Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane z USA mogą nie pomóc dolarowi

Dane z USA mogą nie pomóc dolarowi

2019-10-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z ostatnich godzin mogące mieć wpływ na rynki: AUSTRALIA / RBA / NOWA ZELANDIA / DANE: Niespodzianki nie było, na dzisiejszym posiedzeniu RBA doszło do obniżki stopy procentowej o 25 p.b. do 0,75 proc. W komunikacie znalazła się wzmianka mogąca sugerować, że jej poziom został właściwie skalibrowany, chociaż RBA dodał później, że nie zamyka się na dalsze luzowania w razie potrzeby.
Zawsze jest jakieś ale

Zawsze jest jakieś ale

2019-10-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Choć na rynku nie brakuje uczestników mających nadzieję, że rozpoczynający się kwartał przyniesie oznaki poprawy sytuacji w globalnej gospodarce, dziś o takie sygnały może być trudno. Bank Rezerwy Australii obciął główną stopę procentową o 25 pb i jest gotowy na więcej, a zaplanowane odczyty indeksów PMI mają wysoko ustawioną poprzeczkę dla pozytywnych niespodzianek.

Rekordowy dolar, taniejące kruszce

Rekordowy dolar, taniejące kruszce

2019-10-01 Poranny komentarz walutowy XTB
Kolejny dzień, kolejne rekordy dolara – tak ostatnio wygląda sytuacja na rynku walutowym. Słabe dane makro z globalnej gospodarki sprawiają, że dolar postrzegany jest jako względnie atrakcyjne miejsce. Wczoraj przełożyło się to także na mocne spadki cen metali szlachetnych.
Spokojny początek tygodnia na rynku akcji

Spokojny początek tygodnia na rynku akcji

2019-09-30 Komentarz giełdowy XTB
Po niezbyt dobrej końcówce ubiegłego tygodnia, rynek akcji zaczyna po weekendzie od niewielkich wzrostów. W piątek pojawiły się bowiem informacje o tym, że Donald Trump chce aby chińskie firmy zniknęły z parkietu w Nowym Jorku, co doprowadziło do chwilowej wyprzedaży. Wiadomość została jednak zdementowana przez Departament Skarbu, co może przyczyniać się do tego, że dziś na indeksach w USA obserwujemy przewagę kupujących.
Dane z USA będą ważyć w tym tygodniu na pozycji dolara?

Dane z USA będą ważyć w tym tygodniu na pozycji dolara?

2019-09-30 Bilans dnia DM BOŚ z rynku walut
Amerykańska waluta pozostała dzisiaj silna. W obszarze G-10 mocniejszy był tylko brytyjski funt, gdzie w pewnym sensie mamy próbę technicznego odreagowania po spadkowym piątku. Testem na ile będzie ono istotne, będzie reakcja na jutrzejsze dane PMI dla przemysłu, jakie poznamy o godz. 10:30. Mediana wskazuje na lekki spadek we wrześniu do 47,0 pkt. z 47,4 pkt.
Niebezpieczne niedopowiedzenia…

Niebezpieczne niedopowiedzenia…

2019-09-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA/ CHINY/ KONTROLA KAPITAŁU/ NEGOCJACJE HANDLOWE/ TRUMP / DANE: W piątek po południu agencja Reuters podała powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą, jakoby Biały Dom rozważał możliwość wprowadzenia ograniczeń możliwości inwestowania w chińskie spółki przez amerykański kapitał, zablokowanie możliwości przeprowadzania nowych emisji, a nawet pozbycie się tych firm z nowojorskiej giełdy
Spadkowy początek tygodnia na rynku ropy naftowej

Spadkowy początek tygodnia na rynku ropy naftowej

2019-09-30 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po ubiegłotygodniowych wyraźnych zniżkach notowań ropy naftowej, nowy tydzień nie przynosi istotnych zmian nastrojów inwestorów. Cena tego surowca znajduje się nadal pod presją podaży. Cena ropy Brent znajduje się w okolicach 61 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy WTI oscylują tuż poniżej poziomu 56 USD za baryłkę.
Czas szukania odpowiedzi

Czas szukania odpowiedzi

2019-09-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Tydzień rozpoczyna się od spadku NZD/USD najniżej od 2015 roku po fatalnych danych o nastrojach w biznesie. Nie pomogły nawet całkiem przyzwoite szczegóły odczytów PMI dla Chin, zwłaszcza sektora przemysłowego. EUR/USD broni się przed spadkiem pod 1,09 a GBP/USD próbuje powrócić ponad 1,23. W obu przypadkach widzimy pole do zwyżki a raczej nasze nastawienie należałoby przekuć w stwierdzenie, że potencjał do zniżki został wyczerpany. Dla EUR/USD pierwszym sufitem jest 1,0965.
Fitch studzi emocje przed decyzją TSUE

Fitch studzi emocje przed decyzją TSUE

2019-09-30 Poranny komentarz walutowy XTB
Piątkowa decyzja agencji Fitch o utrzymaniu zarówno oceny wiarygodności kredytowej jak i perspektywy dla tejże oceny była zgodna z oczekiwaniami. Jednocześnie komunikat okazał się dość lakoniczny jeśli chodzi o ocenę ryzyka dla sektora bankowego w związku z nadchodzącą decyzją TSUE w kwestii kredytów hipotecznych indeksowanych do szwajcarskiej waluty.
Stabilizacja na PLN, trwa wyczekiwanie na TSUE

