Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Gołębie zamknięcie QE. EUR zanurkowało.

Gołębie zamknięcie QE. EUR zanurkowało.

2018-06-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Pełen wydarzeń tydzień może zakończyć się prawdziwą bombą w postaci decyzji D. Trumpa ws. ceł na Chiny. A na horyzoncie kryzys polityczny w Niemczech. Euro silnie przecenione po tym, jak Europejski Bank Centralny choć ogłosił zakończenie programu QE z końcem 2018 r., zapowiedział, że nie zamierza ruszać stóp co najmniej do lata przyszłego roku. Kiepskie nastroje na rynkach wschodzących. Złoty znowu w odwrocie.
EBC pogrążył euro, PLN pod presją

EBC pogrążył euro, PLN pod presją

2018-06-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku FX przynosi nieco słabszego PLN na bazie wyraźnych spadków na eurodolara po EBC. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2806 PLN za euro, 3,7003 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7081 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9029 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,255% w przypadku obligacji 10-letnich.

Dolar słabszy po FED, ale i euro straci po ECB?

Dolar słabszy po FED, ale i euro straci po ECB?

2018-06-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / FED: Zgodnie z oczekiwaniami Rezerwa Federalna po raz drugi w tym roku podniosła stopy procentowe o 25 p.b. do 1,75-2,00 proc. Jednocześnie mediana oczekiwań członków FED, co do możliwych ruchów w przyszłości przesunęła się w stronę jeszcze dwóch podwyżek stóp w tym roku (razem cztery), ...
Większy od oczekiwań spadek zapasów paliw w USA

Większy od oczekiwań spadek zapasów paliw w USA

2018-06-14 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Ostatnie półtora tygodnia na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem niewielkich, ale systematycznych wzrostów. Cena tego surowca gwałtownie spadła pod koniec maja i w pierwszych dniach czerwca, dlatego późniejsze zwyżki traktowane są – przynajmniej na razie – jako odreagowanie wzrostowe. Obecnie cena amerykańskiej ropy naftowej WTI oscyluje w okolicach 66,60 USD za baryłkę, czyli na najwyższym poziomie od niemal dwóch tygodni.
Konsekwencje natłoku wydarzeń

Konsekwencje natłoku wydarzeń

2018-06-14 Komentarz poranny TMS Brokers

Dolar próbował skorzystać na jastrzębim wydźwięku decyzji Fed, ale poniósł porażkę bez wsparcia rentowności obligacji skarbowych i przy natłoku innych spraw w tym tygodniu. Dzisiejsza decyzja EBC jest jedną z tych spraw, gdzie może nie brakować niespodzianek. A w odwodzie wciąż mamy napięcia handlowe.
Ostatni zakręt przed mundialem

Ostatni zakręt przed mundialem

2018-06-14 Poranny komentarz walutowy XTB
Dla wielu inwestorów wydarzenie dnia rozpocznie się o godzinie 17:00. Wcześniej jednak warto zwrócić uwagę na konferencję po posiedzeniu EBC, bo od tego zależeć będą dziś notowania walut. Na razie złoty zniósł dzielnie drugą w tym roku podwyżkę stóp procentowych w USA.
FED jastrzębio. Jak odpowiedź EBC?

FED jastrzębio. Jak odpowiedź EBC?

2018-06-14 Poranny Szkic walutowy AFS
FED podnosi stopy procentowe i widzi potrzebę kolejnych dwóch podwyżek w tym roku. Pozytywna ocena stanu gospodarki. Zmiany w komunikacji. Bez większej reakcji rynków. Dziś posiedzenie EBC. Jutro być może decyzja D. Trupma ws. ceł na Chiny. Oczekujemy wzrostu zmienności kursów i cen aktywów.
PLN bez zmian, pomimo jastrzębiego FED'u

PLN bez zmian, pomimo jastrzębiego FED'u

2018-06-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, pomimo wczorajszego podbicia zmienności na EUR/USD pod FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2743 PLN za euro, 3,6203 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6774 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8490 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,286% w przypadku obligacji 10-letnich.
FED, czy ECB - który bardziej zaskoczy?

FED, czy ECB - który bardziej zaskoczy?

