Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Taniejący dług i stabilny złoty
2015-02-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie polskiej waluty. Złoty kwotowany jest następująco: 4,1600 PLN za euro, 3,6680 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9645 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do 2,243% w przypadku obligacji 10-letnich.
Jeśli coś ma powstrzymać Fed przed podwyżkami…
2015-02-06 Komentarz tygodniowy TMS Brokers…to nie będzie to sytuacja na rynku pracy. Styczniowe dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniach bez wątpienia potwierdzają optymistyczną ocenę Fed w tym temacie (wyrażoną w komunikacie po ostatnim posiedzeniu) i utrzymują wysoko szanse na start podwyżek stóp procentowych w czerwcu.
Dolar króluje po rewelacyjnych danych z USA
2015-02-06 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersDzisiejszy dzień na rynkach finansowych zgodnie z oczekiwaniami można sprowadzić do kilku sekund po godz. 14:30. Wtedy właśnie poznaliśmy dane z rynku pracy w USA, który kolejny raz okazały się rewelacyjne. Para EURUSD spadła do poniżej 1,14. USDJPY wzrósł do powyżej 119, a USDPLN do 3,67.
Znakomite dane z USA
2015-02-06 Rynki po południuWydarzenie tygodnia już za nami. Mowa tu o publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy, które okazały się znakomite. I nie chodzi tu tylko od bieżące odczyty, ale także o rewizje poprzednich publikacji.
Podbijającym kurs euro brakuje sił
2015-02-06 Raport poranny FMCMW którą stronę pójdziemy? Na eurodolarze zmagają się teraz ze sobą rozmaite czynniki. Na rzecz słabszego euro przemawia np. perspektywa długotrwałej operacji QE w Strefie Euro, która to operacja ruszy już w marcu. Skup obligacji państwowych przez EBC, ...
Dolar słabszy przed „payrolls”
2015-02-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutOstatnie nieco słabsze odczyty makro – gorsze subindeksy zatrudnienia przy indeksach ISM, wzrost szacowanych przyszłych zwolnień przez Challengera, nieco niższe szacunki ADP – zdają się sugerować pewne rozczarowanie dzisiejszym odczytem Departamentu Pracy USA o godz. 14:30.
W tym wszystkim chodzi o pozycjonowanie
2015-02-06 Komentarz poranny TMS BrokersPodwyższona zmienność na rynkach surowcowych odbija się dużymi wahaniami na rynku walutowym, gdzie prym wiedzie dostosowywanie pozycji. Dolarowi amerykańskiemu szkodzą drożejące ropa naftowa i miedź, podczas gdy euro pozostaje pod wpływem spekulacji o popycie ze strony SNB. Dziś raport z rynku pracy USA.
Załamanie hrywny. Dane z rynku pracy przeciw USD?
2015-02-06 Poranny Szkic Walutowy AFSDramatyczna przecena hrywny pozostaje bez wpływu na złotego, który zachowuje się stabilnie. Po danych z rynku pracy w USA będzie podobne. Wzrost wartości wspólnej waluty na rynku międzynarodowym przełoży się na lekkie wzrosty EUR/PLN i dalsze spadki USD/PLN.
Wall Street wraca na plus, ważne dane dla dolara
2015-02-06 Rynki o porankuWczorajsza sesja za Oceanem przynosi kolejny dzień wzrostów, po jednodniowej przerwie. Główne przyczyny to dalsze odbicie cen ropy, aktywność w sektorze fuzji i przejęć, oraz dobre wyniki podane przez spółki. Po czwartkowej sesji, przy bieżącym roku ponownie można zapisać dodatnią stopę zwrotu.
Złoty stabilny, dług w dół
2015-02-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian na wycenie polskiej waluty. Złoty notowany jest następująco: 4,1660 PLN za euro, 3,6297 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9320 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,155% w przypadku papierów 10-letnich.
