Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Wzrosty przy niewielkich obrotach
2008-08-11 Komentarz giełdowy Gold FinancePoniedziałek indeksy rozpoczęły od niewielkich wzrostów, co miało związek z poprawą nastrojów na światowych rynkach i odreagowaniem spadków z zeszłego tygodnia. Inwestorzy od początku sesji nie przejawiali dużej ochoty do handlu, ale brak chętnych do sprzedaży akcji i dobra postawa sektora bankowego oraz akcji KGHM-u i Orlenu sprawiły, że indeks WIG20 bez większego problemu utrzymywał się plusie.
Kurs EURUSD dość mocno się zmieniał
2008-08-11 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSDzisiejsza sesja przyniosła stabilizację na rynku walutowym, niemniej kurs EURUSD dość mocno się zmieniał. Po porannym osłabieniu do 1,5050, dolar zaczął zyskiwać na sile i gdy amerykanie wchodzili do gry (ok. 15:00) kurs ponownie zszedł poniżej poziomu 1,50.
Piątkowe spadki zostały utrzymane
2008-08-11 Raport popołudniowy FMCMBrak zdecydowania na eurodolarze: Mimo braku publikacji makro w ciągu dnia eurodolar ulegał znacznym wahaniom. Po porannej zwyżce do poziomu 1,5083, kurs tej pary walutowej stopniowo tracił. Aktualnie EUR/USD ukształtował się na poziomie 1,5010, czyli nieznacznie powyżej psychologicznej granicy 1,5000.
Funt nieco mocniejszy po danych z UK
2008-08-11 X-Trade Brokers - Puls RynkuKurs GBP/USD zareagował lekkim wzrostem na publikację danych o bilansie handlu zagranicznego i inflacji PPI w Wielkiej Brytanii. O godzinie 10:33 para ta testowała poziom 1,9250 dolara, wobec 1,9241 tuż przed danymi.
Tydzień: wyniki kwartalne i inflacja
2008-08-11 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: W skróconym o piątkowe święto tygodniu najważniejszymi publikacjami będą dane o inflacji w Polsce i na świecie oraz finisz publikacji raportów kwartalnych naszych spółek. Zaczynamy już dziś inflacją producentów w Wielkiej Brytanii.
Przełomowy tydzień dla dolara
2008-08-11 Codzienny Puls Rynku IDM SAOstatni dzień zeszłego tygodnia na rynku walutowym przyniósł wzrost wartość dolara do najwyższego poziomu od wielu miesięcy do głównych walut. Kurs eurodolara zbliżył się w okolice 1,50, po tym jak przełamanie 200-okresowej średniej na wykresie dziennym przyczyniło się do silnej wyprzedaży euro.
Powrót pozytywnych nastrojów na światowe giełdy
2008-08-11 Komentarz poranny TMS BrokersPiątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się znaczącą zwyżką notowań. Indeks blue chipów Dow Jones przebił w piątek ważny opór na poziomie 11 670 punktów i zyskał 2,65%, S&P 500 wzrósł o 2,39%. Impuls do zwyżki dał przede wszystkim spadek cen ropy naftowej.
Czy korekta na rynku ropy powstrzyma aprecjację dolara?
2008-08-11 Komentarz poranny TMS BrokersDynamiczna aprecjacja dolara amerykańskiego, która miała miejsce w piątek, przyczyniła się do spadku wartości walut rynków wschodzących, w tym złotego. Kurs USD/PLN podczas ostatniej sesji minionego tygodnia odnotował wzrost aż o 6 gr do poziomu 2,1800. Zwyżka ta kontynuowana jest również dzisiaj.
Korekta w długoterminowym trendzie
2008-08-11 X-Trade Brokers - Puls RynkuPoniedziałkowy poranek przynosi kontynuację zeszłotygodniowej wyprzedaży złotego. O godzinie 08:50 dolar drożał o 1,2 grosza w stosunku do piątkowego zamknięcia i trzeba było za niego zapłacić 2,1933 zł. Euro natomiast, po wzroście o 0,7 grosza, kosztowało 3,2807 zł. Przecena złotego nie jest odosobnionym przypadkiem. Wyraźnie na wartości tracą również inne waluty regionu.
GPW rozpocznie tydzień od wzrostów
2008-08-11 X-Trade Brokers - Puls RynkuWarszawska giełda powinna rozpocząć nowy tydzień od zdecydowanych wzrostów. Taka reakcja wydaje się naturalną reakcją na piątkowe silne wzrosty w Europie i USA oraz dzisiejszą zdecydowaną zwyżkę w Tokio. Dzisiejszy dzień będzie więc walką o złagodzenie negatywnej wymowy poprzedniego, spadkowego tygodnia na GPW.
