Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Poprawa nastrojów dla europejskich aktywów. Złoty mocniejszy
2015-02-02 Poranny Szkic Walutowy AFSNajwyższy od 11 miesięcy odczyt indeksu PMI dla polskiego przemysłu to doskonała wiadomość dla złotego, który powinien dalej zyskiwać. Nasilenie deflacji oraz wzrost wartości waluty skłoni z czasem RPP do redukcji oprocentowania. Nie stanie się to jednak najpewniej na najbliższym, ale dopiero na kolejnym posiedzeniu.
Wiele spraw do rozważenia
2015-02-02 Komentarz poranny TMS BrokersTydzień na rynkach finansowych zaczyna się w nienajlepszych nastrojach przy świeżych oznakach słabości chińskiego przemysłu i wciąż pamiętanym słabszym odczycie PKB z USA. Inwestorzy żyją także doniesieniami ze Szwajcarii, jakoby SNB wyznaczył nieoficjalny korytarz dla EUR/CHF.
Nowy tydzień podaży i popytu
2015-02-02 Raport poranny FMCMWąski pas: Na EUR/USD, czyli najważniejszej parze walutowej, zmienność jest od kilku dni niewielka. Można to zrozumieć. Rynek nie do końca wie, w którą stronę ruszyć, bo z jednej strony mamy zapowiedź wprowadzenia operacji QE tudzież niepewne informacje co do kondycji Strefy Euro, ...
Kłótliwi Grecy
2015-01-30 Raport DM BOŚ z rynku walutZ góry było wiadomo, że negocjacje z międzynarodowymi pożyczkodawcami nie będą łatwe. Niemniej dzisiejszych deklaracji przedstawicieli rządu Syrizy, że nie wpuszczą inspektorów Troiki do Aten i brak woli do rozmów w dotychczasowej formule nie należy odbierać jako sygnałów, które przybliżają nas do realizacji scenariusza, którego zwieńczeniem będzie Grexit, ...
W USA słabsze PKB
2015-01-30 Raport tygodniowy FMCMWażny odczyt: Istotnym, w sumie najistotniejszym odczytem dzisiejszego dnia, była publikacja z USA na temat tamtejszej dynamiki PKB za IV kwartał. Annualizowany PKB wyniósł 2,6 proc., natomiast spodziewano się 3 proc.
Wyraźny spadek inflacji w Niemczech
2015-01-30 Poranny Szkic Walutowy AFSDeflacja w Niemczech mimo podwyższenia prognoz wzrostu PKB w 2015 roku i utrzymującego się niskiego bezrobocia zdaje się potwierdzać słuszność wprowadzenia luzowania monetarnego. Premier Tsipras łagodzi ton swoich wypowiedzi na arenie międzynarodowej. Grecja nie zamierza wetować zaostrzenia sankcji wobec Rosji.
Surowcowe trio w opałach
2015-01-30 Komentarz poranny TMS BrokersNa koniec miesiąca przepływy kapitału na rynku walutowym potrafią być oderwane od bazowych trendów, jednak na głównych walutach na starcie europejskiej części handlu dominuje spokój. Waluty surowcowe liżą rany po czwartkowej przecenie napędzanej słabością rynku surowców i nasilającym się oczekiwaniom łagodzenia polityki pieniężnej.
Wzrosty na Wall Street, dziś dane o PKB
2015-01-30 Rynki o porankuInwestorzy amerykańscy nareszcie dołączają do europejskich i odważniej wchodzą na rynek. Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła solidne wzrosty i to mimo tego, że wyniki spółek raczej wyjątkowo rozczarowują.
Dziś poznamy amerykańskie PKB
2015-01-30 Raport poranny FMCMOdczyt z USA wpłynie na rynek? Już o godzinie ósmej dowiemy się, jak kształtowała się sprzedaż detaliczna w Niemczech w grudniu ubiegłego roku. Może być to pewien prognostyk co do kursu eurodolara – dobry odczyt zapewne umocni euro, a w każdym razie nie wpłynie spadkowo na EUR/USD, słaby może sprowadzić notowania nieco niżej, ale mimo wszystko nie przecenialibyśmy jego roli.
Dolar australijski obawia się cięcia stóp przez RBA
2015-01-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutAustralijska waluta jest dzisiaj w wyraźnym odwrocie po tym, jak powróciły spekulacje dotyczące możliwego cięcia stóp procentowych przez RBA już 3 lutego. Wywołał je artykuł wpływowego komentatora wydarzeń ekonomicznych w Herald Sun, Terry’ego McCranna, ale i też widać tutaj wpływ ostatnich posunięć Banku Kanady (cięcie stóp), ...
