Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Odbicie na EUR/USD pozwoliło odreagować złotemu

Odbicie na EUR/USD pozwoliło odreagować złotemu

2018-05-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN po wczorajszym, dynamicznym odbiciu na bazie odreagowania na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2655 PLN za euro, 3,6071PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6081 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8878 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,29% w przypadku papierów 10-letnich.
Zwyżki dolara wytracają tempo?

Zwyżki dolara wytracają tempo?

2018-05-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Opublikowane wczoraj dane nt. sprzedaży detalicznej w kwietniu pokazały pewne rozczarowanie po stronie danych bazowych (wzrost o 0,3 proc. m/m wobec oczekiwanych 0,5 proc. m/m), ale sytuację ratowała rewizja poprzednich odczytów do góry.

Nieoczekiwany wzrost zapasów ropy naftowej w USA

Nieoczekiwany wzrost zapasów ropy naftowej w USA

2018-05-16 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej na razie nie przynosi wyraźnego kierunku na wykresie tego surowca. Wczoraj zarówno notowania europejskiej ropy Brent, jak i amerykańskiej ropy WTI, zakończyły sesję niewielkimi zmianami, przy czym na rynku ropy w USA pojawiła się nieco większa presja sprzedających. Wynikała ona z danych, które wczoraj pojawiły się właśnie w Stanach Zjednoczonych.
O czwartej komunikat Rady

O czwartej komunikat Rady

2018-05-16 Raport poranny FMCM
Na wykresach: Eurodolar zaliczył wczoraj zejście do bardzo niskich poziomów – do ok. 1,1820. Rynek zapewne nie dowierza w ostatnie, jastrzębie wypowiedzi p. Villeroya z EBC. W każdym razie zaufanie do euro mogło zostać – i pewnie zostało – nadszarpnięte słabymi danymi gospodarczymi ze strefy tejże waluty, w szczególności z Niemiec.
Pogrom na rynkach wschodzących

Pogrom na rynkach wschodzących

2018-05-16 Poranny komentarz walutowy XTB
Po krótkiej odwilży w drugiej połowie minionego tygodnia wczoraj kurs dolara wzrósł do poziomu niewidzianego od listopada. Przecena złotego jest jednak i tak umiarkowana na tle tego, co dzieje się na innych rynkach wschodzących, ale ta szeroka skala odpływu kapitału może właśnie martwić. W tym kontekście dane o PKB czy decyzja RPP mają niewielkie znaczenie dla inwestorów.
Równia pochyła na walutach EM

Równia pochyła na walutach EM

2018-05-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Fala wyprzedaży walut rynków wschodzących narasta. Aktywa emerging markets cierpią z powodu jednoczesnego wzrostu rynkowych stóp procentowych i aprecjacji dolara. Polska gospodarka z 5-proc. wzrostem PKB wydaje się względnie bezpieczna i odporna na krótkoterminowe zawirowania.
Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych USA przełamały maksima z 2013 r. (3,05 proc.).
PLN pod presją, brak reakcji na dane makro

PLN pod presją, brak reakcji na dane makro

2018-05-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego USD co bezpośrednio wywiera presję podażową na waluty EM, w tym PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2966 PLN za euro, 3,6318 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6287 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9058 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,3%w przypadku papierów 10-letnich.
Zmierzamy w kierunku dołków

Zmierzamy w kierunku dołków

2018-05-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Już wczoraj było widać zadyszkę WIG20 na szczycie odreagowania sprzed niespełna miesiąca. W strefie 2330-2340 pkt. pojawił się opór, który z marszu nie został pokonany. Dziś gorsze nastroje na rynkach wschodzących miały pociągnąć go solidnie w dół.
Mocna gospodarka nie pomaga GPW

Mocna gospodarka nie pomaga GPW

2018-05-15 Komentarz giełdowy XTB
Na globalnym rynku praktycznie wszędzie widać odwrót inwestorów od akcji. Ciężko wskazać konkretną przyczynę takich ruchów, choć można założyć, że ogólnie niemrawe nastroje są pochodną dwóch czynników. Jeden związany jest z inflacją, zaś drugi z niepewnością handlową.
Rentowności pchają dolara w górę

Rentowności pchają dolara w górę

2018-05-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA / WŁOCHY: Liderzy obu ugrupowań (Ruchu 5 Gwiazd i Ligi Północnej) po spotkaniu z prezydentem Mattarellą poinformowali, że nie są jeszcze gotowi na podpisanie porozumienia ws. zawiązania rządu. Prezydent dał Ruchowi 5 Gwiazd dodatkowy czas na wypracowanie kompromisu.
Prognozy kolejnego rekordu produkcji ropy naftowej z łupków w USA

