Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Poprawa sentymentu dla dolara

Poprawa sentymentu dla dolara

2008-06-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Wtorkowa sesja na rynku krajowym była kolejną, w której notowania polskiej waluty uzależnione były w dużym stopniu od rynku zagranicznego. Wraz ze spadkiem kursu EUR/USD spadała wartość złotego w stosunku do dolara i rosła w stosunku do euro. Wzrost kursu USD/PLN był jednak zaskakująco duży. Przez ostatnie dwie sesje dolar umocnił się z poziomu 2,14 na 2,19.
WIG20 przy marcowych minimach

WIG20 przy marcowych minimach

2008-06-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wtorkowej sesji na warszawskiej giełdzie obserwowaliśmy dynamiczne spadki. Wszystkie główne indeksy straciły ponad 2,5%. WIG20 zakończył swe wczorajsze notowania na poziomie o ok. 2,8% niższym od poniedziałkowego zamknięcia. W trakcie sesji jego spadki były jeszcze większe. Skutecznym wsparciem okazał się dopiero poziom marcowego minimum 2715 pkt.

Insiderzy zwiększyli zakupy na GPW w maju

Insiderzy zwiększyli zakupy na GPW w maju

2008-06-11 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Jeśli nie uwzględniać transkacji, w której rodzina Wojciecha Kruka pozbyła się akcji przejmowanej spółki jubilerskiej, to podaż ze strony insiderów wyniosłaby w maju zaledwie 5,7 mln PLN. Tymczasem przedstawiciele władz spółek wydały na zakupy akcji w minionym miesiącu 33 mln PLN - o 27 proc. więcej niż w kwietniu.
Inflacja straszy również na Węgrzech i Słowacji

Inflacja straszy również na Węgrzech i Słowacji

2008-06-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W maju inflacja konsumencka na Węgrzech wzrosła o 7 proc. w relacji rocznej. Dane wyraźnie przekroczyły rynkowe prognozy, które podobnie jak w kwietniu, zakładały dynamikę cen na poziomie 6,6 proc. rok do roku.
Inflacja rośnie niemal wszędzie

Inflacja rośnie niemal wszędzie

2008-06-11 X-Trade Brokers Daily
Kluczowym wydarzeniem tego tygodnia jest publikacja wskaźników inflacji. W piątek podane będą dane o cenach konsumenta w USA, w Niemczech, a także w Polsce. W ostatnim czasie wzrost cen notowany jest niemal w każdym ważniejszym obszarze gospodarczym.
Oczekiwane odbicie na GPW

Oczekiwane odbicie na GPW

2008-06-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na warszawskiej giełdzie powinna przynieść odreagowanie ostatnich silnych spadków. Spadków, które wczoraj sprowadziły indeks WIG20 do 2733,42 pkt., co jest najniższym zamknięciem od czerwca 2006 roku. Natomiast WIG, reprezentujący szeroki rynek, spadając we wtorek do 43782,32 pkt., miał najniższą wartość od września 2006 roku.
Dolar nie odpuszcza

Dolar nie odpuszcza

2008-06-11 Raport poranny FMCM
Wypowiedzi kierują rynkiem: Wczoraj wieczorem dolar dalej zyskiwał na sile, a sesja azjatycka nie przyniosła większych zmian. W ciągu ostatnich dwóch dni dolar odrobił wszelkie straty jakie poniósł po czwartkowej wypowiedzi przewodniczącego EBC Jean Claude Trichet’a.
Panika na szerokim rynku

Panika na szerokim rynku

2008-06-11 Komentarz poranny DM IDMSA
Druga sesja tygodnia przyniosła kontynuację negatywnych tendencji z ostatnich dni. Tym razem jednak spadki przyspieszyły i ponownie GPW stało się jedną z najgorszych giełd światowych. Na koniec sesji główne indeksy traciły od 2,6% do 3% przy zwiększonym obrocie w porównaniu do poprzednich sesji.
Rośnie inflacja we Francji

Rośnie inflacja we Francji

2008-06-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W maju inflacja HICP wzrosła we Francji o 0,6 proc. miesiąc do miesiąca i 3,7 proc. rok do roku, po tym jak miesiąc wcześniej wzrost ten wyniósł odpowiednio 0,4 proc. i 3,4 proc. Opublikowane dane są wyższe od rynkowych prognoz. Zakładały one wzrost wskaźnika HICP w maju odpowiednio na poziomie 0,5 proc. w relacji miesięcznej i 3,6 proc. w relacji rocznej.
Słowne interwencje szefów banków amerykańskiej RF

Słowne interwencje szefów banków amerykańskiej RF

2008-06-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Słowne interwencje szefów banków amerykańskiej Rezerwy Federalnej zapewniły inwestorom festiwal zmienności na EURUSD. Obecne umocnienie dolara jest skutkiem bardzo jastrzębich wypowiedzi, w których najpierw Bernanke wyraził pogląd, że ryzyko recesji istotnie zmniejszyło się (mimo znacznego wzrostu bezrobocia, o którym w piątek poinformowało Bureau of Labor Statistics), zaś obecnie podstawowym zmartwieniem Fedu jest walka ze wzrostem oczekiwań inflacyjnych.
W maju klienci TFI wycofali kolejne 920 mln PLN

