Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Notowania srebra przy technicznym wsparciu
2019-11-07 Komentarz surowcowy DM BOŚW ostatnim czasie na rynkach najbardziej popularnych metali szlachetnych mamy do czynienia ze względną równowagą sił popytu i podaży. Notowania złota od ponad dwóch miesięcy poruszają się w konsolidacji w okolicach 1500 USD za uncję, natomiast ceny srebra oscylują w okolicach 17,40-18,20 USD za uncję.
Może za miesiąc
2019-11-07 Komentarz poranny TMS BrokersUwaga rynków pozostaje skupiona na relacjach USA-Chiny, więc informacja o odroczeniu do grudnia podpisania porozumienia pierwszej fazy studziła wczoraj optymizm. Dziś rano nastroje odmieniają doniesienia, że strony uzgodniły zniesienie wzajemnych ceł w ramach postępów nad umową handlową. Bałagan w przekazie tylko potwierdza, jak kruche są relacje między USA i Chinami, a cena porozumienia jeszcze nie została do końca ustalona.
NBP obniża prognozy wzrostu
2019-11-07 Poranny komentarz walutowy XTBNajnowsza projekcja inflacyjna NBP przynosi nieuniknione – rewizję prognoz wzrostu gospodarczego oraz inflacji. Niestety w obydwu przypadkach w niekorzystnym kierunku. Za taki stan rzeczy odpowiada m.in. spowolnienie w Europie, które właśnie zostało potwierdzone kolejnymi bardzo słabymi danymi z Niemiec. Zasypywane informacjami o rychłym porozumieniu handlowym rynki są jednak odporne na złe informacje.
Handel kryptowalutami – nowe źródła finansowania
2019-11-07 Informacje rynkoweCzym są kryptowaluty? Kryptowaluta, jak wskazuje nazwa, to waluta bazująca na kryptografii. Mówiąc inaczej to wirtualny pieniądz oparty na skomplikowanej technologii o nazwie blockchain. Wszelkie transakcje, jak kupno i sprzedaż czy płatności odbywają się za pomocą użytkowników systemu opartego na sieci peer-to-peer oraz ich komputerów.
Sekretarz Generalny OPEC: cena ropy z potencjałem wzrostowym
2019-11-06 Komentarz surowcowy DM BOŚW ostatnich dniach notowania ropy naftowej znów ruszyły w górę. Cena amerykańskiej ropy WTI dotarła do okolic 57 USD za baryłkę, natomiast notowania europejskiej ropy Brent dotarły do 63 USD za baryłkę. Dzisiaj rano ceny obu tych rodzajów ropy naftowej odreagowują wzrosty i kierują się w dół, jednak skala zniżek jest niewielka.
Chwiejny optymizm?
2019-11-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutUSA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Szef działu ekonomicznego chińskiego dziennika Global Times wprowadził wczoraj nieco niepewności poprzez stwierdzenia, że Chiny uzależniają podpisanie umowy handlowej z Trumpem w listopadzie od realizacji scenariusza obustronnego zniesienia części nałożonych do tej pory ceł (nie tylko rezygnacji z ich kolejnych podwyżek).
Kruchy spokój
2019-11-06 Komentarz poranny TMS BrokersAktualnie rynki potrzebują ciągłego dostarczania pozytywnych informacji dotyczących postępów w rozmowach handlowych USA-Chiny, w przeciwnym wypadku inwestorów zaczynają ogarniać wątpliwości. Jedna doba bez nowych wieści i obserwujemy korektę ryzykownych aktywów. To potwierdza nasze przekonanie, jak niestabilny jest bieżący pozytywny sentyment.
Co dalej z koniunkturą?
2019-11-06 Poranny komentarz walutowy XTBZa nami seria październikowych publikacji indeksów koniunktury. Po okresie słabości globalnej gospodarki dane te są niezwykle cenne, aby odpowiedzieć sobie na pytanie: co dalej? Październikowe dane nie dają tu niestety jasnej odpowiedzi.
Sprzeczne sygnały i niejasny obraz
2019-11-06 Raport poranny FMCMNa wielkim rynku: Pan Kaplan z Fed twierdzi, że mało prawdopodobne (albo wręcz - nieprawdopodobne) jest, aby w roku 2020 pojawiła się w USA recesja. Z drugiej strony p. Barkin z tej samej instytucji stwierdził, że w ogóle trudno jest rozpoznać aktualny stan gospodarki, albowiem sygnały, które dochodzą, są sprzeczne.
Nadbudowywanie oczekiwań…
2019-11-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutUSA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Portal Politico doniósł, że strona chińska oczekuje dodatkowo od USA wycofania się z taryf celnych nałożonych we wrześniu na chińskie produkty o wartości 112 mld USD. Z kolei Financial Times potwierdził, że Biały Dom „rozważa” czy zgodzić się na taki ruch, chociaż trudno ocenić, co zrobi sam Donald Trump.
