Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Powoli staje się to nudne

Powoli staje się to nudne

2019-11-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Szum informacyjny wokół negocjacji handlowych USA-Chiny nie cichnie, ale też nie przynosi dowodów postępów ani potwierdzenia, aby stronom zależało na szybkiej finalizacji. Nadzieje na porozumienie wciąż są, ale słabną. Dziś dane makro i wystąpienie nowej szefowej EBC mają szanse odciągnąć na chwilę uwagę od handlowej sagi.
Zamieszanie na linii USA-Chiny, PLN słabszy wobec euro

Zamieszanie na linii USA-Chiny, PLN słabszy wobec euro

2019-11-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi potrzymanie lekkiej presji na wycenie PLN oraz brak istotniejszych ruchów na głównych parach walutowych. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2977 PLN za euro, 3,8831 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9077 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0145 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,066% w przypadku obligacji 10-letnich.

Handlowa niekończąca się opowieść

Handlowa niekończąca się opowieść

2019-11-21 Komentarz giełdowy XTB
Świat finansowy żyje w zasadzie tylko jednym wątkiem – wojną handlową. Wczorajsze minutes z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej nie wpłynęło zbyt mocno na rynek. Owszem minutes potwierdziło to, że nie powinniśmy oczekiwać kolejnych obniżek stóp procentowych, co jest raczej negatywną informacją dla giełd.
Deal or not to deal?

Deal or not to deal?

2019-11-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z ostatnich godzin mogące mieć wpływ na rynki: USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Wczoraj po południu pojawiły się kolejne plotki sugerujące, że może nie dojść do szybkiego podpisania porozumienia handlowego „fazy pierwszej” (Reuters podał, że nie w tym roku, a zdaniem źródeł CNBC, Chińczycy twierdzą, że strona amerykańska próbuje wymusić zbyt wiele).
Emocjonalny rollercoaster na rynku ropy naftowej

Emocjonalny rollercoaster na rynku ropy naftowej

2019-11-21 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Inwestorzy na rynku ropy naftowej w bieżącym tygodniu nie mogą narzekać na brak emocji. Spadek notowań tego surowca na początku bieżącego tygodnia był bardzo dynamiczny, jednak wczoraj równie gwałtowna była zwyżka cen ropy, sięgająca 3% w przypadku ropy WTI oraz 2,5% w przypadku ropy Brent.
Karuzela nagłówków, huśtawka nastrojów

Karuzela nagłówków, huśtawka nastrojów

2019-11-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Wstępna umowa handlowa w świetle pierwszych planów miała zostać podpisana w ubiegły weekend. Terminu nadal nie ma. Strona chińska pozostaje ostrożnie optymistyczna, ale Reuters donosi, że dokument w tym roku może nie zostać sygnowany. Relacjom USA- Chiny z pewnością nie pomaga też reakcja Kongresu na sytuację w Hong Kongu a uwagę Donalda Trumpa odciąga zapewne też impeachment.
Kolejny krok dalej od porozumienia handlowego

Kolejny krok dalej od porozumienia handlowego

2019-11-21 Poranny komentarz walutowy XTB
Ostatnie godziny na rynku finansowym przyniosły mocniejsze cofnięcie indeksów giełdowych w Azji oraz marginalny wzrost awersji do ryzyka na rynku walutowym i dłużnym. Są to konsekwencje kolejnych doniesień dotyczących sporu handlowego między USA i Chinami. Ponadto, wczorajszego wieczoru poznaliśmy protokół z październikowego posiedzenia Rezerwy Federalnej.
Wynagrodzenia, zatrudnienie i kurs PLN

Wynagrodzenia, zatrudnienie i kurs PLN

2019-11-21 Raport poranny FMCM
O poranku: Przed dziewiątą rano eurodolar lokuje się na 1,1070-75. To znaczy, że oporu nie pokonano, sytuacja jest czwarty dzień patowa (po niedawnym odbiciu od 1,0990). O 13:30 w programie mamy protokół z obrad Europejskiego Banku Centralnego, zaś o 14:30 mamy dwa odczyty z USA: Philadelphia Fed oraz tygodniową liczbę wniosków o zasiłek.
Zapiski FOMC i kurs eurodolara

Zapiski FOMC i kurs eurodolara

2019-11-20 Raport wieczorny FMCM
Kwestie eurodolarowe: Szef Fed, p. Powell, dał niedawno do zrozumienia (po ostatnim cięciu stóp), że Fed na razie nie planuje zmieniać oprocentowania: bank czeka na konkretne, nowe dane z gospodarki. Pani Brainard z FOMC stwierdziła dziś, że z pewnością zawirowania handlowe wpłynęły (w domyśle: niekorzystnie) na gospodarkę, ale to akurat dość oczywista konstatacja.
Prawa człowieka vs prawa rynku

Prawa człowieka vs prawa rynku

2019-11-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Doniesienia o przegłosowaniu przez Senat USA ustawy popierającej protestujących w Hong Kongu podniosła nerwowość na rynkach finansowych, gdyż bynajmniej nie pomaga w toczących się negocjacjach handlowych. Awersja do ryzyka jest zauważalna, ale tak samo, jak ostatnie wzrosty indeksów odbywały się w żółwim tempie, tak i teraz korekta przebiega w umiarkowanym tempie.
Postulaty nowego rządu i niszczący projekt ustawy w USA

