Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Azja rośnie po danych z Chin

Azja rośnie po danych z Chin

2012-01-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałek był pierwszym dniem handlu po ogłoszeniu oficjalnej decyzji S&P o obniżeniu ratingów 9 krajów strefy, w tym Francji i Austrii. Mimo, iż przyniósł on dodatkowe sygnały ostrzegawcze (obniżenie ratingu EFSF, odwołanie mini-szczytu w Rzymie) inwestorzy byli w dobrych nastrojach, a w nocy rynki akcji rosły po dobrych danych z Chin.
Spokojny dzień na rynku

Spokojny dzień na rynku

2012-01-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Pierwszy dzień tygodnia upłynął pod znakiem niskiej zmienności. Kurs eurodolara pozostawał w przedziale: 1,2640- 1,2680, tym samym utrzymywał się tuż powyżej 17- miesięcznego minimum. Na taki stan rzeczy wpływ miał w zasadzie całkowity brak ważnych odczytów makroekonomicznych oraz brak sesji w Stanach Zjednoczonych.

Dobry początek tygodnia

Dobry początek tygodnia

2012-01-16 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Otwarcie rynków globalnych po decyzji agencji S&P, która oficjalnie napłynęła po zamknięciu rynków w USA w piątek było ogólnie spokojne. Kurs euro względem dolara w zasadzie nie reagował, zaś akcje nawet drożały. W konsekwencji zyskiwał też złoty – kurs EURPLN obniżył się nieznacznie poniżej 4,40, zaś USDPLN do 3,48.
Po burzliwym piątku spokojny poniedziałek

Po burzliwym piątku spokojny poniedziałek

2012-01-16 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w marazmie: Podczas poniedziałkowych notowań tylko pierwsze godziny charakteryzowały się większą zmiennością. Kurs głównej pary walutowej oddalał się od tegorocznych minimów zbliżając się do okolic wartości 1,27. Postawa taka mogła wynikać po części z chęci odreagowania piątkowych spadków związanych z zawirowaniami wokół ratingów krajów Strefy Euro jak i spekulacji, ...
Jak bardzo istotne jest cięcie ratingu Francji?

Jak bardzo istotne jest cięcie ratingu Francji?

2012-01-16 Raport Home Broker
Inwestorzy próbują sobie dziś odpowiedzieć na pytanie o znaczenie obniżki ratingu Francji, do jakiego doszło w piątek. To kolejny kraj, który stracił najwyższą ocenę wiarygodności. Z jednej strony, inwestorzy już przyzwyczaili się do tego rodzaju wiadomości, a do tego pogłoski o takiej możliwości pojawiały się jeszcze w grudniu.
Agencja S&P dolała oliwy do ognia

Agencja S&P dolała oliwy do ognia

2012-01-16 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Piątkowa decyzją Standard&Poor’s nie była zaskoczeniem dla rynków. Od dawna spekulowano, że Francja może stracić najwyższy rating ‘AAA’. I tak też się stało, być może wcześniej, niż oczekiwał tego rynek. Europa od dawna pogrążona jest w kryzysie, ...
Standard & Poor’s przeszedł od słów do czynów

Standard & Poor’s przeszedł od słów do czynów

2012-01-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
W piątek wieczorem potwierdziły się rynkowe spekulacje i agencja ratingowa Standard & Poor’s obniżyła ratingi dziewięciu krajów strefy euro. Francja i Austria utraciły najwyższy rating AAA spadając do AA+, o jeden stopień obniżono też ocenę Malty, Słowacji i Słowenii, a o dwa stopnie ścięto rating Cypru, Hiszpanii, Portugalii i Włoch.
Nastroje po decyzji S&P będą kształtować kurs złotego

Nastroje po decyzji S&P będą kształtować kurs złotego

2012-01-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego handlu złoty lekko traci notując o godzinie 08:30: 4,41 PLN wobec euro, 3,48 PLN względem dolara oraz 3,65 PLN w przypadku CHF/PLN. Rentowności długu Polski na rynku wtórnym zanotowały lekki wzrost do 5,81% ponownie kierując się pod newralgiczny obszar 6,00%.
Rekordowa liczba kontraktów na sprzedaż euro

Rekordowa liczba kontraktów na sprzedaż euro

2012-01-16 Komentarz poranny TMS Brokers
W piątek na fali pogłosek, ze agencja ratingowa Standard and Poor obniży ocenę wiarygodności kredytowej kilku państw strefy euro, wspólna waluta znacznie osłabiała się w stosunku do dolara. Przebity został ostatni dołek z tego roku, a nowe minimum osiągnięte zostało na poziomie 1,2625.
Zdyskontowany „ratingowy szok”

Zdyskontowany „ratingowy szok”

2012-01-16 Komentarz giełdowy TMS Brokers
W piątek po południu pojawiły się dość wyraźne spekulacje dotyczące możliwego obniżenia ratingu kilku europejskim krajom przez S&P. Wiadome było, że jeśli agencja zdecyduje się na taki krok to nastąpi to dopiero po zakończeniu sesji w Europie i USA.
Grecy znów będą w centrum uwagi

