Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Słabe dane z Chin, przed nami EBC, BoC i RPP

Słabe dane z Chin, przed nami EBC, BoC i RPP

2015-04-15 Rynki o poranku
Dziś w nocy poznaliśmy bardzo istotne dane z Chin, które wyraźnie rozczarowały. Wzrost gospodarczy spowolnił do poziomu najniższego od 2009 roku. Gospodarka Państwa Środka rozwijała się w tempie 1,3% kwartał do kwartału, oraz 7% rok do roku (dane za I kwartał).
Rynek nie oczekuje zmian stóp procentowych

Rynek nie oczekuje zmian stóp procentowych

2015-04-15 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiaj decyzje banków centralnych będą oczkiem uwagi dla inwestorów na rynkach walutowych, gdyż poznamy decyzje aż trzech banków centralnych w zakresie kosztu pieniądza w ich regionie. O 13:45 decyzja Europejskiego Banku Centralnego, a o 16:00 Banku Kanady. NBP tradycyjnie nie podaje godziny ogłoszenia swojej decyzji.

Dzień posiedzeń banków centralnych

Dzień posiedzeń banków centralnych

2015-04-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wzrost wartości dolar został zatrzymany po publikacji słabszych niż się spodziewano danych o sprzedaży detalicznej. Dziś kolejna dawka informacji z gospodarki USA. Dzień na rynkach upłynie pod znakiem konferencji prasowej M. Draghiego. Dla złotego istotne jest również posiedzenie RPP i reakcja banku centralnego na umocnienie złotego.
RPP i EBC na widoku

RPP i EBC na widoku

2015-04-15 Raport poranny FMCM
Czekamy na Draghiego: To prawda, że czekamy na to, co powie Mario Draghi o 14:30, podczas konferencji prasowej po posiedzeniu EBC, jakkolwiek nie spodziewamy się tak naprawdę niczego przełomowego. Prawdopodobnie dotychczasowe skutki operacji QE będą ocenione pozytywnie, a jednocześnie pojawi się kilka okrągłych słów na temat tego, ...
Złoty stabilny przed RPP i EBC

Złoty stabilny przed RPP i EBC

2015-04-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian na wycenie PLN, gdzie inwestorzy czekają już na dzisiejszą RPP oraz EBC. Polska waluta jest obecnie wyceniana następująco: 4,0138 PLN za euro, 3,7787 PLN w relacji do dolar amerykańskiego, 3,8773 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,5729 PLN za funta brytyjskiego.
Korekta, czyli tańszy dolar

Korekta, czyli tańszy dolar

2015-04-14 Raport popołudniowy FMCM
Słabe dane o sprzedaży: Zapowiadaliśmy, że istotnym punktem dnia będą m.in. amerykańskie dane o dynamice sprzedaży detalicznej w marcu. Zgodnie z planem podano je o 14:30. Wyniki to 0,4 proc. m/m bez samochodów i 0,9 proc. "normalnie", przy czym prognozowano 0,6 proc. i 1 proc., zatem faktyczne wyniki okazały się nieco słabsze od przewidywań.
Niepewność w gospodarce USA

Niepewność w gospodarce USA

2015-04-14 Popołudniowy komentarz walutowy
Dolarowe byki nie mają ostatnio łatwego życia. W I kw. tego roku seria kiepskich danych oraz ich rewizji wraz z rozczarowującą rewizją prognoz Rezerwy Federalnej na najbliższe lata nie dawały powodów do zachowania nienaruszonego optymizmu.
Początek publikacji inflacyjnych

Początek publikacji inflacyjnych

2015-04-14 Poranny komentarz walutowy
Dzisiaj rozpoczyna się seria odczytów inflacyjnych, która potrwa do końca tygodnia, a najciekawsze dane z USA poznamy w piątek. Dziś na pierwszy ogień poszły Hiszpania oraz Szwecja. Hiszpanie podali dane nieznacznie gorsze od konsensusu, był to jednak odczyt finalny, ...
Złoty wciąż silny względem euro

Złoty wciąż silny względem euro

2015-04-14 Rynki o poranku
Złoty kontynuuje swój aprecjacyjny rajd względem euro, a kurs pary EURPLN na początku tygodnia ponownie zbliża się do psychologicznej bariery 4,00, która została naruszona w ubiegłym tygodniu. Do żadnej innej waluty złoty nie jest tak silny jak do euro, względem którego znajduje się na najniższym poziomie od lipca 2011 roku.
Grecja straszy. Euro poniżej 4 złotych tylko na chwilę?

Grecja straszy. Euro poniżej 4 złotych tylko na chwilę?

