Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Typowy start tygodnia z FOMC

Typowy start tygodnia z FOMC

2019-10-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Kiedy wkraczamy w tydzień, w którym odbywa się posiedzenie FOMC, zwykle można spokojnie założyć, że pierwsze dni przebiegnie w sennym wyczekiwaniu środowej decyzji. Gdzieś w tle przemyka kwestia brexitu i szczątki informacji z rozmów handlowych USA-Chiny, ale ogólnie rynki czekają na mocniejsze impulsy, a takie zawsze oferuje Fed.
Zaczynamy Super Tydzień

Zaczynamy Super Tydzień

2019-10-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Ostatni tydzień października zapowiada się wyjątkowo intensywnie. W USA mamy dwa bardzo ważne dla inwestorów wydarzenia: posiedzenie Fed oraz raport z rynku pracy. W Europie nadal rozstrzyga się kwestia Brexitu. W tle są jeszcze rozmowy handlowe, sezon wyników kwartalnych, publikowane będą też raporty przedstawiające aktywność w biznesie.

PLN stabilny, rynek czeka na doniesienia dot. Brexitu i posiedzenie FED

PLN stabilny, rynek czeka na doniesienia dot. Brexitu i posiedzenie FED

2019-10-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach głównych par. Eurodolar pozostaje blisko 1,1080 USD, podczas gdy PLN kwotowany jest następująco: 4,2768 PLN za euro, 3,8583 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8822 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9533 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,982% w przypadku obligacji 10-letnich.
Eurodolar czeka na ruch Fed

Eurodolar czeka na ruch Fed

2019-10-28 Raport poranny FMCM
W tym tygodniu poznamy decyzję Rezerwy Federalnej na temat oprocentowania w USA. To będzie w środę wieczorem, o 19:00 - zaś o 19:30 zacznie się konferencja prasowa. W zasadzie rynek jest przekonany, że Fed obetnie oprocentowanie z zakresu 1,75 - 2,00 proc. do 1,50 - 1,75 proc.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2019-10-25 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Pomimo przestoju z ostatnich dni inwestorzy nie rezygnują z poszukiwania powodów do optymizmu. Żeby jednak apetyt na ryzyko się rozwinął, potrzeba impulsu ze strony progresu rozmów handlowych USA-Chiny, rozstrzygnięć w sprawie brexitu, gołębiego przekazu od Fed lub ożywienia w danych. W następnym tygodniu rynki będą szukać konfirmacji dla podtrzymywanych nadziei w odczytach PMI z Chin i ISM z USA.
Rynek powraca do kwestii handlowych

Rynek powraca do kwestii handlowych

2019-10-25 Komentarz giełdowy XTB
Inwestorzy z całego globu w ostatnich kilku tygodniach żyli przede wszystkim wątkami powiązanymi z Brexitem. Obecnie temat wydaje się być lekko zawieszony ze względu na odsunięcie daty Brexitu oraz możliwe przyśpieszone wybory w Wielkiej Brytanii. Wobec tego rynek będzie skupiał się na pozostałych ważnych czynnikach, takich jak wojna handlowa czy działania banków centralnych, a w szczególności Rezerwy Federalnej.
Taktyczne przegrupowania…

Taktyczne przegrupowania…

2019-10-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / DANE /FED: Publikowane w czwartek po południu dane makro nie wypadły źle. Wprawdzie rozczarowały i tak dość zmienne dane nt. dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku (spadek o 1,1 proc. m/m, oraz o -0,5 proc. m/m po wyczyszczeniu z zamówień obronnych i transportowych), to jednak wstępne szacunki indeksów PMI odnotowały odbicie (przemysłowy znalazł się na najwyższym poziomie od pół roku).
Zawiedzione nadzieje

Zawiedzione nadzieje

2019-10-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Wszelkie szanse, by podsycić rajd ryzyka w tym tygodniu, nie znalazły świeżej iskry. Nie mamy dostawy świeżych informacji z rozmów handlowych USA-Chiny, proces wdrażania brexitu natrafił na przeszkody, a dane z Eurolandu nie imponują. Potencjał do pozytywnych zaskoczeń dalej jest, ale póki nie ma dowodów, rynki utknęły w miejscu.
Cena złota znów powyżej 1500 USD za uncję

Cena złota znów powyżej 1500 USD za uncję

2019-10-25 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku złota rozpoczął się od zniżki, jednak już od wtorku notowania kruszcu systematycznie pną się na północ. Niemniej, jeszcze do wczoraj cena złota poruszała się poniżej bariery 1500 USD za uncję, a wielu inwestorów wątpiło w to, że kupujący będą wystarczająco silni, by ten poziom przebić w górę. Niemniej, to się udało – po wczorajszej wyraźnej zwyżce, dzisiaj cena złota kontynuuje ruch w górę, obecnie oscylując w okolicach 1508 USD za uncję.
Chiny negocjują twardo

Chiny negocjują twardo

2019-10-25 Poranny komentarz walutowy XTB
Temat Brexitu jest nadal bardzo żywy na rynkach, choć wydaje się, że w tym tygodniu nie będzie już żadnych rozstrzygnięć. Rozstrzygnięć nie przyniosło też wczorajsze posiedzenie EBC – ostatnie pod przewodnictwem Mario Draghiego. Rynki mają natomiast nadzieje, że bardziej produktywne będą dzisiejsze rozmowy telefoniczne pomiędzy USA a Chinami.
Draghi, PMI, GfK, Ifo i Michigan

