Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane z USA nieco przestraszyły rynek

Dane z USA nieco przestraszyły rynek

2007-08-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Wczorajsza sesja na rynku walutowym przebiegała wyjątkowo spokojnie. Oczekiwanie inwestorów w Polsce na środową decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie zmiany poziomu stóp procentowych oraz absencja w światowym obrocie dealerów z Wielkiej Brytanii z powodu tamtejszego święta sprawiły, że kurs polskiej waluty wahał się w bardzo wąskich przedziałach.
Kluczowa publikacja indeksu Ifo

Kluczowa publikacja indeksu Ifo

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowy poranek przynosi wzrost kursu EUR/USD, który od wczoraj systematycznie się osuwał spadając z poziomu 1,3683 do 1,3617 dolara. O godzinie 9:56 para ta testowała poziom 1,3638 dolara. Sytuacja techniczna na wykresie EUR/USD od piątku preferuje stronę popytową.

EURUSD spada dzięki danym

EURUSD spada dzięki danym

2007-08-28 Raport poranny FMCM
Poniedziałek miał w zasadzie spokojny przebieg a handel odbywał się w oczekiwaniu na informacje natury fundamentalnej, co ograniczyło zmienność kursów w ciągu dnia. Rynek eurodolara odreagował wczoraj część ostatnich wzrostów spadając po danych z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz po wystąpieniu szefa EBC Jean Claud Tricheta w okolice 1,3720.
Doniesienia z frontu nieruchomości

Doniesienia z frontu nieruchomości

2007-08-28 Komentarz poranny Expandera
Bilans i diagnoza sytuacji na rynkach finansowych: W poniedziałek skończyła się wzrostowa seria trwająca przez ostatnie trzy sesje minionego tygodnia. Notowania rozpoczęły się co prawda od zwyżki, ale stopniowo nastroje na parkiecie pogarszały się i ostatecznie indeks WIG zakończył dzień symbolicznym spadkiem. Potwierdził on, że bariera 60 tys. pkt może być przynajmniej na razie trudna do przekroczenia. W rejonie tego poziomu indeks pozostawał trzecią kolejną sesję.
Nie widać poprawy na rynku amerykańskich nieruchomości

Nie widać poprawy na rynku amerykańskich nieruchomości

2007-08-28 Komentarz poranny Xelion
W poniedziałek zamknięte były (z powodu święta) giełdy w Wielkiej Brytanii, co zmniejszyło aktywność inwestorów również i na innych giełdach europejskich. Po piątkowym wzroście indeksów w USA również w Europie panował optymizm, ale był on bardzo umiarkowany. Na przykład niemiecki XETR DAX trzymał się blisko poziomu piątkowego zamknięcia.
Delikatne osłabienie złotego

Delikatne osłabienie złotego

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pod nieobecność świętujących inwestorów z Londynu, wczorajsze notowania na krajowym rynku walutowym upłynęły pod znakiem spokojnego handlu, który przyniósł nieznaczne osłabienie złotego do dolara i podobne umocnienie do euro i szwajcarskiego franka.
WIG20 powinien trzymać się wczorajszego zamknięcia

WIG20 powinien trzymać się wczorajszego zamknięcia

2007-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Obserwowane wczoraj pogorszenie klimatu inwestycyjnego na Wall Street, które przełożyło się dziś na spadki na azjatyckich parkietach, powinno w dużej mierze być już zdyskontowane przez poniedziałkową zniżkę indeksu WIG20. Dlatego, o ile w czasie sesji na rynek nie napłyną nowe silne impulsy podażowe, to po wczorajszym spadku o 0,97 proc. do 3567,07 pkt., indeks grupujący największe spółki powinien oscylować na poziomach z wczorajszego zamknięcia.
Wzrośnie płaca minimalna?

Wzrośnie płaca minimalna?

2007-08-28 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Wczoraj premier podpisał porozumienie z NSZZ "Solidarność" reklamując je jako porozumienie ze "światem pracy". Na jego mocy od przyszłego roku o 20 proc. ma wzrosnąć płaca minimalna. W porozumieniu - określonym przez zrzeszenia pracodawców jako lekceważące (pracodawcy nie uczestniczyli w rozmowach) a przez inne organizacje związkowe jako oburzające (oni także nie uczestniczyli w negocjacjach) - o rok przedłużono zasady działania emerytur pomostowych, oraz założono 9-proc. wzrost płac w sferze budżetowej.
Płynność rynku wróciła do normy

Płynność rynku wróciła do normy

2007-08-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Płynność rynku wróciła do normy (wczoraj było banking holiday w Wlk. Brytanii), a złoty jest minimalnie słabszy. Myliłby się ten, kto myśli, że złoty doświadczy wkrótce kolejnej fali osłabienia – dziś rozpoczyna się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, która na 80-85% podniesie stopy o 25 punktów bazowych.
Spokojny początek

Spokojny początek

2007-08-28 Komentarz poranny DM IDMSA
Początek tygodnia przebiegł w dość spokojnej atmosferze wśród największych spółek. Choć indeks WIG20 stracił wartości 1%, warto zauważyć, że jest to wynik nieco sztucznego zaniżenia wartości indeksu na fixingu. W trakcie sesji WIG20 znajdował się przez większość czasu w okolicy piątkowego zamknięcia i z tej perspektywy można uznać zmiany jego wartości za niezbyt istotne.
W USA minimalnie spadła sprzedaż domów

