Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Widoczna słabość warszawskiego parkietu

Widoczna słabość warszawskiego parkietu

2008-04-23 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja na warszawskim parkiecie upłynęła pod znakiem dalszych spadków. Indeksy rozpoczęły dzień poniżej wczorajszego zamknięcia i systematycznie osuwały się. GPW realizowała zupełnie inny scenariusz, niż pozostałe giełdy w Europie, na których panował względny spokój.
Kursy złotego pozostały stabilne

Kursy złotego pozostały stabilne

2008-04-23 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Pomimo kiepskiej sesji na warszawskim parkiecie kursy złotego pozostały stabilne; skala zmienności nie przekraczała 1,5-2 groszy. Z „technicznego” punktu widzenia na CHFPLN i USDPLN powinno dojść wkrótce do odreagowania, ale wciąż trudno znaleźć konkretny fundamentalny impuls, który mógłby sprowokować taką reakcję rynków.

EUR/USD pobił rekord na fali spekulacji

EUR/USD pobił rekord na fali spekulacji

2008-04-23 Puls Walutowy FIT DM
Członek Europejskiego Banku Centralnego, Christian Noyer użył wczoraj w jednym z wywiadów sformułowania „jeżeli będzie trzeba, zmienimy stopy procentowe”, a agencja MNI powołując się na źródła w ECB zasugerowała bazując na nastawieniu członków tego gremium, iż prędzej dojdzie do ewentualnej podwyżki stóp procentowych, niż ich obniżki.
PB: Akcje na GPW jednymi z najtańszcych na świecie

PB: Akcje na GPW jednymi z najtańszcych na świecie

2008-04-23 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Dzisiejszy ''Puls Biznesu'' - na podstawie analizy wskaźnikowej cena/zysk - określa akcje notowane na warszawskiej giełdzie mianem jednych z najtańszych na świecie. Średni wskaźnik C/Z na warszawskiej giełdzie wynosi 12,1 (im niższy tym lepiej) i jest najniższy od 1996 r.
Dolar oraz drożejąca ropa w centrum uwagi

Dolar oraz drożejąca ropa w centrum uwagi

2008-04-23 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsze notowania na giełdach amerykańskich zakończyły się spadkami. Najmocniej tracił Nasdaq Composite , a powodem były słasze od oczekiwań wyniki jednego z największych producentów chipów spółki Texas Instruments.
Euro po 1,60 USD

Euro po 1,60 USD

2008-04-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rynku krajowym podczas wczorajszej sesji publikowane dane makroekonomiczne nie miały większego wpływu na notowania złotego. Dynamika sprzedaży detalicznej okazała się niższa niż oczekiwał rynek, ale utrzymała się na dwucyfrowym poziomie.
Yahoo nie podgrzeje atmosfery

Yahoo nie podgrzeje atmosfery

2008-04-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Brak czarnego scenariusza to za mało aby wygenerować solidną falę wzrostową. Niby oczywiste, ale w minionym tygodniu, to właśnie słabsze, ale nie tragiczne, wyniki banków dały inwestorom sporo optymizmu i umożliwiły etst (nieudany w końcu) oporu na indeksie S&P500.
Przewaga podaży na warszawskim parkiecie

Przewaga podaży na warszawskim parkiecie

2008-04-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Warszawski parkiet pokazał, że gorsze zachowanie w ostatnich tygodniach względem innych giełd to nie przypadek. Wczoraj od rana dominowały spadki, nawet gdy na innych europejskich giełdach dominował kolor zielony.
Panika na MiSiach

Panika na MiSiach

2008-04-23 Komentarz poranny DM IDMSA
Wtorkowe notowania były dla inwestorów bardzo niekorzystne. Mimo tego, że w ostatnich dniach indeks największych spółek zachowywał się stabilnie, baczniejsi obserwatorzy rynku mogli zauważyć bardzo duże kłopoty na całej reszcie spółek.
Dane o sprzedaży detalicznej zawiodły

Dane o sprzedaży detalicznej zawiodły

2008-04-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
W dniu wczorajszym mimo słabych nastrojów na giełdzie oraz publikacji istotnych danych z gospodarki polskiej złoty pozostawał stabilny. Dane o sprzedaży detalicznej zawiodły (wzrost o 15,7% r/r przy prognozach w wysokości 20,9%), dane o bezrobociu zaskoczyły pozytywnie (podana przez GUS stopa bezrobocia wyniosła 11,1% zamiast prognozowanych 11,3%).
Sprzedaż detaliczna wzrosła o 15,7 proc.

Sprzedaż detaliczna wzrosła o 15,7 proc.

