Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Sceptycyzm w odniesieniu do decyzji FED

Sceptycyzm w odniesieniu do decyzji FED

2008-01-23 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejszy dzień udowodnił, iż wczorajsza desperacka decyzja FED o przedterminowym obcięciu stóp procentowych i to aż o 75 pkt. baz. nie ukoiła nerwów inwestorów.
Złoty traci na wartości

Złoty traci na wartości

2008-01-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Złoty w środę znajduje się pod presją sprzedających. O godzinie 13:52 kurs USD/PLN testował poziom 2,4938 zł, rosnąc o 1,9 grosza w stosunku do poziomów z wtorkowego zamknięcia. Natomiast notowania EUR/PLN, po wzroście o 1,3 grosza, testowały poziom 3,6345 zł.

Dane z Eurolandu również lepsze od prognoz

Dane z Eurolandu również lepsze od prognoz

2008-01-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W listopadzie 2007 roku nowe zamówienia w przemyśle strefy euro wzrosły o 2,7 proc. w relacji miesięcznej i 11,9 proc. w relacji rocznej, po wzroście odpowiednio o 2,5 proc. i 10,8 proc. (po korekcie z 10,9 proc.) miesiąc wcześniej.
FED powoduje odbicie na giełdach

FED powoduje odbicie na giełdach

2008-01-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wczorajsza sesja obudziła w inwestorach nadzieję, że przyszedł czas na powrót do wzrostów. Początek sesji tego nie zapowiadał WIG20 otworzył się na 4,5 procentowym minusie przy dużym obrocie. Niedługo później szał zakupów był tak ogromny, że na terminowym rynku włączyło się równoważenie.
Wyższy od prognoz wzrost gospodarczy na Wyspach

Wyższy od prognoz wzrost gospodarczy na Wyspach

2008-01-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Produkt krajowy brutto Wielkiej Brytanii wzrósł w IV kwartale 2007 roku o 0,6 proc. w relacji kwartalnej i 2,9 proc. w relacji rocznej, wobec wzrostu o odpowiednio 0,7 proc. i 3,3 proc. w III kwartale 2007 roku. Opublikowane wstępne dane o PKB są lepsze od prognoz, które zakładały jego wzrost na poziomie 0,5 proc. kwartał do kwartału i 2,8 proc. rok do roku.
Maksymalne rozchwianie

Maksymalne rozchwianie

2008-01-23 Komentarz Expandera
Rzadko się zdarza, by przy tak niewielkiej liczbie danych makroekonomicznych, jakie zostały opublikowane w pierwszych dwóch dniach tego tygodnia i do tego przy święcie w Ameryce, dochodziło do tak gwałtownych ruchów na giełdach, jakich byliśmy świadkami w poniedziałek i wtorek.
Powrót złotego do wzrostów

Powrót złotego do wzrostów

2008-01-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Zaskakujące cięcie stóp w USA, wpłynęło na umocnienie walut emerging markets. Złoty błyskawicznie się umocnił zniżkując z wczorajszych maksimów na EUR/PLN 3,6700 do 3,6200 dzisiaj rano. Globalne osłabienie dolara przełożyło się na spadki USD/PLN z 2,5500 do 2,4700.
Zmiana nastrojów, Buffet kupuje

Zmiana nastrojów, Buffet kupuje

2008-01-23 Komentarz poranny Open Finance
Azjatyckie giełdy zyskują po tym, jak Fed obniżył stopy o 75 punktów. Inne są też komentarze analityków znad Pacyfiku, którzy sądzą, że dzięki obniżkom USA szybciej wyjdą z recesji. Kto wie, czy nie większy wpływ na psychikę inwestorów będzie miała wiadomość o nowych inwestycjach Warrena Buffeta.
FED wydał wyrok na dolara?

FED wydał wyrok na dolara?

2008-01-23 Raport poranny FMCM
Wydarzeniem wczorajszej sesji, a w zasadzie tygodnia była wczorajsza zaskakująca decyzja FED o obcięciu stop procentowych o 75 pkt. baz. Taki ruch na tydzień przed planowanym posiedzeniem jest jasnym sygnałem, że FED jest gotowy do silnej interwencji w celu uchronienia amerykańskiej gospodarki przed recesją.
Początek wzrostowy, a koniec?

Początek wzrostowy, a koniec?

