Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Chwiejne podstawy poprawy nastrojów

Chwiejne podstawy poprawy nastrojów

2012-01-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
EURUSD – brak konkretów, premie wysoko: Konferencja po spotkaniu Merkel-Sarkozy pokazała rynkom, iż ten europejski duet przywódców nie ma jeszcze nic konkretnego do zaoferowania inwestorom, którzy będą zastanawiać się w jakiej części zgłosić popyt na rolowany dług krajów strefy.
Lekkie umocnienie złotego

Lekkie umocnienie złotego

2012-01-09 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W poniedziałek złoty lekko zyskał na wartości. Jego notowania wsparło odbicie na EUR/USD oraz umiarkowana poprawa sentymentu do Węgier, przed zaplanowanymi na środę rozmowami Budapesztu z Międzynarodowym Funduszem Walutowym ws. pomocy finansowej.

Optymizm jedynie na spotkaniu Merkel-Sarkozy

Optymizm jedynie na spotkaniu Merkel-Sarkozy

2012-01-09 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Głównym wydarzeniem dnia dzisiejszego miała być pierwsza w tym roku wspólna konferencja kanclerz Niemiec i prezydenta Sarkozego. Tak się jednak nie stało, gdyż większą uwagę przykuło niespodziewane odejście prezesa Narodowego Banku Szwajcarii.
Inwestorzy szukają bezpieczeństwa

Inwestorzy szukają bezpieczeństwa

2012-01-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Euro dziś lekko odreagowało w stosunku do dolara. Kurs EUR/USD odbił się z 15 miesięcznego minimum i zwyżkował z poziomu 1,27, maksymalnie od poziomu 1,2785. Głównym powodem wzrostów na eurodolarze było zamykanie przez inwestorów, krótkich pozycji na wspólnej walucie.
Spotkanie bez efektów

Spotkanie bez efektów

2012-01-09 Raport popołudniowy FMCM
Euro na lekkim plusie: Dzisiejsze notowania eurodolar rozpoczął całkiem nieźle. Po ustanowieniu tegorocznego minimum na poziomu 1,2665 byki wzięły się do pracy i o od początku sesji europejskiej notowania eurodolara przesuwały się na wyższe poziomy.
Merkel i Sarkozy uzgadniają szczegóły fiscal compact

Merkel i Sarkozy uzgadniają szczegóły fiscal compact

2012-01-09 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czy Merkozy ogłosi dziś szczegóły fiscal compact? Chociaż przywódcy UE (poza Wielką Brytanią) w trakcie odbywającego się 9 grudnia zeszłego roku szczytu zgodzili się na nową umowę fiskalną zwaną fiscal compact, akceptując zwiększenie dyscypliny polityki fiskalnej państw UE, stworzony plan nie był wystarczająco szczegółowy.
Alcoa tradycyjnie zainicjuje sezon wyników

Alcoa tradycyjnie zainicjuje sezon wyników

2012-01-09 Komentarz giełdowy TMS Brokers
W USA stopa bezrobocia spadła do 8,6 proc, a w amerykańskiej gospodarce miejsc pracy przybyło już piętnasty miesiąc z kolei. W całym 2011 roku liczba etatów w sektorze pozarolniczym wzrosła o 1,64 mln, co daje zaledwie około 137 tys. nowych miejsc pracy każdego miesiąca.
Rusza sezon publikacji wyników finansowych w USA

Rusza sezon publikacji wyników finansowych w USA

2012-01-09 Raport Home Broker
Po zakończeniu poniedziałkowej sesji w Ameryce rozpocznie się na tamtejszym rynku sezon publikacji wyników finansowych za IV kwartał. Doniesienia z nim związane zdominują zapewne nie tylko najbliższe dni, w których nie będzie zbyt wiele istotnych publikacji gospodarczych, ale również i najbliższe tygodnie.
W USA narasta optymizm

W USA narasta optymizm

2012-01-09 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Końcówka pierwszego tygodnia w 2012 roku na rynku walutowym nie należała do najlepszych. Słabsze dane napływające z Niemiec i strefy euro, obawy o kondycję finansową Hiszpanii, a także pogarszająca się sytuacja Węgier skutkowały wzrostem niepewności w Europie. Co więcej, coraz bardziej uwidacznia się różnica pomiędzy Starym Kontynentem a USA.
Szansa na techniczne odreagowanie

Szansa na techniczne odreagowanie

2012-01-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek tygodnia przynosi lekkie umocnienie złotego, który o godzinie 10:00 notuje: 4,4810 PLN wobec euro, 3,5113 PLN względem dolara oraz 3,6890 PLN w zestawieniu z frankiem szwajcarskim. Pozostałe waluty regionu zachowują się stabilnie – wyjątek stanowi wycena forinta, który zyskuje 0,4% co można traktować jako próbę odreagowania ostatnich spadków.
Kolejne spotkanie Merkel- Sarkozy

