Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Dzień kluczowych rozmów
2015-02-11 Poranny Szkic Walutowy AFSZłoty słabnie, a rynek EUR/PLN wysyła sygnał kontynuacji wzrostów w kierunku 4,2250. Wyprzedaż złotego postępuje w dzień ważnych rozmów politycznych. Dla Ukrainy są to kluczowe pertraktacje pokojowe, dla Grecji początek negocjacji na temat zmiany warunków pomocy finansowej.
Środek tygodnia – polityka, a nie dane makro
2015-02-11 Raport poranny FMCMCo z Grecją, co z Ukrainą? Dzisiejsze kalendarium makroekonomiczne nie obfituje w publikacje, które miałyby znaczący wpływ na eurodolara (napływać będą dane raczej z takich państw jak Turcja czy Węgry). Rynek walutowy jest przede wszystkim nastawiony na wszelkie informacje dotyczące Grecji i napięć pomiędzy tamtejszym rządem a Brukselą i Niemcami.
Złoty słabszy, inwestorzy śledzą doniesienia z Grecji
2015-02-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację złotego po dwóch sesjach spadków. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1937 PLN za euro, 3,7076 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9990 PLN względem franka szwajcarskiego. \
Grecja i ropa sterują rynkiem
2015-02-10 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersDzisiaj do najbardziej zmiennych walut z pewnością należały euro i jen. Wahania nastrojów wśród inwestorów spowodowane niepewnością co do rozmów z Grecją przełożyły się także na wahania indeksów giełdowych.
Kompromis w sprawie Grecji?
2015-02-10 Rynki po południuTemat Grecji ponownie pojawił się dziś na tapecie wraz z rynkowymi plotkami odnośnie możliwego porozumienia, które mają charakter nieoficjalny. Oficjalnego charakteru będą mogły nabrać dopiero jutro, gdy spotkają się ministrowie finansów strefy euro.
Chińskie wpływy
2015-02-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutDzisiaj rano najczęściej cytowanym wydarzeniem jest inflacja w Chinach, która wpisuje się w globalną tendencję do niskich odczytów. I tak dane za styczeń wskazały na wyhamowanie wskaźnika CPI do 0,8 proc. r/r z 1,5 proc. r/r w grudniu.
Pomost donikąd
2015-02-10 Komentarz poranny TMS BrokersW obliczu ubogiego kalendarium danych makro na pierwszym planie pozostaje przyszłość programu ratunkowego Grecji, choć wciąż z niewielkim wpływem na euro. W Chinach gorsze dane to dobre dane, co wspiera AUD.
Słabość dolara
2015-02-10 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersSesja azjatycka przyniosła umocnienie tamtejszych walut – na rynku wyraźnie zyskują australijski i nowozelandzki dolar. Wzrost tych walut wynosi obecnie nieco pond 0,3% i to najpewniej efekt niskiego odczytu inflacji w Chinach, ...
Złoty koryguje
2015-02-10 Poranny Szkic Walutowy AFSZłoty koryguje wcześniejszy wzrost wartości wobec wzrostu napięcia na Ukrainie oraz niepewnej sytuacji dotyczącej przyszłości Grecji w strefie euro. Ciążyć na walucie mogą również rosnące oczekiwania na głębsze niż 25 pb. cięcie oprocentowania w marcu. Zakładamy, że przez najbliższe kilka sesji kurs EUR/PLN pozostanie poniżej 4,20.
Złoty i dług pod presją, Ukraina i Grecja w centrum uwagi
2015-02-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym lekkim osłabieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1820 PLN za euro, 3,6878 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,9941 PLN względem franka szwajcarskiego.
W tej atmosferze euro nie ma sił
2015-02-10 Raport poranny FMCMPoranek na głównej parze: Na razie sprawdza się nasze założenie, że przynajmniej pierwsze dni tego tygodnia nie spowodują na EUR/USD klarownego wyjścia ponad obszar wahań uformowany w tygodniu minionym – ale że jednocześnie ciężko będzie prowadzić aprecjację euro choćby i w zakresie tejże konsolidacji.
FxCuffs 2015 - Największe wydarzenie Forex w Polsce
2015-02-09 Zaproszenie na wydarzenie FxCuffs 2015Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w serii merytorycznych wykładów prowadzonych przez doskonale znane postaci polskiego i zagranicznego rynku Fx – trenerów oraz inwestorów z ogromnym doświadczeniem. Konferencja to niepowtarzalna okazja bezpośredniego kontaktu z ekspertami rynku walutowego.
Grecja straszy, ale na rynku spokojnie
2015-02-09 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersDzisiejszy dzień na rynku walutowym może nie był tak ciekawy jak ostatni piątek, co związane było z brakiem publikacji ważnych danych makroekonomicznych, jednak inwestorzy nie mogli narzekać na zmienność. Tracił przede wszystkim dolar, który zyskiwał jednak wobec najważniejszych walut EM naszego regionu.
Dzień pod znakiem słabszej złotówki
2015-02-09 Raport popołudniowy FMCMCo z główną parą? Choć zasadniczo nadal podtrzymujemy ostrożny pogląd, w myśl którego przynajmniej do czwartku, a może i piątku, nie dojdzie do zdecydowanego, gwałtownego przełomu na EUR/USD, to jednak dość jasne są sygnały, że o klarowne wzrosty, choćby do 1,1470 czy nawet 1,1360 – 1,1380 – będzie trudno.
Nerwowy poniedziałek
2015-02-09 Rynki po południuPoczątek tygodnia przynosi wyraźny wzrost awersji do ryzyka, przede wszystkim za sprawą Grecji. Ateny nie chcą przyjmować kolejnych pakietów pomocowych, bo to wiąże się z kolejnymi warunkami do spełnienia.
Grecka gra
2015-02-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutWystąpienie szefa Syrizy w greckim parlamencie w niedzielę musiało być emocjonalne – nawet, jeżeli przedstawiciele Tsiprasa dają do zrozumienia zachodnim dyplomatom, że szukają pewnej formy porozumienia, ...
Ograniczona zmienność
2015-02-09 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersDzisiejszy dzień zaczął się od umocnienia walut skandynawskich. Korony szwedzka i norweska zyskiwały w stosunku do wszystkich walut G10 ze względu na otwarcie notowań ropy znacząco powyżej piątkowego zamknięcia. Niemniej, notowania ropy obecnie zniżkują i wraz z nim maleje zwyżka skandynawskich walut.
Czerwień na giełdach
2015-02-09 Rynki o porankuPo piątkowych znakomitych danych z amerykańskiego rynku pracy dzisiejszy poranek nie przynosi kontynuacji trendu umacniającego amerykańską walutę. Indeks dolara traci w tym momencie -0,27%.
Rekord o niechlubnych podstawach
2015-02-09 Komentarz poranny TMS BrokersMimo rekordowej nadwyżki handlowej Chin, szczegółowe dane mają negatywny wydźwięk i są ciosem dla pozytywnego sentymentu zbudowanego przed weekendem przez bardzo dobry raport z rynku pracy USA. Przy Grecji idącej na noże z troiką nastroje na rynku na początku tygodnia mogą pozostać minorowe.
Rozdanie kart na nowy tydzień
2015-02-09 Raport poranny FMCMBlokada ruchów zwyżkowych? Piątkowe maksima na parze EUR/USD wypadły powyżej 1,1470, ale zdarzały się też zejścia dużo niżej, nawet do wsparcia na 1,1225, choć zamknięcie nie nastąpiło tak nisko. W każdym razie nowy tydzień rozpoczynamy na 1,1320, czyli w obszarze ubiegłotygodniowych wahań.