Protesty w Chile wsparciem dla cen miedzi
2019-11-05 Komentarz surowcowy DM BOŚPoprzedni tydzień na rynku miedzi przyniósł spadkowy akcent w środę i czwartek, niemniej już piątkowa sesja była wzrostowa. Na początku bieżącego tygodnia cena miedzi kontynuuje zwyżkę – dziś rano notowania tego metalu w Stanach Zjednoczonych sięgnęły poziomu 2,68 USD za funt.
Wszystko ma swoją cenę
2019-11-05 Komentarz poranny TMS BrokersOptymizm wokół perspektywy porozumienia handlowego USA-Chiny podsyca rajd na rynku akcji, pozwala na odbicie cen ropy naftowej, ale na rynku walutowym zmiany są mniej jednoznaczne. Zyskuje chiński juan, ale też i dolar amerykański na wzroście rentowności długu USA. Wciąż nie widać szerokiego odchodzenia od bezpiecznych przystani na rzecz bardziej ryzykownych walut.
Trump nakręca rynkową euforię
2019-11-05 Poranny komentarz walutowy XTBŻaden prezydent w historii USA nie miał chyba tak ciągłego i ustawicznego wpływu na rynki finansowe jak Donald Trump. Szczególnie od czasu eskalacji konfliktu handlowego jego wypowiedzi mają zazwyczaj kluczowe znaczenie dla kierunku notowań. Sprawy posunęły się do tego stopnia, że niektórzy zarzucają Trumpowi i ludziom z jego otoczenia celową manipulację.
Mocniejszy dolar skorygował PLN
2019-11-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie wczorajszej słabość PLN wynikającej z umocnienia dolara wobec euro. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2679 PLN za euro, 3,8368 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8775 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9388 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,957% w przypadku obligacji 10-letnich.
Indeksy w USA poprawiają szczyty wszech czasów
2019-11-04 Komentarz giełdowy XTBNa dzisiejszej sesji dominują pozytywne nastroje. Inwestorzy kierują się w stronę ryzykowniejszych aktywów, takich jak akcje. Niemiecki indeks giełdowy po raz kolejny znalazł się na najwyższych poziomach w tym roku. Po wybiciu poziomu 13 000 pkt, ruch w górę był kontynuowany i ostatecznie sesja zamknęła się kolejne 100 punktów wyżej, co oznacza wzrosty na ponad 1,3%.
IPO Saudi Aramco staje się faktem
2019-11-04 Komentarz surowcowy DM BOŚOptymizm dotyczący obiecanego przez USA i Chiny porozumienia handlowego pomógł stronie popytowej na rynku ropy naftowej w piątek. Cena tego surowca dynamicznie zwyżkowała i dzięki temu zakończyła poprzedni tydzień nie na dużym, lecz na symbolicznym minusie.
Pompowanie balonika oczekiwań…
2019-11-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutUSA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Strony zapewniają o woli podpisania tzw. „fazy pierwszej” umowy handlowej – w piątek Donald Trump zasugerował, że do spotkania prezydentów mogłoby dojść jeszcze w tym miesiącu w amerykańskim stanie Iowa, choć jak dodał brane są pod uwagę inne lokalizacje.
Zawsze patrz na jasną stronę życia
2019-11-04 Komentarz poranny TMS BrokersNadzieja na lepsze jutro nie umiera, a optymizm uparcie stara się przebić na powierzchnię. Paliwem na starcie nowego tygodnia jest wiara w postępy rozmów handlowych USA-Chiny oraz ta część piątkowych danych z USA, która była solidna. Nie jest to jednak pomocna wiadomość dla USD.
Co mówią dane z rynku pracy USA?
2019-11-04 Poranny komentarz walutowy XTBPierwszy tydzień listopada na rynku rozpoczynamy w bardzo dobrych nastrojach, czego dowodem są wzrosty na giełdach azjatyckich oraz wyraźny wzrost sentymentu do ryzyka na rynku walutowym. W dużym stopniu jest to efekt piątkowych danych z rynku pracy USA, które choć nie były jakieś przełomowe, to okazały się lepsze od oczekiwań. W połączeniu z przemysłowym odczytem ISM można sądzić, że pauza w obniżkach stóp przez Fed wydaje się uzasadniona.
PLN stabilny, PMI w kalendarzu
2019-11-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach głównych walut. Polski złoty kwotowany jest następująco: 4,2498 PLN za euro, 3,8068 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8611 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9237 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,956% w przypadku obligacji 10-letnich.