2018-06-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE: Opublikowane wczoraj po południu dane nt. inflacji CPI za maj wypadły zgodnie z szacunkami rynkowymi, tj. 0,2 proc. m/m dla szerokiej miary, oraz bazowej, a w ujęciu rocznym odpowiednio 2,8 proc. r/r i 2,2 proc. r/r.
Cena złota pod presją podaży przed decyzją Fed

Cena złota pod presją podaży przed decyzją Fed

2018-06-13 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W bieżącym tygodniu na rynek złota powróciły gorsze nastroje. W rezultacie, notowania tego surowca nie zdołały się utrzymać na dłużej powyżej poziomu 1300 USD za uncję: wczoraj cena kruszcu spadła poniżej tej bariery, a dziś rano kontynuuje osuwanie się na południe.
Fed może podnieść dolara, jeśli rynek da się przekonać

Fed może podnieść dolara, jeśli rynek da się przekonać

2018-06-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś środa z FOMC, gdzie podwyżka wydaje się pewna, ale diabeł będzie tkwił w szczegółach, a bilans ryzyk większe szanse daje jastrzębim zmianom. USD z wyprzedzeniem pokazuje optymistyczne budowanie pozycji, choć odliczanie do wieczora może w najbliższych godzinach przynieść wyraźne ograniczenie zmienności.
Pewna podwyżka stóp FED

Pewna podwyżka stóp FED

2018-06-13 Poranny Szkic walutowy AFS
FED nie może dziś zaskoczyć, jeśli chodzi o stopy procentowe (podwyżka o 25 pb). Podtrzyma także najpewniej projekcje wskaźników gospodarczych i wysokości oprocentowania w kolejnych kwartałach. Większy potencjał cenotwórczy na rynkach finansowych niosą jutrzejsze posiedzenie EBC i piątkowa decyzja D. Trumpa w sprawie ceł na towary z Chin.
PLN bez większych zmian, rynek czeka na FED

PLN bez większych zmian, rynek czeka na FED

2018-06-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi mocniejszego dolara w oczekiwaniu na dzisiejszy FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2810 PLN za euro, 3,6467 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6886 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8709 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,297% w przypadku obligacji 10-letnich.
Koniec ery niskich stóp

Koniec ery niskich stóp

2018-06-13 Poranny komentarz walutowy XTB
Po szczycie w Singapurze opada już kurz, mundial jeszcze się nie rozpoczął, ale dla rynków wydarzenie miesiąca nastąpi właśnie dziś. Być może podniesienie stóp przez Fed po raz drugi w tym roku zostało wycenione przez rynki, ale mimo wszystko nie można nie docenić wagi tego procesu.
Z jednego oczekiwania w drugie

Z jednego oczekiwania w drugie

2018-06-13 Raport poranny FMCM
Czekając na Fed: W poniedziałek czekaliśmy na wtorek, a konkretniej na spotkanie Kim Dzong Una z Trumpem. Powszechnie uznano je za owocne: za redukujące napięcie na Półwyspie i prowadzące do nowych rozwiązań.
Znów się pozytywnie wyróżniamy

Znów się pozytywnie wyróżniamy

2018-06-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Sesja zaczęła się w neutralnym otoczeniu. S&P500 zanotował wczoraj symboliczny wzrost 0,1 proc, a DJIA pozostał bez zmian. Przed sesją wydawać się mogło, że WIG20 będzie kontynuował spadek rozpoczęty w piątek by poszukać sobie wsparcia w okolicy 2200-2210 pkt, ale tak się nie stało. Kierunek południowy kontynuował tylko mWIG40.
Trump i Kim bez większego wpływu na giełdy

Trump i Kim bez większego wpływu na giełdy

2018-06-12 Komentarz giełdowy XTB
Patrząc jedynie na tablicę notowań głównych europejskich indeksów można by stwierdzić, że nic przełomowego się w ostatnim czasie nie wydarzyło. Nie obserwujemy żadnych dramatycznych spadków, ani też spektakularnych wzrostów.
Odreagowanie spadkowe cen miedzi, jednak cena wciąż wysoko

Odreagowanie spadkowe cen miedzi, jednak cena wciąż wysoko

2018-06-12 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Poprzedni tydzień na rynku miedzi był wyjątkowo emocjonujący dla inwestorów, gdyż przyniósł gwałtowne zwyżki cen tego metalu. Notowania miedzi w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły go tuż poniżej poziomu 3,10 USD za funt, a zakończyły w rejonie 3,30 USD za funt.
Kim za nami, FED przed nami

Kim za nami, FED przed nami

2018-06-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / KOREA PÓŁNOCNA: W podpisanym przez Trumpa i Kim Dzong Una oświadczeniu po spotkaniu na szczycie KRLD zobowiązała się do podjęcia działań zmierzających do całkowitej demilitaryzacji Półwyspu Koreańskiego.
„Bardzo silna więź”, która unieruchamia rynki

„Bardzo silna więź”, która unieruchamia rynki

2018-06-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwsze doniesienia ze szczytu prezydenta USA Trumpa z przywódcą Korei Płn. Kimem są krzepiące i pomagają podtrzymać spokój na rynkach finansowych. Na rynku FX ruch jakby zamarł w oczekiwaniu na istotne wydarzenia w dalszej części tygodnia. Euro czeka na EBC, USD dziś ma test w postaci danych o inflacji, a losy GBP rozstrzygną dane z rynku pracy oraz brexitowa batalia w parlamencie. PLN pływa po dobrze mu znanych wodach.