Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy wyższa inflacja wesprze złotego?

Czy wyższa inflacja wesprze złotego?

2012-01-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
O godzinie 08:30 złoty notowany jest następująco: 4,3983 PLN wobec euro, 3,4152 PLN względem dolara oraz 3,6270 PLN w przypadku CHF/PLN. Rentowność obligacji 10-letnich wyraźnie spadła do poziomu 5,77% wobec 6,00% jeszcze 5 sesji temu.
Szczęśliwy piątek 13-tego?

Szczęśliwy piątek 13-tego?

2012-01-13 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Pierwsze symptomy poprawy sytuacji w Europie, a może bezpieczniej będzie użyć słów chwilowe uspokojenie obaw, szczególnie na rynku długu przyniosły wczorajsze aukcje włoskich bonów i hiszpańskich obligacji. Szczególnie, że zainteresowanie tymi drugimi przerosło oczekiwania sprzedających, z 5 mld EUR zaplanowanych, ostatecznie uplasowano blisko 10 mld EUR.

Aukcja długu znów w centrum uwagi

Aukcja długu znów w centrum uwagi

2012-01-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Dobre informacje z europejskiego rynku długu oraz wyrażenie oczekiwań ECB na stopniowe ożywienie gospodarki strefy euro, wpłynęło na umocnienie wspólnej waluty w stosunku do dolara. Kurs EUR/USD przebił opór na poziomie 1,2810, po czym w trakcie sesji w Stanach Zjednoczonych wykonał ruch powrotny, by następnie kontynuować zwyżki podczas sesji azjatyckiej.
Spadek awersji pomaga eurodolarowi

Spadek awersji pomaga eurodolarowi

2012-01-13 Raport poranny FMCM
Optymizm nie opuszcza inwestorów: Przebicie się wczoraj po południu przez poziom 1,28 dolara za euro i ustanowienie nowego szczytu na 1,2842 wyczerpało w znaczącym stopniu siły byków. Nie doprowadziło to jednak do większego cofnięcia notowań.
Rynek długu determinuje nastroje

Rynek długu determinuje nastroje

2012-01-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Czwartek miał być dniem banków centralnych, gdyż o stopach procentowych decydował Bank Anglii, a przede wszystkim EBC. Zgodnie z prognozami stopy procentowe w Wielkiej Brytanii i Strefie Euro pozostały bez zmian (czyli, odpowiednio, na poziomie 0,5 proc. oraz 1 proc.), ...
Optymizm po hiszpańskiej aukcji

Optymizm po hiszpańskiej aukcji

2012-01-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Hiszpania sprzedała wczoraj obligacje, a rentowności w Europie spadły – w przypadku włoskich 10-latek o 35 bps. To wywołało nie tylko wzrosty na parze EURUSD, ale ogólny optymizm. Byki na rynkach akcji próbują wykorzystać tę okazję do wzrostów, co w przypadku amerykańskich indeksów mogłoby oznaczać szturm nawet do ubiegłorocznych maksimów. Przynajmniej teoretycznie.
Ożywienie na rynku długu

Ożywienie na rynku długu

2012-01-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po wczorajszym odnotowaniu najniższego poziomu w tym roku, dziś euro umocniło się w stosunku do dolara. Po godzinie 16:00 kurs znajdował się na poziomie 1,2825. Decyzję w sprawie stóp procentowych podejmował dziś Bank Anglii oraz Europejski Bank Centralny.
Dług sprzedany, EBC nie zmienia zdania

Dług sprzedany, EBC nie zmienia zdania

2012-01-12 Raport popołudniowy FMCM
Stopy w Strefie Euro bez zmian: Czwartkowa sesja na rynkach finansowych przebiegała pod dyktando byków. Nastroje inwestorów poprawiały się już od samego rana. Widoczne to było między innymi na rynku długu, gdzie jeszcze przed dzisiejszymi aukcjami papierów dłużnych można było obserwować spadek rentowności.
Obligacje sprzedane, złoty zyskuje

Obligacje sprzedane, złoty zyskuje

2012-01-12 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Zdecydowana poprawa nastrojów na rynkach globalnych, jaka ma swe źródła w poprawie sentymentu do włoskiego i hiszpańskiego długu, znajduje odzwierciedlenie w notowania złotego. W czwartek wyraźnie zyskuje on na wartości. Koreluje to ze wzrostami na giełdach, spadkiem rentowności obligacji i wzrostowym odbiciem EUR/USD.
Brak zmian stóp EBC i Banku Anglii?

Brak zmian stóp EBC i Banku Anglii?

