Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
RPP nie zaskoczyła, złoty stabilny
2015-02-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, czwartkowy handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji PLN, pomimo wczorajszego lekkiego umocnienia po decyzji RPP. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1657 PLN za euro, 3,6679 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9718 PLN względem franka szwajcarskiego.
Eurodolar znów niżej
2015-02-05 Raport poranny FMCMA wydawało się, że eurodolar w dość szybkim tempie i w miarę pewnym krokiem zmierza ku mocnej korekcie wzrostowej, czyli na korzyść euro. Przedwczoraj notowano maksima bliskie 1,1530, wczoraj przy 1,1485 – czyli niżej, ale jednak wciąż można było sądzić, że impet byków tylko odrobinę przygasł.
RPP nadal nie reaguje na deflację
2015-02-04 Rynki po południuTeoretycznie trudno mówić o dużym zaskoczeniu, jeśli spojrzeć na konsensus rynkowy odnośnie dzisiejszej decyzji RPP i na ostatnie działania Rady, ale z drugiej strony pewne nadzieje na obniżkę stóp procentowych istniały.
Funt poprawia pozycję
2015-02-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutOczywiście dzięki lepszym odczytom indeksów PMI za styczeń. W poniedziałek poznaliśmy dane dla przemysłu (53 pkt. wobec oczekiwanych 52,6 pkt.), we wtorek dla budownictwa (59,1 pkt. wobec szacowanych 57 pkt.), a dzisiaj dla usług (57,2 pkt. względem 56,3 pkt. w prognozie). Tym samym w każdym przypadku dane były na poziomie wyższym od tego z grudnia.
Rośnie apetyt na ryzyko
2015-02-04 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersPoranek na rynku walutowym mija stabilnie. Notowania uspokajają się po wczorajszych dynamicznych ruchach jakie nastąpiły po zakończeniu sesji europejskiej. Wczoraj zauważalnie zmniejszyła się awersja do ryzyka, co widoczne było m.in. w przepływie kapitału z bezpiecznych rynków do bardziej ryzykownych aktywów.
RPP obniży stopy?
2015-02-04 Rynki o porankuDziś poznamy rezultat dwudniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Zdaniem ankietowanych przez agencje Reuters oraz Bloomberg ekonomistów stopy powinny pozostać na niezmienionym poziomie.
Euro w fazie odreagowania. RPP poczeka z obniżkami.
2015-02-04 Poranny Szkic Walutowy AFSRozpoczął się proces korygowania dominujących przez ostatnie miesiąc silnych trendów na różnych klasach aktywów. Taka tendencja potrwa co najmniej kilka tygodni. Euro będzie zyskiwać, ceny towarów wzrosną. Złoty powinien dalej zyskiwać chyba, że do gry wkroczą władze monetarne. Dziś obniżka stóp jest mało prawdopodobna.
Kolejna seria odczytów makro
2015-02-04 Raport poranny FMCMWybicie górą? Czytelnik mógłby uznać znak zapytania w tytule tej części raportu za zbędny, bo przecież widać, że notowania wybiły się z kilkudniowej konsolidacji i doszliśmy do 1,1470 (taki poziom na EUR/USD widzimy ok. 7:30), a byliśmy i wyżej.
Złoty mocniejszy przed RPP
2015-02-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w rejonie 8-tygodniowych maksimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1720 PLN za euro, 3,6350 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9279 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,088% w przypadku papierów 10-letnich.
Ucieczka z Antypodów
2015-02-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutRBA jednak ściął stopy procentowe, czym nieco zaskoczył rynek – efektem jest silna przecena dolara australijskiego. Duży wpływ na nią mają też nowe oczekiwania, które zakładają jeszcze 2 obniżki o 25 p.b. do końca roku. Prawdopodobieństwo cięcia w marcu wynosi 55 proc., ale już w kwietniu sięga 95 proc.
