Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Brak impulsów do handlu

Brak impulsów do handlu

2008-06-18 Raport popołudniowy FMCM
Niewielkie zmiany eurodolara: Dzisiejsza sesja, tak jak się można bylo spodziewać nie przyniosła znaczących zmian na głównych parach walutowych. Przyczyną był brak nowych, istotnych publikacji ekonomicznych. Kurs EUR/USD zmieniał się w zakresie 1,5470 – 1,5520 częściej jednak pozostając przy dolnej granicy tego zakresu.
WIG20 blisko styczniowych minimów

WIG20 blisko styczniowych minimów

2008-06-18 Komentarz giełdowy Gold Finance
Od początku sesji indeksy na warszawskim parkiecie systematycznie się osuwały. Widoczna słabość popytu w końcówce wczorajszych notowań dała wyraźnie znaki, że dzisiejsza sesja może ułożyć się po myśli sprzedających.

Stabilizacja notowań na rynku walutowym

Stabilizacja notowań na rynku walutowym

2008-06-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Brak istotnych danych makroekonomicznych ze świata sprawił, że krajowi inwestorzy skupili swoją uwagę na publikacjach z Polski. Dzisiaj poznaliśmy odczyt dynamiki produkcji przemysłowej, która wzrosła w maju tylko o 2,3 proc. w relacji rok do roku, wobec oczekiwanego wzrostu o 7,4 proc.
Rozczarowująca dynamika produkcji

Rozczarowująca dynamika produkcji

2008-06-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Produkcja przemysłowa wzrosła w maju w Polsce tylko o 2,3 proc. w relacji rok do roku, wobec oczekiwanego wzrostu o 7,4 proc. Ten raport nie zachwyca, nawet jeżeli uwzględni się długi majowy weekend, a więc mniejszą liczbę dni roboczych. Tyle tylko, że na podstawie tylko jednego słabego raportu, jeszcze nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków na przyszłość.
Wciąż bez rozstrzygnięcia

Wciąż bez rozstrzygnięcia

2008-06-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD pozostaje w środę na poziomach z dnia poprzedniego, oscylując w przedziale 1,5473-1,5536 dolara. Te wahania doskonale wpisują się w pewien obraz niesprecyzowanej przyszłości tej pary. Obecnie trudno jednoznacznie orzec, czy najbliższe tygodnie przyniosą kontynuację trendu bocznego 1,53-1,59 dolara?
Gorsza sytuacja na giełdach

Gorsza sytuacja na giełdach

2008-06-18 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsze sesje w Stanach Zjednoczonych zakończyły się niezbyt dużymi spadkami. Inwestorzy reagowali na nienajlepsze dane makro z USA, a także na informacje płynące bezpośrednio ze spółek. Ilość zezwoleń na budowę domów i ilość rozpoczętych budów spadły odpowiednio o 1,3 proc i 3,3 proc.
Goldman Sachs ostrzega

Goldman Sachs ostrzega

2008-06-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji wzrosty WIG-u 20 zostały zatrzymane w pobliżu poziomu istotnego oporu 2750 pkt. Nie powiodła się próba jego przetestowania, co sprawiło, że w ostatniej godzinie notowań, indeks największych spółek na warszawskiej giełdzie oddał dużą część wcześniej obserwowanych wzrostów.
Dziś produkcja przemysłowa w Polsce

Dziś produkcja przemysłowa w Polsce

2008-06-18 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Według wyników ankiety przeprowadzonej przez agencję ISB, ekonomiści spodziewają się, że produkcja przemysłowa w maju wzrosła zaledwie o 6,5 proc., wobec 14,9 proc. w kwietniu. To nagłe hamowanie dynamiki wzrostu produkcji przemysłowej ma mniej wspólnego ze stanem gospodarki, a więcej z układem kalendarza.
Dane fundamentalne sprzyjają złotemu

Dane fundamentalne sprzyjają złotemu

2008-06-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji notowania rodzimej waluty przebiegały w raczej spokojnej atmosferze. Brak zdecydowanego kierunku zmian wynika z dwóch równoważących się czynników. Z jednej strony umocnienie dolara na światowych rynkach powoduje spadek popytu na polską walutę, z drugiej wciąż rosną oczekiwania na podwyżki stóp procentowych w Polsce, co jest czynnikiem zwiększającym jej atrakcyjność.
AT wciąż preferuje niedźwiedzie

AT wciąż preferuje niedźwiedzie

2008-06-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zakończona spadkami wtorkowa sesja na Wall Street, może negatywnie odbić się na nastrojach rodzimych inwestorów, przekładając się na spadki na otwarciu sesji na GPW. Zwłaszcza, że pomimo podejmowanych w ostatnich dniach prób odreagowania wcześniejszych silnych spadków, warszawska giełda w dalszym ciągu nie zachwyca siłą.
Wczorajsza sesja na Wall Street nie należała do udanych