2008-01-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na warszawskiej giełdzie prawdopodobnie rozpocznie się od wzrostów indeksów. Jednak już jej wynik nie jest ostatecznie rozstrzygnięty. Można podejrzewać, że losy sesji będą ważyć się do ostatnich minut notowań.
Dolar straszliwie stracił na wartości

Dolar straszliwie stracił na wartości

2008-01-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczorajsza decyzja Fed o obniżeniu stóp procentowych o 75 punktów bazowych w horyzoncie ostatnich kilku lat jest niewątpliwym precedensem. Analizując ścieżkę postępowania amerykańskiego banku centralnego w świetle zaleceń teorii polityki pieniężnej nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Ben Bernanke całkowicie pobłądził.
Nieoczekiwana decyzja Fed

Nieoczekiwana decyzja Fed

2008-01-23 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Na początku wtorkowej sesji dolar ustanowił nowe maksima cenowe, po czym nastąpiło odreagowanie i powolna deprecjacja waluty amerykańskiej. Indeksy europejskich giełd były bardzo zmienne, ponieważ na rynku pojawiły się pogłoski o możliwych obniżkach stóp przez banki centralne.
Fed rzuca koło ratunkowe

Fed rzuca koło ratunkowe

2008-01-23 X-Trade Brokers Daily
Wydarzeniem tygodnia jest niewątpliwie wczorajsza niespodziewana obniżka stóp procentowych przez Fed – cięcie o 75 bp sprowadziło główną stopę do poziomu 3,5%. Pisaliśmy już o intencjach, możliwych skutkach i zagrożeniach związanych z takim ruchem.
Rekord zmienności WIG20

Rekord zmienności WIG20

2008-01-23 Komentarz poranny DM IDMSA
Indeks WIG20 przeżył we wtorek jedną z najbardziej dynamicznych i zmiennych sesji w całej swojej historii. Dzienna rozpiętość wahań indeksu największych spółek liczona od dołka do szczytu wyniosła niemal 9%!
Fed obniżył stopy o 75 punktów bazowych

Fed obniżył stopy o 75 punktów bazowych

2008-01-22 Komentarz wieczorny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Decyzja nie odniosła spodziewanego skutku, jeśli była obliczona na uspokojenie na rynkach akcji. Nastroje były rozchwiane jeszcze bardziej. Koniec końców przeważył optymizm. Główna stopa procentowa banku rezerw federalnych została obniżona do 3,5 proc. z 4,25 proc.
Zamieszanie na rynkach

Zamieszanie na rynkach

2008-01-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja miała niewiele wspólnego z racjonalnością- dominowała duża zmienność, nerwowe ruchy i spekulacje. Sesja przybrała taki przebieg po porannej „plotce”, że FED zamierza obciąć stopy procentowe w obliczu wyprzedaży na światowych giełdach oraz zwiększającego się zagrożenia recesją.
Pamiętny dzień 22 stycznia 2008 roku

Pamiętny dzień 22 stycznia 2008 roku

2008-01-22 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzień 22 stycznia 2008 roku na pewno zostanie na długo w pamięci inwestorów. Jest to dzień w którym Fed, aby ratować amerykańską gospodarkę przed zapaścią, podjął decyzję o obniżeniu stopy funduszy federalnych o 75 pb., do poziomu 3,5% oraz stopy dyskontowej do poziomu 4%.
Udana walka byków

Udana walka byków

2008-01-22 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wtorek na europejskich parkietach charakteryzowała bardzo duża zmienność. Tajfun, który przeszedł przez rynki azjatyckie spowodował, że europejskie indeksy rozpoczęły dzień od mocnych spadków. Indeks WIG20 stracił na otwarciu ponad cztery i pół procent. Tak duża przecena na początku sesji doprowadziła do odreagowania spadków w kolejnych godzinach notowań.
Zaskakująca decyzja FED

Zaskakująca decyzja FED

2008-01-22 Raport popołudniowy FMCM
Przebieg dzisiejszej sesji świadczy o ogromnym pesymizmie, jaki w ostatnim czasie zdominował umysły inwestorów. Dzień rozpoczął się od silnych 5-8% spadków na azjatyckich giełdach a wyprzedaż kontynuowali także inwestorzy z Europy.
Fed a rynki finansowe

Fed a rynki finansowe

2008-01-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zarząd Rezerwy Federalnej, na dzisiejszym specjalnym posiedzeniu, obniżył główną stopę funduszy federalny i stopę dyskontową w USA o 75 punktów bazowych do odpowiednio 3,5 proc. i 4 proc. Dzisiejsza niespodziewana obniżka stóp procentowych jest największym cięciem od lat 80-tych.