Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Pogorszenie się nastrojów na giełdach
2008-06-03 Codzienny Puls Rynku IDM SAWczorajsze sesje na Wall Street zakończyły się spadkami indeksów. Indeksy notowały minusy pomimo lepszych od oczekiwań amerykańskich danych makro. Lepszy od prognoz indeks ISM nie spowodował pozytywnej reakcji zarówno na giełdach, jak i nie wywołał umocnienia się amerykańskiej waluty.
Dziś PKB w strefie euro i inflacja w Szwajcarii
2008-06-03 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Kto wie, czy nie najważniejszym wydarzeniem dnia nie będzie jednak wspólna konferencja prezesów ECB, Fed i Banku Japonii, którą zapowiedziano na godz. 15.00. Wcześniej poznamy inflację w Szwajcarii - ten wskaźnik powinien interesować głównie kredytobiorców zadłużonych we frankach szwajcarskich.
Doniesienia z rynków finansowych szkodzą dolarowi
2008-06-03 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza sesja na rynku krajowym nie przyniosła większych zmian. Kurs USD/PLN przebywał w wąskim zakresie wahań 2,16 – 2,18, natomiast kurs EUR/PLN nie wychodził poza poziomy 3,37 – 3,3850. Sytuacja taka wynikała z zachowania rynku zagranicznego, na którym panowało spore niezdecydowanie.
Przemysł w stagnacji, banki inwestycyjne mniej wiarygodne
2008-06-03 X-Trade Brokers - Puls RynkuAgencja ratingowa S&P obniżyła ratingi dla trzech znaczących amerykańskich banków inwestycyjnych. Rating Morgan Stanley został zredukowany z AA- do A+, zaś ratingi Merrill Lynch i Lehman Brothers z A+ do A. Utrzymany został jedynie rating dla największej z firm sektora – banku Goldman Sachs (na poziomie AA-).
Ratingi banków w dół
2008-06-03 Poranny Szkic Walutowy AFSRatingi w dół: agencja Standard & Poor’s obniżyła ocenę wiarygodności trzech wielkich banków inwestycyjnych. Rating Morgan Stanley obniżono z AA- do A+, w przypadku Merrill Lynch ocena spadła z A+ do A, podobnie jak w przypadku Lehman Brothers.
Rynek nadal w słabej kondycji
2008-06-03 Komentarz poranny DM IDMSAZaskoczenia na pierwszej sesji tygodnia nie było. Indeksy ponownie poddały się stronie podażowej, a niskie obroty wskazują na impas w decyzjach kluczowych graczy instytucjonalnych. Zniżka nie jest funduszom na rękę, choć jednocześnie nie widać chęci do zakupów.
Polepszenie w sektorach produkcyjnych
2008-06-03 Raport poranny FMCMMocniejsze euro: W dniu wczorajszym najważniejszymi impulsami do dokonywania transakcji były publikowane wartości wskaźników PMI dla Strefy Euro i ISM dla Stanów Zjednoczonych – oba dla sektora produkcyjnego. Pierwszy z nich został podany o godzinie 10:00 i nieznacznie przekroczył prognozę analityków.
Pogorszenie klimatu inwestycyjnego na świecie
2008-06-03 X-Trade Brokers - Puls RynkuPoniedziałkowe spadki na Wall Street, które sprowadziły indeks S&P500 o 1 proc. w dół, a Nasdaq Composite o 1,2 proc., w połączeniu z nocną wyprzedażą na głównych azjatyckich parkietach (Nikkei -1,6 proc.), nie tworzą dogodnych warunków do kupna akcji na warszawskiej giełdzie. Zwłaszcza, że polski rynek akcji w ostatnim czasie nie zachwyca siłą.
Poranne wzrosty EUR/USD
2008-06-03 X-Trade Brokers - Puls RynkuWtorkowy poranek przynosi umocnienie euro w relacji do dolara. O godzinie 9:50 kurs EUR/USD testował poziom 1,5584 dolara, wobec 1,5530 trzy godziny wcześniej. Wykres godzinowy EUR/USD od piątku porusza się w kanale wzrostowy.
Rynek nie zareagował na dobre dane
2008-06-02 Raport popołudniowy FMCMDzisiaj w ciągu dnia obserwowaliśmy osłabienie euro w stosunku do dolara. Ruch ten był reakcją na spadek indeksu aktywności przemysłowej w państwach strefy euro. Indeks PMI spadł w maju do poziomu 50,6 pkt z 50,7 pkt w kwietniu. Jest to najniższa wartość od sierpnia 2005 roku.
