Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar mocny. W oczekiwaniu na efekty szczytu Unii.

Dolar mocny. W oczekiwaniu na efekty szczytu Unii.

2015-03-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dolar odzyskał większość strat po środowej wyprzedaży. Pozostaje jednak słabszy niż przed posiedzeniem Fed. Korekcyjne osłabienie będzie kontynuowane. Złoty mocniejszy do USD i stabilny do EUR. Dziś kończy się dwudniowy szczyt unijnych przywódców. W centrum uwagi rynków finansowych decyzje dotyczące Grecji.
Niby tak samo, a jednak inaczej

Niby tak samo, a jednak inaczej

2015-03-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański odrobił niemal całe straty, jakie poniósł po rozczarowaniu rezultatem FOMC, pokazując, że na tle innych walut z G10 wciąż prezentuje się najsolidniej. Płynność na rynku walutowym pozostaje niepełna, choć ostatnie godziny upłynęły na nudnej stabilizacji. Nim dobrniemy do weekendu czekają nas wystąpienia członków Fed i dane z Kanady.

Stabilizacja złotego pod koniec tygodnia

Stabilizacja złotego pod koniec tygodnia

2015-03-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego wobec większości dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1276 PLN za euro, 3,8617 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9043 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,7095 PLN za funta szterlinga.
Eurodolar utrzymuje się ponad wsparciem

Eurodolar utrzymuje się ponad wsparciem

2015-03-20 Raport poranny FMCM
Główna para walutowa utrzymuje się poniżej 1,07, co pokazuje, że środowe wyskoki w kierunku 1,08 czy tym bardziej 1,10 były przedwczesne. Z drugiej strony, przetestowano już okolice 1,0640 (w przybliżeniu), czyli obecny obszar wsparcia – i wykres o interwale godzinowym pokazuje od wczorajszego wieczora powolne parcie na północ.
Najważniejszy jest Fed

Najważniejszy jest Fed

2015-03-19 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
W ostatnim czasie jest co najmniej jedno słowo, którym inwestorzy mogą być co najmniej zmęczeni. Tym słowem jest „cierpliwy” – z angielskiego patient. Wokół tego elementu komunikatu Rezerwy Federalnej przygotowywano analizy, tworzono oczekiwania i dokonywano transakcje.
Krajobraz czwartkowego popołudnia

Krajobraz czwartkowego popołudnia

2015-03-19 Raport poranny FMCM
Główna para – euforia minęła: Na obecną sytuację EUR/USD można spojrzeć dwojako. Z jednej strony faktem jest, że po wczorajszym chwilowym testowaniu rekordowo wysokiego (jak na ostatnie tygodnie) poziomu 1,10, zeszliśmy potem dużo niżej.
Reakcja na FOMC: umiarkowana, czy jednak nastąpi kontynuacja?

Reakcja na FOMC: umiarkowana, czy jednak nastąpi kontynuacja?

2015-03-19 Komentarz walutowy Saxo Bank
Z pozoru posiedzenie i publikacje Federalnego Komitetu Otwartego Rynku mogą się wydawać dość umiarkowane i ukierunkowane na spadek kursu dolara. Przede wszystkim, wydaje się, że rynek z zainteresowaniem śledzić będzie kolejne publikacje dotyczące inflacji (od odczytu CPI w najbliższy wtorek), ...
Krajobraz po decyzjach FED, SNB i Norges Banku

Krajobraz po decyzjach FED, SNB i Norges Banku

2015-03-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wczorajszy komunikat FED wpisał się w nasz scenariusz, czego efektem było gwałtowne osłabienie się dolara. Z kolei frank zyskał po decyzji Narodowego Banku Szwajcarii, który zmienił tylko swoje prognozy makroekonomiczne.
Życie po FED-zie

Życie po FED-zie

2015-03-19 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wczorajsze posiedzenie FOMC było najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia. Opublikowany komunikat miał nam dać odpowiedź, kiedy możemy oczekiwać rozpoczęcia cyklu podnoszenia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
To nie koniec dolara

To nie koniec dolara

2015-03-19 Rynki o poranku
Wczorajszy komunikat FED, nowe projekcje makroekonomiczne i wystąpienie Janet Yellen wywołało niespotykaną zmienność na rynku walutowym. Tylko podczas jednej sesji kurs USDPLN zmienił się od szczytu do dołka aż o ponad 18 groszy!
Zmiana perspektyw polityki pieniężnej w USA