W maju klienci TFI wycofali kolejne 920 mln PLN

2008-06-10 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Według wyliczeń spółki Analizy Online, na które powołuje się PAP, w maju nadal umorzenia przeważały nad wpłatami do TFI. Tym razem saldo spadło poniżej 1 mld PLN. Siódmy miesiąc z rzędu TFI więcej środków wypłacały niż pozyskiwały od klientów, ale stopniowo dynamika umorzeń jest wytracana.
Umocnienie dolara wciąż trwa

Umocnienie dolara wciąż trwa

2008-06-10 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Na dzisiejszej sesji dolar umocnił się, osiągając najwyższy od trzech miesięcy kurs względem jena (USD/JPY przekroczył poziom 107,00). Amerykańską walutę wsparła wypowiedź Bena Bernanke, który przestrzegł przed zagrożeniem inflacją, rozbudzając tym samym nadzieje na podwyżki stóp procentowych w USA.
Indeks WIG20 stracił 4,6% przez dwie sesje

Indeks WIG20 stracił 4,6% przez dwie sesje

2008-06-10 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wtorkowa sesja na GPW była kontynuacją spadków, które miały miejsce na warszawskim parkiecie w poniedziałek. Negatywne nastroje na światowych rynkach sprawiły, że indeksy przez cały dzień mocno traciły.
Wypowiedź szefa Fed-u umocniła dolara

Wypowiedź szefa Fed-u umocniła dolara

2008-06-10 Komentarz walutowy Money Expert
Podczas dzisiejszej sesji na rynku walutowym obserwowaliśmy znaczne umocnienie dolara względem euro. Na wzrost wartości amerykańskiej waluty wpłynęła po raz kolejny wypowiedź szefa Fed-u, Bena Bernanke. Wyraził on swoje zaniepokojenie rosnącymi oczekiwaniami inflacyjnymi.
Dolar kontynuuje zwyżkę

Dolar kontynuuje zwyżkę

2008-06-10 Raport popołudniowy FMCM
Mocne fundamenty Ameryki: Znaczna część dzisiejszej sesji przypominała wczorajszy poranek. Brak istotnych publikacji makroekonomicznych początkowo nie sprzyjał znacznym zmianom głównych par walutowych. Dopiero popołudnie przyniosło większe ruchy.
Wystąpienie szefa Fed przyczyną wzmocnienia dolara

Wystąpienie szefa Fed przyczyną wzmocnienia dolara

2008-06-10 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień rozpoczął się od osuwania się indeksów europejskich. Lekko spadał też kurs EURUSD. Ale o godzinie 10:00 ukazał się odczyt niemieckiego instytutu IFO wskazujący na coraz większy optymizm zamiast spodziewanego pogorszenia koniunktury. W reakcji kurs EURUSD ruszyło góry, lekko odbijały również giełdy w Europie.
Dalsze kłopoty sektora finansowego

Dalsze kłopoty sektora finansowego

2008-06-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek dzisiejszej sesji na zachodnioeuropejskich giełdach przyniósł jednoprocentowe spadki. Wynikają one m.in z ponownie rosnących obaw inwestorów o stan sektora finansowego. Wczoraj na rynku pojawiły się pogłoski, że największy europejski bank UBS AG w drugim kwartale bieżącego roku może osiągnąć dość dużą stratę.
Produkcja w UK bliska prognoz

Produkcja w UK bliska prognoz

2008-06-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W kwietniu produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii wzrosła o 0,2 proc. zarówno w relacji miesięcznej, jak i rocznej. Rynek szacował, że wzrost wyniesie odpowiednio 0,1 proc. i 0,2 proc., po tym jak w marcu produkcja spadła o 0,5 proc. miesięcznie i wzrosła o 0,2 proc. rocznie.
Nerwowość wśród inwestorów

Nerwowość wśród inwestorów

2008-06-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji kursy EUR/PLN oraz USD/PLN podążały w przeciwnych kierunkach. Wartość euro wyrażana w złotych spadła z okolic poziomu 3,4000 na 3,3750. Za dolara natomiast pod koniec poniedziałkowych notowań płacono o ponad 2 grosze więcej od porannych minimów.
Spadają ceny obligacji na świecie

Spadają ceny obligacji na świecie

2008-06-10 Komentarz poranny Open Finance
Ben Bernanke dołączył do grona prezesów banków centralnych gotowych walczyć z rosnącą presją inflacyjną. To oznaczać może podwyżki stóp w USA - obligacje spadają w rekordowym tempie. Szef amerykańskiego banku rezerw federalnych powiedział wczoraj, że ryzyko recesji w USA jest mniejsze niż kilka miesięcy temu - to oczywiście dobra wiadomość dla rynków.