Kolejne spotkanie Merkel- Sarkozy

2012-01-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD cały czas pozostaje w silnym trendzie spadkowym. Po zejściu poniżej poziomu 1,27, spadki zatrzymały się przy poziomach dołków z września 2010 roku. Nad ranem eurodolar lekko odreagowuje, jednak w dłuższej perspektywie poziomem docelowym dla notowań EUR/USD jest 1,20. W najbliższym terminie możliwe jest większe odbicie i powrót kursu w okolice 1,29.
Rekordowa liczba zakładów na deprecjację euro

Rekordowa liczba zakładów na deprecjację euro

2012-01-09 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po długim weekendzie, który polscy inwestorzy obchodzili samotnie, pozycja złotego na najważniejszej parze, tj. z euro, nie uległa zmianie. Kurs EUR/PLN nadal utrzymuje się w pobliżu okrągłego poziomu 4,50, choć w piątek przez moment krajowa waluta umacniała się do 4,4650.
Tandem francusko-niemiecki znów w akcji

Tandem francusko-niemiecki znów w akcji

2012-01-09 Raport poranny FMCM
Dobre dane z rynku pracy nie poprawiły nastrojów: Kiedy w piątek 6 stycznia inwestorzy znad Wisły odpoczywali najważniejsze rynki finansowe funkcjonowały pełną parą utrzymując niestety kurs na spadki. Zarówno indeksy giełdowe jak i eurodolar kończyły dzień na czerwono.
Mocne dane z rynku pracy

Mocne dane z rynku pracy

2012-01-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pierwszy tydzień Nowego Roku może nie był szczególnie optymistyczny z rynkowego punktu widzenia, ale dane które poznaliśmy okazały się pozytywnym zaskoczeniem. Rynkom ciąży jednak niepewność w Europie. Te kwestie zdominują najbliższy tydzień, gdyż już na dziś zaplanowane zostało spotkanie Merkel-Sarkozy. Rynki czekać będą na konkrety.
Eurodolar testuje poziom 1,28

Eurodolar testuje poziom 1,28

2012-01-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Eurodolar pokonał dziś wsparcie związane z dołkami z końca grudnia usytuowanymi w okolicach 1,2860 i testował poziom 1,2800. Kolejne dni najprawdopodobniej będą stać pod znakiem dalszej deprecjacji euro względem amerykańskiego dolara.
Nowy rok, stare nastroje

Nowy rok, stare nastroje

2012-01-05 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Pierwszy tydzień nowego roku rozpoczął się dość ospale. W poniedziałek nieczynne były rynki w USA, Wielkiej Brytanii oraz Japonii, co zapowiadało utrzymanie się niskiej zmienności na rynkach. Dopiero powrót do gry głównych rozgrywających przyniósł wyraźne ożywienie, ale także obawy o kondycję europejskiej gospodarki.
Paryż dla popalić?

Paryż dla popalić?

2012-01-05 Tygodniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jeżeli decyzja agencji S&P przyniesie obniżkę ratingu Francji o dwa poziomy, to możemy być świadkami kroków zmierzających do politycznego rozpadu tandemu Merkel-Sarkozy. Innymi słowy, inwestorzy zdają się nie doceniać znaczenia francuskiego czynnika w obecnym kryzysie strefy euro.
Kurs juana kluczowy dla cen metali

Kurs juana kluczowy dla cen metali

2012-01-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Z punktu widzenia analizy technicznej, notowania miedzi na giełdzie Comex pozostają w rozpoczętej we wrześniu 2011 roku, formacji klina. W niedługim terminie powinniśmy obserwować wybicie i biorąc pod uwagę, że jest to formacja kontynuacji trendu bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie dołem i ponowne testowanie poziomu 300 dolarów za funt miedzi.
Dobre dane, lecz nastroje nadal kiepskie

Dobre dane, lecz nastroje nadal kiepskie

2012-01-05 Raport popołudniowy FMCM
Rynek pracy w USA ma się coraz lepiej: Czwartkowa sesja europejska była już drugą podczas, której euro solidnie traciło na wartości. Już od pierwszych godzin handlu na Starym Kontynencie notowania głównej pary walutowej zanotowały silny spadek poniżej poziomu 1,29.
Wróciły obawy o strefę euro

Wróciły obawy o strefę euro

2012-01-05 Komentarz walutowy X-Trade Brokers
Po kilku dniach lepszych nastrojów na rynkach finansowych, inwestorzy przypomnieli sobie o problemach z jakimi boryka się światowa gospodarka. Przede wszystkim przypomnieli sobie o tym, że kryzys długu w strefie euro pozostaje nierozwiązany.