Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Obronione 2200

Obronione 2200

2018-05-08 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Sesja rozpoczęła się względnie spokojnie. Po pierwszej próbie wzrostu WIG20 został zmuszony wrócić w okolice 2210 pkt. Zaszkodziło mu słabe otoczenie – indeksy europejskie pociągnęły w dół. Niżej nie chciał spadać, pomimo tego, że spadki w Europie pogłębiały się. Zadziałało wsparcie na 2200 pkt. Sentyment w Europie odwrócił się po 13-tej, rozpoczęło się odreagowanie, a WIG20 pozostawał niewzruszony pomiędzy 2210 a 2220 pkt.
Korona szwedzka czeka na jutrzejszą inflację

Korona szwedzka czeka na jutrzejszą inflację

2018-05-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Korona szwedzka jest dzisiaj jedyną walutą w relacjach G-10, która wygrywa z dolarem. Powód? Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli Riksbanku, w tym opublikowane dzisiaj zapiski z ostatniego posiedzenia pokazują, że rynek wcześniej mógł nazbyt „gołębio” zinterpretować przekaz.

Co zrobi Trump w sprawie Iranu?

Co zrobi Trump w sprawie Iranu?

2018-05-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / IRAN: Donald Trump zapowiedział wczoraj wieczorem na Twitterze, że dzisiaj o godz. 20:00 polskiego czasu Biały Dom wyda oficjalny komunikat ws. dalszego postępowania wobec Iranu (do 12 maja powinna zostać podjęta decyzja, czy mamy wydłużony okres zwolnienia z sankcji na bazie porozumienia atomowego z 2015 r.).
Rekordowy import ropy naftowej do Chin

Rekordowy import ropy naftowej do Chin

2018-05-08 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczyna się wzrostowo. Ceny amerykańskiego surowca gatunku WTI przekroczyły poziom 70 USD za baryłkę i dziś rano utrzymują się w jego okolicach. Tym samym, cena ropy naftowej dotarła do najwyższego poziomu od listopada 2014 r.
Złoty traci przed decyzją Trumpa

Złoty traci przed decyzją Trumpa

2018-05-08 Komentarz walutowy XTB
Poniedziałek przyniósł powrót presji na osłabienie złotego pomimo generalnie niezłych nastrojów na rynkach globalnych. Dla rynków wschodzących bardzo istotne znaczenie będzie mieć zapowiedziana już na dziś decyzja prezydenta Trumpa ws. porozumienia nuklearnego. Tymczasem dolar zyskuje po porannym wystąpieniu szefa Fed i pomimo lepszych danych z Niemiec.
Jedno ogłoszenie, garść pytań

Jedno ogłoszenie, garść pytań

2018-05-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Prezydent Trump zapowiedział, że dziś ogłosi decyzję odnośnie przyszłości porozumienia nuklearnego z Iranem, zagadką pozostaje jednak, w która stronę Trump będzie chciał pójść? Rynek FX czeka w skupieniu, za to nerwowo jest na rynku ropy naftowej. Rozstrzygnięcie ma nastąpić o 20:00 polskiego czasu.
Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

2018-05-07 Raport wieczorny FMCM
Liczne ciekawe informacje: Nie wszystkie dzisiejsze newsy miały wymiar globalny, istotny np. dla eurodolara czy głównych indeksów giełdowych - ale wiele z nich miało taki charakter. Ostatecznie zresztą nawet te bardziej niszowe są pod pewnymi względami intrygujące.
Dolar nadal mocny na otwarciu nowego tygodnia

Dolar nadal mocny na otwarciu nowego tygodnia

2018-05-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE: Piątkowe Dane Departamentu Pracy USA nieco rozczarowały. O ile stopa bezrobocia spadła w kwietniu do 3,9 proc. z 4,1 proc. (szacowano 4,0 proc.), to już liczba nowych etatów poza rolnictwem wzrosła zaledwie o 164 tys. wobec szacowanych 194 tys. (chociaż dane za marzec zrewidowano do góry do 135 tys. z 103 tys.), ...
Cena ropy naftowej WTI powyżej poziomu 70 USD za baryłkę

Cena ropy naftowej WTI powyżej poziomu 70 USD za baryłkę

2018-05-07 Komentarz surowcowy DM BOŚ
ROPA NAFTOWA: Pod koniec minionego tygodnia na rynku ropy naftowej dominowała strona popytowa. Ten trend utrzymuje się także w poniedziałek rano, przy czym ceny tego surowca przekroczyły ważne psychologiczne bariery.
Spokój, tylko na jak długo?

Spokój, tylko na jak długo?

