Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Inwestorzy zaczynają obawiać się obniżki stóp procentowych?
2008-09-12 Puls Walutowy FIT DMWskazywany na wczoraj dzień odwrotu dla dolara, sprawdził się idealnie. Notowania EUR/USD odbiły się z okolic 1,3879 wyznaczanych przez rejon 7 letniej linii trendu wzrostowego, wspierane przez negatywny test linii oporu na 80,42 pkt. w przypadku koszykowego US Dollar Index, będący wynikiem gremialnego odwrotu od amerykańskiej waluty.
Rynek antycypuje silniejszą korektę na EURUSD
2008-09-12 Codzienny Puls Rynku IDM SARynek odzwyczaił się od silnych wahań kursu złotego. Od wielu miesięcy zmienność (w tym zmienność implikowana opcji) na złotym była w trendzie spadkowym, a złoty konsekwentnie się umacniał. Od początku sierpnia zmienność wyraźnie rosła w miarę jak złoty się osłabiał. W najbliższym czasie spodziewamy się utrzymania silnych wahań i gwałtownych zmian nastrojów.
PKB Japonii spadł o 3 proc. Chińska gospodarka hamuje
2008-09-12 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: PKB Japonii spadł o 3 proc. w porównaniu do II kwartału 2007 r., a do I kwartału o 0,7 proc. To największy spadek od czasu recesji z 2001 roku. Japońską gospodarkę w dół ciągnie spadający eksport, ale także topniejące wydatki konsumentów (w dół o 0,5 proc.) i inwestycje przedsiębiorstw (także spadek o 0,5 proc.).
Korekcyjne osłabienie dolara
2008-09-12 Komentarz poranny TMS BrokersOd godzin porannych dzisiejszej sesji złoty się umacnia. Kurs EUR/PLN odnotował spadek poniżej 3,3600 (o godzinie 9.00), wartość dolara wyrażona w polskiej walucie zniżkowała do 2,3900. Dla obu par walutowych złoty odrobił z nawiązką wczorajsze osłabienie.
Mieszane nastroje na światowych parkietach
2008-09-12 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza sesja na Wall Street oraz dzisiejsza w Japonii przyniosły poprawę bardzo napiętej ostatnio atmosfery na światowych parkietach. Zarówno Dow Jones, jak i Nikkei 225 zamknęły się na plusach – pierwszy na zyskał na zamknięciu 1,5%, a drugi 1%.
W USA dane o PPI, sprzedaży i nastrojach
2008-09-12 X-Trade Brokers DailyProdukcja przemysłowa w Chinach systematycznie zwalnia. W sierpniu wzrosła już tylko 12,8% r/r, co okazało się najniższą dynamiką od sześciu lat. Spadek dynamiki produkcji to efekt kilku czynników. Składają się na niego niższy popyt zewnętrzny (z USA, Europy i Japonii), spowolnienie popytu krajowego po igrzyskach olimpijskich oraz problemy z dostawami prądu.
Pogłębianie spadków eurodolara
2008-09-12 Raport poranny FMCMSłabe dane zza oceanu bez znaczenia: Wczorajszy dzień to dalszy ciąg spadków EUR/USD. Przyczyn umacniania amerykańskiej waluty, w głównej mierze, należy upatrywać w spadającej cenie ropy naftowej. Cena za baryłkę tego surowca kształtuje się na poziomie lekko powyżej 101 dolarów, testując wczoraj psychologiczną granicę 100 dolarów.
EURUSD powrócił w nocy nieznacznie ponad poziom 1,40
2008-09-12 Poranny Szkic Walutowy AFSPKB Japonii skurczyło się w 2. kwartale 2008 o 0,7%, a wielu ekonomistów uważa, że również przez następne dwa-trzy kwartały obserwować będziemy odczyty mówiące o nieznacznym spadku tej miary. Rynki finansowe zareagowały na tę publikację w mało zdecydowany sposób: nieznacznym umocnieniem JPY wobec USD, obecnie na poziomie ok. 107,20 USDJPY.
Deficyt handlowy USA wzrósł, a Lehman spada o kolejne 40 proc.
2008-09-11 Komentarz popołudniowy Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Nie mają końca kłopoty czwartego co do wielkości banku inwestycyjnego w USA. Dziś jego akcje potaniały o kolejne 40 proc., po spadku o 7 proc. wczoraj i o 45 proc. we wtorek. Analitycy trzech domów maklerskich obniżyli swoje rekomendacje dla tego banku spodziewając się obcięcia ratingów kredytowych dla niego.