Postulaty nowego rządu i niszczący projekt ustawy w USA

2019-11-20 Poranny komentarz walutowy XTB
Poranek przynosi osłabienie notowań polskiego złotego, co jest zgodne z szerszym schematem panującym na rynku. Wydaje się, że w dużym stopniu jest to efekt wydarzeń w amerykańskim senacie i związanym z tym obniżeniem szans na osiągnięcie zadowalającego porozumienia handlowego między USA a Chinami. Tymczasem w kraju w ostatnich godzinach uwaga rynku skupiła się na expose premiera Morawieckiego oraz wycofaniu się PiS z kontrowersyjnego projektu.
Po rekordach czas na odwrót

Po rekordach czas na odwrót

2019-11-19 Komentarz giełdowy XTB
Kolejny dzień i kolejne rekordy. Europejskie indeksy, a w szczególności niemiecki DAX w pewnym momencie sesji zyskiwały nawet 2% w oczekiwaniu na rychłe osiągnięcie porozumienia handlowego przez Chiny oraz Stany Zjednoczone. Podobna sytuacja wystąpiła na Wall Street – pozytywne otwarcie i nowe rekordy.
Konstruktywne zwodzenie

Konstruktywne zwodzenie

2019-11-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Postępy w rozmowach handlowych USA-Chiny są coraz trudniejsze do oszacowania z powodu sprzecznych sygnałów wysyłanych przez Waszyngton i Pekin. Rynki chcą pozostać przy nadziejach, co też czyni je bardziej wrażliwymi na każdy strzępek informacji. Jednocześnie reakcje na zaskakujące zwroty akcje są przytłumione, a zmienność niska. Jakby się już nikomu nie chciało.
Czy można jeszcze zatrzymać Brexit?

Czy można jeszcze zatrzymać Brexit?

2019-11-19 Poranny komentarz walutowy XTB
Temat Brexitu przewija się od miesięcy do znudzenia, ale coraz więcej wskazuje na to, że wreszcie może on zostać zakończony. Jednocześnie jednak przepadnie szansa na pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Dzisiejsza debata liderów partyjnych oznacza, że kampania wyborcza jest na ostatniej prostej.
Czy istnieje wspólny mianownik?

Czy istnieje wspólny mianownik?

2019-11-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Rozmowa telefoniczna pomiędzy wicepremierem Chin Liu He, a Sekretarzem Skarby Stevenem Mnuchinem, oraz szefem USTR, Robertem Lighthizerem była dość „konstruktywna” poinformowano w sobotę. Głos zabrał także Sekretarz ds. handlu Wilbur Ross, którego zdaniem wątek zakupów amerykańskich płodów rolnych przez Chiny idzie w dobrym kierunku, a obie strony liczą na to, że porozumienie zostanie zawarte przed 15 grudnia.
Rozmowy USA i Chin w centrum uwagi inwestorów

Rozmowy USA i Chin w centrum uwagi inwestorów

2019-11-18 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej konsolidowały przez większość minionego tygodnia. Niemniej, w piątek ceny ropy ruszyły w górę po optymistycznych komentarzach ze strony amerykańskiej administracji, zapowiadających rychłe osiągnięcie kompromisu handlowego z Chinami. W niedzielę raport chińskiej państwowej agencji Xinhua ocenił sytuację w podobnie pozytywnym tonie, co dzisiaj pozwala notowaniom ropy naftowej na utrzymanie wzrostów z końcówki minionego tygodnia.
Jak długo potrwa rynkowy optymizm?

Jak długo potrwa rynkowy optymizm?

2019-11-18 Poranny komentarz walutowy XTB
Dziś rano na rynki finansowe trafiła informacja o pierwszej od 4 lat obniżce stóp procentowych w Chinach. Choć ruch ten jest raczej symboliczny, pokazuje dobitnie, co jest paliwem dla obecnego sentymentu rynkowego. Jego utrzymanie na dłuższą metę wymaga jednak poprawy sytuacji makroekonomicznej.
Zawsze patrz na jasną stronę życia

Zawsze patrz na jasną stronę życia

2019-11-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Optymizm niepodzielnie rządzi na rynkach. A przynajmniej inwestorzy wybierają by pozostawać optymistami. Nie ma nowych konkretów w sprawie negocjacji handlowych, ale obie strony wykonują serię przychylnych gestów. Panuje przekonanie, że do połowy grudnia dojdzie do finalizacji pierwszej umowy handlowej.
Brak większych zmian na PLN

Brak większych zmian na PLN

2019-11-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia nie przynosi istotniejszych zmian na rynku FX. Również złoty konsoliduje, PLN kwotowany jest następująco: 4,2804 PLN za euro, 3,8701 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9071 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,0105 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,098% w przypadku obligacji 10-letnich.
Nachylenie USD/PLN

Nachylenie USD/PLN

2019-11-18 Raport poranny FMCM
Kwestie ekonomiczne: W piątek okazało się, że indeks NY Empire State w USA spadł z 4 pkt do 2,9 pkt, co było dość przygnębiające, bo miał wzrosnąć do 5 pkt (według prognoz). Sprzedaż detaliczna wzrosła w październiku o 0,3 proc. m/m, a oczekiwano tylko 0,2 proc., niemniej bez samochodów oczekiwano 0,4 proc., a było 0,2 proc.