Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Decyzja RPP w cieniu negatywnych nastrojów na rynku

Decyzja RPP w cieniu negatywnych nastrojów na rynku

2011-12-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie wczorajszej sesji złoty nieznacznie zyskał notując wzrost wartości: o 0.23% wobec euro, 0.46% w zestawieniu z dolarem. Jednocześnie polska waluta symbolicznie straciła (-0.04%) w przypadku pary CHF/PLN.
Euro czeka na EBC, Radę UE

Euro czeka na EBC, Radę UE

2011-12-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejny dzień na rynkach nie przyniósł zasadniczych rozstrzygnięć. Optymizm przez szczytem UE tonowany był przez Niemców, sugerujących, iż nie wszystkie kraje strefy zdają sobie jeszcze sprawę z powagi sytuacji. To może być jedynie taktyka negocjacyjna, ale o tym przekonamy się być może dopiero w weekend. Dziś natomiast przekonamy się co zrobi EBC i jak na to zareaguje rynek.

Dziś uwagę inwestorów przyciągnie EBC

Dziś uwagę inwestorów przyciągnie EBC

2011-12-08 Raport poranny FMCM
Impas na eurodolarze: Czwartkowe notowania na eurodolarze zaczynają się spokojnie. Kurs po rozchwianiu podczas środowych notowań ustabilizował się wokół poziomu 1,34. Można zatem sądzić, że inwestorzy wstrzymują większe decyzje i przygotowują się do tego co może się stać dziś wczesnym popołudniem oraz jutro.
Rynki w stanie zawieszenia

Rynki w stanie zawieszenia

2011-12-07 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów, ale obserwujący sesję nie mogą mieć wątpliwości, iż największy wpływ na wynik miało zachowanie rynków otoczenia z walutami na czele.
To tylko gra niemieckich dyplomatów przed unijnym szczytem?

To tylko gra niemieckich dyplomatów przed unijnym szczytem?

2011-12-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czy Niemcy rozpoczęli mocną dyplomatyczną ofensywę przed rozpoczynającym się jutro wieczorem dwudniowym szczytem Unii Europejskiej? Bo jak inaczej rozumieć wygłoszone publicznie, choć zarazem anonimowo słowa przedstawicieli niemieckiego rządu, poddających w wątpliwość powodzenie tego spotkania, które przez wielu ekonomistów i polityków jest określane jako kluczowe?
Niemiecki pesymizm powodem słabego euro

Niemiecki pesymizm powodem słabego euro

2011-12-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Od początku sesji na Starym Kontynencie euro zaczęło się osłabiać sprowadzając kurs EUR/USD w okolice poziomu 1,3350. Spadki zatrzymały się na krótkoterminowej linii trendu dla korekty w trwającym od końca października trendzie spadkowym.
Oczekiwania z wyczuwalnym napięciem

Oczekiwania z wyczuwalnym napięciem

2011-12-07 Raport popołudniowy FMCM
Niemcy studzą oczekiwania: Na dzień przed rozpoczynającym się dwudniowym szczytem przywódców Unii Europejskiej oraz decyzji Europejskiego Banku Centralnego ws. stóp procentowych na rynku wyczuwalny był dziś wzrost napięcia.
Na rynku nadal mnóstwo plotek

Na rynku nadal mnóstwo plotek

2011-12-07 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Pomimo tego iż dziś po raz kolejny mamy w planach niewiele danych, możemy spodziewać się pewnych zmian przed od dawna oczekiwanym zaplanowanym na piątek, 9 grudnia, szczytem UE. Do innych godnych uwagi informacji ze strefy euro zaliczyć można informację o tym, ...
Unia wzmacnia fundusze ratunkowe?

Unia wzmacnia fundusze ratunkowe?

2011-12-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wygląda na to, że poniedziałkowe ostrzeżenia agencji S&P względem wszystkich krajów strefy euro, zaczynają motywować europejskich polityków do zwiększonej aktywności – dobrze, aby została ona skierowana w stronę wypracowania konkretnych rozwiązań.
Czy wkrótce nastąpi przełom?

Czy wkrótce nastąpi przełom?

