Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

GBP/USD najniżej od 4 miesięcy

GBP/USD najniżej od 4 miesięcy

2007-12-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek rano kurs GBP/USD spadł do nienotowanego od 22 sierpnia br. poziomu 1,9877 dolara. Spadki funta, który również traci w relacji do innych światowych walut, mają swe źródło w opublikowany wczoraj protokole z grudniowego posiedzenia Banku Anglii.
Bank Japonii nie zmienił stóp, obniżył oczekiwania wzorstu

Bank Japonii nie zmienił stóp, obniżył oczekiwania wzorstu

2007-12-20 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Zgodnie z oczekiwaniami Bank Japonii nie zmienił stóp procentowych i utrzymał je na poziomie 0,5 proc. Po raz pierwszy od trzech lat obniżył oczekiwania co do wzrostu gospodarczego. Obniżenie prognoz wzrostu gospodarczego to efekt spodziewanego spowolnienia w branży budowlanej, która cierpi z powodu wyższych cen materiałów.

Rynek walutowy wciąż w konsolidacji

Rynek walutowy wciąż w konsolidacji

2007-12-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Środowa sesja na rynku krajowym była kontynuacją konsolidacji złotego pod ważnymi oporami, które w dalszym ciągu powstrzymują większe osłabienie rodzimej waluty. Taka sytuacja wynika z tego, że również na rynku zagranicznym inwestorzy wstrzymują się z większymi decyzjami oczekując na jakiś impuls.
Rynki uspakajają się

Rynki uspakajają się

2007-12-20 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Dolar nadal powoli umacnia się głównie w związku ze zbliżającym się końcem roku. Koniec roku zazwyczaj przynosi zwiększone zapotrzebowanie na finansowanie oraz skłania inwestorów do realizacji zysków na inwestycjach zarówno tych, które przyniosły dochód jak i tych stratnych – w celach podatkowych.
Banki znów pod lupą

Banki znów pod lupą

2007-12-20 X-Trade Brokers Daily
Wobec braku istotnych danych makroekonomicznych, uwaga inwestorów koncentruje się ponownie na instytucjach finansowych, z których płyną generalnie nienajlepsze informacje. Co prawda, we wtorek Goldman Sachs podał zaskakująco dobre wyniki – co tamtego dnia było jedną z przyczyn zwyżki amerykańskich indeksów, jednak Goldman to jedyny z głównych banków inwestycyjnych, który grał w tym roku na spadki wartości instrumentów opartych o kredyty hipoteczne.
Rok zakończymy z dość dużą inflacją

Rok zakończymy z dość dużą inflacją

2007-12-20 Komentarz walutowy Money Expert
W środę Rada Polityki Pieniężnej nie spełniła nadziei części analityków i inwestorów – i nie zaskoczyła rynku. Zgodnie z przewidywaniami stopy pozostały bez zmian. Rok 2007 zakończy się więc czterema podwyżkami (kwiecień, czerwiec, lipiec i listopad), a jednocześnie – dosyć wysoką inflacją. Przyszły rok zatem będzie na naszym rynku co najmniej … ciekawy.
W czwartek giełda może rosnąć

W czwartek giełda może rosnąć

2007-12-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po pięciu kolejnych sesjach zakończonych spadkami, czwartek powinien przynieść wzrosty na warszawskiej giełdzie. Takie oczekiwania można wyrazić obserwując zachowanie rynku akcji we wtorek i środę, kiedy silniejsze spadki były wykorzystywane do zakupów, a na wykresach dziennych indeksów WIG i WIG20 zostały wyrysowane popytowe świece z długimi dolnymi cieniami.
Sierpniowy dołek znów zagrożony

Sierpniowy dołek znów zagrożony

2007-12-20 Komentarz Expandera
Wszystko wskazuje na to, że 2007 r. będziemy kończyć w minorowych nastrojach. Chodzi nie tylko o to, że rynek jest bardzo słaby, ale istnieje równocześnie poważne zagrożenie, że jeszcze w tym roku dostaniemy poważny sygnał ostrzegający przed kontynuacją zniżki w pierwszej części przyszłego roku.
Dni zwiększonej zmienności

Dni zwiększonej zmienności

2007-12-20 Komentarz poranny DM IDMSA
Po bardzo emocjonującej sesji wtorkowej, środa przyniosła lekkie uspokojenie na rynku, a dzień zakończył się niewielkimi spadkami indeksów. Takie zachowanie należy oceniać lekko negatywnie. Wydawało się, że próba odbicia zainicjowana dzień wcześniej będzie kontynuowana, tymczasem popyt musiał walczyć przez całą sesję w negatywnym terytorium.
RPP nie zmieniła stóp

RPP nie zmieniła stóp

2007-12-19 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Zgodnie z oczekiwaniami większości ekonomistów Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła dziś stóp procentowych, ale nadal dostrzega zagrożenie utrzymania się inflacji powyżej celu. Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła o 8,3 proc. i jest to wynik gorszy od oczekiwanego (8,9 proc.).
Podsumowanie sesji na GPW

