Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mała zmienność eurodolara, złoty poniżej silnych oporów

Mała zmienność eurodolara, złoty poniżej silnych oporów

2011-12-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Piątek okazał się być bardzo spokojnym dniem. Poranne spekulacje dotyczące możliwej obniżki ratingów, przez S&P, Hiszpanii i Włoch pozostały, na szczęście, jedynie w sferze plotek. Tym samym dziś EUR/USD lekko wzrastał.
Widmo decyzji agencji straszyło w tym tygodniu

Widmo decyzji agencji straszyło w tym tygodniu

2011-12-16 Raport tygodniowy FMCM
Początek pod dyktando podaży: Początek tygodnia nie przebiegał zbyt pomyślnie dla wspólnej waluty. Słaba ocena wyników zeszłotygodniowego szczytu przywódców Unii Europejskiej spowodowała, że inwestorzy odwrócili się od ryzykownych aktywów.

Ratingi, dane i przetarg

Ratingi, dane i przetarg

2011-12-16 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Miniony tydzień okazał się względnie neutralny dla notowań złotego. Polska waluta straciła wobec dolara i funta, ale zyskała wobec będącego pod presją euro. To niezły bilans tygodnia mając na uwadze fakt, iż jeszcze w środę rano na nastroje balansowały na granicy paniki.
W Europie skromne wzrosty na koniec spadkowego tygodnia

W Europie skromne wzrosty na koniec spadkowego tygodnia

2011-12-16 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wczoraj na Wall Street indeksy kończyły notowania na skromnych plusach, a obroty były umiarkowane. Uspokojenie nastrojów na rynkach, które obserwujemy w ostatnich dniach tygodnia objawia się m.in. spadkami rentowności długu Włoch (rentowności 10 – letnich benchmarkowych papierów spadają drugi dzień z rzędu o ponad 20 pb i kształtują się na poziomie 6,3 proc.) oraz ...
Inflacja CPI w Stanach trzyma się mocno

Inflacja CPI w Stanach trzyma się mocno

2011-12-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po wczorajszym zalewie danych ekonomicznych, które prawie w każdym przypadku pozytywnie zaskoczyły, u progu weekendu jedyną ważną publikacją będzie inflacja CPI w Stanach Zjednoczonych. Nie ma jednak gwarancji, ...
Dane w USA lepsze od oczekiwań

Dane w USA lepsze od oczekiwań

2011-12-16 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym poznaliśmy bardzo dobre dane makro w stanach zjednoczonych co automatycznie powstrzymało spadki na rynkach i dało lepsze perspektywy odnośnie wzrostów szczególnie na rynkach akcji. Wskaźnik aktywności przemysłu indeks NY Empire State, odnotował znaczny wzrost w grudniu do 9,53 pkt. wobec prognozy 3,83 pkt. oraz odczytu listopadowego 0,61.
Inwestorzy czekają na trzy wiedźmy

Inwestorzy czekają na trzy wiedźmy

2011-12-16 Raport Home Broker
Trzeci piątek grudnia jest zazwyczaj podwójnie nietypowy na rynkach giełdowych. Z jednej strony, jak co kwartał wygasają wtedy grudniowe serie instrumentów pochodnych, co niesie ze sobą ryzyko nieprzewidywalnych zmian notowań w końcowej części dnia, kiedy ustalają się kursy rozliczeniowe.
Spadek awersji do ryzyka pomaga złotemu

Spadek awersji do ryzyka pomaga złotemu

2011-12-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
O godzinie 09:30 złoty wyceniany jest na rynku następująco: 4,5138 PLN wobec euro, 3,4715 PLN w zestawieniu z dolarem oraz 3,6812 PLN na prze CHF/PLN. Wczorajsze umocnienie się polskiej waluty można w dużej mierze przypisać polepszeniu się nastrojów na rynkach globalnych, gdzie EUR/USD wzrósł o 0,29%.
Powiew optymizmu zza oceanu

Powiew optymizmu zza oceanu

2011-12-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
W ciągu ostatniej doby napięcia w strefie euro nieznacznie zelżały, a o problemach budżetowych Europy inwestorom pozwoliły na chwilę zapomnieć dobre dane ze Stanów Zjednoczonych, które przyniosły nieco optymizmu.
Dane lepsze, eurodolar wciąż nisko

Dane lepsze, eurodolar wciąż nisko

2011-12-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj wspominaliśmy, że kierunek kursu EUR/USD wyznaczą dane makroekonomiczne. W szczególności, że nie były to dane o niskim znaczeniu. Rynek jednak po raz kolejny potwierdził niewielką reakcję na pozytywne dane, zachowując jednocześnie tendencję do przereagowywania podczas złych informacji.
Cisza przed burzą?

