Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PKB w Chinach wzrósł o 11,2 proc.

PKB w Chinach wzrósł o 11,2 proc.

2008-01-24 Komentarz poranny Open Finance
Według wstępnych szacunków chińska gospodarka w czwartym kwartale rozwijała się tylko nieznacznie wolniej niż w trzecim, kiedy wzrost wynosił 11,5 proc. Spadła za to inflacja. Inflacja w Chinach wyniosła w grudniu 6,5 proc. wobec 6,9 proc. w listopadzie i oczywiście pozostaje wysoko poza celem banku Ludowego.
Rynek wszedł w konsolidację

Rynek wszedł w konsolidację

2008-01-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym po raz kolejny charakteryzowała się dużą zmiennością i niezdecydowaniem inwestorów. Rodzima waluta po początkowym dość dynamicznym osłabieniu na koniec dnia odrobiła straty i powróciła w okolice poziomów otwarcia. Na początku sesji dzisiejszej za jednego dolara płacimy 2,48 natomiast jedno euro kosztuje 3,62.

Na giełdach powiało optymizmem

Na giełdach powiało optymizmem

2008-01-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Nie wszyscy wczoraj wierzyli w korektę spadków, co można było łatwo zauważyć po przebiegu sesji. Zaczęliśmy od dużych plusów (WIG20 otworzył się ponad poziomem 2900pkt), po czym obserwowaliśmy osuwanie się indeksów, które dość szybko zamieniły plusy na minusy (WIG20 w pewnym momencie spadał o 3 proc).
Huśtawka nastrojów

Huśtawka nastrojów

2008-01-24 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Kolejny dzień na rynkach zagranicznych charakteryzował się dużo zmiennością. Odczucia inwestorów po nieoczekiwanej obniżce stóp procentowych w USA o 75pb pozostawały mieszane. Zdania co do działania Fed są podzielone.
Możliwe silne wzrosty na GPW

Możliwe silne wzrosty na GPW

2008-01-24 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowa sesja na GPW rozpocznie się od wyraźnych wzrostów. Jako, że występuje dziś pełna analogia do sytuacji sprzed otwarcia środowej sesji, jeżeli chodzi o rynkowe otoczenie (giełdy w USA wczoraj wybroniły się przed mocną przeceną.
Trichet, prawdziwy jastrząb vs kroplówki w USA

Trichet, prawdziwy jastrząb vs kroplówki w USA

2008-01-24 X-Trade Brokers Daily
Spadek indeksu niemieckiej giełdy o ponad 4% to najlepszy komentarz odnośnie tego co inwestorzy ze strefy euro sądzą o konsekwencjach postawy prezesa ECB, który wczoraj przemawiał w Parlamencie Europejskim. Trichet użył dość mocnych słów, które mogłyby sugerować, iż nie do końca zgadza się z wtorkową decyzją Fed, a już na pewno nie zamierza jej replikować.
Wbrew oczekiwaniom dolar zyskuje na wartości

Wbrew oczekiwaniom dolar zyskuje na wartości

2008-01-24 Komentarz walutowy Money Expert
Po wtorkowym niezapowiedzianym obniżeniu stóp procentowych w USA o 75 punktów bazowych (do poziomu 3,50%) zamiast spodziewanego osłabienia dolar wzmacniał swoją wartość względem euro. Owszem, bezpośrednio po opublikowaniu decyzji Fed-u dało się zauważyć wyprzedaż amerykańskiej waluty, ale nie miała ona charakteru masowego.
Widoczne niezdecydowanie inwestorów

Widoczne niezdecydowanie inwestorów

2008-01-24 Raport poranny FMCM
Ostatnia decyzja FED, który zdecydowała się na obcięcie stóp procentowych o 75 pkt. baz. ma jak na razie niewielki wpływ na rynki. Co prawda w dniu wczorajszym obserwowaliśmy silne wzrosty na giełdach azjatyckich oraz zamknięcie giełdy nowojorskiej na ponaddwuprocentowym plusie, jednak europejska część sesji zdominowana była już przez spadki największych rynków i to rzędu 3-5%.
Ryzykowne okazje

Ryzykowne okazje

2008-01-24 Komentarz poranny DM IDMSA
Wczorajsza sesja miała ponownie bardzo nerwowy przebieg. Wysokie otwarcie w wyniku dobrych sesji na giełdach światowych sprowokowało do działania podaż zarówno w Warszawie jak i na innych europejskich parkietach. Przewaga obozu byków z początku sesji szybko przez to stopniała i wśród graczy wdarł się wyraźny pesymizm.
Indeksy giełdowe w górę

Indeksy giełdowe w górę

2008-01-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Indeksy giełdowe w górę – WIG20 co prawda bardzo nieśmiało, ale już w USA można by myśleć o powrocie optymizmu na rynek: S&P500 wzrósł o 2,14%, DJIA o 2,5%, NASDAQ o 1,05%, również „zielono” zakończyła się sesje na Dalekim Wschodzie.
Będzie kolejna obniżka stóp w USA?

