Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Unijny szczyt nie pomógł złotemu

Unijny szczyt nie pomógł złotemu

2011-12-09 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wydarzeniem mijającego tygodnia był szczyt Unii Europejskiej. Pod presją rosnących rentowności europejscy przywódcy mieli zdecydować o większej integracji fiskalnej, która przywróci wiarę w możliwość funkcjonowania strefy euro. Szczyt przyniósł pewien kompromis, EBC rozluźnił politykę monetarną, ale to nie wystarczyło by poprawić nastroje rynkowe. W efekcie złoty stracił.
Pakt fiskalny bez Wielkiej Brytanii

Pakt fiskalny bez Wielkiej Brytanii

2011-12-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W dniu dzisiejszym kurs EUR/USD osiągnął swoje maksimum na poziomie 1,3430. Nie zdołał jednak utrzymać się na tym poziomie i notowania euro względem dolara ponownie zaczęły spadać. Wpływ na wartość kursu głównej światowej pary walutowej miały przede wszystkim doniesienia z trwającego szczytu państw Unii Europejskiej.

Tydzień w cieniu szczytu

Tydzień w cieniu szczytu

2011-12-09 Raport tygodniowy FMCM
Dobry początek: Od samego początku tygodnia notowania eurodolara otoczone były atmosferą wyczekiwania na zaplanowany pod koniec tygodnia szczyt przywódców Unii Europejskiej. Inwestorzy z entuzjazmem podchodzili do tego wydarzenia, choć zachowywali odpowiedni dystans.
Rynki nie wierzą w powodzenie szczytu?

Rynki nie wierzą w powodzenie szczytu?

2011-12-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Mimo, że na polu europejskich dysydentów, którzy nie chcą zgodzić się na zmiany w unijnym traktacie zostały tylko Wielka Brytania i Czechy, to jakoś trudno doszukiwać się w tym pozytywów. Przede wszystkim uczestnicy rynków zaczynają sobie zdawać sprawę z tego, że obecne ustalenia nie są w żadnym stopniu wiążące.
Niejednoznaczne wnioski po pierwszym dniu szczytu UE

Niejednoznaczne wnioski po pierwszym dniu szczytu UE

2011-12-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Stanowczy opór Wielkiej Brytanii dotyczący zmian w traktacie (Londyn chciał przy okazji wynegocjować korzystne dla siebie „wyłączenia”), a także sceptycyzm Szwecji (premier Fredrik Reinfeld mówił wcześniej, że konieczne są szybsze zmiany legislacyjne i stworzenie wiarygodnej „zapory ogniowej” w strefie euro), ...
ECB zwiększa płynność

ECB zwiększa płynność

2011-12-09 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Przygaszone nadzieje na szybkie przełamanie impasu w strefie euro oraz ‘nie’ Europejskiego Banku Centralnego dla skupu długu zagrożonych państw strefy euro istotnie zwiększyły awersję do ryzyka. Unia Europejska nie zdołała uzyskać poparcia od wszystkich 27 krajów członkowskich dla zmian traktatowych.
UE odrzuca możliwość zmiany traktatu – co dalej ze strefą euro?

UE odrzuca możliwość zmiany traktatu – co dalej ze strefą euro?

2011-12-09 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczoraj na rynki dotarła informacja o tym, że składająca się z 27 państw Unia Europejska odrzuciła możliwość zmiany traktatu, zaś brytyjski premier okazał się jednym z głośniejszych przeciwników zmian, stwierdzając: „Moim zdaniem ta oferta po prostu nie była wystarczająco dobra dla Wielkiej Brytanii. Lepiej jest pozwolić tym krajom, by radziły sobie same.”
Decydujący szczyt UE

Decydujący szczyt UE

2011-12-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Pod koniec wczorajszych notowań na europejskich parkietach kurs EUR/USD znajdował się na swoich dziennych minimach w okolicach poziomu 1,3290. Po nocnym odreagowaniu kurs ponownie zaczął zniżkować i o godzinie 8:00 testuje wczorajsze minima.
Ponowne rozczarowania

Ponowne rozczarowania

2011-12-09 Poranny Szkic Walutowy AFS
Podczas pierwszego dnia szczytu przywódców państw Unii Europejskiej uczestnicy wypracowali nowe porozumienie fiskalne zakładające większą dyscyplinę finansową, jednak nie udało się uzyskać pełnej aprobaty dla umieszczenia nowych zasad w traktacie.
Impas w EBC uderza w złotego

Impas w EBC uderza w złotego

2011-12-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie wczorajszej sesji złoty dynamicznie osłabił się notując: -1,12% wobec euro, -1,86% w zestawieniu z dolarem oraz 1,41% w przypadku pary CHF/PLN. Wzrost presji podażowej wystąpił również na rynku wtórnym polskiego długu, gdzie 10-letnie obligacje zanotowały wzrost rentowności do 5,967%, a instrumenty 2-letnie przez moment notowane były powyżej 5,03%.
Obligacje znów pod presją