Grecy znów będą w centrum uwagi

2012-01-16 Raport poranny FMCM
Nastoje nadal ponure: Piątkowe plotki o obniżeniu ratingów krajów Strefy Euro przez S&P, potwierdzone później przez samą agencję wywołały sporą przecenę euro. Kurs głównej pary walutowej szybko odsunął się od ustanowionych chwilę wcześniej szczytów i pod koniec sesji amerykańskiej znajdował się w okolicy wartości 1,2670.
Decyzja S&P nie oznacza końca świata

Decyzja S&P nie oznacza końca świata

2012-01-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Długo wyczekiwana przez inwestorów decyzja agencji S&P w sprawie ratingów dla państw strefy euro, nadeszła w piątek wieczorem. Z jednej strony może ona nasilać spekulacje odnośnie przyszłości strefy euro, ale z drugiej wydaje się być w pewnym sensie zdyskontowana przez rynki finansowe (zwłaszcza, że cięcie nie dotknęło Niemiec, a Francja straciła tylko jedną notę).
S&P w akcji, rynek czeka na Moody’s

S&P w akcji, rynek czeka na Moody’s

2012-01-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W komentarzu po grudniowym szczycie UE pisaliśmy, iż choć pakt fiskalny to ważny krok w dobrym kierunku to ani rynek ani agencje ratingowe nie będą czekać do marca na szczegóły. Piątkowa decyzja S&P jest tego potwierdzeniem. O ile politycy nie wyciągną wniosków przed szczytem zaplanowanym na koniec stycznia cały kwartał będzie tak burzliwy jak piątkowe popołudnie.
Widmo agencji niweczy tygodniowe wysiłki

Widmo agencji niweczy tygodniowe wysiłki

2012-01-13 Raport tygodniowy FMCM
Senny początek: Początek drugiego tygodnia stycznia na rynku eurodolara rozpoczął się od ustanowienia nowego tegorocznego minimum. Cena wspólnej waluty obniżyła się do poziomu 1,2665 dolara, czyli najniższego od 16 miesięcy.
Eurodolar zalicza nowe minima, S&P poważnie straszy

Eurodolar zalicza nowe minima, S&P poważnie straszy

2012-01-13 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Drugi tydzień 2012 r. rozpoczęliśmy od konsolidacji kursu eurodolara, ograniczonego od dołu przez poziom 1,2730, zaś od góry przez poziom 1,2800. Dość gwałtowny spadek kursu zanotowaliśmy dopiero w środę, po tym jak David Riley, dyrektor zarządzający Fitch Ratings zapowiedział, że jeśli ECB nie porzuci swojej niechęci do zakupu długu państw borykających się z kryzysem może okazać się, ...
Z wczorajszego entuzjazmu nic nie zostało

Z wczorajszego entuzjazmu nic nie zostało

2012-01-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Rozbudzone w dniu wczorajszym nadzieje na utrzymanie się dobrych nastrojów i umocnienie euro w stosunku do dolara szybko zostały pogrzebane. Wspólna waluta znów zaczęła tracić i kurs EUR/USD po godzinie 16:00 zniżkował o ok. 250 pipsów, do poziomu 1,2625.
Potwierdzona zmiana trendu na EUR/PLN

Potwierdzona zmiana trendu na EUR/PLN

2012-01-13 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po czwartkowym zdecydowanym umocnieniu złotego, gdy zyskał on 7 groszy do dolara i ponad 5 groszy do euro, piątek upływa pod znakiem realizacji zysków. W południe kurs USD/PLN testował 3,4473 zł, rosnąc o 1 grosz.
Zarządzający w USA coraz bardziej optymistyczni

Zarządzający w USA coraz bardziej optymistyczni

2012-01-13 Raport Home Broker
Do ponad 49% podniosło się średnie zaangażowanie aktywnie zarządzających funduszami inwestycyjnymi w Ameryce. Od końca lipca minionego roku wyższy poziom pojawił się tylko raz - w połowie listopada.
We Włoszech aukcja obligacji

We Włoszech aukcja obligacji

2012-01-13 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po kilku wczorajszych solidnych aukcjach hiszpańskich i włoskich obligacji, dziś Włochy po raz kolejny podejmą próbę pozyskania finansowania – ten nękany kłopotami kraj przygotowuje się do sprzedaży dwuletnich obligacji za kwotę 3 mld euro, a także pewnej ilości obligacji sześcioletnich.
Draghi mniej pesymistyczny

Draghi mniej pesymistyczny

2012-01-13 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Aukcje hiszpańskiego i włoskiego długu wypadły wczoraj nadzwyczaj dobrze i przyniosły znaczny spadek rentowności. To może oznaczać, że sytuacja na rynku długu ustabilizowała się tymczasowo. Należy jednak przyjąć postawę zachowawczą, mając na uwadze płynność, jaką dostarczył sektorowi finansowemu Europejski Bank Centralny poprzez 3-letnią operacją LTRO.