Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wtorkowe zmagania

Wtorkowe zmagania

2015-02-24 Raport poranny FMCM
Z opóźnieniem: Już wiemy, że przekazanie przez Grecję reform, jakie gotowa jest ona zaaplikować sama sobie w zamian za 4 miesiące finansowania przez Strefę Euro, opóźni się. Ma to nastąpić dopiero dziś rano, choć pierwotnie zapowiadano, że lista propozycji dotrze do Brukseli w ciągu doby poniedziałkowej.
Czekając na Ateny

Czekając na Ateny

2015-02-23 Raport popołudniowy FMCM
Skala ruchów była ograniczona: Nie tylko, że w piątek – mimo porozumienia Grecji ze Strefą Euro – nie notowano jakiejś ogromnej euforii, ale w dodatku dziś także wahania eurodolara były ograniczone i na relatywnie niskich poziomach. Maksima widać było w okolicy 1,1390, minima trochę poniżej 1,13.

Optymizm na rynku

Optymizm na rynku

2015-02-23 Rynki po południu
Poniedziałkowa sesja tradycyjnie przebiega w dość spokojnych nastrojach. Temat Grecji na szczęście spadł już na dalszy plan i obecnie więcej mówi się o zbliżających się historycznych rekordach na NASDAQ, powrocie FTSE100 do poziomów najwyższych od 1999 roku i o jutrzejszym wystąpieniu Janet Yellen w Senacie.
Funt próbuje górą

Funt próbuje górą

2015-02-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Przed zaplanowanymi na jutro (godz. 11:00) zeznaniami szefa Banku Anglii w parlamencie na forum Komisji Skarbu (Mark Carney ma prezentować Raport nt. Inflacji, który jak wiemy był relatywnie „jastrzębi”) funt próbuje ustawiać się na wzrosty.
Grecja wciąż rozczarowuje, a dolar górą

Grecja wciąż rozczarowuje, a dolar górą

2015-02-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Początek poniedziałkowego handlu charakteryzuje umocnienie się amerykańskiego dolara względem głównych walut. To wynik nadal braku konkretnych ustaleń ws. Grecji (piątkowy komunikat po spotkaniu Eurogrupy trudno takowym uznać), a także oczekiwań związanych z jutrzejszym wystąpieniem szefowej FED w Kongresie.
Optymistyczny początek tygodnia

Optymistyczny początek tygodnia

2015-02-23 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Początek sesji europejskiej upływa pod znakiem umocnieniem amerykańskiego dolara, który średnio zyskuje do wszystkich walut G10 0,43%. Do pozostałych zyskujących walut należą euro, jen oraz funt. Na rynku czuć optymizm po piątkowym porozumieniu Grecji z Eurogrupą.
Nietrwałe umocnienie dolara

Nietrwałe umocnienie dolara

2015-02-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Konsensus osiągnięty w piątkowy wieczór pomiędzy greckim rządem a przedstawicielami międzynarodowych instytucji na dłużej rozwiąże, a właściwie zepchnie na dalszy plan problemy tego kraju. Zgodnie z naszymi przewidywaniami doszło do odreagowania w notowaniach EUR/USD, ale kurs nie wybił górnego zakresu przedziału wahań (1,1440).
Znikła przeszkoda na drodze do umocnienia euro

Znikła przeszkoda na drodze do umocnienia euro

2015-02-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po ustąpieniu czynnika ryzyka związanego z Grecją wzrósł potencjał do krótkoterminowego umocnienia euro. Niezmiennie spodziewamy się ruchu kursu EUR/USD w kierunku 1,15 i wyżej. W centrum uwagi wystąpienia J. Yellen i M. Draghiego. Złoty pozostanie stabilny. Możliwa łagodna tendencja deprecjacyjna.
Stabilny początek tygodnia na PLN

Stabilny początek tygodnia na PLN

2015-02-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1672 PLN za euro, 3,6547 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,8772 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,349% w przypadku obligacji 10-letnich.
Porozumienie – i co dalej?

Porozumienie – i co dalej?

