Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Końcowe odliczanie do decyzji Fed

Końcowe odliczanie do decyzji Fed

2019-07-31 Poranny komentarz walutowy XTB
Decyzja amerykańskiej Rezerwy Federalnej będzie zdecydowanie najważniejszym punktem podczas dzisiejszej sesji. Obniżka stóp procentowych o 25 punktów bazowych jest już całkowicie wyceniona, stąd ruch sam w sobie nie powinien istotnie wpływać na zachowanie aktywów. Kluczowy będzie komunikat, który w obliczu braku nowych projekcji makroekonomicznych jeszcze bardziej zyskuje na istotności.
Ostatni dzień lipca i decyzja FOMC

Ostatni dzień lipca i decyzja FOMC

2019-07-31 Raport poranny FMCM
Dziś wieczorem: Bardzo możliwe, że dziś wieczorem, mianowicie o 20:00, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) dokona cięcia stopy funduszy federalnych w USA. Z zakresu 2,25 - 2,50 proc. zeszłaby ona wtedy najpewniej do 2,00 - 2,25 proc.

Wyhamowanie spadku PLN, inwestorzy czekają na ruchy FED

Wyhamowanie spadku PLN, inwestorzy czekają na ruchy FED

2019-07-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkiej presji podażowej na wycenie PLN przed FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2970 PLN za euro, 3,8530 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8855 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6852 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,207% w przypadku obligacji 10-letnich.
Silne spadki w Europie

Silne spadki w Europie

2019-07-30 Komentarz giełdowy XTB
Pomimo pozytywnego zamknięcia w Azji, podczas wtorkowej sesji możemy obserwować silną przecenę na europejskich indeksach giełdowych. Największe ruchy było widać między innymi na niemieckim indeksie giełdowym DAX, który osunął się ponad 250 punktów. Ostatecznie spadki wynoszą ponad 2%. Z technicznego punktu widzenia doszło dziś do wybicia kluczowego wsparcia przy poziomie 12200 pkt, co otwiera drogę do większej przeceny.
Dynamiczne ruchy cen złota przy niewielkiej płynności

Dynamiczne ruchy cen złota przy niewielkiej płynności

2019-07-30 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania złota rozpoczynają bieżący tydzień wzrostowym akcentem. Wczoraj cena tego kruszcu zwyżkowała, przekraczając poziom 1420 USD za uncję i docierając do okolic 1426 USD za uncję. Tymczasem dzisiaj rano notowania złota otworzyły sesję luką wzrostową i poruszają się w okolicach 1436-1439 USD za uncję.
Funt nie wart funta kłaków

Funt nie wart funta kłaków

2019-07-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Wizja miękkiego brexitu topnieje w oczach a razem z nią wyparowuje wartość funta. To nie jest tak, że ryzyko bezumownego rozstania Wielkiej Brytanii z UE było nie było kompletnie brane pod uwagę, ale skala przeceny z ostatnich dni pokazuje, że uczestnicy rynku nie przypuszczali, że sprawy mogą przybrać tak zły obrót tak szybko. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson chce iść na wojnę z Brukselą, która broni wyższych celów.
Bank Japonii pod presją, rewizja prognoz dla Polski

Bank Japonii pod presją, rewizja prognoz dla Polski

2019-07-30 Poranny komentarz walutowy XTB
Trzy główne banki centralne podejmują w tym tygodniu decyzje w sprawie polityki pieniężnej. W przypadku Banku Anglii nikt nie oczekuje żadnych zmian, wszak widmo podwyższonego ryzyka wyjścia kraju bez porozumienia istotnie obniża szanse na wyższe stopy.
Osłabienie złotego w oczekiwaniu na FED

Osłabienie złotego w oczekiwaniu na FED

2019-07-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie presji podażowej na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2870 PLN za euro, 3,8492 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8792 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6756 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,145% w przypadku obligacji 10-letnich.
Rynek wstrzymuje oddech przed Fed

Rynek wstrzymuje oddech przed Fed

2019-07-29 Komentarz giełdowy XTB
Rynek wydaje się dzisiaj raczej spokojny, głównie ze względu na fakt zbliżającego się prawdopodobnie przełomowego wydarzenia na rynkach finansowych. Oczekuje się, że Rezerwa Federalna zdecyduje się na cięcie stóp procentowych, zaledwie nieco ponad pół roku po ostatniej podwyżce stóp procentowych.
Notowania ropy naftowej w konsolidacji

Notowania ropy naftowej w konsolidacji

2019-07-29 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Miniony tydzień na rynku ropy naftowej zakończył się neutralnie. Podobnie rozpoczyna się na tym rynku bieżący tydzień – w poniedziałkowy poranek notowania ropy naftowej poruszają się w okolicach piątkowego zamknięcia. Cena ropy Brent oscyluje niedaleko poziomu 63 USD za baryłkę, podczas gdy notowania ropy WTI znajdują się w rejonie 56 USD za baryłkę.
Ze skrajności w skrajność