Dane z Niemiec, dane z USA
2015-02-06 Raport poranny FMCMJednak w górę? Dziś rano, około godziny 7:00, główna para walutowa (EUR/USD) rezyduje w okolicach 1,1465, a więc znów wysoko. Znów widać próby przebijania się wyżej i zwiększania wartości euro. A tymczasem przecież wcale nie została wygaszona kwestia ewentualnych kłopotów Grecji.
Renesans Europy
2015-02-05 Rynki po południuJednym z najciekawszych wydarzeń dzisiejszej sesji była publikacja prognoz gospodarczych przygotowanych przez Komisję Europejską. KE wyraźnie wierzy w odbicie na Starym Kontynencie i wymienia szereg czynników, które mają sprzyjać temu scenariuszowi.
Próba kontynuacji aprecjacji euro
2015-02-05 Raport popołudniowy FMCMZnów powyżej 1,14: Po wczorajszych informacjach na temat decyzji EBC o zamknięciu kurka z gotówką dla greckich banków (z uwagi na to, że przestano uznawać obligacje skarbowe Grecji za wiarygodne zabezpieczenie pożyczek) eurodolar znacznie obniżył lot, zdarzały się nawet zejścia do 1,1320 i niżej.
Powracają wahania nastrojów
2015-02-05 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersCzwartek był dniem mieszanych nastrojów na rynku walutowym. O poranku inwestorzy odczuwali awersję do ryzyka po wczorajszej decyzji EBC o nieuznawaniu greckich papierów skarbowych jako zabezpieczenie pożyczek na rynku międzybankowym.
Grecja odcięta od środków
2015-02-05 Wake Up CallZgodnie z przewidywaniami ekonomistów, podczas wczorajszego posiedzenia RPP podjęto decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Zdaniem prezesa NBP, istotny wpływ na przyszłość polityki monetarnej Polski będzie miało rozpoczęcie programu luzowania ilościowego w strefie euro.
Coraz trudniejsze negocjacje z Grecją
2015-02-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPowietrze z greckiego balona ulatuje dość szybko – jeszcze dwa dni temu inwestorzy byli zadowoleni faktem, że Grecy chcą rozmawiać o swoim zadłużeniu, nie zważając na fakt, że forsowane przez nich propozycje zostały przyjęte przez europejskich polityków z pewnym dystansem.
Grecja bez finansowania
2015-02-05 Rynki o porankuNotowania pary EURUSD stabilizują się w rejonie 1,1370 po wczorajszym silnym tąpnięciu spowodowanym notką EBC. Otóż Europejski Bank Centralny poinformował, że zaprzestaje uznawania greckich obligacji jako zabezpieczenie pożyczek dla greckich banków.
ECB 1 : Grecja 0
2015-02-05 Komentarz poranny TMS BrokersECB przykręciło kurek z tanim finansowaniem dla greckich banków, tym samym wywierając presję na rząd w Atenach, aby ten przystał na dotychczasowe warunki bailoutu. Euro jest słabsze, a pogorszenie sentymentu przychodzi razem z odwrotem na rynku ropy.
RPP zapowiada cięcie w marcu
2015-02-05 Poranny Szkic Walutowy AFSZłoty pozytywnie zareagował na decyzję o utrzymaniu stóp procentowych, ale nie utrzymał całości zysków do zakończenia sesji. Rada zaanonsowała bowiem spadek oprocentowania na kolejnym posiedzeniu. Potencjał aprecjacji rodzimej waluty w krótkim terminie jest ograniczony. Na rynku międzynarodowym euro może chwilowo tracić, ale z czasem silniej odreaguje.
Twarda gra EBC
2015-02-05 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersDzisiaj o poranku rynek znajduje się w momencie odzyskiwania równowagi po wczorajszych dość znaczących ruchach. Głównym tematem wczorajszego dnia był komunikat EBC o zaprzestaniu uznawania długu rządu Grecji jako zabezpieczenia pod transakcje, albowiem bank centralny nie jest pewny pozytywnego zakończenia negocjacji z Grecją.