Draghi, PMI, GfK, Ifo i Michigan

2019-10-25 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze nie było wczoraj może jakiegoś potężnego zejścia, niemniej dolar się umocnił. O ile rankiem notowano nawet i 1,1160-65, o tyle po danych makro, a nade wszystko po wystąpieniu Mario Draghiego - uzyskano poziomy rzędu 1,1095-1,11. Teraz jesteśmy przy 1,1105-10.
Możliwa korekta na PLN, kontynuacja chaosu w Wlk. Brytanii

Możliwa korekta na PLN, kontynuacja chaosu w Wlk. Brytanii

2019-10-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkiej presji na PLN z uwagi na spadki na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2770 PLN za euro, 3,8533 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8795 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9459 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,971% w przypadku obligacji 10-letnich.
Draghi żegna się z inwestorami

Draghi żegna się z inwestorami

2019-10-24 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiaj odbyła się ostatnia konferencja prasowa Mario Draghiego, którego kadencja jako szefa EBC kończy się z końcem bieżącego miesiąca. Draghi pozostawia po sobie wzrosty na indeksach dzisiejszego dnia, choć z pewnością nie można powiedzieć, że zostawia gospodarkę europejską w dobrym stanie. Co dalej stanie się ze strefą euro? Na co inwestorzy powinni zwrócić uwagę w najbliższym czasie?
Chwiejne podstawy…

Chwiejne podstawy…

2019-10-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Według doniesień z wtorkowego wieczora wszyscy członkowie UE popierają wydłużenie Brexitu i to raczej o trzy miesiące, czyli do końca stycznia 2020 r. Jedynie Francja obstaje przy terminie 15 listopada. Oficjalna decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w piątek.
Odbicie notowań platyny w górę

Odbicie notowań platyny w górę

2019-10-24 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W bieżącym tygodniu na rynku platyny przeważa strona popytowa. Tym samym, kruszec ten w ostatnich dniach radzi sobie lepiej niż notowania złota, srebra czy palladu. Obecnie cena platyny przekroczyła na nowo barierę 900 USD za uncję i porusza się w okolicach 920 USD za uncję. Niemniej, już okolice 925-930 USD za uncję stanowią ważny techniczny poziom oporu.
Ostatnie podrygi Draghiego

Ostatnie podrygi Draghiego

2019-10-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Tak, dziś wreszcie nie o brexicie. Kiedy Wielka Brytania do jutra czeka na werdykt UE w sprawie przyznania nowej daty „rozwodu”, rynki mogą skupić uwagę na czymś innym. Dziś prezes EBC Draghi po raz ostatni poprowadzi konferencję prasową po posiedzeniu Rady Zarządzającej. Ostatnim razem podjęto nowe decyzje w sprawie ekspansji fiskalnej, które jednak spotkały się z wewnętrzną krytyką, a w międzyczasie dane z gospodarki rozczarowały. Draghi może mieć ciężkie zadanie przekonać wszystkich, że kończy kadencję sukcesem.
Ostatni akt Draghiego

Ostatni akt Draghiego

2019-10-24 Poranny komentarz walutowy XTB
Czwartkowa konferencja prasowa będzie ostatnią w roli prezesa Europejskiego Banku centralnego dla Mario Draghiego. Kadencja ta nie należała do łatwych, ale prawdopodobnie jego następczyni będzie musiała stawić czoła jeszcze większym wyzwaniom. Poza posiedzeniem EBC przed nami decyzje banków centralnych Szwecji, Norwegii oraz Turcji, a także zestaw indeksów PMI za październik.
Rynek akcji czeka na jutrzejsze PMI

Rynek akcji czeka na jutrzejsze PMI

2019-10-23 Komentarz giełdowy XTB
Po wczorajszej nie najlepszej sesji w USA, indeksy próbują odrabiać straty. Sesja europejska przebiegała w mieszanych nastrojach. Ostatecznie niemiecki Dax zdołał zakończyć dzień na niewielkim plusie wynoszącym +0,34%, nieco lepiej radził sobie londyński FTSE, który zanotował +0,67%. Sesja na starym kontynencie była raczej mieszana.
Bezumownego Brexitu nie będzie, ale…

Bezumownego Brexitu nie będzie, ale…

2019-10-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z ostatnich godzin mogące mieć wpływ na rynki: USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Amerykański sekretarz ds. handlu, Wilbur Ross, cytowany przez Financial Times, oceniając szanse na osiągnięcie porozumienia handlowego z Chinami stwierdził, że są one nieco ponad 50 proc., chociaż jak dodał, niektóre sprawy bywają rozwiązywane na ostatnią chwilę.
Nie tak prędko

Nie tak prędko

2019-10-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zyskał aprobatę parlamentu dla wypracowanego przez siebie porozumienia z UE, jednak posłowie sprzeciwili się ekspresowym pracom nad ustawą wdrażającą brexit, w rezultacie wyjście z UE 31 października staje się niemożliwe. Dojdzie do kolejnego odroczenia, pytanie na jak długo? Mimo tego bezumowny brexit pozostaje nierealną opcją, więc funt powinien utrzymać wysokie poziomy.