Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Stawka jest coraz wyższa
2015-01-20 Komentarz poranny TMS BrokersNieco lepsze od prognoz dane makro z Chin pomagają utrzymać umiarkowanie pozytywny klimat na rynku. Jednak dalej obecna jest nerwowość w oczekiwaniu na posiedzenie ECB, a inwestorzy zdają się być nad wyraz optymistyczni w stosunku do spodziewanego ogłoszenia QE.
Złoty słabszy, rynek analizuje wpływ mocniejszego CHF
2015-01-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekki spadek wyceny polskiej waluty po wczorajszym nieznacznym wzroście wyceny wobec CHF. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2549 PLN za euro, 3,7445 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,2548 PLN względem franka szwajcarskiego.
Nadal w oczekiwaniu
2015-01-20 Raport poranny FMCMWąska zmienność: Dziś – jeśli mamy na myśli bardzo wczesne godziny poranne naszego czasu – EUR/USD lokuje się w okolicach 1,1580. To oznacza, że z jednej strony korekta wzrostowa okazała się zupełnie kosmetyczna (trudno powiedzieć, czy w ogóle zasługiwała na to miano, ...
QE na ostatniej prostej
2015-01-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutIm bliżej czwartkowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, gdzie „ma zapaść” decyzja ws. uruchomienia programu skupu aktywów (QE), tym więcej rynkowych spekulacji na ten temat. Niemiecki magazyn Der Spiegel pisze o ubiegłotygodniowym spotkaniu, które odbyło się za zamkniętymi drzwiami.
Moment uspokojenia
2015-01-19 Komentarz poranny TMS BrokersRynki odzyskują równowagę po zeszłotygodniowym szoku zgotowanym przez SNB a święto w USA bez wątpienia pomaga uspokojeniu. Kluczowe wydarzenia zgromadzone są w drugiej części tygodnia, podczas gdy dziś nieco szumu informacyjnego napływa z chińskiego rynku akcji.
Złoty w defensywie, inwestorzy czekają na EBC
2015-01-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji polskiej waluty po „burzliwym” handlu w trakcie ostatnich sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3086 PLN za euro, 3,7296 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,3526 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,276% w przypadku obligacji 10-letnich.
Nowy początek
2015-01-19 Raport poranny FMCMSpokojny poniedziałek? Rynek wciąż trawi zawirowania wywołane gwałtowną aprecjacją franka szwajcarskiego w ubiegłym tygodniu. Na EUR/USD okazało się jednak, że minimum dzienne osiągnięte w piątek chwilowo na 1,1460, to na razie chyba pewien hamulec dalszych spadków.
Ślepa wiara w banki centralne odzyskuje wzrok
2015-01-16 Komentarz tygodniowy TMS BrokersNa razie w jednym przypadku, ale zakwestionowanie wiarygodności w fundamenty polityki prowadzonej przez inne główne banki centralne może mieć olbrzymie konsekwencje dla szeroko pojmowanych rynków finansowych.
Rynki walutowe: dzień po apokalipsie na CHF
2015-01-16 Komentarz walutowy Saxo BankKonsekwencje ruchu franka: Gospodarka Szwajcarii. Masowa i nieprzewidziana rewaluacja mocno uderzy w szwajcarskich eksporterów/przedsiębiorców i spowoduje deflację w Szwajcarii. Spadnie również zaufanie, ponieważ ogólne pogorszenie nastrojów najprawdopodobniej wpłynie na bardzo wysokie ceny nieruchomości. Szwajcarzy będą również przy każdej okazji jeździć za granicę na zakupy.
Szwajcarskie uderzenie
2015-01-16 Raport popołudniowy FMCMNie będzie przesadą ani też zbyt wielką nonszalancją stwierdzenie, że w tym tygodniu wszystkie standardowe kwestie (jak odczyty makroekonomiczne, wsparcia i opory etc.) zupełnie zbladły po wiadomym uderzeniu ze Szwajcarii. Odbiło się ono także na eurodolarze, prowadząc na tej parze do kolejnego umocnienia waluty amerykańskiej względem euro.
Koniec sztywnego kursu franka: co dalej?
