Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Na ożywienie trzeba będzie jeszcze poczekać

Na ożywienie trzeba będzie jeszcze poczekać

2008-05-16 Komentarz X-Trade Brokers
Umocnienie euro w relacji do dolara w piątkowe popołudnie nie powinno dziwić. Podczas gdy inwestorzy nie zdążyli się jeszcze nacieszyć niezłymi wynikami globalnych spółek za pierwszy kwartał, publikowane dane makroekonomiczne nie dają nadziei na szybką poprawę sytuacji gospodarczej w USA.
Spore wahania, ale bez efektu

Spore wahania, ale bez efektu

2008-05-16 Raport popołudniowy FMCM
Cały czas w konsolidacji: Dzisiejszy dzień to kolejna sesja nie przynosząca rozstrzygnięcia na rynku. W porannych godzinach inwestorzy kupowali wspólną walutę, czego efektem był kurs EUR/USD na poziomie nawet 1,5520. Później obserwowaliśmy szybkie cofnięcie do okolic 1,5460.

Dobre dane z rynku nieruchomości

Dobre dane z rynku nieruchomości

2008-05-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatnia sesja bieżącego tygodnia nie przyniosła rozstrzygnięcia na rynku walutowym. W dalszym ciągu obserwujemy konsolidację. Pozytywnie zaskoczyły dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Liczba wydanych zezwoleń na budowy domów w kwietniu niespodziewanie wzrosła o 4,9%.
Zaskakująco dobre dane z USA

Zaskakująco dobre dane z USA

2008-05-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W kwietniu liczba wydanych zezwoleń na budowy domów niespodziewanie wzrosła w Stanach Zjednoczonych o 4,9 proc., natomiast liczba rozpoczętych budów była wyższa aż o 8,2 proc. Dane są dużym zaskoczeniem, gdyż rynkowe szacunki zakładały odpowiednio spadki na poziomie 1,6 proc. i 0,7 proc.
Eurodolar

Eurodolar

2008-05-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD od prawie dwóch godzin znajduje się pod wyraźną presją sprzedających, testując o godzinie 13:13 poziom 1,5467 dolara, wobec dziennego maksimum na 1,5521 i wczorajszego zamknięcia na 1,5443 dolara.
Lepsza sytuacja nagiełdach w końcówce tygodnia

Lepsza sytuacja nagiełdach w końcówce tygodnia

2008-05-16 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy ranek na giełdach w Europie rozpoczął się nie najlepiej. Inwestorom dało się we znaki cofnięcie, jakie miało miejsce pod koniec sesji w Stanach Zjednoczonych. Co prawda wczoraj rano podano lepsze od oczekiwań dane o PKB w Niemczech, to jednak reakcja byłą bardziej widoczne na rynku walutowym, gdzie kurs eurodolara zaczął rosnąć, co tym bardziej nie spodobało się graczom inwestującym w akcje.
Japońska gospodarka wzrosła o 3,3 proc.

Japońska gospodarka wzrosła o 3,3 proc.

2008-05-16 Komentarz poranny Open Finance
PKB w Japonii wzrósł w I kwartale o 3,3 proc., wobec oczekiwanych 2,5 proc. (r/r). W porównaniu do IV kwartału wzrost wyniósł 0,8 proc. Dane są lepsze od oczekiwań i jeśli połączyć je z opublikowanymi wczoraj pierwszymi szacunkami wzrostu PKB w Eurolandzie (2,2 proc.), to okazuje się, że wpływ spowolnienia w USA i zawirowań na rynkach finansowych nie przełożył się jeszcze na realne gospodarki tych krajów.
Żółta kartka dla rynku

Żółta kartka dla rynku

2008-05-16 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartkowa sesja była bardzo słaba. Początkowe zawirowania na europejskich parkietach zadecydowały o nerwowym początku notowań również na GPW, lecz późniejsze polepszenie nastrojów na innych giełdach już nie wpłynęło na nasz rynek.
Złoty w konsolidacji

Złoty w konsolidacji

2008-05-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym była kolejną, na której obserwowaliśmy konsolidację rodzimej waluty w pobliżu ważnych oporów. Osłabienie złotego w stosunku do dolara powstrzymywane jest na poziomie 2,20 natomiast wzrosty kursu EUR/PLN kończą się w okolicach 3,40.
WIG20 na górnym ograniczeniu trójkąta

WIG20 na górnym ograniczeniu trójkąta

2008-05-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Spadki na warszawskim parkiecie podczas wczorajszej sesji zdecydowanie przekraczały skalę strat na pozostałych europejskich parkietach. Dodatkowo utrzymują się wysokie obroty, które wczoraj przekroczyły 1,6 mld złotych.
Kupuj optymizm konsumentów

