Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

WIG20 bardzo blisko technicznego wsparcia

WIG20 bardzo blisko technicznego wsparcia

2008-08-20 Komentarz poranny DM IDMSA
Wtorek przyniósł na GPW kontynuację spadkowej korekty z ostatnich tygodni. Choć kierunek ruchu nie powinien dziwić, to już jego dynamikę należy uznać za zaskakującą. Całkowita kapitulacja strony popytowej spowodowała, że barometr największych spółek stracił 2,6%, po około 2% straciły też indeksy szerokiego rynku.
Dzisiaj dane z Polski

Dzisiaj dane z Polski

2008-08-20 Raport poranny FMCM
Eurodolara nocne zwyżki: Wtorkowa sesja w Polsce dla głównej pary walutowej zakończyła się praktycznie na tym samym poziomie, na którym się rozpoczęła. Jednak notowania w Stanach Zjednoczonych przyniosły wzrost kursu głównej pary walutowej.

Seria słabych danych z USA

Seria słabych danych z USA

2008-08-19 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ceny producentów w Stanach wzrosły w lipcu o 1,2 proc. - dwa razy bardziej niż oczekiwano. Nawet oczyszczone z cen paliw wzrosły o 0,7 proc. (oczekiwano 0,2 proc.). Przy słabnącej gospodarce taki wzrost cen potwierdza scenariusz stagflacji i może wymusić podwyżki stóp procentowych.
Brak roztrzygnięć na eurodolarze

Brak roztrzygnięć na eurodolarze

2008-08-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs eurodolara poruszał się dzisiaj w wąskim kanale wahań 1,4630-1,4710. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy poznali istotne dane makro. Lepszy od oczekiwań indeks zaufania inwestorów instytutu ZEW z Niemiec (-55,5 pkt. za sierpień przy prognozie -62,0 pkt.) doprowadził do niewielkich wzrostów na parze EUR/USD, ale późniejszy odczyt danych ze Stanów Zjednoczonych przechylił szalę na stroną dolara.
GPW w dół przy niewielkich obrotach

GPW w dół przy niewielkich obrotach

2008-08-19 Komentarz giełdowy Gold Finance
We wtorek indeksy od początku sesji spadały, pogorszenie nastrojów na zagranicznych rynkach wyraźnie zniechęciło inwestorów do zawierania transakcji. Widoczny na naszym parkiecie już podczas poniedziałkowej sesji marazm, utrzymywał się także dzisiaj.
Duże spadki na małym obrocie

Duże spadki na małym obrocie

2008-08-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie przynosi silną wyprzedaż akcji. Zdecydowanie na wartości tracą wszystkie indeksy. O godzinie 15:57 najmocniej tracił grupujący duże spółki indeks WIG20, który po spadku o 2,5 proc. testował poziom 2547,84 pkt., WIG tracił 2,4 proc., testując poziom 39758,13 pkt., podobną przecenę notował sWIG80, który miał wartość 9780,76 pkt.
Ponowne problemy rynku nieruchomości w USA

Ponowne problemy rynku nieruchomości w USA

2008-08-19 Raport popołudniowy FMCM
Istotne dane makro: Dzisiejszy dzień obfitował w szereg publikacji makroekonomicznych. Pierwszy komunikat dotyczył indeksu zaufania inwestorów instytutu ZEW w Niemczech, który wypadł zaskakująco dobrze. Następnie napłynęły na rynek publikacje z USA.
Dolar może się osłabić

Dolar może się osłabić

2008-08-19 Puls Walutowy FIT DM
Ostatni rajd dolara, który przypomniał niektórym, że amerykańska waluta ma jeszcze jakąś wartość i nie będzie wiecznie spadać, był dość imponujący. Można by rzec, za bardzo. Bo inwestorzy skupili się tylko na jednej stronie medalu – możliwym spowolnieniu światowej gospodarki i związanym z tym nadziejom na obniżki stóp procentowych przez banki centralne Europy i Azji, licząc przy tym na ożywienie w amerykańskiej gospodarce.
Sektor finansowy wciąż słaby

Sektor finansowy wciąż słaby

2008-08-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Na giełdzie nowojorskiej wciąż dominuje niepokój związany z kryzysem finansowym. Na rynku pojawiły się spekulacje odnośnie dalszej pomocy finansowej dla Freddie Mac oraz Fannie Mae, jakiej miałby udzielić rząd USA. W efekcie, pomimo ostatecznego zdementowania pogłosek przez Departament Skarbu, akcje wspomnianych spółek spadły odpowiednio o 25% i 22%.
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2008-08-19 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Poniedziałek charakteryzował się stabilnością kursów na rynku walutowym. Z powodu braku ważniejszych publikacji makroekonomicznych zza granicy, kursy utrzymywały się w dość wąskim zakresie wahań. Publikacją dnia był bilans handlowy strefy euro, który wykazał, że w czerwcu wystąpił deficyt w wysokości 0,1 mld euro, podczas gdy ekonomiści spodziewali się nadwyżki 1,2 mld euro.
Dolar mocny mimo spadku oczekiwań na podwyżki stóp w USA