2015-01-16 Komentarz walutowy Saxo BankPrzyczyny rezygnacji ze sztywnego kursu franka przez SNB: W 2014 r. Swiss National Bank odnotował zysk z rezerw w wysokości 38 mld CHF, przede wszystkim dzięki znacznej dewaluacji euro, z którą frank był powiązany kursowo.
Niemcy chcą Grecji w strefie euro
2015-01-16 Komentarz walutowy Saxo BankPo ustąpieniu ze stanowiska prezydenta Włoch, Giorgio Napolitano, drugim krajem południa, który przyciąga uwagę inwestorów z Europy pozostaje Grecja. Zbliżający się termin wyborów parlamentarnych – przypadający na 25 stycznia – stał się okazją do dyskusji na temat przyszłości Hellady.
Euro dalej pod presją
2015-01-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutDzisiejsze słowa jednego z członków ECB (Benoit Coeure), że program QE, aby był efektywny musi być duży, nie mogły być wsparciem dla wspólnej waluty. Zwłaszcza, że rynek cały czas „zastanawia” się, co ostatecznie zaproponuje Europejski Bank Centralny.
PLN w dalszym ciągu pod presją
2015-01-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji polskiej waluty po wczorajszych dynamicznych spadkach. Rynek aktualnie wycenia złotego następująco: 4,3146 PLN za euro, 3,7092 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz wreszcie 4,2505 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,253% w przypadku papierów 10-letnich.
Odmieniony świat
2015-01-16 Raport poranny FMCMKrajobraz po bitwie: Rynki finansowe budzą się po nocy, która na pewno była ciężka. Oczywiście wtedy, gdy ktoś traci, ktoś inny zyskuje, tym niemniej ogólne nastroje są raczej mało radosne. Chodzi oczywiście o sytuację franka szwajcarskiego, który znacznie zyskał na wartości po wczorajszej decyzji SNB (szwajcarskiego banku centralnego).
EUR/USD dalej nisko
2015-01-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutSzef Szwajcarskiego Banku Narodowego nie zdołał „przejrzyście” wytłumaczyć dzisiejszej decyzji, która była de facto kapitulacją prowadzonej przez ostatnie 3 i pół roku polityki „capa”. To nadmiernie nie dziwi. Pozostawił rynki z domysłami i spekulacjami.
Szwajcarski szok
2015-01-15 Raport popołudniowy FMCMNagłe uderzenie: Dziś rano sytuacja na parach walutowych zdawała się względnie spokojna, przy czym można było np. tanio kupić euro za złotówki (kurs schodził wyraźnie poniżej 4,26). Obraz ten został jednak całkowicie odmieniony przez niespodziewaną decyzję Szwajcarskiego Banku Centralnego, który zdecydował się zrezygnować z obrony kursu EUR/CHF na poziomie 1,20.
SNB zdestabilizował rynki
2015-01-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutDzisiejsza decyzja Narodowego Banku Szwajcarii była zupełnie nieoczekiwana. Zwłaszcza, że przedstawiciele SNB wielokrotnie zapewniali, że obrona tzw. capa ustanowionego we wrześniu 2011 r. w odpowiedzi na nadmierne umocnienie się franka spowodowane szturmem inwestorów w stronę tzw. bezpiecznych przystani, to świętość.
5 złotych nie, ale powyżej 4 zł za franka już tak
2015-01-15 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersSzok, wstrząs, niedowierzanie. Tymi słowami trzeba określić to, co dzieje się na rynku dziś przed południem. Decyzja SNB, aby porzucić obronę kursu 1,20 pozbawiła słów nie tylko polskich kredytobiorców, ale także inwestorów i ekspertów na całym świecie. W powietrzu jest jeszcze sporo kurzu, dlatego ustalenie, ile ma tak naprawdę kosztować frank zajmie trochę czasu.
PILNE: Narodowy Bank Szwajcarii przestał bronić kursu
2015-01-15 Wiadomości z RynkuNarodowy Bank Szwajcarii przestał bronić kursu 1.20 na parze walutowej EURCHF, przez co frank szwajcarski CHFPLN chwilowo w notowaniach na Forexie odnotował kurs powyżej 5 zł! Na chwilę obecną kurs franka szwajcarskiego (godz.11:05) wynosi 4,25 zł.