Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

RPP nie zaskoczyła, w USA nie ma recesji

RPP nie zaskoczyła, w USA nie ma recesji

2008-04-30 Komentarz popołudniowy Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na kolejną podwyżkę stóp procentowych w kwietniu. Być może tylko przełożyła podwyżkę na maj, być może jednak przerwa będzie dłuższa. Dane dotyczące marcowego wzrostu produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej mogły przesądzić o tym, że RPP wstrzymała się z podwyżką stóp, aby przekonać się, czy mamy do czynienia z trwałą tendencją czy jedynie miesiącem przerwy w szybkim wzroście gospodarczym.
Eurodolar czeka na decyzję Rezerwy Federalnej

Eurodolar czeka na decyzję Rezerwy Federalnej

2008-04-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Duża liczba poznanych dziś danych makroekonomicznych nie przyniosła rozstrzygnięcia, a nawet nie doprowadziła do większych zmian na walutach. Dane z Eurolandu, między innymi wskaźniki nastroju konsumentów oraz nastrojów w biznesie zostały całkowicie przez rynek zignorowane, na co wpływ miała ich bliskość prognozom.

Wzrosty przed majówką

Wzrosty przed majówką

2008-04-30 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejszy sesję na GPW zdominował przedświąteczny marazm. Indeksy na warszawskim parkiecie przed południem utrzymywały się na niewielkich minusach, podobnie sytuacja wyglądała w całej Europie. Inwestorzy oczekiwali na popołudniowe dane makroekonomiczne z USA oraz na wyniki kwartalne spółek.
Po decyzji RPP: Bez zaskoczenia

Po decyzji RPP: Bez zaskoczenia

2008-04-30 Komentarz X-Trade Brokers
Rada Polityki Pieniężnej zgodnie z przewidywaniami nie zmieniła stóp procentowych. Choć oczekiwania rynku nie były do końca jednomyślne, taką właśnie decyzję wyceniał rynek finansowy. Pozostawienie stóp procentowych na niezmienionym poziomie nie oznacza jednak, że zagrożenie trwałego wzrostu inflacji zostało całkowicie wyeliminowane.
Ropa odreagowuje wtorkową przecenę

Ropa odreagowuje wtorkową przecenę

2008-04-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W środę ropa drożeje na świecie. O godzinie 14:24 za baryłkę ropy Brent trzeba zapłacić 113,99 dol., czyli o 0,7 proc. więcej niż wczoraj na zamknięciu. Dzisiejsza zwyżkę należy odczytywać jako odreagowanie wczorajszej przeceny, która sprowadziła kurs z poziomu 116,65 do 113,15 dol.
Stopy bez zmian w Polsce

Stopy bez zmian w Polsce

2008-04-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Rady Polityki Pieniężnej, zgodnie z rynkowymi przewidywaniami, nie zmieniła kosztu pieniądza, pozostawiając stopę referencyjną na poziomie 5,75 proc. Na przestrzeni ostatniego roku Rada siedmiokrotnie podwyższała stopy procentowe, żeby utrzymać inflację w ryzach. Ostatnia podwyżka miała miejsce w marcu br. Zawsze były to ruchy po 25 punktów bazowych.
Złoty zyskuje w środę na wartości

Złoty zyskuje w środę na wartości

2008-04-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pomimo spadku kurs EUR/USD oraz pogorszenia klimatu inwestycyjnego na rynkach akcji, co nie sprzyja zakupom polskiej waluty, w środę zyskuje ona nieznacznie na wartości. O godzinie 13:03 kurs USD/PLN testował poziom 2,2183 zł, spadając o 0,3 grosza. Wspólna waluta traciła natomiast do złotego 0,9 grosza i trzeba było za nią zapłacić 3,4513 zł.
Dane makro i stopy procentowe w USA w centrum uwagi

Dane makro i stopy procentowe w USA w centrum uwagi

2008-04-30 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Dzisiejszy dzień będzie nader obfity w dane makro. Na dodatek poznamy dziś decyzje FED dotyczącą stóp procentowych, swoją ogłosi także Rada Polityki Pieniężnej. Najpierw zapoznamy się z danymi dotyczącymi stopy bezrobocia w strefie euro, następnie poznamy dane na temat inflacji CPI w kwietniu.
W oczekiwaniu na decyzje RPP i FED

W oczekiwaniu na decyzje RPP i FED

2008-04-30 Puls Walutowy FIT DM
Handel przed długim weekendem nie charakteryzuje się na razie zbyt dużą zmiennością, a inwestorzy nie są zbyt chętni do zwiększania zaangażowania przed zaplanowanymi na dzisiaj decyzjami Rady Polityki Pieniężnej i amerykańskiego FED.
Ile kosztują nas długie weekendy?

Ile kosztują nas długie weekendy?