Zmiana perspektyw polityki pieniężnej w USA

2015-03-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Fed porzuca określenie cierpliwy, ale wyraźnie obniża prognozy wzrostu gospodarczego i inflacji oraz oczekiwanej ścieżki podwyżek stóp procentowych. Gwałtowna wyprzedaż dolara. Odwrócenie średnioterminowego trendu na EUR/USD. Złoty będzie zyskiwał.
Złoty zyskał 15 groszy względem dolara

Złoty zyskał 15 groszy względem dolara

2015-03-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi lekkie odreagowanie wczorajszego umocnienia złotego względem dolara amerykańskiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1345 PLN za euro, 3,8317 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 5,6606 PLN względem funta brytyjskiego i 3,8682 PLN za franka szwajcarskiego.
Fed przystępuje do wojny walutowej z wielkim hukiem

Fed przystępuje do wojny walutowej z wielkim hukiem

2015-03-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed wkroczył na ścieżkę wojen walutowych w imponującym stylu. Udało się wyraźnie osłabić USD, niewiele o nim wspominając ani w oświadczeniu, ani podczas konferencji prezes Yellen. We wstępnej reakcji indeks dolarowy tąpnął o 2,7 proc., choć dziś została z tego tylko połowa.
Po wielkim wydarzeniu

Po wielkim wydarzeniu

2015-03-19 Raport poranny FMCM
FOMC przemówił: Rozpoznawanie wymowy komunikatów przedstawicieli banków centralnych to ciężka sprawa, niemal taka, jak dociekanie w starożytnej Grecji tego, co naprawdę chciała powiedzieć pytia (czyli świątynna wróżka, wyrażająca się niezrozumiale i alegorycznie).
Czy FED straci dzisiaj cierpliwość

Czy FED straci dzisiaj cierpliwość

2015-03-18 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Rynek wstrzymuje dzisiaj oddech przed posiedzeniem FOMC, które pokaże nam czy Stany Zjednoczone są gotowe na rozpoczęcie cyklu podwyżek stóp procentowych. Najistotniejsza będzie treść ogłoszonego komunikatu, w którym rynek oczekuje opuszczenie słowa „patient”, co byłoby sygnałem, iż jastrzębie w FOMC zyskują większość głosów.
W oczekiwaniu na FED

W oczekiwaniu na FED

2015-03-18 Rynki o poranku
Środowy poranek przynosi stabilizację za rynku walutowym ze względu na to, że zdecydowana większość inwestorów przez cały dzień będzie oczekiwać na wieczorne wydarzenia. Mowa tu o nowych projekcjach makroekonomicznych, które przedstawi Komitet Otwartego Rynku (FOMC) oraz o konferencji prasowej Janet Yellen.
Bez zmian w komunikacie Fed i wyższy eurodolar?

Bez zmian w komunikacie Fed i wyższy eurodolar?

2015-03-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Marcowe posiedzenie Fed nie przyniesie przełomu. Z komunikatu nie zniknie określenie cierpliwy, co da potencjał do korekcyjnej przeceny dolara. W perspektywie końca miesiąca oczekujemy wyższych cen na parach EUR/USD i EUR/PLN oraz dużo niższych na USD/PLN. Dane z rodzimej gospodarki raczej bez wpływu na wahania kursów.
Porzucenie cierpliwości przez Fed i co jeszcze?

Porzucenie cierpliwości przez Fed i co jeszcze?

2015-03-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Najważniejszym wydarzeniem środy, ale i całego tygodnia, jest przedstawienie wyników posiedzenia FOMC. Naszym zdaniem Fed usunie z oświadczenia fragment o „cierpliwości w normalizacji polityki pieniężnej”. Jednak dla USD istotne będzie, jakie inne elementy znajdą się w przekazie. Sądzimy, że ryzyka przeważają na rzecz negatywnej reakcji dla USD.
Złoty stabilny w oczekiwaniu na FED

Złoty stabilny w oczekiwaniu na FED

2015-03-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację polskiej waluty w oczekiwaniu na dzisiejsze zakończenie posiedzenia FED. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1387 PLN za euro, 3,9074 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8874 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,7657 PLN za funta brytyjskiego.
Ważne chwile wieczorem

Ważne chwile wieczorem

2015-03-18 Raport poranny FMCM
Czas na FOMC: Dziś dla EUR/USD najistotniejsze będzie to, co wydarzy się w USA po 19:00. Otóż najpierw Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) ogłosi decyzję w sprawie stóp (te jednak jeszcze nie zostaną zmienione), a także przedstawi projekcje makroekonomiczne – a potem (o 19:30) odbędzie się konferencja prasowa.