Podsumowanie sesji na GPW

2007-12-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na warszawskiej giełdzie zakończyła się niewielkimi spadkami. Indeks szerokiego rynku stracił 0,13 proc., spadając do poziomu 55060,77 pkt., WIG20 spadł o 0,1 proc. do 3421,05 pkt., mWIG40 o 0,14 proc., sWIG80 o 0,1 proc., a TechWIG o 0,54 proc.
Tak spokojnego rynku nie oglądaliśmy dawno

Tak spokojnego rynku nie oglądaliśmy dawno

2007-12-19 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Tak spokojnego rynku nie oglądaliśmy dawno – nawet najbardziej wytrwali intraday’owcy musieli dziś przysypiać, obserwując ruchy EURUSD, EURPLN oraz USDPLN w zakresie 20-40 pipsów. Obrazu rynku nie zmieniły publikacje danych makroekonomicznych ani ogłoszenie decyzji Rady Polityki Pieniężnej o wysokości stóp procentowych oraz publikacja jej uzasadnienia.
WIG20 powyżej 3400 punktów

WIG20 powyżej 3400 punktów

2007-12-19 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wczorajsze zakończenie sesji przez indeks dużych spółek poniżej wrześniowego dołka spowodowało, że od rana wśród inwestorów panowały złe nastroje, a na giełdzie przeważali sprzedający. W trakcie dnia sytuacja uległa znacznej poprawie, a indeksy zakończyły dzień niewielkimi spadkami.
Decyzja RPP bez wpływu na złotego

Decyzja RPP bez wpływu na złotego

2007-12-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja w dalszym ciągu nie przyniosła rozstrzygnięcia na rynku walutowym. Spadki kursu EUR/USD są nadal powstrzymywane przez wsparcie na poziomie 1,4350 i dopóki nie zostanie ono pokonane inwestorzy wstrzymywać będą się ze sprzedażą amerykańskiej waluty.
Ropa w górę po danych o zapasach paliw w USA

Ropa w górę po danych o zapasach paliw w USA

2007-12-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ceny ropy zareagowały wzrostem z poziomu 90,96 dol. za baryłkę do 91,55 na publikację tygodniowych danych o zapasach paliw w USA. Jak poinformował amerykański Departament Energii, w ostatnim tygodniu zapasy ropy spadły aż o 7,5 mln baryłek, zapasy benzyny wzrosły o 3 mln, a destylatów były niższe o 2,1 mln.
Rynek wciąż w zastoju

Rynek wciąż w zastoju

2007-12-19 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejsza sesja idealnie wpisuje się w schemat z dwóch ostatnich dni, co oznacza, ze na rynku panował nieomal zastój. Niewielka zmienność kursów walutowych jest odreagowaniem po burzliwej, zwłaszcza na rynku EURUSD, końcówce ubiegłego tygodnia i odzwierciedleniem braku kolejnych impulsów, które pozwoliły by inwestorom upewnić się co do obecnego obrazu sytuacji.
Złoty traci do euro, dolara i franka oraz zyskuje do funta

Złoty traci do euro, dolara i franka oraz zyskuje do funta

2007-12-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Decyzja Rady Polityki Pieniężnej ws. stóp procentowych oraz publikowane po południu przez Główny Urząd Statystyczny listopadowe dane o dynamice produkcji przemysłowej (prognoza: 8,9 proc. r/r) i wskaźniku cen produkcji sprzedanej przemysłu (prognoza: 2,8 proc. r/r), to główne wydarzenia środy na krajowym rynku walutowym.
Wyższe stopy nas nie ominą

Wyższe stopy nas nie ominą

2007-12-19 Komentarz X-Trade Brokers
Przewidywalność jednak zwyciężyła i Rada Polityki Pieniężnej zgodnie z oczekiwaniami większości rynku (w tym moimi) nie zmieniła poziomu stóp procentowych. Podstawowa stopa procentowa nadal wynosi 5%.
Przewaga niedźwiedzi, walka o poziom 3400pkt

Przewaga niedźwiedzi, walka o poziom 3400pkt

2007-12-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień na GPW minął pod znakiem dużej zmienności. WIG20 po otwarciu na poziomie 3477 pkt przebił wsparcie zlokalizowane w okolicy 3430 pkt i zniżkował dynamicznie osiągając minimum na 3344 pkt. Z tego poziomu nastąpiło silne odbicie i rynek zwyżkował w kierunku 3460 pkt.
Ifo najniżej od prawie 2 lat

Ifo najniżej od prawie 2 lat

2007-12-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo, który obrazuje nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców, spadł w grudniu do poziomu 103 pkt. To najniższy odczyt tego indeksu od stycznia 2006 roku.