GPW w dół
2008-06-02 Komentarz giełdowy Gold FinancePoniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się spadkami, którym towarzyszył niewielki obrót. Słabość byków na warszawskim parkiecie zarysowała się już w poprzednim tygodniu, a poniedziałek potwierdził, że słabsze zachowanie indeksów w ostatnich dniach nie było przypadkowe. Strona popytowa miała dzisiaj trudne zadanie, ponieważ nastroje na innych światowych rynkach były mało optymistyczne.
Złotówka pod wpływem EUR/USD
2008-06-02 Raport popołudniowy FMCMLepsze dane z sektorów produkcyjnych: W dniu dzisiejszym mieliśmy do czynienia zarówno z wzrostami jak i spadkami kursu EUR/USD. W pierwszych godzinach handlu inwestorzy poznali wartość wskaźnika PMI dla sektora produkcyjnego w Strefie Euro.
Dolar zyskał po danych z USA
2008-06-02 X-Trade Brokers - Puls RynkuIndeksu ISM, który mierzy aktywność w amerykańskim przemyśle, w maju wzrósł do poziomu 49,6 pkt. z 48,6 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy prognozowali, że spadnie on do 48 pkt. Lepsze od oczekiwań okazały się również kwietniowe dane o wydatkach budowlanych w USA. Spadły one o 0,4 proc., wobec oczekiwanego spadku o 0,6 proc.
Giełdy w dół, USD/JPY w dół
2008-06-02 X-Trade Brokers - Puls RynkuPoniedziałkowa sesja na głównych europejskich parkietach upływa pod znakiem spadków. Po godzinie 14-tej frankfurcki DAX tracił 1,1 proc., paryski CAC40 -1,5 proc., a londyński FTSE100 1 proc. Giełdy w dół ciągnie sektor bankowy i lotniczy.
Dane o sektorze produkcyjnym w USA w centrum uwagi
2008-06-02 Codzienny Puls Rynku IDM SAKońcówka miesiąca nie stanowiła specjalnej zachęty dla kupujących akcje w Stanach Zjednoczonych. Nie było tradycyjnego window dressing, co nie jest zbyt dobrym prognostykiem na początek nowego miesiąca. Z indeksów amerykańskich najbardziej wyróżnił się Nasdaq – rosnąc o 0,57 proc.
Ważny tydzień dla dolara
2008-06-02 Komentarz poranny TMS BrokersPoznane w ubiegłym tygodniu dane makroekonomiczne z Polski pomogły umocnić się złotemu. Nasza waluta zyskiwała w stosunku do euro oraz franka szwajcarskiego. Para EUR/PLN kończyła tydzień na poziomie 3,3700, 3 grosze niżej niż tygodniowe maksima.
Maj miesiącem marazmu
2008-06-02 Komentarz poranny TMS BrokersMaj dobiegł już na szczęście końca i nowy miesiąc można rozpocząć z nadzieją, że przyniesie on większe zmiany na warszawskim parkiecie. Maj był to już czwarty miesiąc konsolidacji, tym razem jednak bardzo wąskiej. W ostatnich dniach miesiąca pojawiła się większa aktywność wskazując na zbliżający się większy ruch na giełdzie. WIG20 stracił 0,6 proc, a WIG 0,1 proc.
Dane i wydarzenia – Kiedy miejsce na podwyżkę?
2008-06-02 X-Trade Brokers DailyW ostatnim czasie przedstawiciele najważniejszych banków centralnych sporo mówili o konieczności przeciwdziałaniu trwałemu wzrostowi oczekiwań inflacyjnych. Długa lista publikowanych w tym tygodniu danych będzie zatem nie tylko dawać wskazówki co do szans na poprawę sytuacji gospodarczej, ale także wskazywać, kiedy bankierzy będą mieli miejsce na podniesienie stóp procentowych.
Stopy procentowe w Polsce bez zmian
2008-06-02 Raport poranny FMCMNiepokojące sygnały z Niemiec: Zeszły tydzień minął pod znakiem osłabiającego się euro. Największe impulsy do wyprzedaży wspólnej waluty pochodziły z największej europejskiej gospodarki, czyli Niemiec. Wtorkowa publikacja nastrojów konsumentów w Niemczech okazała się gorsza od oczekiwań rynku, co spowodowało zwiększenie przez inwestorów podaży euro.
WIG20 kieruje się na 2800
2008-06-02 Komentarz poranny DM IDMSADzięki nagłemu skokowi obrotów w środę i czwartek, ostatnie dni przyniosły nieco więcej emocji na GPW, choć sytuacja na rynku właściwie się nie zmieniła. Maj był kolejnym miesiącem, który nie wprowadził w rynkowej stagnacji istotnych zmian.