Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

FOMC: Decyzja już w najbliższą środę

FOMC: Decyzja już w najbliższą środę

2007-10-26 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Poziomy zamknięcia: 3,6150 EURPLN oraz 2,5130 USDPLN wynikają głównie z oczekiwań dotyczących następnego posunięcia FOMC: decyzja w sprawie stóp procentowych już w najbliższą środę, a publikowane dzień po dniu dane makroekonomiczne nakazują spodziewać się kolejnej obniżki stóp procentowych – i najprawdopodobniej kolejnej w ciągu następnych 6 miesięcy.
Szczyt pozostaje niezdobyty

Szczyt pozostaje niezdobyty

2007-10-26 Komentarz giełdowy Money Expert
Ustanowiony w lipcu przez indeks WIG20 punkt szczytowy nadal pozostaje niezdobyty. Co prawda dziś krótko po otwarciu indeks szybko pokonał granicę 3900 pkt., dając promyk nadziei dla byków na przełamanie rekordu, ale był to jednorazowy zryw.

Słabsze nastroje w USA

Słabsze nastroje w USA

2007-10-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Październikowa wartość indeksu nastroju amerykańskich konsumentów, opracowywanego przez Uniwersytet Michigan, została zrewidowana w dół do 80,9 pkt. z wstępnie szacowanych 82 pkt. Opublikowane dane są gorsze od prognoz, których średnia zakładała rewizję w górę do 82,5 pkt. We wrześniu indeks ten miał wartość 83,4 pkt.
Dolar najtańszy od stycznia 1996 roku

Dolar najtańszy od stycznia 1996 roku

2007-10-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Obserwowane w dniu dzisiejszym osłabienie dolara na świecie, w tym zwłaszcza w relacji do euro, które "wypchnęło" kurs EUR/USD do nowego rekordu wszech czasów na poziomie 1,4387 dolara (poprzedni rekord 1,4347 dolara został ustanowiony w poniedziałek), przekłada się na kontynuację trendu spadkowego pary USD/PLN.
Wyprzedaż dolara wciąż trwa

Wyprzedaż dolara wciąż trwa

2007-10-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Piątkowa sesja nie przyniosła kluczowych zmian na rynkach walutowych. Panowały i wzmocniły się dotychczasowe tendencje. Silna presja podażowa na dolara wywindowała notowania EUR/USD na nowe historyczne maksima.
Europa lekko w górę, brak zdecydowania kontraktów

Europa lekko w górę, brak zdecydowania kontraktów

2007-10-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek rosną główne indeksy w Londynie i Frankfurcie, natomiast na nieznacznym minusie jest francuski CAC. Europejskie giełdy nie zaabsorbowały więc wczorajszego posesyjnego optymizmu w USA, którego głównym źródłem były lepsze od prognoz wyniki Microsoftu. Akcje firmy Billa Gatesa wzrosły w handlu posesyjnym o ponad 11 proc., natomiast indeks AHI aż 1,2 proc.
Rośnie kurs AUD/USD

Rośnie kurs AUD/USD

2007-10-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs AUD/USD wzrósł w piątek do poziomu 0,9142 dolara, osiągając 23-letni szczyt. To czwarty kolejny dzień wzrostu tej pary. Australijską walutę w relacji do dolara wzmacniają oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych przez Bank Centralny Australii (RBA), przy jednocześnie oczekiwanej obniżce stóp procentowych w USA.
Złoty przybiera na sile

Złoty przybiera na sile

2007-10-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym przyniosła dosyć niespodziewane bardzo dynamiczne umocnienie rodzimej waluty. Było to tym bardziej nieoczekiwane, że nie zostały podane żadne nowe dane makroekonomiczne, ani wypowiedzi, które mogłyby spowodować zmianę nastrojów wśród inwestorów.
Przesadny optymizm czy siła rynku?

Przesadny optymizm czy siła rynku?

2007-10-26 Komentarz Expandera
Nie jest łatwo połapać się ostatnio w tym, co akurat danego dnia przykuje uwagę inwestorów. Dotyczy to zarówno naszego parkietu, ale przede wszystkim amerykańskiego. W te trochę bezładne zmiany wpisywała się czwartkowa sesja. U nas początkowo została zdominowana przez podane przed rozpoczęciem notowań wyniki Telekomunikacji Polskiej za III kwartał.
Dolar po raz kolejny ukazuje swoją słabość

Dolar po raz kolejny ukazuje swoją słabość

2007-10-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dzisiaj rano za jedno euro należy zapłacić 1,4362 dolara co daje kolejny rekord na tej parze. Oczekiwana silniejsza korekta na EURUSD nie ma w chwili obecnej żadnych podstaw fundamentalnych co potwierdziły wczorajsze odczyty danych makroekonomicznych.
Inflacja będzie rosła szybciej?

