Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

WIG20 nadrabia straty

WIG20 nadrabia straty

2019-09-09 Komentarz giełdowy XTB
Nowy tydzień na światowych giełdach rozpoczął się w całkiem optymistycznych nastrojach. Indeksy z Azji zamknęły się wyżej, mimo rozczarowujących danych z Chin. W Europie nie widzimy wspólnego kierunku, jednak duża część indeksów blue chips notowana jest wyżej. Do tego grona zalicza się również polski WIG20, który jest dziś najmocniejszy na Starym Kontynencie.
Ustawianie pozycyjne na początku tygodnia

Ustawianie pozycyjne na początku tygodnia

2019-09-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE / FED (Z PIĄTKU): Dane Departamentu Pracy nt. przyrostu nowych etatów w sierpniu nieco rozczarowały – NFP wskazał na wartość 130 tys. wobec spodziewanych 160 tys. Lepiej od prognoz wypadły jednak dane nt. dynamiki płacy godzinowej, która wzrosła o 0,4 proc. m/m i 3,2 proc. r/r (szacowano 0,3 proc. m/m i 3,0 proc. r/r).

Kontynuacja wzrostów cen ropy naftowej

Kontynuacja wzrostów cen ropy naftowej

2019-09-09 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Druga połowa minionego tygodnia na rynku ropy naftowej upłynęła pod znakiem zwyżek – a dzisiaj rano ten trend jest kontynuowany. Notowania amerykańskiej ropy gatunku WTI dotarły dziś rano do okolic 57 USD za baryłkę, natomiast cena ropy Brent porusza się tuż poniżej 62 USD za baryłkę.
Zawsze jest inne wyjście

Zawsze jest inne wyjście

2019-09-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Oczywiście, że w temacie brexitu musiał wystąpić niespodziewany zwrot akcji. Boris Johnson nie zamierza się poddać w swoich staraniach doprowadzenia do brexitu 31 października, nawet jeśli ma to oznacza nieczystą grę. Rynki są zadowolone ze śledzenia brexitowej sagi, w przeciwnym wypadku czekałoby je senne wyczekiwanie czwartkowej decyzji EBC.
Eurodolar i stała tendencja spadkowa

Eurodolar i stała tendencja spadkowa

2019-09-09 Raport poranny FMCM
Kurs eurodolara: Jeśli połączymy maksima eurodolarowe z końcówki czerwca, z okolic 1,1420, z tymi z początku sierpnia i początku września, to dostaniemy trend spadkowy. Dolar się umacnia. Zresztą, ów trend to tylko część starszej tendencji, bardziej ogólnej, którą prowadzić można od roku 2018.
Brexit oraz kluczowa decyzja EBC

Brexit oraz kluczowa decyzja EBC

2019-09-09 Poranny komentarz walutowy XTB
Przed nami bardzo interesujący tydzień na rynkach finansowych. Po bardzo istotnym wzroście optymizmu w ostatnim czasie, może on zostać poddany testowi w ten czwartek, kiedy poznamy decyzję EBC. W polityce pierwsze skrzypce odgrywa Brexit – premier Johnson przegrywa, ale nie podda się bez walki.
Złoty kontynuuje odbicie, inwestorzy czekają na EBC

Złoty kontynuuje odbicie, inwestorzy czekają na EBC

2019-09-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach głównych par. Inwestorzy czekają głównie na czwartkowy EBC. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3350 PLN za euro, 3,9310 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9814 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8347 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,02% w przypadku obligacji 10-letnich.
Uspokojenie na giełdach

Uspokojenie na giełdach

2019-09-07 Komentarz giełdowy XTB
W trakcie ostatniej sesji giełdowej tygodnia nastroje na rynku nie są już tak optymistyczne jak w poprzednich dniach. Na europejskich parkietach obserwujemy mieszaną sytuację. Co prawda, niemiecki DAX i polski WIG20 wypracowują całkiem przyzwoite wzrosty, ale reszta indeksów dużych spółek ze Starego Kontynentu znajduje się w okolicach wczorajszych cen zamknięcia.
Rynek pracy w USA i Kanadzie zaskakuje …

Rynek pracy w USA i Kanadzie zaskakuje …

2019-09-07 Raport DM BOŚ z rynku walut
… pozytywnie. Bardziej widoczne jest w to w przypadku Kanady, gdzie opublikowane dzisiaj dane o godz. 14:30 pokazały wzrost zatrudnienia w sierpniu aż o 81 tys. przy 23,8 tys. zwyżce pełnych etatów i 57,2 tys. tymczasowych, chociaż dzieje się to przy pewnym wyhamowaniu dynamiki wynagrodzeń (do 3,8 proc. r/r z 4,5 proc. r/r). Efekt to dalsze umocnienie CAD’a, który dwa dni temu został mocno wsparty przez komunikat Banku Kanady redukujący szanse na cięcie stóp procentowych w tym roku. Dzisiejsze dane z rynku pracy potwierdzają tą narrację.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2019-09-07 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Rynki pragną odmiany sentymentu i bez wahania przyjmują każdy promyk nadziei na poprawę apetytu na ryzyko. Ale nierozwiązany spór handlowy USA i Chin jest czynnikiem, który ciąży na perspektywach makro. Przeciwwagą ma być aktywna polityka monetarna, czego w przyszłym tygodniu będzie się oczekiwać po decyzji EBC.
Dane mogą mieć duże znaczenie dla dolara

