Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Miedź tanieje na świecie

Miedź tanieje na świecie

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek ceny miedzi wyraźnie spadają, testując o godzinie 15:43 poziom 7378 dol. za tonę. Negatywny wpływ na notowania miały informacje o wzroście o 8 proc., do najwyższego poziomu od 3 miesięcy, zapasów miedzi monitorowanych przez LME.
Euro umacnia się do dolara

Euro umacnia się do dolara

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorek przynosi umocnienie euro wobec dolara. O godzinie 12:58 kurs EUR/USD testował poziom 1,3668 dolara, wobec 1,3617 rano. Dzisiejsze wzrosty eurodolara oznaczają powrót do trendu, po wczorajszym korekcyjnym cofnięciu. W tym powrocie pomogła publikacja, obrazującego nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców, indeksu klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo.

Euro nieco mocniejsze po publikacji indeksu Ifo

Euro nieco mocniejsze po publikacji indeksu Ifo

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo, który obrazujący nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców, spadł w sierpniu do najniższego poziomu od 10 miesięcy, osiągając wartość 105,8 pkt. Średnia prognoz analityków zakładała spadek tego indeksu do 105,4 pkt. z 106,4 pkt. w lipcu.
Zapomniany III filar

Zapomniany III filar

2007-08-28 Komentarz Open Finance
Polacy nie przywiązują wciąż zbyt dużej wagi do dodatkowego oszczędzania na emeryturę. Jak donosi „Rzeczpospolita” na koniec czerwca instytucje finansowe prowadziły zaledwie 886,5 tys. Indywidualnych Kont Emerytalnych.
Czy głównym zagrożeniem dla Fed będzie nadal inflacja?

Czy głównym zagrożeniem dla Fed będzie nadal inflacja?

2007-08-28 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Poniedziałkowa sesja przebiegała nadzwyczaj spokojnie. Do czasu publikacji danych z rynku nieruchomości kursy przebywały w wąskim zakresie wahań, po czym dolar zaczął umacniać się w stosunku do euro i funta. Dane na temat sprzedaży domów pokazały spadek o 0.2% w lipcu i był to odczyt nieco powyżej oczekiwań rynkowych na poziomie minus 1%.
Dane z USA nieco przestraszyły rynek

Dane z USA nieco przestraszyły rynek

2007-08-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Wczorajsza sesja na rynku walutowym przebiegała wyjątkowo spokojnie. Oczekiwanie inwestorów w Polsce na środową decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie zmiany poziomu stóp procentowych oraz absencja w światowym obrocie dealerów z Wielkiej Brytanii z powodu tamtejszego święta sprawiły, że kurs polskiej waluty wahał się w bardzo wąskich przedziałach.
Kluczowa publikacja indeksu Ifo

Kluczowa publikacja indeksu Ifo

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowy poranek przynosi wzrost kursu EUR/USD, który od wczoraj systematycznie się osuwał spadając z poziomu 1,3683 do 1,3617 dolara. O godzinie 9:56 para ta testowała poziom 1,3638 dolara. Sytuacja techniczna na wykresie EUR/USD od piątku preferuje stronę popytową.
EURUSD spada dzięki danym

EURUSD spada dzięki danym

2007-08-28 Raport poranny FMCM
Poniedziałek miał w zasadzie spokojny przebieg a handel odbywał się w oczekiwaniu na informacje natury fundamentalnej, co ograniczyło zmienność kursów w ciągu dnia. Rynek eurodolara odreagował wczoraj część ostatnich wzrostów spadając po danych z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz po wystąpieniu szefa EBC Jean Claud Tricheta w okolice 1,3720.
Doniesienia z frontu nieruchomości

Doniesienia z frontu nieruchomości

2007-08-28 Komentarz poranny Expandera
Bilans i diagnoza sytuacji na rynkach finansowych: W poniedziałek skończyła się wzrostowa seria trwająca przez ostatnie trzy sesje minionego tygodnia. Notowania rozpoczęły się co prawda od zwyżki, ale stopniowo nastroje na parkiecie pogarszały się i ostatecznie indeks WIG zakończył dzień symbolicznym spadkiem. Potwierdził on, że bariera 60 tys. pkt może być przynajmniej na razie trudna do przekroczenia. W rejonie tego poziomu indeks pozostawał trzecią kolejną sesję.
Nie widać poprawy na rynku amerykańskich nieruchomości

Nie widać poprawy na rynku amerykańskich nieruchomości

2007-08-28 Komentarz poranny Xelion
W poniedziałek zamknięte były (z powodu święta) giełdy w Wielkiej Brytanii, co zmniejszyło aktywność inwestorów również i na innych giełdach europejskich. Po piątkowym wzroście indeksów w USA również w Europie panował optymizm, ale był on bardzo umiarkowany. Na przykład niemiecki XETR DAX trzymał się blisko poziomu piątkowego zamknięcia.
Delikatne osłabienie złotego

Delikatne osłabienie złotego

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pod nieobecność świętujących inwestorów z Londynu, wczorajsze notowania na krajowym rynku walutowym upłynęły pod znakiem spokojnego handlu, który przyniósł nieznaczne osłabienie złotego do dolara i podobne umocnienie do euro i szwajcarskiego franka.
WIG20 powinien trzymać się wczorajszego zamknięcia