Obligacje znów pod presją

2011-12-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Szczyt UE przynosi pewne ustalenia i wygląda na to, iż przynajmniej kraje strefy poprą niemieckie propozycje. Jednak optymizm rynków już prysł i obligacje na europejskich rynkach znów tanieją, ciągnąc w dół notowania EURUSD i akcji.
Konserwatyzm Draghiego rozczarował rynki

Konserwatyzm Draghiego rozczarował rynki

2011-12-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsza decyzja ECB o obniżeniu stóp procentowych o 25 p.b. nie była jednomyślna, a kwestia cięcia o 50 p.b. nie była dyskutowana – takie informacje nie mogły ucieszyć inwestorów. Dodatkowo podczas konferencji prasowej, Mario Draghi obniżył prognozy przyszłorocznego wzrostu gospodarczego do przedziału „minus’” 0,4 proc. „plus” 1,0 proc., a zatem oficjalnie nie wykluczył recesji.
Wzrost zmienności po decyzji ECB

Wzrost zmienności po decyzji ECB

2011-12-08 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Do momentu ogłoszenia decyzji na temat stóp procentowych kurs EUR/USD poruszał się w wąskim przedziale wahań- 1,3390- 1,4280 zapoczątkowanym już podczas trwania sesji na Wall Street. Po ogłoszeniu decyzji Europejskiego Banku Centralnego o obniżce głównej stopy procentowej o 25 punktów bazowych euro umocniło się względem dolara do poziomu 1, 3460, ...
EBC twardo obstaje przy swoim

EBC twardo obstaje przy swoim

2011-12-08 Raport popołudniowy FMCM
Stopy procentowe w dół: Dzisiejsze notowania na rynku eurodolara można podzielić na dwie wyraźne części, zaś za granicę oddzielającą je uznać należy konferencję prasową szefa Europejskiego Banku Centralnego. Do czasu bowiem tego wydarzenia zmienność na rynku była mocno ograniczona.
Czy Bank Anglii nas zaskoczy, a EBC każe nam czekać?

Czy Bank Anglii nas zaskoczy, a EBC każe nam czekać?

2011-12-08 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ostatnie wysoce pesymistyczne jesienne wystąpienie Kanclerza Skarbu Wielkiej Brytanii George’a Osborne’a ze swoimi prognozami wolniejszego wzrostu i żądaniami wdrażania programów oszczędnościowych w możliwie jak najszerszym zakresie ...
Czy Europejski Bank Centralny znów zaskoczy rynki finansowe?

Czy Europejski Bank Centralny znów zaskoczy rynki finansowe?

2011-12-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W obliczu kiedy na rynkach finansowych wręcz wrze od różnych plotek i domysłów w temacie ratowania Europy – wczoraj pojawiła się idea, jakoby państwa grupy G-20 miały w tym celu dokapitalizować Międzynarodowy Fundusz Walutowy kwotą 600 mld USD, która została szybko zdementowana – warto zastanowić się, ...
W oczekiwaniu na decyzją ECB

W oczekiwaniu na decyzją ECB

2011-12-08 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Rynki konsolidują się w oczekiwaniu na dzisiejsza decyzję ECB w sprawie stóp procentowych, jak i szczyt UE. Awersja do ryzyka nieco wzrosła. Nie wiadomo, czy zaproponowane metody do walki z kryzysem zadłużenia okażą się skuteczne i nie wydłużą całego procesu ratunkowego.
Prawdopodobieństwo skurczenia się strefy euro

Prawdopodobieństwo skurczenia się strefy euro

2011-12-08 Raport Home Broker
Dziś kolejny dzień wyczekiwania na efekty kolejnego europejskiego szczytu, choć tak naprawdę nikt chyba nie spodziewa się na nim przełomowych decyzji. Widać już i tak, że wcześniej zapowiadane bardziej radykalne zmiany traktatowe teraz są już łagodzone, ...
Rynek rozgrzany od plotek

Rynek rozgrzany od plotek

2011-12-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś o 19:30 w Brukseli rozpoczyna się wyczekiwany szczyt przywódców państw Unii Europejskiej, ale na konkretne decyzje dotyczące większej integracji fiskalnej będzie trzeba poczekać do jutra. To oznacza ponad 24 godziny do przeznaczenia na wszelkie spekulacje rynkowe wpływające na nastroje w obu kierunkach.
Uwaga rynku ponownie skupiona na Europie

Uwaga rynku ponownie skupiona na Europie

2011-12-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji na Starym Kontynencie euro osłabiło się względem dolara do poziomu 1,3350. Kurs EUR/USD zatrzymał się na krótkoterminowej linii trendu dla korekty w trwającym od końca października trendzie spadkowym, natomiast tuż po rozpoczęciu notowań w Stanach Zjednoczonych euro odreagowało podnosząc kurs do linii 38,2 proc. zniesienia Fibonacciego wzrostu z 30 listopada.