2015-04-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Brak postępów w negocjacjach w sprawie wypłaty transzy pomocy dla Grecji przy coraz trudniejszej sytuacja finansowej rządu w Atenach utrzymuje presję na słabnięcie euro. Kurs EUR/USD jest blisko wieloletnich minimów. Spadki notowań na rynku międzynarodowym nie wpływają negatywnie na złotego, na którym wkrótce testowany będzie poziom 4,00 za euro.
Mało ciekawy początek tygodnia na PLN

Mało ciekawy początek tygodnia na PLN

2015-04-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie polskiej waluty, która w dalszym ciągu oscyluje blisko bariery 4,00 PLN za euro. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,0035 PLN za euro, 3,7938 PLN w relacji do dolara amerykańskiego, ...
Sprzedaż i produkcja

Sprzedaż i produkcja

2015-04-14 Raport poranny FMCM
USA i Strefa: Dzisiejsza, tj. wtorkowa sesja przyniesie nam dwa odczyty, które mogą być istotne w kontekście wahań głównej pary walutowej, choć nie sądzimy, by przyniosły jakieś przełomowe zmiany w ogólnym trendzie spadkowym – albo też, żeby pozwoliły na zejście poniżej marcowych minimów.
AUD pod presją

AUD pod presją

2015-04-13 Rynki po południu
Tydzień rozpoczyna się dla dolara w neutralny sposób, choć początek dnia zapowiadał powrót byków w tej walucie. Zwrot obserwowaliśmy dopiero w okolicach godziny 13:00, gdzie kupujący USD odpuścili i notowania przyszły w fazę korekty wcześniejszej aprecjacji.
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2015-04-13 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Po tygodniu, w którym uwaga była skupiona na publikacji minutes z ostatniego spotkania FOMC, w bieżącym tygodniu, banki centralne z innych regionów świata będą śledzone przez rynek. O ile rynek nie spodziewa się zmiany kosztu pieniądza w Polsce oraz Strefie Euro, to ciekawa może być sytuacja w Kanadzie.
Nietrwała korekta euro i funta

Nietrwała korekta euro i funta

2015-04-13 Komentarz poranny TMS Brokers
W całym tygodniu nie zabraknie rynkowych emocji, ale w poniedziałek – jak to często bywa – nie należy oczekiwać informacji będących w stanie wyznaczyć kierunek notowaniom. Biorąc pod uwagę silną aprecjację dolara z poprzedniego tygodnia, może otworzyć to drogę to korekcyjnego odbicia przecenionego euro i funta.
Tydzień z RPP i EBC

Tydzień z RPP i EBC

2015-04-13 Rynki o poranku
Ubiegły tydzień przyniósł pokaźne ruchy zarówno na rynku giełdowym, jak i walutowym. Zdecydowana większość parkietów mocno zyskiwała, a prawdziwym hitem były rynki wschodzące na czele z Chinami.
Chiny zarzewiem kolejnego kryzysu?

Chiny zarzewiem kolejnego kryzysu?

2015-04-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Euro pozostaje słabe przed środowym posiedzeniem banku centralnego. Pogłoski o chęci przeprowadzenia przedterminowych wyborów w Grecji nie służą umocnieniu pozycji wspólnej waluty. Osłabienie eksportu w Chinach niepokojącym sygnałem dla rynków wschodzących.
Na początek tygodnia nieoczekiwane dane z Chin.
Złoty słaby, złoty mocny

Złoty słaby, złoty mocny

2015-04-13 Raport poranny FMCM
Już poniżej 1,06: Nie można na razie powiedzieć, by linia 1,06 na eurodolarze została bardzo mocno i trwale przebita od góry, tym niemniej faktem jest, że trwają już zmagania z tym poziomem. Rynek optuje bardziej za dolarem niż za euro, a poważna korekta, rozwinięta w drugiej połowie marca i trwająca jeszcze przez pierwsze dni kwietnia – odchodzi do przeszłości.
Nikłe szanse na dalsze umocnienie złotego

Nikłe szanse na dalsze umocnienie złotego

2015-04-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Greckie banki będą miały szerszy dostęp do kapitału w ramach ratunkowej linii ELA, a MFW potwierdził, że dokonano spłaty części zadłużenia (450 mln euro). Informacje te wypchnęły indeksy strefy euro na nowe szczyty, ale nie uchroniły wspólnej waluty przed przeceną.
Rynki wschodzące na fali

Rynki wschodzące na fali

2015-04-10 Rynki o poranku
Dobra passa rynków giełdowych trwa. W ostatnich dniach na kolejne szczyty wspinają się zachodnioeuropejskie indeksy, jednak prawdziwym hitem inwestycyjnym są rynki wschodzące. Wczoraj pisaliśmy o szalonym tempie wzrostów na parkiecie w Hongkongu, ...