WIG20 blisko lipcowego dołka
2008-09-11 Komentarz giełdowy Gold FinanceW czwartek indeksy od początku sesji spadały. Przebicie poziomu 2500 punktów przez indeks WIG20 podczas środowej sesji na GPW skutecznie pogorszyło nastroje inwestorów, którzy z większą chęcią sprzedawali dzisiaj akcje.
Gorsze dane nie osłabiły dolara
2008-09-11 Komentarz popołudniowy TMS BrokersW pierwszej części dzisiejszej sesji na międzynarodowym rynku walutowym kurs EUR/USD odnotował kolejne istotne minima. Inwestorom udało się sprowadzić kurs tej pary walutowej poniżej istotnego wsparcia 1,3900.
Dolar nieczuły na słabe dane
2008-09-11 Raport popołudniowy FMCMGorszy bilans handlowy USA: Dzisiejsza sesja przyniosła dalsze spadki pary EUR/USD. Popyt na amerykańską walutę pozostaje silny, nawet mimo słabszych danych nadchodzących z gospodarki USA.
Euro poniżej 1,40 za dolara, ale nie na długo
2008-09-11 Puls Walutowy FIT DMTa magiczna do niedawna bariera padła jeszcze w środę wieczorem, a w czwartek spadki EUR/USD były kontynuowane. Przed południem doszło do naruszenia poziomu 1,39 i ustanowienia minimum na 1,3894. Wyznaczany wczoraj poziom 1,3950 został tym samym naruszony.
Czy warto bić się o franka?
2008-09-11 Analiza Money ExpertGłównym powodem, dla którego większość klientów wybiera kredyty we franku szwajcarskim, jest ich niskie oprocentowanie. Podczas gdy przy przeciętnym kredycie złotowym wynosi ono ok. 7,5%, przy kredycie w CHF można uzyskać oprocentowanie na poziomie ok. 4%. Różnica widoczna jest więc gołym okiem.
Napięcie na rynku finansowym może jeszcze potrwać
2008-09-11 Codzienny Puls Rynku IDM SADolar nadal zyskuje do większości walut, chociaż trudno znaleźć obecnie konkretne powody fundamentalne dla dalszego wzmocnienia amerykańskiej waluty. Rynek spodziewa się, że gospodarka europejska spowolni / wejdzie w recesję szybciej niż amerykańska.
Poranna prasa: Tusk narobił zamieszania
2008-09-11 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Ekonomiści powątpiewają, ministrowie przytakują - Polska może przyjąć euro w 2011 roku. Wczorajsza zapowiedź premiera narobiła sporo zamieszania na rynku walutowym i w świecie finansów. Ekonomiści przypominają - przed wejściem do strefy euro musimy wprowadzić złotego w korytarz wahań ERMII, spełnić kryteria fiskalne i inflacyjne.
Bardzo negatywny sentyment w sektorze finansowym
2008-09-11 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsze nastroje na światowych parkietach kolejny dzień z rzędu znajdowały się pod wpływem negatywnych wiadomości z czwartego największego amerykańskiego banku inwestycyjnego Lehman Brotehrs.
Kurs EUR/USD poniżej 1,4000
2008-09-11 Komentarz poranny TMS BrokersW środę dokonało się dynamiczne umocnienie złotego. Kurs EUR/PLN odnotował spadek o ponad 7 groszy i znalazł się poniżej poziomu 3,4000. Nieco mniejsza, z uwagi na umocnienie dolara na światowych rynkach, była zniżka kursu USD/PLN.
Dane i wydarzenia – Lehman walczy o przetrwanie
2008-09-11 X-Trade Brokers DailyPDCF może być tajemniczo brzmiącym akronimem, który pomoże czwartemu co do wielkości bankowi inwestycyjnemu przetrwać bardzo trudny okres. Primary Dealer Credit Facility to program stworzony po przejęciu Bear Sterns, który daje możliwość bankom inwestycyjnym pożyczania pieniędzy bezpośrednio od Fed. To zwiększa szanse, iż Lehman uniknie kryzysu zaufania, który pogrążył Bear Sterns.
Nie widać sygnałów zmiany trendu
2008-09-11 Raport poranny FMCMPoziom 1,40 przełamany: W dniu wczorajszym eurodolar zachowywał się niepewnie. Najpierw obserwowaliśmy wzrosty, by pod koniec sesji europejskiej znaleźć się ponownie w okolicach otwarcia. Jednak sesja amerykańska oraz azjatycka przyniosły dalsze umocnienie dolara ze względu na rosnące obawy inwestorów o sytuację ekonomiczną w Europie.