Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2015-04-13 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Po tygodniu, w którym uwaga była skupiona na publikacji minutes z ostatniego spotkania FOMC, w bieżącym tygodniu, banki centralne z innych regionów świata będą śledzone przez rynek. O ile rynek nie spodziewa się zmiany kosztu pieniądza w Polsce oraz Strefie Euro, to ciekawa może być sytuacja w Kanadzie.
Nietrwała korekta euro i funta

Nietrwała korekta euro i funta

2015-04-13 Komentarz poranny TMS Brokers
W całym tygodniu nie zabraknie rynkowych emocji, ale w poniedziałek – jak to często bywa – nie należy oczekiwać informacji będących w stanie wyznaczyć kierunek notowaniom. Biorąc pod uwagę silną aprecjację dolara z poprzedniego tygodnia, może otworzyć to drogę to korekcyjnego odbicia przecenionego euro i funta.

Tydzień z RPP i EBC

Tydzień z RPP i EBC

2015-04-13 Rynki o poranku
Ubiegły tydzień przyniósł pokaźne ruchy zarówno na rynku giełdowym, jak i walutowym. Zdecydowana większość parkietów mocno zyskiwała, a prawdziwym hitem były rynki wschodzące na czele z Chinami.
Chiny zarzewiem kolejnego kryzysu?

Chiny zarzewiem kolejnego kryzysu?

2015-04-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Euro pozostaje słabe przed środowym posiedzeniem banku centralnego. Pogłoski o chęci przeprowadzenia przedterminowych wyborów w Grecji nie służą umocnieniu pozycji wspólnej waluty. Osłabienie eksportu w Chinach niepokojącym sygnałem dla rynków wschodzących.
Na początek tygodnia nieoczekiwane dane z Chin.
Złoty słaby, złoty mocny

Złoty słaby, złoty mocny

2015-04-13 Raport poranny FMCM
Już poniżej 1,06: Nie można na razie powiedzieć, by linia 1,06 na eurodolarze została bardzo mocno i trwale przebita od góry, tym niemniej faktem jest, że trwają już zmagania z tym poziomem. Rynek optuje bardziej za dolarem niż za euro, a poważna korekta, rozwinięta w drugiej połowie marca i trwająca jeszcze przez pierwsze dni kwietnia – odchodzi do przeszłości.
Nikłe szanse na dalsze umocnienie złotego

Nikłe szanse na dalsze umocnienie złotego

2015-04-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Greckie banki będą miały szerszy dostęp do kapitału w ramach ratunkowej linii ELA, a MFW potwierdził, że dokonano spłaty części zadłużenia (450 mln euro). Informacje te wypchnęły indeksy strefy euro na nowe szczyty, ale nie uchroniły wspólnej waluty przed przeceną.
Rynki wschodzące na fali

Rynki wschodzące na fali

2015-04-10 Rynki o poranku
Dobra passa rynków giełdowych trwa. W ostatnich dniach na kolejne szczyty wspinają się zachodnioeuropejskie indeksy, jednak prawdziwym hitem inwestycyjnym są rynki wschodzące. Wczoraj pisaliśmy o szalonym tempie wzrostów na parkiecie w Hongkongu, ...
Zobowiązanie Grecji dotrzymane, pustki w kasie państwa

Zobowiązanie Grecji dotrzymane, pustki w kasie państwa

2015-04-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pierwsze ze zobowiązań, które czeka rząd w Atenach w kwietniu zostało zaspokojone. Niepewność związana z Grecją wciąż się jednak utrzymuje. I ciąży na wspólnej walucie, która jest najtańsza do dolara od posiedzenia Fed 18 marca. Złoty słabszy, ale test 4,0 na EUR/PLN wciąż możliwy. Trwałe złamanie psychologicznej bariery mało realne.
Wyhamowanie spadków EUR/PLN przy 4,00 PLN