WIG20 powinien trzymać się wczorajszego zamknięcia

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Obserwowane wczoraj pogorszenie klimatu inwestycyjnego na Wall Street, które przełożyło się dziś na spadki na azjatyckich parkietach, powinno w dużej mierze być już zdyskontowane przez poniedziałkową zniżkę indeksu WIG20. Dlatego, o ile w czasie sesji na rynek nie napłyną nowe silne impulsy podażowe, to po wczorajszym spadku o 0,97 proc. do 3567,07 pkt., indeks grupujący największe spółki powinien oscylować na poziomach z wczorajszego zamknięcia.
Wzrośnie płaca minimalna?

Wzrośnie płaca minimalna?

2007-08-28 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Wczoraj premier podpisał porozumienie z NSZZ "Solidarność" reklamując je jako porozumienie ze "światem pracy". Na jego mocy od przyszłego roku o 20 proc. ma wzrosnąć płaca minimalna. W porozumieniu - określonym przez zrzeszenia pracodawców jako lekceważące (pracodawcy nie uczestniczyli w rozmowach) a przez inne organizacje związkowe jako oburzające (oni także nie uczestniczyli w negocjacjach) - o rok przedłużono zasady działania emerytur pomostowych, oraz założono 9-proc. wzrost płac w sferze budżetowej.
Płynność rynku wróciła do normy

Płynność rynku wróciła do normy

2007-08-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Płynność rynku wróciła do normy (wczoraj było banking holiday w Wlk. Brytanii), a złoty jest minimalnie słabszy. Myliłby się ten, kto myśli, że złoty doświadczy wkrótce kolejnej fali osłabienia – dziś rozpoczyna się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, która na 80-85% podniesie stopy o 25 punktów bazowych.
Spokojny początek

Spokojny początek

2007-08-28 Komentarz poranny DM IDMSA
Początek tygodnia przebiegł w dość spokojnej atmosferze wśród największych spółek. Choć indeks WIG20 stracił wartości 1%, warto zauważyć, że jest to wynik nieco sztucznego zaniżenia wartości indeksu na fixingu. W trakcie sesji WIG20 znajdował się przez większość czasu w okolicy piątkowego zamknięcia i z tej perspektywy można uznać zmiany jego wartości za niezbyt istotne.
W USA minimalnie spadła sprzedaż domów

W USA minimalnie spadła sprzedaż domów

2007-08-27 Komentarz wieczorny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA spadła w lipcu o 0,2 proc. do 5,75 mln sztuk, wobec 0,9 proc. oczekiwanych przez analityków (średnio). Na inwestorach większe wrażenie robią jednak statystyki roczne. A według nich sprzedaż domów była niższa o 9 proc. niż w lipcu 2006 r. Równocześnie spadają także ceny - średnio o 0,6 proc. w porównaniu do lipca ub.r.
ECB zmienia ton

ECB zmienia ton

2007-08-27 Raport wieczorny FMCM
Nikła zmienność na początku tygodnia: Ostatnie dwa tygodnie cechowały się dużą nerwowością inwestorów, która skutkowała nagłymi i gwałtownymi przepływami kapitału pomiędzy rynkami. Huśtawka nastrojów nieco przygasła wraz z nowym tygodniem, jednak nad rynkiem w dalszym ciągu wisi duża niepewność, czy nie powrócą obawy o negatywny wpływ kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA.
Nieznacznie umacnianie dolara wobec euro

Nieznacznie umacnianie dolara wobec euro

2007-08-27 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejszy dzień był w Wielkiej Brytanii dniem wolnym, nie pracował tamtejszy rynek finansowy, a na dodatek w kalendarzu na dziś zaledwie jedna istotna publikacja – obserwowaliśmy zatem rynek o zmniejszonej płynności, gdzie nie zdarzały się istotne ruchy. Przez cały dzień trwało bardzo nieznacznie umacnianie dolara wobec euro, co nie przeszkadzało złotemu odzyskiwać straconego półtora tygodnia temu pola.
Dane z amerykańskiego rynku nieruchomości

Dane z amerykańskiego rynku nieruchomości

2007-08-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Amerykańskie Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami poinformowało, że sprzedaż domów na rynku wtórnym spadła w lipcu o 0,2 proc. miesiąc do miesiąca do 5,75 mln. Rynkowe prognozy mówiły natomiast o spadku sprzedaży o 1 proc. do 5,70 mln. W relacji rocznej sprzedaż spadła o 9 proc., wobec oczekiwanego spadku o 9,8 proc.
Poniedziałkowy marazm

Poniedziałkowy marazm

2007-08-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Zgodnie z naszymi przypuszczeniami poniedziałkowa sesja przebiegała nadzwyczaj spokojnie. Kursy walut przebywały w konsolidacji i o godzinie 15.50 zarówno pary złotowe jak i EUR/USD przebywały w okolicach porannych poziomów. Głównym powodem takiego przebiegu sesji jest dzisiejsze święto w Wielkiej Brytanii, a także niewielka liczba publikowanych dziś danych.