2012-01-12 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po kilku spokojnych dniach dziś mamy nieco więcej wydarzeń ekonomicznych – posiedzenia dwóch banków centralnych, konferencję prasową EBC, zróżnicowane raporty ekonomiczne (w tym sprzedaż detaliczną w Stanach), a także, jakby tego było mało, kilka aukcji obligacji.
Wysoka inflacja schładza oczekiwania na cięcie stóp przez RPP

Wysoka inflacja schładza oczekiwania na cięcie stóp przez RPP

2012-01-12 Raport Home Broker
W ostatnich miesiącach posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego przynosiły spore wahania na rynkach finansowych. Inwestorom z jednej strony nie "podobał" się upór władz EBC w odmawianiu pozwolenia (przynajmniej oficjalnie) na drukowanie pieniądza.
Czy ECB zaskoczy rynek?

Czy ECB zaskoczy rynek?

2012-01-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajszy raport na temat stanu amerykańskiej gospodarki wskazuje, że większość regionów USA zanotowała pod koniec 2011 roku powolne lub umiarkowane tempo wzrostu gospodarczego, a wydatki konsumentów zwiększyły się.
Spokojny początek roku na Wall Street

Spokojny początek roku na Wall Street

2012-01-12 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Amerykańskie indeksy rozpoczęły rok rajdem na północ, ale kolejne sesje przynoszą małe wahania: poza pierwszą sesją w 2012 roku średnia Dowa nie odnotowała większej dziennej zmiany niż 70 punktów. Wczoraj indeksy kończyły notowania, ...
Złoty nie reaguje na RPP, na horyzoncie komunikat EBC

Złoty nie reaguje na RPP, na horyzoncie komunikat EBC

2012-01-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego handlu złoty oscyluje blisko wczorajszego zamknięcia notując: 4,46 PLN wobec euro, 3,50 PLN względem dolara oraz 3,67 PLN w zestawieniu z frankiem szwajcarskim. Rentowność długu (10-letnie obligacje skarbowe) na rynku wtórnym waha się w okolicach 5,8% - skutecznie oddalając się od psychologicznej bariery 6,00%.
Maleją szanse na obniżkę stóp przez RPP

Maleją szanse na obniżkę stóp przez RPP

2012-01-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Środowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie nie była zaskoczeniem, toteż złoty pozostawał stabilny po jej ogłoszeniu. Notowania eurozłotego przez cały dzień utrzymywały się wąskim przedziale 4,4550-4,4720, ...
Aukcyjny koniec tygodnia

Aukcyjny koniec tygodnia

2012-01-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartek i piątek mogą okazać się dniami, które zdeterminują nastroje przynajmniej na najbliższy tydzień. Oczywiście nie dni same w sobie są ważne, ale wydarzenia jakie nas czekają. Dziś przed godziną 11:00 Hiszpanie będą starali się uplasować około 4-5 mld EUR swoich 3 letnich obligacji, jest to pierwsza aukcja hiszpańskich papierów dłużnych w 2012 r.
Bezpieczeństwo znów w cenie

Bezpieczeństwo znów w cenie

2012-01-12 Raport poranny FMCM
Eurodolara na rozdrożu: Środowe popołudnie nie przyniosło rozstrzygnięcia w kwestii dalszych losów eurodolara. Szybkie przetestowanie minimów z początku tygodnia zakończyło się odbiciem i powrotem nieco powyżej poziomu 1,27.
Stopy bez zmian w Polsce i w strefie

Stopy bez zmian w Polsce i w strefie

2012-01-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
RPP nie zmieniła w styczniu poziomu stóp procentowych i nie było to większym zaskoczeniem. Wyższa od oczekiwań inflacja i jastrzębie nastawienie większości członków Rady mogą sprawić, iż stopy nie będą w tym roku obniżone. Dla rynku, kluczowa będzie jednak postawa EBC, szczególnie po komentarzu ze strony agencji Fitch. Decyzja dziś o 13.45.
Agencja Fitch znów dyktuje nastroje

Agencja Fitch znów dyktuje nastroje

2012-01-11 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs eurodolara zniżkował dziś do poziomu 1,2665, tym samym do ustanowienia nowych minimów tego roku brakuje mu już tylko kilku pipsów. Europejska waluta osłabiła się w reakcji na wypowiedź dyrektora zarządzającego Fitch Ratings Davida Riley.
Podwyżki stóp procentowych raczej nie będzie

Podwyżki stóp procentowych raczej nie będzie

2012-01-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejszy komunikat po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej wskazuje na malejące szanse na cięcia stóp procentowych w tym roku. Zdaniem RPP winny jest temu słaby złoty, który sprawia, że spada prawdopodobieństwo zejścia do celu inflacyjnego w tym roku (+/-1 proc. od 2,5 proc.).