RBA w centrum uwagi
2015-02-03 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersPoranek na rynku walutowym upłynął dość stabilnie. W przypadku większości walut G10 nie zaobserwowano większej zmienności, a notowania otworzyły się w pobliżu wczorajszego zamknięcia pod koniec sesji europejskiej.
Kolejny kraj obniża stopy procentowe
2015-02-03 Rynki o porankuJeszcze dwa miesiące temu wszystko wskazywało na to, że powoli zaczynać się będzie okres normalizacji polityki monetarnej na świecie. Stany Zjednoczone miały być drugą gospodarką rozwiniętą po Nowej Zelandii, która podwyższy stopy procentowe, a pozostałe banki miały po prostu pozostawić parametry polityki monetarnej niezmienione.
Złudne nadzieje na brak podwyżek w USA
2015-02-03 Poranny Szkic Walutowy AFSNieco słabsze dane z USA, które napływają przez ostatnie tygodnie wzmagają oczekiwania na wydłużenie okresu niskich stóp procentowych w USA, ale są to pobożne życzenia zarządzających z Wall Street. Main Street nie potrzebuje już wsparcia ze strony banku centralnego tak, jak ten przywrócenia podstawowych narzędzi prowadzenia polityki pieniężnej.
RBA dołącza do klubu
2015-02-03 Komentarz poranny TMS BrokersBank Rezerw Australii po 18 miesiącach przerwy obniża stopy procentowe, dołączając do grona banków centralnych starających się wesprzeć gospodarkę poprzez ekspansywną politykę monetarną. Decyzja była dla większości zaskoczeniem, przynosząc tąpnięcie AUD.
Stabilizacja PLN w oczekiwaniu na RPP
2015-02-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań po umocnieniu w ostatnich dniach. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1880 PLN za euro, 3,6977 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9795 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,038% w przypadku papierów 10-letnich.
Wąska zmienność głównej pary trwa
2015-02-03 Raport poranny FMCMCoraz węższy pas: Wczoraj zapowiadaliśmy serię publikacji ekonomicznych, jakkolwiek nie spodziewaliśmy się, by doprowadziły do jakiegoś szczególnego przełomu na EUR/USD. Istotnie, do niczego takiego nie doszło, choć w kontekście wielomiesięcznych spadków eurodolara fakt, ...
Frank w centrum uwagi
2015-02-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutCoraz to nowsze spekulacje prasowe w zasadzie ułatwiają „pracę” Narodowemu Bankowi Szwajcarii, który w ostatnich kilkunastu dniach dał do zrozumienia, że słowa jego szefa, Thomasa Jordana wygłoszone kilka godzin po decyzji o zaprzestaniu obrony kursu EUR/CHF są prawdziwe. Przypomnijmy, główne przesłanie brzmiało: frank jest przewartościowany.
Deflacja w strefie euro największa w historii
2015-02-02 Wake Up CallKoniec tygodnia został zdominowany przez szereg istotnych publikacji makroekonomicznych. W ciągu dnia uwagę inwestorów przyciągnęły informacje na temat aktualnej sytuacji ekonomicznej w strefie euro – jak wynika z danych opublikowanych Eurostat, dynamika inflacji HIPC spadła w ostatnim miesiącu do -0.6% r/r, co jest najgorszym wynikiem w historii.
Niewielka poprawa nastrojów
2015-02-02 Poranny komentarz giełdowy X-Trade BrokersSłabe nastroje po piątkowych sesjach giełdowych na światowych parkietach na szczęście utrzymały się jedynie na azjatyckich rynkach. Od rana widać odreagowanie na europejskich rynkach, a dodatkowo rosną również kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy.
Świetne dane z Polski
2015-02-02 Rynki o porankuDziś poznaliśmy odczyt indeksu PMI dla polskiego przemysłu, który przebił oczekiwania rynku i wzrósł w styczniu do poziomu 55,2 pkt. Jest to najwyższa publikacja od prawie roku. Konsensus rynkowy zakładał publikację na poziomie 53 pkt. przy poprzedniej wartości wynoszącej 52,8 pkt.