Wczorajsza sesja na Wall Street nie należała do udanych

2008-06-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Sytuacja w Stanach Zjednoczonych nie jest tak kolorowa jak by chciała tego część inwestorów oczekując podwyżki stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu. Wycena kontraktów terminowych na stopę procentową praktycznie wyklucza taki ruch na najbliższym posiedzeniu FOMC i najwcześniej takiego ruchu możemy się spodziewać pod koniec III kwartału.
Goldman zarobił na surowcach

Goldman zarobił na surowcach

2008-06-18 X-Trade Brokers Daily
Mimo generalnie słabych danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych, rynki akcji w USA oparły się wczoraj bardziej gwałtownym spadkom. Powody do optymizmu dał swoim akcjonariuszom największy bank inwestycyjny Goldman Sachs, który w drugim kwartale zarobił na czysto 2,09 miliarda dolarów, czyli zaledwie 220 milionów mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy na rynkach utrzymywała się jeszcze dobra koniunktura.
Popyt skupił się na „WIG3”

Popyt skupił się na „WIG3”

2008-06-18 Komentarz poranny DM IDMSA
Bardzo duże zainteresowanie akcjami TPSA widoczne w poniedziałek, na drugiej sesji tygodnia rozszerzyło się również na PKO BP i Pekao. Te trzy spółki nie tylko skoncentrowały na sobie olbrzymi obrót (łącznie prawie 1,2 mld), ale i umożliwiły całemu indeksowi WIG20 zakończenie sesji na plusie.
Eurodolar pod wpływem oczekiwań

Eurodolar pod wpływem oczekiwań

2008-06-18 Raport poranny FMCM
Spokojna środa: Dzisiejsza sesja zapowiada się spokojnie ze względu na brak istotnych publikacji. Kurs EUR/USD w dużej mierze kształtowany jest przez oczekiwania co do stóp procentowych. Spora część ekonomistów spodziewa się, że FED do końca roku podniesie stopy procentowe w celu utrzymania kontroli nad inflacją.
USA: Nieruchomości najniżej od 17 lat

USA: Nieruchomości najniżej od 17 lat

2008-06-17 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Liczba wydanych pozwoleń na budowy spadła o 1,3 proc., a liczba rozpoczętych nowych budów była o 3,3 proc. mniejsza niż przed miesiącem. Z każdym kolejnym kiepskim miesiącem na amerykańskim rynku nieruchomości analitycy zastanawiają się czy najgorsze minęło, ale w maju sytuacja nie uległa zmianie - nadal jest źle.
Dane makroekonomiczne nie zmieniły obrazu rynku

Dane makroekonomiczne nie zmieniły obrazu rynku

2008-06-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiaj handel na rynku walutowym przebiegał w oczekiwaniu na dane makroekonomiczne ze strefy euro i Stanów Zjednoczonych. Poznaliśmy odczyt wskaźnika ZEW, który obrazuje nastoje wśród niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych. Indeks w czerwcu spadł do -52,4 pkt z -41,4 pkt miesiąc wcześniej. Jest to najniższy odczyt tego indeksu od grudnia 1992 roku.
GPW mozolnie w górę

GPW mozolnie w górę

2008-06-17 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejszą sesję na GPW, w ślad za innym europejskimi rynkami, indeksy rozpoczęły od wzrostów. Przed południem zmienność na warszawskim parkiecie była niewielka. Indeks WIG20 utrzymywał się powyżej poziomu 2700 punktów, ale bykom nie śpieszyło się z wyprowadzeniem indeksu dużych spółek na wyższe poziomy.
Funt tracił dziś dynamicznie na wartości

Funt tracił dziś dynamicznie na wartości

2008-06-17 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Rosnące ceny żywności, ropy naftowej oraz energii dają o sobie znać również w Wielkiej Brytanii, gdzie inflacja przyspiesza z miesiąca na miesiąc. W maju ceny rosły w tempie 3,3% w relacji rocznej wobec 3% miesiąc wcześniej.
Czy podwyżka w czerwcu będzie ostatnia?

Czy podwyżka w czerwcu będzie ostatnia?

2008-06-17 Raport popołudniowy FMCM
Małe zaufanie inwestorów: Dzisiejsza sesja rozpoczęła się pomyślnie dla europejskiej waluty. Rano inwestorzy zwiększyli popyt na euro wynosząc kurs do poziomu 1,5551. Jednak wypowiedź członka EBC o tym, że prawdopodobnie jedna podwyżka stóp o 25pb wystarczy do opanowania inflacji, spowodowała jego spadek w okolice 1,55.
Przed danymi o produkcji przemysłowej

Przed danymi o produkcji przemysłowej

2008-06-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kwadrans po godzinie 15-tej zostaną opublikowane majowe dane o produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że wzrośnie ona o 0,1 proc. w stosunku do kwietnia, gdy spadła o 0,7 proc.