Inflacja będzie rosła szybciej?

2007-10-26 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ceny ropy naftowej osiągnęły nowe maksima cenowe - baryłka kosztuje już powyżej 90 dolarów. Ceny żywności - także w Polsce - rosną i nadal będą rosły. Wzrost inflacji wydaje się przesądzony. W dzisiejszych gazetach dominuje temat cen ropy naftowej, która przekroczyła 90 dolarów za baryłkę.
WIG20 ponownie przed szansą na rekord

WIG20 ponownie przed szansą na rekord

2007-10-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek indeks WIG20 ponownie stanie przed szansą poprawy swojego rekordu wszech czasów, który od 9 lipca br. wyznacza poziom 3919,10 pkt. Wczoraj indeks największych spółek zbliżył się do rekordu na niespełna 4 pkt. Niepokojące dane makroekonomiczne z USA jednak nie pozwoliły na dalsze wzrosty.
Powrót do trendu

Powrót do trendu

2007-10-26 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Po środowej konsolidacji większość rynków powróciła wczoraj do trendu. Dolar kontynuował osłabianie się, a słabsze niż oczekiwano dane na temat zamówień na dobra trwałe dolały oliwy do ognia. Złoto i ropa znalazły się na rekordowych poziomach cenowych.
Ponownie pod szczytami

Ponownie pod szczytami

2007-10-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji WIG20 ponownie podszedł pod lipcowe maksima, zabrakło 4 pkt do poziomu 3919. Otwarcie miało miejsce na poziomie 3900 pkt, po podejściu pod 3915 pkt nastąpił spadek do 3870. Powodem było zarówno odbicie od szczytu jak i spadki na rozpoczęciu sesji amerykańskiej.
Nowy rekord EUR/USD

Nowy rekord EUR/USD

2007-10-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek rano kurs EUR/USD wspiął się do 1,4373 dolara. Tym samym euro, które w transakcjach bezgotówkowych funkcjonuje od 1999 roku, a w obiegu gotówkowym od 2002 roku, było w relacji do dolara najdroższe w historii. Poprzedni rekord znajdował się na poziomie 1,4347 dolara. Został on ustanowiony w nocy z niedzieli na poniedziałek.
TPSA na czele

TPSA na czele

2007-10-26 Komentarz poranny DM IDMSA
Wydarzeniem dnia podczas czwartkowych notowań były dobre wyniki finansowe TPSA. Już w środę akcje telekomu były przedmiotem wzmożonego handlu, a po ujawnieniu wyższych od oczekiwań wyników za 3 kwartał zainteresowanie akcjami Telekomunikacji jeszcze bardziej wzrosło.
Spadła sprzedaż nowych domów w USA

Spadła sprzedaż nowych domów w USA

2007-10-25 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Stany Zjednoczone nie rozpieszczają inwestorów. Dziś okazało się, że sprzedaż nowych domów spadła do 770 tysięcy (oczekiwano 775 tys.), czyli o 25 tysięcy w porównaniu z sierpniem. Trudno oczywiście mówić o dużym rozczarowaniu. Ale skoro sprzedaż nowych domów jest niższa o 30-40 proc. niż w najlepszym okresie, to pojawia się też pytanie o granicę spadku liczby transakcji.
Złoty pnie się w górę

Złoty pnie się w górę

2007-10-25 Komentarz walutowy Money Expert
Osłabienie dolara na świecie oraz wzrosty na giełdach skłaniające inwestorów do podejmowania większego ryzyka przełożyły się w czwartek na znaczne umocnienie złotego. Inne waluty w naszym regionie również zyskują.
Indeks WIG20 bez rekordu

Indeks WIG20 bez rekordu

2007-10-25 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejszy dzień na GPW charakteryzował się dużą zmiennością. Początek sesji upłynął pod znakiem wzrostów i ataków na nowe dzienne maksima indeksu WIG20. Inwestorzy stwierdzili, że skoro giełda na Wall Street obroniła się wczoraj przed znacznymi spadkami, to do posiedzenia FOMC w przyszłym tygodniu nie powinno zdarzyć się nic złego. Końcówka dnia wyglądała trochę inaczej.
Dalsza przecena amerykańskiej waluty

Dalsza przecena amerykańskiej waluty

2007-10-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD w ostatnich godzinach zbliżył się do swoich historycznych szczytów, osiągając maksymalnie poziom 1,4344. Do dalszej wyprzedaży amerykańskiego dolara przyczyniły się kolejne pesymistyczne dane ze Stanów Zjednoczonych. Zamówienia na dobra trwałe we wrześniu spadły tam o 1,7% m/m, podczas gdy oczekiwano wzrostu o 1,5%.