2008-04-22 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Nie sprawdziły się, więc optymistyczne oczekwiania ekonomistów, którzy średnio spodziewali się wzrostu o 20,9 proc. Nawet najbardziej pestymistyczna prognoza mówiła o wzroście o 16,4 proc.
Dolar się osłabia mimo dobrych danych

Dolar się osłabia mimo dobrych danych

2008-04-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszy dzień po raz kolejny pokazał, że rodzima waluta ignoruje złe informacje napływające z rynku. Dużo niższe od oczekiwań dane o dynamice sprzedaży detalicznej w Polsce nie przyczyniły się do wyprzedaży złotego. W ciągu dnia umacniał się on nieznacznie w stosunku do dolara oraz euro.
Mocne pogorszenie nastrojów na GPW

Mocne pogorszenie nastrojów na GPW

2008-04-22 Komentarz giełdowy Gold Finance
Początek dnia nie zapowiadał aż tak dramatycznej przeceny, która miała miejsce we wtorek na giełdzie w Warszawie. Europejskie indeksy, które próbowały odrabiać straty sprawiły, że przed południem sytuacja na GPW była w miarę spokojna.
Dzisiejsze dane z Polski o sprzedaży detalicznej

Dzisiejsze dane z Polski o sprzedaży detalicznej

2008-04-22 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejsze dane z Polski o sprzedaży detalicznej, stopie bezrobocia oraz inflacji bazowej w marcu nie wpłynęły istotnie na notowania złotego, którego kurs zarówno wobec dolara jak i euro pozostawał stabilny. Dynamika sprzedaży detalicznej w marcu wyniosła 15,7% r/r wobec 23,8% r/r miesiąc wcześniej.
Rynek ignoruje problemy europejskich banków

Rynek ignoruje problemy europejskich banków

2008-04-22 Puls Walutowy FIT DM
We wtorek rano inwestorzy otrzymali dwie istotne informacje. Royal Bank of Scotland na dzień przed planowaną publikacją wyników finansowych, poinformował o planach emisji największej w historii Europy emisji akcji z prawem poboru o wartości 12 miliardów funtów szterlingów.
Dane o sprzedaży detalicznej bez wpływu na giełdę i złotego

Dane o sprzedaży detalicznej bez wpływu na giełdę i złotego

2008-04-22 Komentarz X-Trade Brokers
W marcu słabsza była nie tylko produkcja przemysłowa. Sprzedaż detaliczna wzrosła w ubiegłym miesiącu o 15,7% r/r w ujęciu nominalnym, podczas gdy średnia oczekiwań rynkowych wskazywała na dynamikę powyżej 20% w skali roku.
Uwaga inwestorów skupiona na wynikach kwartalnych spółek

Uwaga inwestorów skupiona na wynikach kwartalnych spółek

2008-04-22 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Poniedziałek był kolejnym dniem bez istotnych danych makro. W związku z tym inwestorzy zajęli się raportami kwartalnymi amerykańskich spółek. Raporty były raczej rozczarowujące, zysk Bank of America spadł kolejny już raz i było połowę mniejszy od oczekiwań, bank zwiększył także rezerwy na straty poniesione na rynku instrumentów opartych o kredyty hipoteczne do 6,1 mld USD.
Pod presją banków

Pod presją banków

2008-04-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W dalszym ciągu widoczny jest podział na sektor finansowy, który stanowi ciężar dla rynków i sektor niefinansowy – w szczególności nowych technologii, gdzie spółki ciągle osiągają przyzwoite wyniki. Wczoraj dla rynków kulą u nogi były wyniki drugiego co do wielkości banku w USA – Bank of America.
Złoty wciąż mocny

Złoty wciąż mocny

2008-04-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek tygodnia przyniósł umocnienie polskiej waluty. Kurs pary USD/PLN ponownie zszedł poniżej poziomu 2,15, natomiast EUR/PLN poniżej 3,42. Obserwowane w godzinach porannych osłabienie euro względem dolara przełożyło się na wzrost wartości amerykańskiej waluty względem złotego do poziomu 2,1550. Kurs EUR/PLN natomiast pozostawał stabilny.
Dziś sprzedaż detaliczna i dane z rynku domów w USA

Dziś sprzedaż detaliczna i dane z rynku domów w USA

2008-04-22 Komentarz poranny Open Finance
Według ankiety ISB przeprowadzonej wśród ekononomistów ich średnie oczekiwania wzrostu sprzedaży detalicznej to 20,9 proc. wobec 23,8 proc. w lutym. O utrzymaniu ponad 20 - proc. dynamiki wzrostu przesądzić mają - obok stale rosnących dochodów Polaków - Święta Wielkanocne, które w tym roku wypadły w marcu, co przełożyło się na zwiększone zakupy w przedświątecznym okresie.