Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar tanieje

Dolar tanieje

2018-07-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Piątkowe dane Departamentu Pracy wskazały na przyrost liczny nowych etatów w czerwcu o 213 tys., oraz rewizję w górę danych za maj do 244 tys., ale już stopa bezrobocia odbiła do 4,0 proc., a dynamika płac wyniosła 0,2 proc. m/m i 2,7 proc. r/r, co było wartością poniżej oczekiwań.
Pod ochroną Trzech Lwów

Pod ochroną Trzech Lwów

2018-07-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Wojny handlowe na poważnie wystartowały, tymczasem rynki finansowe kontynuują pozytywne odbicie. Ostatnie słowo nie zostało jeszcze wypowiedziane, więc trwałość poprawy nastrojów nie jest pewna. W międzyczasie gorąco robi się na brytyjskiej scenie polityczne, gdzie ostatnie postanowienia ws. Brexitu wywołują roszady w rządzie.

W tym tygodniu zadziała Bank Kanady

W tym tygodniu zadziała Bank Kanady

2018-07-09 Raport poranny FMCM
Początek zmagań: Za nami już odczyt na temat handlu zagranicznego Niemiec za maj. Eksport wzrósł aż o 1,8 proc. m/m, gdy oczekiwano ruchu w górę jedynie o 0,7 proc. Import zwiększył się o 0,7 proc., tymczasem prognozowano spadek o 0,3 proc.
Złoty mocniejszy po raporcie z USA

Złoty mocniejszy po raporcie z USA

2018-07-09 Poranny komentarz walutowy XTB
Notowania polskiej waluty zyskują wyraźniej na sile w poniedziałkowy poranek, co w pewnym stopniu można wiązać z ogólną poprawą nastrojów na światowych rynkach, ale i również piątkowym raportem z rynku pracy USA. Dobrej perspektywy nie zmąciła rezygnacja ze stanowiska ministra ds. Brexitu Davida Davisa.
Złoty kontynuuje odbicie

Złoty kontynuuje odbicie

2018-07-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX przynosi podtrzymanie odbicia złotego, w czym pomaga również słabszy dolar. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3466 PLN za euro, 3,6965 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7387 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9136 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,209% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-07-06 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Najbliższy tydzień będzie ważnym testem sentymentu i może przynieść próbę ucieczki inwestorów od dyskusji na temat wojen handlowych. Jeśli tak, pod lupę mogą być wzięte wskaźniki makro, w tym CPI z USA, produkcja przemysłowa z Eurolandu, czy PKB z Wielkiej Brytanii. Posiedzenia banków centralnych zaplanowano w Polsce i Kanadzie, przy czym do zmian może dojść tylko w tym drugim przypadku.
Dolar oberwał przez niższą od spodziewanej dynamikę płac

Dolar oberwał przez niższą od spodziewanej dynamikę płac

2018-07-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W ostatnich komentarzach zwracam uwagę na asymetryczne ryzyko wobec dolara – może być bardziej wrażliwy na negatywne, niż pozytywne informacje makro z USA. Na pierwszy rzut oka dzisiejsza publikacja Departamentu Pracy mogła wyglądać nieźle (NFP wyniosło 213 tys., czyli o blisko 20 tys. więcej, niż szacunki).
Rynki płasko w obliczu raportu NFP

Rynki płasko w obliczu raportu NFP

2018-07-06 Komentarz giełdowy XTB
Wydarzeniem ostatniej sesji giełdowej tego tygodnia była publikacja comiesięcznego raportu z amerykańskiego rynku pracy. Pomimo wyższego niż oczekiwano wzrostu zatrudnienia, rozczarowała dynamika płac, która w tej chwili bardziej przykuwa uwagę FED-u. W konsekwencji wykupiony w perspektywie średnioterminowej dolar amerykański traci na wartości, co może być na rękę rynkom wschodzącym jak i naszej walucie.
Symptomy ocieplenia relacji USA-UE

Symptomy ocieplenia relacji USA-UE

2018-07-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Pojawiają się informacje wskazujące na możliwość ocieplenia relacji handlowych USA i UE. Poprawia to nastroje na rynkach finansowych. Złoty odbił, euro próbuje wzbić się na 3-tygodniowe maksima do dolara. Weszły w życie amerykańskie cła na import z Chin. Juan wciąż słaby. W centrum uwagi dane z rynku pracy z USA.
Złoty zyskał już 6 gr wobec euro

Złoty zyskał już 6 gr wobec euro

2018-07-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3504 PLN za euro, 3,7228 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7454 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9193 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,206% w przypadku obligacji 10-letnich.
Światowe ożywienie omija GPW

Światowe ożywienie omija GPW

2018-07-05 Komentarz giełdowy XTB
W końcu nadeszło oczekiwane ożywienie na światowych indeksach giełdowych, co wiązane jest oczywiście z możliwym zmniejszeniem ryzyka wystąpienia wojny handlowej, tym razem pomiędzy USA oraz Europą. Niestety pomimo wzrostów zarówno na europejskich rynkach jak i na Wall Street, GPW radzi sobie znacząco gorzej, choć dzisiejsze ruchy wskazują raczej na próbę realizacji zysków po bardzo dosyć znaczących wzrostach.
Dolar zaczyna wytracać impet wzrostowy