Prognozy kolejnego rekordu produkcji ropy naftowej z łupków w USA

2018-05-15 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po ubiegłotygodniowych wzrostach, notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień spokojnie. Cena amerykańskiej ropy WTI porusza się obecnie w okolicach 70,50-71,00 USD za baryłkę, czyli tuż poniżej maksimów z poprzedniego tygodnia.
I pojawił się znak

I pojawił się znak

2018-05-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj rynek czekał na świeży impuls i go otrzymał. Dolar amerykański wskakuje z powrotem na fotel kierowcy forexowego autobusu z pomocą rosnących rentowności obligacji skarbowych USA. Dziś wiele będzie zależeć do danych: PKB z Niemiec już zawiódł, a dalej uwaga skupiona będzie na sprzedaży detalicznej z USA.
Złoty nadal pod presją

Złoty nadal pod presją

2018-05-15 Poranny komentarz walutowy XTB
Tydzień na rynkach rozpoczął się w dobrych nastrojach. Służył temu zwrot dyplomatyczny prezydenta Trumpa w sprawie chińskiego giganta ZTE. Te dobre nastroje jednak nie trwały długo, rosnące rentowności amerykańskich obligacji i napięcia na Bliskim Wschodzie znów dały o sobie znać. W rezultacie pod presją pozostaje także złoty.
PLN bez większych zmian, PKB w kalendarzu

PLN bez większych zmian, PKB w kalendarzu

2018-05-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieco słabszego PLN na bazie odbijającego dolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2709 PLN za euro, 3,5842 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,5790 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8557 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,238% w przypadku obligacji 10-letnich.
Mocne punkty w programie

Mocne punkty w programie

2018-05-15 Raport poranny FMCM
Obfite kalendarium: Za nami poranne odczyty z Chin za kwiecień. Produkcja przemysłowa przebiła prognozę ustawioną na poziomie +6,3 proc. r/r, faktycznie bowiem uzyskano +7 proc. r/r. Sprzedaż detaliczna z kolei trochę zawiodła, odnotowano +9,4 proc. r/r, oczekiwano +10 proc. Inwestycje w aglomeracjach miejskich też wypadły gorzej od założeń. Bilans wyników jest więc, mówiąc kolokwialnie, taki sobie.
Dolar kontynuuje korektę

Dolar kontynuuje korektę

2018-05-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA / WŁOCHY: Dzisiaj liderzy Ruchu 5 Gwiazd, oraz Ligi Północnej mają spotkać się z prezydentem Sergio Mattarellą, który ma mianować kandydata na premiera. Wtedy, jeżeli wszystko pójdzie dobrze to parlament powinien przegłosować wotum zaufania dla nowego gabinetu w ciągu tygodnia. Niemniej trudno ocenić, czy do porozumienia dojdzie.
Czas ciekawych danych

Czas ciekawych danych

2018-05-14 Raport poranny FMCM
Ten tydzień: Na wykresie dziennym eurodolara za nami trzy białe świece. Trwa korekta na rzecz euro, co jednak nie dziwi, biorąc pod uwagę skalę wcześniejszego umocnienia waluty amerykańskiej. Pod koniec kwietnia, po trzech miesiącach zmagań przebito dolne ograniczenie konsolidacji, schodząc z 1,2160 do – jak się okazało po kilkunastu dniach, już w maju – okolic 1,1830.
Irańska ropa naftowa wciąż chętnie kupowana

Irańska ropa naftowa wciąż chętnie kupowana

2018-05-14 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczął się od delikatnej presji spadkowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych już w piątek zeszła poniżej poziomu 71 USD za baryłkę i dzisiaj rano porusza się w okolicach 70,30 USD za baryłkę.
Bez przekonania

Bez przekonania

2018-05-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Nowy tydzień inwestorzy rozpoczynają w pogodnych nastrojach, co widać przede wszystkim po rynku akcji, ale na FX przerodziło się to w dryf bez przewagi dolara. Obecnie kluczowym pytaniem jest, czy USD ma tylko przerwę w większym marszu, czy zapędził się w swojej sile i zostanie za to skarcony? Dyskusja trwa, konkluzji brak, świeżych impulsów dziś raczej nie dostaniemy.
Włochy coraz bliżej rządu

Włochy coraz bliżej rządu

2018-05-14 Poranny komentarz walutowy XTB
Polityczny wątek Włoch ciągnie się już nieprzerwanie od początku marca, kiedy to po niejednoznacznych wynikach wyborów parlamentarnych niemożliwym było stworzenie rządu. Choć atencja rynku zdecydowanie osłabła od tego czasu, to nie należy zapominać, że Włochy to wciąż trzecia, ...