Cisza przed burzą?

2011-12-16 Raport poranny FMCM
Byki nadal nie rezygnują: Wczorajsze popołudnie nie przyniosło nam dużych zmian na rynku eurodolara. Kurs oscylował nieco powyżej poziomu 1,30 i podobnie jest dziś rano. Byki zatem nie chcą zbyt łatwo oddać pola, choć wyraźnie brakuje im siły aby wyprowadzić większą korektę po ostatnich spadkach.
Swietne dane z USA

Swietne dane z USA

2011-12-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Obserwowana wczoraj poprawa nastrojów na rynkach jest w pełni uzasadniona. Lepsze dane napłynęły przede wszystkim z USA, ale PMI z Europy i Chin sugerują, że i tu spowolnienie może być nieco łagodniejsze. To sprawia, że rysuje się szansa na udaną końcówkę roku – na rynkach akcji, na złotym, a być może także dla byków na EURUSD.
Złoty idzie śladem innych walut emerging markets

Złoty idzie śladem innych walut emerging markets

2011-12-15 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w czwartek umocnił się w relacji do dolara i euro, osłabiając się jednoczenie do szwajcarskiego franka. W ten sposób wpisał się w podobne zachowanie innych walut emerging markets, jednocześnie reagując na optymistyczne sygnały płynące ze światowej i polskiej gospodarki.
Ministerstwo Finansów zrzuciło kolejną bombę na GPW

Ministerstwo Finansów zrzuciło kolejną bombę na GPW

2011-12-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po wczorajszym pogromie rynkom należało się odbicie i dzisiaj na większości parkietów je zaobserwowaliśmy. Niestety WIG20 nie mógł kolejny dzień wyróżniać się swoją siłą, gdyż Ministerstwo Finansów zadbało o to, by po raz kolejny „zdemolować” kurs akcji KGHM.
Eurodolar drepcze w miejscu

Eurodolar drepcze w miejscu

2011-12-15 Raport popołudniowy FMCM
Niewielki krok w tył od przepaści: Lepsze wyniki odczytów indeksu PMI dla sektora przemysłowego i usługowego w Niemczech, Francji oraz w całej Strefie Euro poprawiały od rana nastój na głównej parze walutowej. Dzięki temu kurs oddalił się od poziomu 1,30, choć nie na znaczącą odległość.
To tylko chwilowe odreagowanie?

To tylko chwilowe odreagowanie?

2011-12-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W środę nastroje na rynkach były nieco lepsze, pomimo, że elektryzującej rynki finansowe kwestii greckiego referendum wiele się nie zmieniło. Pojawiła się wprawdzie teza, iż równie ważne będzie najbliższe głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Papandreou zapowiedziane na piątek – gdyby premier je przegrał to oznaczałoby to ...
Kontynuacja spadków czy początek korekty?

Kontynuacja spadków czy początek korekty?

2011-12-15 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Złoty w stosunku do Euro drugi dzień się umacnia natomiast skala jest stosunkowo niewielka biorąc pod uwagę jak dużo złoty stracił w ostatnich dniach wobec wspólnej waluty. Związane jest to głównie z zatrzymaniem spadków na parze EUR/USD ale także doniesieniami o możliwości podwyższenia perspektywy ratingu dla Polski przez agencje S&P, ...
Rosną wskaźniki PMI

Rosną wskaźniki PMI

2011-12-15 Raport Home Broker
Bez entuzjazmu zostały przyjęte nieco lepsze od oczekiwanych wstępne odczyty grudniowych wskaźników aktywności gospodarczej w Chinach i Europie. W przypadku chińskiego przemysłu PMI podniósł się z 47,7 pkt do 49. W przemyśle strefy euro nastąpiła poprawa z 46,4 pkt do 46,9 pkt, a w usługach Eurolandu z 47,5 pkt do 48,3 pkt.
Decydenci przygotowują rynki na szok?

Decydenci przygotowują rynki na szok?

2011-12-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zarówno szef niemieckiej Buby, jak i francuscy politycy (szef MSZ Alain Juppe i prezydent Nicholas Sarkozy), próbują w ostatnich dniach umniejszyć wagę ewentualnego cięcia ratingów dla krajów strefy euro, twierdząc, iż utrata prestiżowych „AAA” nie będzie oznaczać „końca świata”.
Dane i aukcja dziś wyznaczą kierunek eurodolarowi

Dane i aukcja dziś wyznaczą kierunek eurodolarowi

2011-12-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza, popołudniowa próba obrony przez kurs EUR/USD poziomu 1,30 zakończyła się porażką. Tym samym eurodolar od zakończenia sesji na rynku amerykańskim pozostaje w dość wąskim zakresie konsolidacji 1,2970 – 1,2990.