Stabilizacja na PLN, trwa wyczekiwanie na TSUE

2019-09-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach głównych walut. Również PLN, po okresie dynamicznych spadków, znalazł obszar stabilizacji pod 4,40 EUR/PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3807 PLN za euro, 4,006 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0406 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9280 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,999% w przypadku obligacji 10-letnich.
Ograniczenia inwestycyjne burzą rynkowy spokój

Ograniczenia inwestycyjne burzą rynkowy spokój

2019-09-27 Komentarz giełdowy XTB
Indeks S&P 500 odrobił przynajmniej połowę strat, które pojawiły się po tym, jak Donald Trump stanął przed zagrożeniem w postaci potencjalnego odwołania ze stanowiska. Podstawą jego odwołania miały być rzekome naciski na ukraińskiego prezydenta, aby ten rozpoczął śledztwo dotyczące jego kontrkandydata na stanowisko prezydenta z Partii Demokratycznej – Joe Bidena.
Bilans dnia – czekamy już na weekend…

Bilans dnia – czekamy już na weekend…

2019-09-27 Bilans dnia DM BOŚ z rynku walut
Handel w ostatnich godzinach nie przyniósł nowych rozstrzygnięć. Opublikowane o godz. 14:30 dane z USA wskazały na lepsze od oczekiwań odczyty dynamiki nt. zamówień na dobra trwałego użytku w sierpniu, odczyt kluczowego, inflacyjnego indeksu PCE Core wypadł zgodnie z oczekiwaniami na poziomie 1,8 proc. r/r, a indeks nastrojów konsumenckich ...
Mocny finisz dolara w końcu miesiąca

Mocny finisz dolara w końcu miesiąca

2019-09-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z ostatnich godzin mogące mieć wpływ na rynki: USMCA / USA/ CHINY/ NEGOCJACJE HANDLOWE/ TRUMP: Szef doradców gospodarczych prezydenta nie wykluczył wczoraj, że nowa umowa handlowa z Meksykiem i Kanadą (USMCA) może być głosowana w Kongresie jeszcze tej jesieni.
Kiedy gorzej znaczy lepiej

Kiedy gorzej znaczy lepiej

2019-09-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar pozostaje mocny w końcówce kwartału. Jego siła idzie w parze z coraz pozytywniej zaskakującymi danymi z amerykańskiej gospodarki. Wskaźnik mierzący jak odczyty wypadają na tle prognoz przyjmuje obecnie najwyższe wartości nie tylko w tym roku, a wręcz od maja 2018, czyli czasu gdy Fed szykował się do kontynuacji polityki podnoszenia stóp procentowych.
Powrót obaw o globalny popyt na ropę naftową

Powrót obaw o globalny popyt na ropę naftową

2019-09-27 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem zniżek. Notowania ropy Brent dzisiaj spadły już do okolic 61 USD za baryłkę, podczas gdy ceny ropy WTI zniżkowały do rejonu 56 USD za baryłkę. Strona podażowa przejęła znów przewagę.
Dolar najdroższy od ponad 2 lat

Dolar najdroższy od ponad 2 lat

2019-09-27 Poranny komentarz walutowy XTB
Zamieszanie w amerykańskiej polityce zaciążyło nieco indeksom, ale nie przeszkadza dolarowi. Amerykańska waluta pomimo nie do końca przejrzystej polityki Fed w ostatnim czasie wyraźnie zyskuje. Dwa dni wyraźnych spadków na parze EURUSD spowodowały, że za dolara płacimu blisko 4,02 złotego.
Próba stabilizacji EUR/PLN pod 4,40

Próba stabilizacji EUR/PLN pod 4,40

2019-09-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi próbę stabilizacji kursu PLN, pomimo spadku EUR/USD do nowych 2-letnich minimów. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3844 PLN za euro, 4,0151 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0392 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9494 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,011% w przypadku obligacji 10-letnich.
Fitch w Polsce, dane w USA

Fitch w Polsce, dane w USA

2019-09-27 Raport poranny FMCM
Wczoraj i dziś: Wczoraj mieliśmy odczyt o dynamice PKB USA za II kw. 2019. Wynik annualizowany (2 proc.) był zgodny z prognozą. Deflator PKB i PCE Core nawet ją przebiły. Są to wskaźniki inflacyjne, więc jeśli były wysokie, to rynek uznał, ceteris paribus, że polityka Fed może nie być aż tak luźna w przyszłości. Stąd zapewne wzrost wartości dolara i zejście pary do 1,0910-20, tj. poniżej dotychczasowych wrześniowych minimów.
Jak długo potrwa odbicie na rynku akcji w Europie?

Jak długo potrwa odbicie na rynku akcji w Europie?

2019-09-26 Komentarz giełdowy XTB
W czwartek ponownie możemy obserwować zmianę sentymentu na rynku akcji. Wczoraj europejskie indeksy zakończyły dzień pod kreską, jednak już w godzinach popołudniowych pojawiły się doniesienia, które przyczyniły się do polepszenia nastrojów.
Bilans dnia – nieznaczna korekta siły dolara

Bilans dnia – nieznaczna korekta siły dolara

2019-09-26 Raport DM BOŚ z rynku walut
Amerykańska waluta wyhamowała w czwartek impet wzrostowy i po południu widoczna była już korekta. Wyjątkiem były waluty naszego regionu CEE (podobnie traciły forint, korona czeska i złoty), co można tłumaczyć obawami o koniunkturę w strefie euro – m.in. stały one za zejściem EURUSD poniżej dołka z początku września (1,0925), chociaż było ono chwilowe.