Będzie kolejna obniżka stóp w USA?

2008-01-23 Komentarz wieczorny Open Finance
Główny ekonomista banku Merrill Lynch uważa, że Fed obniży stopy także na swoim przyszłotygodniowym posiedzeniu - o 50 punktów bazowych. Gdyby to okazało się prawdą byłaby to naprawdę błyskawiczna reakcja banku centralnego. Ale wciąż bez gwarancji, że są to działania właściwe - analitycy amerykańscy różnią się w opiniach.
Podsumowanie sesji na GPW

Podsumowanie sesji na GPW

2008-01-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Na światowych giełdach wciąż utrzymuje się nerwowa atmosfera. Pomimo wtorkowej, dokonanej na specjalnym posiedzeniu Fed, obniżki stóp procentowych w USA o 75 punktów bazowych, która sprowadziła stopę funduszy federalnych do 3,5 proc., a stopę dyskontową do 4 proc., inwestorzy w dalszym ciągu pozbywają się akcji.
Mocny dolar, słaby złoty

Mocny dolar, słaby złoty

2008-01-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Jeszcze rano można było przypuszczać, że po drastycznej obniżce stóp przez FED polska waluta będzie kontynuować rozpoczęte wczoraj umocnienie. Złotówka szybko jednak przeszła do defensywy. Osłabienie naszej waluty nie dziwi w kontekście spadków na europejskich parkietach i słabnącego eurodolara.
Decyzja FED niewiele pomogła

Decyzja FED niewiele pomogła

2008-01-23 Komentarz giełdowy Gold Finance
Odreagowanie spadków na giełdach azjatyckich spowodowało, że notowania na GPW rozpoczęły się dobrze. Indeks WIG20 zyskał na otwarciu ponad dwa i pół procent. Pogorszenie nastrojów na giełdach europejskich wzmogło aktywność strony podażowej w ciągu dnia, a na warszawskim parkiecie dominowały spadki. Końcówka sesji należała jednak do byków, a indeksy zakończyły dzień niewielkimi wzrostami.
Osłabienie się złotego wobec euro oraz dolara

Osłabienie się złotego wobec euro oraz dolara

2008-01-23 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Środa przyniosła ze sobą osłabienie się złotego wobec euro oraz dolara. Wydawać by się mogło, że inwestorzy chętniej będą kupować naszą walutę a dolar „spokojnie” powinien się osłabiać względem euro po wczorajszej decyzji Fed.
Sytuacja na giełdach jest zła

Sytuacja na giełdach jest zła

2008-01-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Na kwadrans przed otwarciem sesji na Wall Street sytuacja na rynkach finansowych jest bardzo zła. Wczorajsza, zaskakująca, dokonana na specjalnym posiedzeniu Fed, obniżka stóp procentowych w USA o 75 punktów bazowych, która sprowadziła główną stopę funduszy federalnych do 3,5 proc., a stopę dyskontową do 4 proc., wsparła rynki zaledwie akcji tylko na jeden dzień.
Inwestorzy żądają coraz więcej

Inwestorzy żądają coraz więcej

2008-01-23 Puls Walutowy FIT DM
Widmo recesji unosi się nad giełdami, a inwestorzy nie są pewni nawet tego, co stanie się jutro – tak można w jednym zdaniu skomentować, to co dzieje się na rynkach akcji. Wtorkowa, nadzwyczajna obniżka stóp procentowych przez FED o 75 p.b. jak na razie uspokoiła nerwy uczestników rynku tylko na krótko.
Sceptycyzm w odniesieniu do decyzji FED

Sceptycyzm w odniesieniu do decyzji FED

2008-01-23 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejszy dzień udowodnił, iż wczorajsza desperacka decyzja FED o przedterminowym obcięciu stóp procentowych i to aż o 75 pkt. baz. nie ukoiła nerwów inwestorów.
Złoty traci na wartości

Złoty traci na wartości

2008-01-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Złoty w środę znajduje się pod presją sprzedających. O godzinie 13:52 kurs USD/PLN testował poziom 2,4938 zł, rosnąc o 1,9 grosza w stosunku do poziomów z wtorkowego zamknięcia. Natomiast notowania EUR/PLN, po wzroście o 1,3 grosza, testowały poziom 3,6345 zł.
Dane z Eurolandu również lepsze od prognoz

Dane z Eurolandu również lepsze od prognoz

2008-01-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W listopadzie 2007 roku nowe zamówienia w przemyśle strefy euro wzrosły o 2,7 proc. w relacji miesięcznej i 11,9 proc. w relacji rocznej, po wzroście odpowiednio o 2,5 proc. i 10,8 proc. (po korekcie z 10,9 proc.) miesiąc wcześniej.