Kupuj optymizm konsumentów

2008-05-16 X-Trade Brokers Daily
Mamy rok 1983. Amerykańska gospodarka jest po dość długim okresie kolejnej recesji, dane za PKB za drugie półrocze 1982 roku wskazują na ledwie zauważalny wzrost. Jednak początek nowego roku to wyraźna poprawa nastrojów konsumenckich.
Zabawa w kotka i myszkę na GPW

Zabawa w kotka i myszkę na GPW

2008-05-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Na warszawskiej giełdzie w dalszym ciągu trwa zabawa w „kotka i myszkę”. Sesje mogące dawać nadzieję na zdecydowaną poprawę sytuacji na GPW i wyraźne wzrosty w kolejnych tygodniach, systematycznie przeplatają się z dniami, które takiej nadziei posiadaczy akcji mogą pozbawić.
Czy dziś nastąpi rozstrzygnięcie?

Czy dziś nastąpi rozstrzygnięcie?

2008-05-16 Raport poranny FMCM
Niezdecydowanie rynku: W ciągu ostatnich 3 dni obserwujemy ruchy na eurodolarze w niezmiennym zakresie 1,54 – 1,5550. Rynek nie może zdecydować w którym kierunku należy pójść. Inwestorzy wsłuchują się w wypowiedzi członków FED, którzy coraz częściej zwracają uwagę na rosnące ryzyko dotyczące inflacji w USA.
Spadła produkcja przemysłowa w USA

Spadła produkcja przemysłowa w USA

2008-05-15 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Wzrost gospodarczy w I kwartale w strefie euro był silniejszy od oczekiwań ekonomistów - wyniósł 0,7 proc. w porównaniu do IV kwartału (oczekiwano 0,5 proc.) i 2,2 proc. r/r (oczekiwano 1,9 proc.). Wyższy wzrost gospodarczy to przede wszystkim zasługa Niemiec - tutaj PKB w I kwartale wzrósł o 1,5 proc. - to najszybszy kwartalny wzrost od 12 lat.
Informacje ze Starego Kontynentu pobudziły optymizm

Informacje ze Starego Kontynentu pobudziły optymizm

2008-05-15 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Na przekór wczorajszym publikacjom o słabnącej produkcji przemysłowej w strefie euro, dziś informacje napływające ze Starego Kontynentu pobudziły optymizm. Dwie największe gospodarki strefy euro – niemiecka i francuska – rosły w I kwartale 2008 szybciej od prognoz, odpowiednio o 1,5% i 0,6% w ujęciu kwartalnym. Dodatkowo, odczyt inflacji CPI w kwietniu wyniósł 3,3% i był zgodny z prognozami.
Spadek presji inflacyjnej w Europie

Spadek presji inflacyjnej w Europie

2008-05-15 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poznane dzisiaj publikacje makroekonomiczne nie sprzyjały dolarowi. Rano poznaliśmy zaskakująco dobre informacje o wzroście PKB w Niemczech i Francji. Przyczyniły się one do wzrostu kursu EUR/USD powyżej poziomu 1,5500 i ustanowienia dziennego maksimum na 1,5545.
Gorsze dane nie zaszkodziły dolarowi

Gorsze dane nie zaszkodziły dolarowi

2008-05-15 Raport popołudniowy FMCM
EUR/USD pod wpływem danych: W ciągu dzisiejszej sesji na kurs EUR/USD największy wpływ miały wiadomości makroekonomiczne. O godzinie 11.00 inwestorzy poznali wartość dynamiki PKB, a także wysokość inflacji (zarówno bazowej jak i CPI) w strefie euro.
Osłabienie na GPW

Osłabienie na GPW

2008-05-15 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja na GPW upłynęła pod znakiem spadków. Byki nie miały łatwego zadania, słabsze zakończenie środowych notowań na Wall Street zaniepokoiło inwestorów w Europie. Po wczorajszych notowaniach wydawało się, że w czwartek indeksy będą kontynuowały wzrosty, sesję zdominowała jednak chęć realizacji zysków.
Co dalej z dolarem?

Co dalej z dolarem?

2008-05-15 Puls Walutowy FIT DM
W krótkim terminie rynek euro/dolara wyraźnie znalazł się na rozstaju, a najbliższe tygodnie mogą okazać się kluczowe z punktu widzenia trendu na kolejne miesiące. Coraz więcej uczestników rynku uważa, iż zyska dolar, chociaż do tego potrzebne będą naprawdę dobre informacje z amerykańskiej gospodarki.
Czwartkowa sesja na Wall Street

Czwartkowa sesja na Wall Street

2008-05-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowa sesja na Wall Street rozpoczęła się od niewielkich spadków. Początek notowań ma spokojny przebieg. Zarówno S&P500, jak i Nasdaq Composite oscylują wokół poziomów z zamknięcia dzień wcześniej.