2008-04-30 Analiza Bankier.pl
Dyskusje na temat błogiego lenistwa, negatywnych, ale i pozytywnych (chociaż te są raczej bagatelizowane) skutków długich weekendów zazwyczaj intensyfikują się w okolicach maja każdego roku. Pragnienie odpoczynku po trudnym przednówku jest silne nie tylko wśród pracowników, ale widoczne jest również na rynkach finansowych, czy też w innych strefach aktywności gospodarczej.
Dziś decyzje RPP i Fed. Bank Japonii już postanowił

Dziś decyzje RPP i Fed. Bank Japonii już postanowił

2008-04-30 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Zgodnie z oczekiwaniami Bank Japonii nie zmienił stóp procentowych za to obniżył prognozę wzrostu gospodarczego w tym roku z 2,1 do 1,5 proc.
Dzień stóp procentowych

Dzień stóp procentowych

2008-04-30 Komentarz poranny DM IDMSA
Wtorkowa sesja była całkowitym zaskoczeniem. Neutralne zamknięcia giełd światowych i dobre wyniki finansowe TPSA dawały dość dobrą podstawę do ataku popytu. Tymczasem zaczęliśmy notowania w okolicy zera, a później było już tylko gorzej. WIG20 stracił na wartości 1,8% i był jednym z najsłabszych indeksów w Europie i na świecie.
Osłabienie złotego przed decyzją RPP

Osłabienie złotego przed decyzją RPP

2008-04-30 Komentarz poranny TMS Brokers
We wtorek na rynku krajowym obserwowaliśmy osłabienie złotego. Impuls do deprecjacji rodzimej waluty dało pokonanie przez kurs EUR/PLN silnego oporu 3,4350. Wzrosty kursu tej pary walutowej zatrzymały się dopiero na 3,46.
Giełdy czekają na sygnał

Giełdy czekają na sygnał

2008-04-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja niewiele zmieniła w obrazie rynku. Na większości parkietów jest spokojnie i inwestorzy czekają na zbliżające się dane. U nas sytuacja jak zwykle w ostatnim czasie wygląda trochę gorzej.
Dwa razy stopy i PKB

Dwa razy stopy i PKB

2008-04-30 X-Trade Brokers Daily
Dzisiejszy dzień na rynkach finansowych będzie naprawdę intensywny. Kluczowe informacje, które napłyną dziś do inwestorów to dane odnośnie PKB w pierwszym kwartale w USA oraz decyzja Fed. Choć inwestorzy zastanawiają się już nad perspektywami wzrostu w drugiej połowie roku, dane odnośnie PKB zawsze pokazują najbardziej pełny obraz gospodarki i w związku z tym pokazują najlepiej, w którym miejscu dokładnie się znajdujemy.
3 razy stopy procentowe

3 razy stopy procentowe

2008-04-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Bank Japonii, na zakończonym dziś dwudniowym posiedzeniu, nie zmienił poziomu stóp procentowych. Taka decyzja była oczekiwana przez rynek. Obecnie główna stopa procentowa w Japonii wynosi 0,5 proc. Ostatni raz został ona zmieniona w lutym 2007 roku, gdy bank podwyższył ją o 25 punktów bazowych do obecnych 0,5 proc.
Ruch korekcyjny na złotym trwa

Ruch korekcyjny na złotym trwa

2008-04-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ruch korekcyjny na złotym trwa: nasza waluta traci w ostatnich dniach zarówno do euro, jak i do dolara, nie należy jednak obawiać się, że osłabienie to będzie długotrwałe. Należy się raczej przygotować na to, aby podwyższone poziomy kursów EURPLN, GBPPLN oraz USDPLN wykorzystać.
W USA nastroje gorsze ceny domów niższe

W USA nastroje gorsze ceny domów niższe

2008-04-29 Komentarz popołudniowy Open Finance
Trudno o dobre nastroje amerykańskich konsumentów, skoro więcej muszą płacić za żywność i ropę, a jednocześnie tracą wartość posiadane przez nich nieruchomości. Ale ekonomiści spodziewali się, że wartość indeksu spadnie z 64,5 do 61 pkt czyli najniższego poziomu od piętnastu lat.
Koniec miesiąca nie sprzyja złotemu

Koniec miesiąca nie sprzyja złotemu

2008-04-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszy dzień rozpoczął się od umocnienia dolara względem euro i w tym tonie przebiegała dalsza część notowań. O godzinie 10:00 kurs EUR/USD zanotował minimum na poziomie 1,5540, czyli nieznacznie niżej od dołka z ostatniego piątku, gdy testowany był poziom 1,5550.
Wyniki spółek zaciążyły na indeksach

Wyniki spółek zaciążyły na indeksach

2008-04-29 Komentarz giełdowy Gold Finance
Indeksy w całej Europie od początku dnia spadały. Nastroje inwestorów popsuł raport kwartalny Deutsche Banku, który zanotował pierwszą od pięciu lat kwartalną stratę. Rozczarowująca publikacja wpłynęła na słabą postawę sektora bankowego, który ciągnął europejskie indeksy w dół. Przyczynił się do tego również sektor paliwowy, który tracił na skutek znacznej przeceny ropy.