nie jest lepiej. Prezydent Trump kontynuuje nieczyste zagrywki na polu wymiany handlowej, grożąc sankcjami Chinom i UE. Inwestorzy ponownie są pełni obaw, w efekcie czego piątkowy powiew optymizmu szybko wyparowuje. Spore rozczarowanie przeżywają teraz Ci, którzy liczyli, że temat napięć w globalnym handlu przycichnie na dłużej.
Aprecjacja dolara przyhamowała, co teraz?
2018-06-25 Raport poranny FMCMSytuacja na głównej parze: Co teraz? Tego oczywiście na sto procent nikt nie wie, w szczególności analitycy. Można jednak opisać bieżącą sytuację i rozpoznać pewne trendy tudzież wyznaczyć punkty w niedalekiej przyszłości, które najprawdopodobniej będą ważne.