2015-02-23 Raport poranny FMCM
To jeszcze nie koniec sporów? Wydarzeniem piątku było niewątpliwie porozumienie pomiędzy Grecją a resztą Strefy Euro. W istocie spodziewaliśmy się takiego właśnie rozwiązania, choć dopuszczaliśmy możliwość, że dojdzie do niego jeszcze nie w piątek, a być może dopiero pod sam koniec lutego.
Kolejny dzień z Grecją w tle

Kolejny dzień z Grecją w tle

2015-02-20 Rynki o poranku
Tydzień został zdominowany przez jeden temat – potencjalne bankructwo Grecji. Patrząc na zachowanie europejskich aktywów jest to raczej temat medialny niż rynkowy, ponieważ na giełdach nadal panuje spokój i doskonałe nastroje.
Ostatnie dni na rozwiązanie greckiej tragedii

Ostatnie dni na rozwiązanie greckiej tragedii

2015-02-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Niemcy odrzuciły wniosek premiera Ciprasa zarzucając Grecji chęć otrzymania pomocy bez wypełnienia warunków jej udzielenia. Czasu na kompromis został naprawdę niewiele. Obok doniesień ws. Grecji w centrum uwagi dziś wstępne odczyty indeksów PMI z Europy. Złoty stabilny, ale straci na wartości.
„Niedowartościowany” złoty, a RPP

„Niedowartościowany” złoty, a RPP

2015-02-20 Komentarz poranny DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie silniejszego złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1700 PLN za euro, 3,6677 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,8613 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,284% w przypadku papierów 10-letnich.
Dzień rozstrzygnięcia czy kolejny impas?

Dzień rozstrzygnięcia czy kolejny impas?

2015-02-20 Raport poranny FMCM
Sprawy Aten, Berlina i Brukseli: Główna sprawa w przypadku tych trzech miast jest teraz wspólna – i chodzi oczywiście o kwestię uregulowania sytuacji finansowej Grecji, czyli udzielenia pomocy finansowej temu państwu. Udzielenia – lub nie.
EUR/USD wciąż czeka na rozstrzygnięcie

EUR/USD wciąż czeka na rozstrzygnięcie

2015-02-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
To, czy jakieś porozumienie z Grecją zostanie podpisane na jutrzejszym spotkaniu Eurogrupy wciąż nie jest jasne, po tym jak krytycznie do rannych propozycji Greków podeszli Niemcy. Wszystkie strony cały czas deklarują jednak wolę do rozmów, które mogą pozwolić na znalezienie wyjścia z sytuacji.
Przełomu jeszcze się nie doczekaliśmy

Przełomu jeszcze się nie doczekaliśmy

2015-02-19 Raport popołudniowy FMCM
Na głównej parze: Zgodnie z tym, co pisaliśmy rano, Grecja złożyła w Brukseli wniosek o wsparcie finansowe ze Strefy Euro. Konkretniej, ateńskim władzom chodzi o półroczną pożyczkę, która jednak nie miałaby się wiązać z dalszymi radykalnymi oszczędnościami.
Nadal nie wiemy co z Grecją

Nadal nie wiemy co z Grecją

2015-02-19 Rynki po południu
Dzisiejsza sesja po raz kolejny została zdominowana przez temat Grecji. Jeszcze rano rynek cieszył się z tego, że Ateny wystąpiły o przedłużenie pakietu pomocowego, ustępując pożyczkodawcom. Kilka godzin później na rynek doszła wiadomość, że Niemcy nie zgodziły się na udzielenie pomocy, ...
Niemcy twardo wobec Grecji

Niemcy twardo wobec Grecji

2015-02-19 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
W ostatnim czasie na rynkach obowiązuje kilka niezmiennych tematów: Grecja, ropa, QE i amerykański dolar. Dzisiejszy dzień to dalsze podtrzymanie niepewności w sprawie Grecji oraz kolejna fala huśtawki nastrojów na rynku ropy, co przełożyło się na umocnienie walut krajów rozwiniętych oraz na przecenę walut surowcowych.
Gołębi protokół

Gołębi protokół

2015-02-19 Rynki o poranku
Wczoraj o godzinie 20 czasu polskiego poznaliśmy protokół z grudniowego posiedzenia FOMC. Jego wymowa dość jednoznacznie jest gołębia, co już wczoraj wieczorem doprowadziło do wyprzedaży amerykańskiej waluty.
Rynki pod wpływem Fed i API

Rynki pod wpływem Fed i API

2015-02-19 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek upływa pod wpływem nadzwyczaj gołębiego minutes Rezerwy Federalnej oraz znaczącej zniżki cen ropy naftowej. Notowania pozostają względnie spokojne i początek sesji europejskiej to łapanie oddechu po dużej zmienności wczorajszego wieczoru.