W USA minimalnie spadła sprzedaż domów

2007-08-27 Komentarz wieczorny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA spadła w lipcu o 0,2 proc. do 5,75 mln sztuk, wobec 0,9 proc. oczekiwanych przez analityków (średnio). Na inwestorach większe wrażenie robią jednak statystyki roczne. A według nich sprzedaż domów była niższa o 9 proc. niż w lipcu 2006 r. Równocześnie spadają także ceny - średnio o 0,6 proc. w porównaniu do lipca ub.r.
ECB zmienia ton

ECB zmienia ton

2007-08-27 Raport wieczorny FMCM
Nikła zmienność na początku tygodnia: Ostatnie dwa tygodnie cechowały się dużą nerwowością inwestorów, która skutkowała nagłymi i gwałtownymi przepływami kapitału pomiędzy rynkami. Huśtawka nastrojów nieco przygasła wraz z nowym tygodniem, jednak nad rynkiem w dalszym ciągu wisi duża niepewność, czy nie powrócą obawy o negatywny wpływ kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA.
Nieznacznie umacnianie dolara wobec euro

Nieznacznie umacnianie dolara wobec euro

2007-08-27 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejszy dzień był w Wielkiej Brytanii dniem wolnym, nie pracował tamtejszy rynek finansowy, a na dodatek w kalendarzu na dziś zaledwie jedna istotna publikacja – obserwowaliśmy zatem rynek o zmniejszonej płynności, gdzie nie zdarzały się istotne ruchy. Przez cały dzień trwało bardzo nieznacznie umacnianie dolara wobec euro, co nie przeszkadzało złotemu odzyskiwać straconego półtora tygodnia temu pola.
Dane z amerykańskiego rynku nieruchomości

Dane z amerykańskiego rynku nieruchomości

2007-08-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Amerykańskie Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami poinformowało, że sprzedaż domów na rynku wtórnym spadła w lipcu o 0,2 proc. miesiąc do miesiąca do 5,75 mln. Rynkowe prognozy mówiły natomiast o spadku sprzedaży o 1 proc. do 5,70 mln. W relacji rocznej sprzedaż spadła o 9 proc., wobec oczekiwanego spadku o 9,8 proc.
Poniedziałkowy marazm

Poniedziałkowy marazm

2007-08-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Zgodnie z naszymi przypuszczeniami poniedziałkowa sesja przebiegała nadzwyczaj spokojnie. Kursy walut przebywały w konsolidacji i o godzinie 15.50 zarówno pary złotowe jak i EUR/USD przebywały w okolicach porannych poziomów. Głównym powodem takiego przebiegu sesji jest dzisiejsze święto w Wielkiej Brytanii, a także niewielka liczba publikowanych dziś danych.
Minimalne spadki na Wall Street

Minimalne spadki na Wall Street

2007-08-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główne amerykańskie rozpoczęły poniedziałkowe notowania od spadków. Pogorszenie nastrojów to z jednej strony naturalna chęć do realizacji zysków po kilku dniach wzrostów. Z drugiej wpływ mogły mieć doniesienia o pogarszających się warunkach finansowania fuzji i przejęć spółek, wywołane przez ostanie problemy na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych o podwyższonym ryzyku..
Stopy na Węgrzech bez zmian

Stopy na Węgrzech bez zmian

2007-08-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Bank Centralny Węgier pozostawił na dzisiejszym posiedzeniu główną stopę procentową na poziomie 7,75 proc. Koszt pieniądza na Węgrzech ostatni raz zmienił się w czerwcu. Wówczas bank obniżył poziom oprocentowania o 25 punktów bazowych.
Rynek pracy wspiera rynek nieruchomości

Rynek pracy wspiera rynek nieruchomości

2007-08-27 Komentarz Open Finance
Wobec wyraźnie wyższych niż przed rokiem cen na rynku nieruchomości, klienci banków nie mieli wyjścia i zmuszeni zostali do zaciągnięcia wyższych kredytów. Ale co ważniejsze – nie wzrosły nie tylko kwoty, lecz także liczba klientów banków.
Sytuacja na rynku miedzi

Sytuacja na rynku miedzi

2007-08-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Z uwagi na dzisiejsze święto w Wielkiej Brytanii na platformie X-Trader nie jest kwotowana miedź. Warto jednak przyjrzeć się sytuacji tego metalu. W piątek ceny miedzi wystrzeliły o 2,4 proc. w górę w reakcji na publikację lepszych od oczekiwań danych o lipcowej sprzedaży nowych domów w USA.
Pożyczka a kredyt

Pożyczka a kredyt

2007-08-27 Analiza Money Expert
Wiele osób bardzo często używa wymiennie pojęć pożyczki i kredytu. Są to jednak różne określenia (choć oba stanowią formę zaciągniętego długu) i warto wiedzieć, co je różni. Taka wiedza jest przydatna, zwłaszcza że obecnie kredyt i pożyczka są jednymi z najbardziej popularnych produktów bankowych.