Spokój na wagę złota
2015-01-29 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersZ uwagi na pogarszające się prognozy inflacyjne wczorajsze posiedzenie FED było jednym z najbardziej wyczekiwanych w ostatnich miesiącach. Inwestorzy oczekiwali, iż FOMC może w dość wyraźny sposób zasugerować możliwość opóźnienia rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp procentowych, ...
Korygowanie eurodolara
2015-01-29 Raport popołudniowy FMCMZnów powyżej 1,13: Na głównej parze walutowej zdarzały się dziś zejścia poniżej 1,1270, a to mianowicie pod wpływem wczorajszego komunikatu FOMC. W gruncie rzeczy jednak rynek dalej nie przyjął klarownego kursu, o czym świadczy fakt, ...
Co nam chce powiedzieć FED?
2015-01-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutWymowa wczorajszego komunikatu wygląda na bardziej „jastrzębią”, niż można było oczekiwać. Słynny zwrot o byciu „cierpliwym” pozostał, ale członkowie FED poszli dalej – w kwestii wzrostu gospodarczego charakterystyka mówi o już o solidnym, a nie umiarkowanym wzroście, a rynek pracy jest silny.
Ku zadowoleniu wszystkich
2015-01-29 Komentarz poranny TMS BrokersKomunikat po posiedzeniu FOMC zawierał fragmenty zarówno o gołębim, jak i jastrzębim przesłaniu. Ogólnie oświadczenie pokazało, że w nastawieniu Fed w kwestii startu podwyżek stóp procentowych niewiele się zmieniło, co powinno wspierać USD przynajmniej w stosunku do walut, nad którymi ciąży widmo ekspansji monetarnej.
Fed pozostaje cierpliwy, optymistycznie ocenia gospodarkę
2015-01-29 Poranny Szkic Walutowy AFSAmerykański bank centralny konfrontowany jest z dwoma przeciwstawnymi tendencjami – przyspieszającą gospodarką (czynnik za podwyżkami stóp) oraz spadającą presję inflacyjną (za pozostawieniem ich bez zmian).
Złoty stabilny, FED nie zaskoczył rynków
2015-01-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian w wycenie polskiej waluty. Złoty notowany jest na rynku następująco: 4,2445 PLN za euro, 3,7617 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,1319 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,021% w przypadku papierów 10-letnich.
Czwartkowe rozdanie
2015-01-29 Raport poranny FMCMNa głównej parze: Czwartkowe rozdanie na rynku forex zaczynamy po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, a więc instytucji pełniącej w USA rolę mniej więcej taką jak Rada Polityki Pieniężnej w Polsce, tj. odpowiedzialnej za politykę monetarną banku centralnego (tam – Fedu).
Sytuacja na Antypodach
2015-01-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutJest warta uwagi. Dlaczego? Dzisiaj niejako w cieniu komunikatu amerykańskiego FED, który poznamy o godz. 20:00 mamy też posiedzenie RBNZ, czyli banku centralnego Nowej Zelandii. Tutaj komunikat pojawi się o godz. 21:00. Nie będzie mu towarzyszyć konferencja prasowa Graeme Wheelera (tak schemat posiedzenia będzie miał miejsce 12 marca).
Rynkowe spekulacje przed FED
2015-01-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutInwestorzy na rynku dolara zaczynają się niecierpliwić. Wygląda na to, że komunikat FED musiałby dać inwestorom mocne argumenty uzasadniające możliwość zacieśnienia polityki w najbliższe wakacje. Tymczasem co najwyżej „przesłanie” banku centralnego może być zbliżone do tego, co otrzymaliśmy w grudniu, a to może dać pewne preteksty do rozwinięcia się korekty na dolarze.
Czym i czy w ogóle niepokoi się Fed?
2015-01-28 Komentarz poranny TMS BrokersDługie pozycje w USD w ostatnich godzinach były redukowane, gdyż słabsze dane makro z USA oraz wyniki spółek z Wall Street podnoszą wątpliwości, czy FOMC nie złagodzi stanowiska z powodu siły dolara? EUR/USD został pchnięty ponad 1,14, choć rynek wygląda, jakby badał, na ile można podciągnąć kurs, zanim podaż znów zaatakuje.