2011-12-07 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W centrum uwagi pozostaje sytuacja w strefie euro. Widać chęć do złapania oddechu i odreagowania, na co wskazują utrzymujące się dość dobre nastroje pomimo kolejnych ostrzeżeń ze strony S&P dotyczących możliwej obniżki ratingu EFSF.
Coraz większe oczekiwania związane ze szczytem UE

Coraz większe oczekiwania związane ze szczytem UE

2011-12-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Groźby pozbawienia najwyższych ratingów czołowych państw Eurolandu nie wywołały paniki na rynkach finansowych. Europejskie giełdy ograniczyły się tylko do korekty silnych poniedziałkowych wzrostów (niemiecki DAX spadł o 1,27 proc.), natomiast nowojorski parkiet zakończył wtorkową sesję lekkimi wzrostami (wzrost indeksu Dow Jones o 0,43 proc.).
W oczekiwaniu na szczyt przywódców UE

W oczekiwaniu na szczyt przywódców UE

2011-12-07 Komentarz poranny TMS Brokers
W dniu wczorajszym euro nieznacznie umocniło się wobec dolara, kończąc dzień w okolicach poziomu 1,34. Powodem do wzrostów na EUR/USD były zaskakująco dobre dane na temat zamówień w przemyśle w niemieckiej gospodarce, które nieoczekiwanie wzrosły o 5,2 proc. przy prognozie 0,7 proc. m/m.
3.22 za dolara i 4.35 za euro pod koniec roku?

3.22 za dolara i 4.35 za euro pod koniec roku?

2011-12-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wczorajszy handel nieznacznie osłabił złotego, który stracił -0.51% wobec wspólnej waluty oraz -0.97% w zestawieniu z dolarem. Kluczowe znaczenie miały tutaj czynniki globalne, gdzie po informacji S&P o możliwym obniżeniu ratingu inwestycyjnego funduszu EFSF znacząco spadł apetyt na ryzykowne aktywa, pociągając za sobą deprecjację złotego.
Nowy pomysł na ratunek

Nowy pomysł na ratunek

2011-12-07 Raport poranny FMCM
Oczekiwania nadal wspomagają euro: Wczorajsza sesja amerykańska przyniosła zatrzymanie spadków i poprawę sytuacji na eurodolarze. Inwestorzy zza oceanu, mimo kolejnych decyzji agencji S&P, tym razem w sprawie EFSF pozostali optymistami, choć poziom zadowolenia nie był oszałamiający.
Obligacje drożeją, szansa przed szczytem UE

Obligacje drożeją, szansa przed szczytem UE

2011-12-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Od poniedziałkowego ostrzeżenia agencji S&P atmosfera na rynku jest napięta. Co prawda na Wall Street panuje umiarkowany optymizm, ale w notowaniach EURUSD widać słabość. Maskuje to nieco wyraźną poprawę na rynku długu. Europejscy politycy mają zatem zarówno kij (w postaci ostrzeżeń agencji) jak i marchewkę (właśnie w postaci niższych rentowności) przed szczytem UE.
Dynamika niemieckiego przemysłu najwyższa od marca 2010

Dynamika niemieckiego przemysłu najwyższa od marca 2010

2011-12-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Pomimo pogorszenia nastrojów po decyzji Standard & Poor o umieszczeniu ratingów kredytowych 15 krajów strefy euro na liście obserwacyjnej z możliwością ich obniżenia, wspólna waluta nieznacznie umocniła się w stosunku do dolara.
Strefa euro w coraz większych opałach

Strefa euro w coraz większych opałach

2011-12-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Popołudniowa konferencja prasowa premiera Donalda Tuska i ministra finansów Jacka Rostowskiego, na którym ujawnione zostały ostateczne założenia do przyszłorocznego budżetu, została w zasadzie zignorowana przez inwestorów na rynkach finansowych.
Agencja S&P idzie za ciosem

Agencja S&P idzie za ciosem

2011-12-06 Raport popołudniowy FMCM
Rating EFSF pod obserwacją: Wtorkowe notowani na rynku głównej pary przebiegały dość leniwie. Początkowo euro osłabiło się względem dolara do poziomu 1,3335, co było jeszcze efektem wczorajszych doniesień o wpisaniu przez agencję S&P na listę obserwacyjną ratingów 15 krajów Eurostrefy.
Usługi podtrzymują globalną gospodarkę

Usługi podtrzymują globalną gospodarkę

2011-12-06 Raport Home Broker
Po zdecydowanych deklaracjach Merkel i Sarkozy'ego dotyczących pogłębienia współpracy gospodarczej w Europie, a zwłaszcza w ramach strefy euro, dziś inwestorzy "żyją" ostrzeżeniami agencji Standard&Poor's przed obniżką ratingów największym gospodarkom Starego Kontynentu, czyli niemieckiej i francuskiej.
Deflacja w Szwajcarii szansą na powrót franka do 3,50

Deflacja w Szwajcarii szansą na powrót franka do 3,50

2011-12-06 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wczorajsza wieczorna decyzja agencji Standard & Poor's o umieszczeniu ratingów 15 państw Strefy Euro na liście obserwacyjnej (rating Cypru już tam się znajdował) oraz możliwość ich obniżenia już kilka dni po piątkowym szczycie przywódców Unii Europejskiej, zdominowała dzisiejsze nastroje na rynkach finansowych.