Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Notowania eurodolara wciąż pod spadkową presją

Notowania eurodolara wciąż pod spadkową presją

2018-07-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Japonia: Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Japonii, przygotowywany przez Nomura i Markit Economics, wyniósł w czerwcu 53 pkt. wobec 52,8 pkt. na koniec wcześniejszego miesiąca.
PMI rozpoczyna ten tydzień

PMI rozpoczyna ten tydzień

2018-07-02 Raport poranny FMCM
Klasyczny wskaźnik: Wskaźnik PMI, który mierzy nastroje (a de facto plany i zapatrywania) menedżerów dużych firm, to jedno z ważniejszych narzędzi makroekonomicznych, w każdym razie spośród tych, które obserwowane są przez inwestorów z rynku forex.

Cztery tematy do dyskusji po weekendzie

Cztery tematy do dyskusji po weekendzie

2018-07-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Rozpoczynamy drugą połowę roku, ale na razie nie zapowiada się, że będzie spokojniej. Po weekendzie na rynkach utrzymuje się awersja do ryzyka ze źródłami niepokojów w USA, Chinach i Niemczech. Wojna handlowa, polityka, tweety Sami-Wiece-Kogo. Po staremu.
Wzrost podaży ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej

Wzrost podaży ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej

2018-07-02 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Na rynku ropy naftowej wciąż jest nerwowo, a ceny tego surowca utrzymują się na wysokim poziomie. Początek poniedziałkowej sesji przynosi spadki cen, jednak są one nieznaczne w porównaniu do skali ubiegłotygodniowych zwyżek. Notowania ropy Brent wciąż poruszają się powyżej poziomu 78 USD za baryłkę, natomiast cena ropy WTI przekracza poziom 73 USD za baryłkę.
Wojna o ceny paliw

Wojna o ceny paliw

2018-07-02 Poranny komentarz walutowy XTB
Porozumienie OPEC w sprawie zwiększenia wydobycia ropy tylko na krótko obniżyło ceny ropy naftowej na świecie. W poniedziałek rano tematem numer jeden na rynkach jest presja Trumpa na Arabię Saudyjską aby ta faktycznie wpłynęła na ceny. Sprawa nie jest jednak taka prosta, a konsekwencje drogiej ropy odczuwalne są też na innych rynkach.
EUR/PLN najwyżej od 1,5-roku

EUR/PLN najwyżej od 1,5-roku

2018-07-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenach kluczowych par czy też PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3715 PLN za euro, 3,7523 PLN wobec dolara, 3,7754 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9414 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,229% w przypadku obligacji 10-letnich.
Szczyt UE nie przysłoni tematu wojen handlowych

Szczyt UE nie przysłoni tematu wojen handlowych

2018-06-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Szczyt UE nie przysłoni tematu wojen handlowych, to tam należy szukać szans na przełom
Kluczowe informacje z rynków: USA / CHINY / WOJNY HANDLOWE: Departament Stanu zapowiedział, że jeszcze dzisiaj opublikowany zostanie raport dotyczący relacji z Chinami. Tymczasem chińska prasa podała, że rząd planuje potencjalne ograniczenia dotyczące inwestycji zagranicznych firm, które mogłyby wejść w życie 28 lipca.
Trzeci z kolei spadkowy tydzień na rynku złota

Trzeci z kolei spadkowy tydzień na rynku złota

2018-06-29 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Złoto miało w ostatnich tygodniach fatalną passę. Notowania tego kruszcu jeszcze w połowie czerwca przekraczały poziom 1300 USD za uncję i sięgały nawet okolic 1305-1312 USD za uncję. Niemniej, sesja z piątku 15 czerwca rozpoczęła ciąg systematycznych zniżek, przerywanych jedynie nielicznymi i słabymi akcentami wzrostowymi. Obecnie notowania złota oscylują już w okolicach 1250 USD za uncję, czyli nieco wyżej od wczorajszego zamknięcia.
W górę, w dół - konsolidacja

W górę, w dół - konsolidacja

2018-06-29 Raport poranny FMCM
Oto i eurodolar: Kurs głównej pary to aktualnie, gdy piszemy te słowa krótko przed godziną 10:00 w piątek 29 czerwca, ok. 1,1630. W pobliżu 1,15 (powiedzmy, że w rejonie 1,1515 - 1,1550, szczegóły są tu drugorzędne) mamy wsparcie. To wsparcie wczoraj zadziałało i w związku z tym euro znów zyskuje.
Szczyt UE wspiera złotego

Szczyt UE wspiera złotego

2018-06-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Podczas szczytu Unii Europejskiego w Brukseli liderzy 28 państw doszli do porozumienia w kwestii kryzysu migracyjnego nękającego najbogatsze kraje starego kontynentu. Informacje te zostały potwierdzone przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Taki obrót spraw zdecydowanie sprzyja wspólnej walucie, gdyż ogranicza ryzyko nowych wyborów w Niemczech. Polska waluta naturalnie korzysta na słabszym dolarze o poranku.
Porozumienie na szczycie szansą na odbicie PLN