Emocji nie brakowało - Eurodolar poniżej 1,50
2008-08-11 Raport poranny FMCMZa nami bardzo emocjonujący tydzień na rynku walutowym. Obfitował on w dużą zmienność najważniejszych par walutowych. Mieliśmy do czynienia w szczególności z umacniającym się dolarem względem euro oraz polskiego złotego.
Symptomy poważnych zmian na rynku walutowym
2008-08-11 Komentarz poranny DM IDMSAMimo słabej końcówki ubiegłego tygodnia, z punktu widzenia otoczenia rynkowego można mówić o dość korzystnych perspektywach dla GPW. Od dłuższego czasu jednym z elementów pomagających rynkom akcji jest spadająca cena ropy naftowej.
Najpierw korekta, później dalsze umocnienie dolara
2008-08-11 X-Trade Brokers DailyKurs EUR/USD spadł w nocy z niedzieli na poniedziałek do 1,4907 dolara. To najniższy poziom od końca lutego br. Spadek ten był kontynuacją solnej przeceny wspólnej waluty w relacji do dolara, jaka miała miejsce w poprzednim tygodniu. Wówczas kurs EUR/USD obniżył się aż o 6,5 centa.
Piątkowe gwałtowne umocnienie dolara
2008-08-11 Poranny Szkic Walutowy AFSPiątkowe gwałtowne umocnienie dolara było kontynuowane dziś rano podczas obrotu walutami na Dalekim Wschodzie. Kurs EURUSD osiągnął 1,4908 – głównie wskutek wykonania zleceń typu stop loss na długich pozycjach – potem jednak nastąpił powrót do 1,4976.
EURUSD najniżej od pięciu miesięcy
2008-08-08 Komentarz popołudniowy TMS BrokersPiątkowa sesja była kontynuacją zapoczątkowanego w czwartek dynamicznego umocnienia dolara. Para EUR/USD zniżkowała dzisiaj w okolice poziomu 1,5000. Z technicznego punktu widzenia jest on silnym wsparciem, jednak w przypadku rynku rządzonego emocjami silne wsparcie jest pojęciem względnym.
Spadki na koniec tygodnia
2008-08-08 Komentarz giełdowy Gold FinancePiątkowa sesja na GPW upłynęła pod znakiem dalszych spadków. Aktywność inwestorów w trakcie sesji była umiarkowana, ale nastroje, które uległy stopniowemu pogorszeniu w ciągu dnia doprowadziły do znacznego osunięcia indeksów.
Dynamiczne zmiany na rynku walutowym
2008-08-08 Komentarz tygodniowy TMS BrokersNa krajowym rynku walutowym kończący się tydzień przyniósł dalsze osłabienie złotego. Na deprecjację polskiej waluty wpływ miał szereg czynników, wśród których można wyróżnić zarówno wewnętrzne (przykładowo wypowiedź wicepremiera Waldemara Pawlaka) ...
Rekordowe umocnienie dolara na świecie
2008-08-08 Raport tygodniowy FMCMSpokojny początek tygodnia: Kończący się tydzień był punktem zwrotnym w sytuacji na eurodolarze. Na początku tygodnia wahania nie były znaczne, gdyż publikowane dane okazywały się być mniej więcej zgodne z oczekiwaniami. Inflacja PPI w Strefie Euro wyniosła 8% r/r, a dynamika zamówień fabrycznych w USA wzrosła do 1,7% m/m.
Wzrost USD/CAD po danych z rynku pracy
2008-08-08 X-Trade Brokers - Puls RynkuW lipcu stopa bezrobocia w Kanadzie obniżyła się do 6,1 proc. z 6,2 proc. miesiąc wcześniej. Pozytywną wymowę tego raportu neguje jednak odnotowany w tym samym miesiącu spadek zatrudnienia o 55,2 tys. To największy spadek od 17 lat.
Nieosiągalny cel inflacyjny
2008-08-08 Analiza Gold FinanceCo się dzieje z krajową gospodarką – to pytanie z pewnością zadaje sobie wielu spośród nas. Wskaźniki szaleją, jest drogo i nieprzyjaźnie – inflacja podcina skrzydła przeciętnego Kowalskiego, jak również polskich przedsiębiorców. Jeszcze tak niedawno imponował nam wzrost gospodarczy, rosnące z nadzieją płace, obecnie rosną już tylko ceny i to w zatrważającym tempie.