Dolar zaczyna wytracać impet wzrostowy

2018-07-05 Poranny Raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA: Bloomberg cytując źródła w Europejskim Banku Centralnym podał, że niektórzy członkowie tego gremium uważają, że podwyżka stóp we wrześniu lub październiku 2019 r. nadal jest „na stole”, chociaż rynki finansowe wyceniają taki ruch na grudzień 2019 r.
Niewielkie ruchy głównej pary

Niewielkie ruchy głównej pary

2018-07-04 Raport wieczorny FMCM
Sytuacja na rynku: Nie było dziś handlu w USA z powodu Święta Niepodległości. Rynek nie wykorzystał tego do przepchnięcia jakichś dramatycznych ruchów, przynajmniej nie na eurodolarze. W porównaniu z ostatnim piątkiem, z poniedziałkiem czy nawet dniem wczorajszym - zmiany kursu były małe. Maksima z dnia to ok. 1,1680, minima to 1,1630. Teraz jesteśmy mniej więcej w połowie drogi.
Odreagowanie bez wolumenu

Odreagowanie bez wolumenu

2018-07-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja przyniosła znaczące odreagowanie głównego indeksu. WIG20 zanotował pokaźne 1,9 proc. wzrostu. Pozostałe indeksy również zazieleniły się – mWIG40 symboliczne 0,1 proc, sWIG80 +0,7 proc. Wolumen obrotu 20-tki okazał się bardzo niski – zaledwie 385 mln. Jest to zdecydowanie za mało jak na tak poważny ruch w górę.
Porozumienie w Niemczech sprzyja odreagowaniu

Porozumienie w Niemczech sprzyja odreagowaniu

2018-07-03 Komentarz giełdowy XTB
Drugi dzień nowego kwartału przynosi ocieplenie klimatu na giełdowych parkietach. Po dosyć mieszanym starcie tygodnia wreszcie na większości rynków możemy zaobserwować wzrosty i powrót w kierunku aktywów bardziej ryzykownych.
Czerwcowy spadek produkcji ropy w Libii, Nigerii, Iranie i Wenezueli

Czerwcowy spadek produkcji ropy w Libii, Nigerii, Iranie i Wenezueli

2018-07-03 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Na rynku ropy naftowej strona popytowa wciąż jest w przewadze. Sporym optymizmem cechują się inwestorzy na rynku amerykańskiej ropy gatunku WTI, która zbliża się do poziomu 75 USD za baryłkę, czyli jest na tegorocznych szczytach i, jednocześnie, na najwyższych poziomach od 2014 roku. Inwestorzy na rynku ropy Brent są bardziej ostrożni: wczoraj cena tego gatunku ropy spadła, a dzisiaj rano delikatnie pnie się w górę, pozostając jednak poniżej poziomu 78 USD za baryłkę.
Sprzedaż w Eurolandzie, zamówienia w USA

Sprzedaż w Eurolandzie, zamówienia w USA

2018-07-03 Raport poranny FMCM
Gra w odbijanego: Eurodolar porusza się w konsolidacji. Można oczywiście próbować szukać podkładki fundamentalnej pod każdy ruch w górę czy w dół, łącząc go z różnymi, nieraz skromnymi, newsami i odczytami makro, jakich codziennie trochę spływa. Wydaje się jednak, że to trochę niepotrzebne dorabianie teorii do zdarzeń losowych w skali mikro.
Złoty będzie jak Belgia

Złoty będzie jak Belgia

2018-07-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Zawirowania na globalnych rynkach nie oszczędzają złotego i wczoraj EUR/PLN przełamał 4,41 i znalazł się najwyżej od początku 2017 r. Choć na pierwszy rzut oka słabość złotego i innych walut regionu wygląda na skoordynowaną ucieczkę inwestorów z rynków wschodzących, są pewne różnice między Polską a resztą, które pozwalają zakładać, że czynniki zewnętrzne wygasną złoty z łatwością zacznie dorabiać straty.
Porozumienie w Niemczech szansą dla złotego

Porozumienie w Niemczech szansą dla złotego

2018-07-03 Poranny komentarz walutowy XTB
Lipiec nie zaczął się dobrze dla notowań złotego. Wyprzedaż na giełdach, euro pod presją, ucieczka z rynków wschodzących – wszystkie te czynniki sprawiły, że złoty nadal tracił mimo pozornego braku podstaw do takiego ruchu. Ogłoszone wczoraj wieczorem porozumienie na niemieckiej scenie politycznej jest szansą na uspokojenie sytuacji, ale nie stanowi gwarancji umocnienie polskiej waluty.
słaby początek nowego kwartału

słaby początek nowego kwartału

2018-07-02 Komentarz giełdowy XTB
Powoli ku końcowi zbliża się pierwsza sesja wakacyjnego kwartału na Starym Kontynencie. Europejskie indeksy ponownie zbliżyły się w okolice zeszłotygodniowych minimów, co sugeruje, że początek nowego miesiąca nie przyniósł znaczących zmian rynkowego sentymentu w stosunku do sytuacji z ostatnich tygodni.