Porozumienie na szczycie szansą na odbicie PLN

2018-06-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku FX przynosi lekkie odreagowanie na wycenach wraz z osiągnięciem porozumienia dot. polityki imigracyjnej na szczycie UE. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3600 PLN za euro, 3,7420 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7635 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9067 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,256% w przypadku obligacji 10-letnich.
Nadzieja nie trwała długo

Nadzieja nie trwała długo

2018-06-28 Komentarz giełdowy XTB
Na rynkach finansowych znów zapanował strach. Praktycznie codziennie inwestorzy próbują zakończyć negatywną passę, jednak wydaje się, iż ruchy wzrostowe związane są jedynie z chwilowym odreagowaniem, a później w grę wchodzą fundamenty i ocena obecnej sytuacji geopolitycznej.
Słaby dzień dla funta

Słaby dzień dla funta

2018-06-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W grupie najważniejszych walut funt jest dzisiaj jedną z tych, która zachowuje się najsłabiej. To wynik narastających obaw, co do dalszego scenariusza Brexitu. Spekuluje się że unijni politycy obecni na rozpoczynającym się szczycie UE mogą „przestrzec” premier May przed ryzykiem scenariusza Brexitu bez osiągnięcia porozumienia, co będzie tylko potęgować obawy dotyczące formuły dalszych relacji z Unią.
Dolar wciąż korzysta z trybu risk-off

Dolar wciąż korzysta z trybu risk-off

2018-06-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / CHINY / WOJNY HANDLOWE: Biały Dom przedstawił wczoraj po południu propozycje wzmocnienia roli agencji ds. inwestycji zagranicznych CFIUS w temacie zagrożeń transferu technologii, oraz własności intelektualnej przez Chiny, co może zmniejszyć obawy, że zastosowane zostaną bardziej radykalne rozwiązania zmierzające do ograniczenia inwestycji w amerykańskie przedsiębiorstwa.
Duży spadek zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych

Duży spadek zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych

2018-06-28 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej jest czasem wyraźnej przewagi strony popytowej. Notowania ropy w ostatnich dniach dynamicznie rosły, a cena ropy naftowej WTI w Stanach Zjednoczonych dotarła już do okolic 72,50 USD za baryłkę, czyli do poziomów tegorocznych maksimów cenowych, ustanowionych w drugiej połowie maja. Na wykresie ropy Brent wzrosty są systematycznie, jednak dynamiką ustępują ropie WTI. Nie bez przyczyny.
EBC nie boi się mocnego euro

EBC nie boi się mocnego euro

2018-06-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Notowania wspólnej waluty względem amerykańskiego dolara kontynuują umiarkowane spadki w czwartkowy poranek, co w dużej mierze podyktowane jest ponownie odradzającą się siłą USD w obliczu ograniczonego apetytu na ryzyko.
Wysokie miejsce w rankingu nie chroni przed klęską

Wysokie miejsce w rankingu nie chroni przed klęską

2018-06-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki drżą przed wizją, że negocjacyjne gierki Trumpa w końcu osłabią globalny wzrost gospodarczy. Pojawiają się głosy, że wyborcze hasło „America First” stanie się przepowiednią wejścia największej gospodarki świata jako pierwszej w stan recesji (i pociągnie resztę globu). Inwestorzy są zaniepokojeni, co podsyca awersję do ryzyka. Wygrywa USD i JPY, traci cała reszta.
Podtrzymanie presji na PLN

Podtrzymanie presji na PLN

2018-06-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie presji an wycenie złotego wraz z mocniejszym dolarem. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3489 PLN za euro, 3,7629 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7707 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9287 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,224% w przypadku obligacji 10-letnich.
Słaby juan waży na globalnym sentymencie

Słaby juan waży na globalnym sentymencie

2018-06-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE: Opublikowany wczoraj po południu indeks zaufania konsumentów Conference Board spadł w czerwcu do 126,4 pkt. wobec spodziewanego utrzymania się na poziomie 128 pkt., jaki miał miejsce w maju. Poza tym poznaliśmy też czerwcowy indeks aktywności sektora wytwórczego w Richmond, który wypadł na poziomie 20 pkt. (szacowano 15 pkt.).
Wyraźne zwyżki notowań ropy naftowej

Wyraźne zwyżki notowań ropy naftowej

2018-06-27 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po wzrostowej końcówce minionego tygodnia na rynku ropy naftowej, przewaga strony popytowej wciąż się utrzymuje. Cena ropy naftowej gatunku WTI wczoraj przekroczyła już barierę 70 USD za baryłkę, docierając tym samym do najwyższego poziomu od ponad miesiąca.