Dane mogą mieć duże znaczenie dla dolara

2019-09-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE (Z WCZORAJ): Sierpniowe odczyty wypadały lepiej od prognoz – ADP wskazał na 195 tys. etatów w sektorze prywatnym wobec szacowanych 148 tys., jednostkowe koszty pracy w II kwartale wyniosły ostatecznie 2,6 proc. k/k (oczekiwano 2,5 proc. k/k), ale najważniejszy był odczyt usługowego ISM, który poszedł w górę do 56,4 pkt. z 53,7 pkt. (prognoza 54,0 pkt.).
Kontynuacja przeceny na złocie

Kontynuacja przeceny na złocie

2019-09-06 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Pierwsza połowa bieżącego tygodnia na rynku złota upłynęła pod znakiem zwyżek, jednak wczoraj cena kruszcu runęła w dół, niwelując z nawiązką wcześniejsze wzrosty z tego tygodnia. Dzisiaj rano presja spadkowa na cenach złota się utrzymuje, a notowania poruszają się poniżej poziomu 1520 USD za uncję.
Dane, od których wiele zależy

Dane, od których wiele zależy

2019-09-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki wyczekują najważniejszego raportu tego tygodnia – danych z rynku pracy USA. Inwestorzy będą bardziej wyczuleni na rozczarowujący odczyt, gdyż gra toczy się o zmianę oczekiwań odnośnie najbliższej decyzji Fed z obniżki o 25 pb na 50 pb niż utrzymanie stóp procentowych bez zmian.
Raport NFP kluczowy dla dolara

Raport NFP kluczowy dla dolara

2019-09-06 Poranny komentarz walutowy XTB
Informacje z amerykańskiej gospodarki nie przestają zaskakiwać. Po serii słabych danych wczorajsze publikacje były wyjątkowo solidne, a to jedynie skomplikuje sytuację w Fed na kolejnym posiedzeniu. Szczególnie, jeśli dzisiejszy raport z rynku pracy również będzie mocny.
Wyhamowanie odbicia PLN

Wyhamowanie odbicia PLN

2019-09-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie wyhamowania wzrostu eurodolara, co z kolei ogranicza ruchy w ramach korekty wzrostowej na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3407 PLN za euro, 3,9327 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9828 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8470 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2% w przypadku papierów 10-letnich.
Nadal słaby dolar? To nie takie oczywiste.

Nadal słaby dolar? To nie takie oczywiste.

2019-09-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: KANADA / BANK KANADY ( Z WCZORAJ): Zgodnie z oczekiwaniami nie zmieniono parametrów polityki monetarnej – główna stopa procentowa pozostała na poziomie 1,75 proc. W komunikacie możemy jednak znaleźć stwierdzenie, jakoby „obecny poziom akomodacji monetarnej był odpowiedni”, co redukuje szanse na cięcie stóp o 25 p.b. do końca roku.
IPO Saudi Aramco a ceny ropy naftowej

IPO Saudi Aramco a ceny ropy naftowej

2019-09-05 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po słabym rozpoczęciu bieżącego tygodnia, notowania ropy naftowej wczoraj poszybowały w górę. Cena amerykańskiej ropy WTI zwyżkowała do rejonu 56 USD za baryłkę, natomiast notowania europejskiej ropy Brent dotarły do okolic 60,60-60,70 USD za baryłkę.
Coś pozytywnego na teraz

Coś pozytywnego na teraz

2019-09-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Inwestorzy na rynkach finansowych wyrażają zadowolenie z informacji, że USA i Chiny planują powrót do rozmów handlowych na początku października. W poprawie sentymentu pomagają też pozytywne doniesienia z Hong Kongu o spełnieniu jednego z kluczowych postulatów protestujących, jak również osłabienie ryzyka bezmownego brexitu pod koniec przyszłego miesiąca.
Ciekawy wątek wokół chińskich aktywów

Ciekawy wątek wokół chińskich aktywów

2019-09-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Prezentowany wczoraj klin wzrostowy na parze USDCNH zaczął przynosić konkretne wskazania – wybicie zostało zrealizowane dołem, a chińskiemu juanowi nie przeszkadzają zbytnio spekulacje w tamtejszych państwowych mediach (czyli tzw. „kontrolowane plotki”), jakoby Ludowy Bank Chin szykował się na poluzowanie polityki.
Dolar – korekta rozpoczęta

Dolar – korekta rozpoczęta

2019-09-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE / FED: Ostateczny odczyt indeksu PMI dla przemysłu za sierpień wyniósł 50,3 pkt. wobec 50,0 pkt w pierwszych szacunkach (choć i tak jest to najniższa wartość od 10 lat). Rynki mocno rozczarował jednak ISM dla przemysłu, który zleciał poniżej 50 pkt. lądując na 49,1 pkt. (spodziewano się 51,2 pkt.). Poniżej bariery 50 pkt. znalazły się też kluczowe subindeksy.