Dolar mocny mimo spadku oczekiwań na podwyżki stóp w USA

2008-08-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas dzisiejszej sesji na rynku walutowym już od godzin porannych widoczne jest osłabienie złotego. Wskutek braku danych makroekonomicznych z rodzimego rynku, inwestorzy bacznie będą obserwować kursy głównych, światowych par walutowych oraz publikowane wskaźniki dotyczących kondycji światowych potęg gospodarczych.
Dziś dane z rynku nieruchomości w USA

Dziś dane z rynku nieruchomości w USA

2008-08-19 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberga oczekują, że liczba wydanych pozwoleń na budowę spadła aż o 15 proc. w porównaniu do lipca 2007 r. Nie lepsze są oczekiwania dotyczące liczby rozpoczętych budów domów - tych ma być 960 tys. - mniej o 9,9 proc. niż przed rokiem i zarazem najmniej od 17 lat.
Bank Japonii coraz bardziej pesymistyczny

Bank Japonii coraz bardziej pesymistyczny

2008-08-19 X-Trade Brokers Daily
Bank Japonii nie zmienił poziomu stóp procentowych – główna stopa nadal wynosi 0,5%. Drugi miesiąc z rzędu Bank zmienił jednak ocenę sytuacji gospodarczej, przyznając, iż istotnie zwiększają się zagrożenia dla wzrostu gospodarczego.
Końca aprecjacji dolara nie widać

Końca aprecjacji dolara nie widać

2008-08-19 Raport poranny FMCM
Eurodolar wciąż w dół: Poniedziałek, kolejny dzień z rzędu, stał pod znakiem aprecjacji dolara względem euro. Wczorajsza publikacja niespodziewanie słabych danych ze Strefy Euro o bilansie handlu zagranicznego przyczyniła się do spadku kursu EUR/USD.
Decyzja BoJ bez wpływu na jena

Decyzja BoJ bez wpływu na jena

2008-08-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Na zakończonym dziś w nocy dwudniowym posiedzeniu, Bank Japonii (BoJ) pozostawił główną stopę procentową na poziomie 0,5 proc. Decyzja ta była zgodna z rynkowymi oczekiwaniami. Ostatni raz BoJ zmienił poziom stóp procentowych w lutym 2007 roku, podwyższając je o 25 punktów bazowych do obecnych 0,5 proc. Wcześniej, również w podobnym wymiarze, stopy wzrosły w lipcu 2006 roku, kończąc wówczas prawie sześcioletnią politykę zerowych stóp.
Giełda rozpocznie od spadków

Giełda rozpocznie od spadków

2008-08-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawska giełda powinna rozpocząć wtorkowe notowania od spadków. Na słabsze otwarcie wskazuje pogorszenie klimatu inwestycyjnego na świecie. Wczorajsze spadki na Wall Street (S&P500 -1,51 proc.; Nasdaq Composite -1,45 proc.), w połączeniu z nocną przeceną na czołowych azjatyckich parkietach (Nikkei -2,28 proc.), tworzą doskonałe warunki do 1,0-1,5 proc. spadków w Europie.
Blisko wyłamania w USA

Blisko wyłamania w USA

2008-08-19 Komentarz poranny DM IDMSA
Pierwsza sesja tygodnia nie należała do najbardziej interesujących i właściwie nic nie zmieniła w obliczu rynku. Od kilkunastu sesji trwa dość spokojna korekta spadkowa silnych wzrostów z drugiej połowy lipca i nadal ruchom tym nie towarzyszy wzmożony obrót, co daje nadzieje na jeszcze jeden atak popytu w dłuższym terminie.
Szokujące dane o niemieckiej inflacji

Szokujące dane o niemieckiej inflacji

2008-08-19 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W lipcu ceny producentów (inflacja PPI) podskoczyły w Niemczech aż o 2 proc. w relacji miesięcznej i o 8,9 proc. w relacji rocznej. To odpowiednio najwyższa dynamika wzrostu cen od lutego 1974 roku i października 1981 roku.
W nocy dolar odnotował dalsze umocnienie

W nocy dolar odnotował dalsze umocnienie

2008-08-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dzień rozpoczynamy od wypowiedzi Dariusza Filara z RPP, w której odniósł się on do oczekiwanej na czwartek publikacji danych o inflacji bazowej. Filar uważa, że odczyt wyniesie 2,2% w ujęciu rocznym, a także, że przed końcem roku wskaźnik ten może wzrosnąć do 3%, dlatego też konieczna będzie jedna lub dwie dalsze podwyżki stóp procentowych, aby inflację zdusić.
Mieszkań mamy więcej, pensje rosną

Mieszkań mamy więcej, pensje rosną

2008-08-18 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 11,6 proc. (oczekiwano 11,2 proc.), a zatrudnienie zwiększyło się o 4,7 proc. - podał GUS. Podano także dane o wzroście liczby mieszkań oddawanych do użytku - ich liczba licząc od początku roku wzrosła o 27,7 proc. do 82,2 tys.