2018-05-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Otwieramy nowy tydzień w spokojnym klimacie, ale na rynkach nic (szczególnie spokój) nie trwa wiecznie i taka atmosfera może być najbardziej zwodnicza. Raport z rynku pracy USA wyszedł przyjazny dla ryzyka, choć nie odbiera wigoru dolarowi. Teraz maraton wystąpień przedstawicieli Fed może zaburzyć harmonię.
Ropa zagraża stabilności rynków

Ropa zagraża stabilności rynków

2018-05-07 Poranny komentarz walutowy XTB
Kolejny dzień, kolejna zwyżka cen ropy naftowej. Po przekroczeniu bariery 70 dolarów za baryłkę sprawy idą naprawdę szybko, a niestety może być gorzej. Wiele może się wyjaśnić w najbliższych tygodniach, od postawy Donalda Trumpa zależeć będzie nie tylko to, ile zapłacimy na stacjach paliw, ale czy do światowej gospodarki nie zawita poważniejszy kryzys.
Majówka pod znakiem presji na PLN

Majówka pod znakiem presji na PLN

2018-05-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi próbę stabilizacji kwotowań PLN po podwyższonej zmienności w okresie ograniczonej aktywności rynku. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2420 PLN za euro, 3,5495 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5529 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8079 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,162% w przypadku obligacji 10-letnich.
Nowy tydzień przed nami

Nowy tydzień przed nami

2018-05-07 Raport poranny FMCM
Spójrzmy na sytuację: W nowy tydzień wchodzimy z eurodolarem na poziomie 1,1970. Z jednej strony, to wyraz korekty umacniającej euro, bo w ubiegłym tygodniu notowano minima rzędu 1,1915. Z drugiej strony, pokazuje to, że nijak nie wracamy do "starego" obrazu, czyli do trzymiesięcznej konsolidacji, dla której wsparciem był poziom 1,2160 (w przybliżeniu).
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-05-04 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Przyszły tydzień przebiegnie pod szyldem inflacji i polityki monetarnej. Najważniejszy będzie odczyt CPI z USA, ale raporty ze Szwecji i Norwegii także mogą być źródłem zmienności. Poznamy decyzje RBNZ i Banku Anglii, gdzie utrzymanie stóp procentowych bez zmian jest pewne, ale interesujące mogą być poglądy na przyszłą ścieżkę polityki.
Majówka nie służy polskim inwestorom

Majówka nie służy polskim inwestorom

2018-05-04 Komentarz giełdowy XTB
Wyjątkowa w tym roku majówka sprawiła, że duża część polskim inwestorów mogła zdecydować się na dłuższy wypoczynek. To oczywiście nie służyło obrotom. Na świecie wciąż mamy do czynienia z geopolityką, ale również z danymi co rozdaje karty na wielu rynkach finansowych na świecie.
Dane Departamentu Pracy zdecydują o dolarze

Dane Departamentu Pracy zdecydują o dolarze

2018-05-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / FED: Na zakończonym w środę wieczorem posiedzeniu Rezerwa Federalna zgodnie z oczekiwaniami nie dokonała zmian w poziomie stóp procentowych (1,50-1,75 proc.). W komunikacie oceniono, że w perspektywie najbliższego roku inflacja będzie poruszała się blisko symetrycznego 2 proc. celu.
Złoty pozostaje słaby

Złoty pozostaje słaby

2018-05-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Majówka nie sprzyja większej aktywności inwestorów z kraju, a naszej walucie nie sprzyja też otoczenie – zwłaszcza silny dolar na głównych układach. W piątek rano dolar pozostawał blisko swoich minimów z tego tygodnia – dolar kosztował 3,57 zł, a euro nieco ponad 4,27 zł.
Decyzja Fed bez istotnego wpływu na ceny złota

Decyzja Fed bez istotnego wpływu na ceny złota

2018-05-04 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Złoto nie miało ostatnio dobrej passy na globalnych rynkach finansowych. Notowania tego kruszcu rozpoczęły bieżący tydzień powyżej poziomu 1320 USD za uncję, podczas gdy we wtorek i środę cena złota oscylowała nawet poniżej poziomu 1305 USD za uncję. Dopiero wczoraj notowania żółtego kruszcu wyraźniej odbiły w górę, wykraczając ponad poziom 1310 USD za uncję.
Niech moc będzie z NFP

Niech moc będzie z NFP

2018-05-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar przystopował swój marsz, gdyż lekko gołębi FOMC i ISM poniżej prognoz nie dały sygnału do wzmocnienia popytu, ale prawdziwą gwiazdą tygodnia jest raport z rynku pracy. Przy silnej dynamice płac dolara czeka przebudzenie mocy, imperium sprzedających obligacje USA będzie kontratakować, a na waluty rynków wschodzących i rynek akcji spadnie mroczne widmo. Za to rozczarowanie może być nową nadzieją dla aktywów ryzykownych.
Dolar mocny przed raportem NFP

Dolar mocny przed raportem NFP

2018-05-04 Poranny komentarz walutowy XTB
Niemal wakacyjny tydzień w Polsce obfituje w potężną ilość wydarzeń na globalnych rynkach. W efekcie obserwujemy spore zmiany notowań, m.in. złotego. Seria dobrych danych w połączeniu z rosnącymi cenami ropy naftowej sprzyja dolarowi, który dziś czeka na raport z rynku pracy.