Ze skrajności w skrajność

2019-07-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Zanosi się na przełomowy tydzień na rynkach finansowych, ale pierwsze godziny umykają w spokoju, gdyż stawka jest zbyt wysoka, by decydować się na pochopne ruchy wyprzedające. Dolar pozostaje mocny przy odliczaniu do superważnej decyzji Fed, ale nie można oprzeć się wrażeniu, że to przejaw popadania inwestorów z jednej skrajności w drugą.
Super tydzień na rynkach

Super tydzień na rynkach

2019-07-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Po emocjach związanych z posiedzeniem EBC w ubiegłym tygodniu, kalendarz na ten tydzień to prawdziwe szaleństwo. Mamy trzy ważne posiedzenia banków centralnych, kluczowe dane z USA i Europy, a sezon wyników kwartalnych jest w pełnii. Kulminacją będzie oczywiście środowa decyzja Fed.
Początek tygodnia, koniec lipca

Początek tygodnia, koniec lipca

2019-07-29 Raport poranny FMCM
Poniedziałęk - co przyniesie? EBC i Fed w gruncie rzeczy zaczęły się licytować na to, kto poprowadzi luźniejszą politykę monetarną. Nie można przecież powiedzieć, że Fed przyjął jakąś jastrzębią postawę - a jednak eurodolar jest nisko, przy 1,1125. Chwilami pod koniec minionego tygodnia bywał jeszcze niżej.
Złoty bez większych zmian, rynek czeka na FED

Złoty bez większych zmian, rynek czeka na FED

2019-07-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN oraz eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2713 PLN za euro, 3,8386 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8636 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7585 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,108% (26/07) w przypadku papierów 10-letnich.
Wczoraj Europa, dzisiaj USA

Wczoraj Europa, dzisiaj USA

2019-07-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA / ECB (Z WCZORAJ): Na wczorajszym posiedzeniu EBC nie zmienił parametrów polityki pieniężnej (jak oczekiwano). W komunikacie stwierdzono, że stopy procentowe pozostaną na obecnym lub niższym (to określenie dodano) do połowy 2020 r. (nie wydłużono do końca 2020 r.). Jednocześnie ECB „zalecił przegląd” wszystkich opcji związanych z wprowadzeniem tzw. tieringu (zróżnicowania stóp procentowych), oraz powrotu do programu QE.
Drzwi zbyt wąsko uchylone

Drzwi zbyt wąsko uchylone

2019-07-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Prezes EBC Mario Draghi otworzył drzwi dla dalszego luzowania polityki monetarnej, jednak szpara nie jest tak szeroka jak niektórzy by sobie życzyli, co pozwoliło na częściowe odreagowane wcześniejszej słabości euro. W przypadku EUR/USD reakcja była najmniejsza, gdyż inwestorzy utrzymują stan wyczekiwania na rozstrzygnięcia po stronie polityki Fed. Dziś po południu PKB z USA może dostarczyć ważnych informacji.
Napięcia na Bliskim Wschodzie wsparciem dla cen ropy naftowej

Napięcia na Bliskim Wschodzie wsparciem dla cen ropy naftowej

2019-07-26 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej przynosi zmienne nastroje. Wiele wskazuje jednak na to, że zakończy się on w miarę neutralnie. Dzisiaj rano cena europejskiej ropy Brent oscyluje w okolicach 63,50 USD za baryłkę, z kolei notowania amerykańskiej ropy WTI nieznacznie przekraczają 56 USD za baryłkę.
Luzowanie pieniężne jest kwestią czasu

Luzowanie pieniężne jest kwestią czasu

2019-07-26 Poranny komentarz walutowy XTB
Europejski Bank Centralny wylał wczoraj kubeł zimnej wody na głowy inwestorów, oczekujących zbyt wiele, zbyt szybko. Jednak publikowane dane makroekonomiczne pokazują, że luzowanie pieniężne – nie tylko w strefie euro, to jedynie kwestia czasu.
Duża zmienność na rynku akcji po decyzji EBC

Duża zmienność na rynku akcji po decyzji EBC

2019-07-25 Komentarz giełdowy XTB
Dziś oczy inwestorów były zwrócone w stronę decyzji Europejskiego Banku Centralnego, który zdecydował dziś o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Jednak nie to było najważniejsze. Po ostatnich gorszych odczytach PMI, rynek spodziewał się gołębiego komentarza ze strony Mario Draghiego.
Kluczowy eurodolar

Kluczowy eurodolar

2019-07-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE (Z WCZORAJ): Szacunkowy indeks PMI dla przemysłu spadł w lipcu do najniższego poziomu od września 2009 r.), schodząc do 50,0 pkt. (szacowano 51,0 pkt.). Sprzedaż nowych domów wyhamowała w czerwcu do 646 tys. (szacowano 658 tys.).