Wyhamowanie spadków EUR/PLN przy 4,00 PLN

2015-04-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi dalsze lekkie osłabienie polskiej waluty po tym jak podczas wczorajszej sesji złoty nie zdołał trwale przebić bariery 4,00 PLN za euro. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0246 PLN za euro, 3,7704 PLN wobec dolara amerykańskiego, ...
Tym razem złoty stracił

Tym razem złoty stracił

2015-04-10 Raport poranny FMCM
Eurodolar coraz niżej: Ogólnie rzecz biorąc, w naszej optyce od dawna podkreślaliśmy, że to, co było widać na głównej parze w drugiej połowie marca i po części na początku kwietnia, to tylko korekta w obrębie zasadniczego trendu.
Euro konsekwentnie w dół

Euro konsekwentnie w dół

2015-04-09 Popołudniowy raport walutowy DM BOŚ
Rynek ma coraz większe wątpliwości, czy grecki rząd zdoła do przyszłego wtorku tak zmodyfikować propozycje reform (w tym dołożyć nowe), aby całość mogła być przedmiotem do rzeczowej dyskusji z Eurogrupą i fundamentem nowego porozumienia (oczekuje się, że będzie zawarte 24 kwietnia na spotkaniu Eurogrupy w łotewskiej Rydze).
Protokół FOMC ratuje USD

Protokół FOMC ratuje USD

2015-04-09 Komentarz walutowy Saxo Bank
Opublikowany wczoraj protokół z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku okazał się znacznie bardziej agresywny, niż przewidywał rynek. Na posiedzeniu szeroko omawiano kwestię podwyżki stóp przez Fed już w czerwcu – scenariusz, który rynek przestał brać pod uwagę jeszcze przed tym posiedzeniem.
Grecja bez pieniędzy z Rosji – spłaci MFW?

Grecja bez pieniędzy z Rosji – spłaci MFW?

2015-04-09 Poranny Szkic walutowy AFS
O terminie pierwszej podwyżki stóp procentowych w USA zdecydują napływające na bieżąco dane makroekonomiczne. Opinie przedstawicieli banku centralnego sytuują pierwszy ruch od czerwca br. do początków 2016 r.
FOMC nie zrezygnował z pomysłu podwyżki w czerwcu

FOMC nie zrezygnował z pomysłu podwyżki w czerwcu

2015-04-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Najważniejszy wniosek, jaki można wyciągnąć z marcowego protokołu FOMC, to że w komitecie w dalszym ciągu żywy jest pomysł rozpoczęcia podwyżek stóp procentowych jeszcze w czerwcu. Z poziomu nastawienia rynku FX stwierdzenie to jest jastrzębie i wspiera USD, ...
Euro po cztery

Euro po cztery

2015-04-09 Raport poranny FMCM
Po protokole FOMC: Dość ciekawe jest to, że rynek eurodolarowy schodzi na południe po publikacji tzw. minutes FOMC, czyli Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Umacnia się więc dolar, choć z zapisków wynika, że co prawda część członków Komitetu chciała podwyżki stóp w USA już w czerwcu – ale byli i tacy ...
Złoty mocny – ale jaką siłą?

Złoty mocny – ale jaką siłą?

2015-04-09 Raport popołudniowy FMCM
Na eurodolarze raczej dolar: Nie słychać, by wątek grecki został albo całkowicie zamknięty, albo eskalował nagłym, potężnym napięciem, choć cały czas pobrzmiewa on w tle, a ważne daty to 9 kwietnia (czyli jutro, kiedy ma nastapić spłata raty pożyczki zaciągniętej przez Ateny w MFW) i 24 kwietnia (spotkanie ministrów finansów Strefy Euro).
Euro po 4 zł możliwe jeszcze w tym tygodniu

Euro po 4 zł możliwe jeszcze w tym tygodniu

2015-04-08 Poranny komentarz walutowy
Polski złoty kontynuuje swój rajd zmierzając prosto w kierunku poziomu 4,00 w przypadku pary EURPLN. W przypadku całego rynku walutowego trwa generalnie odwrót od amerykańskiego dolara, silnie zyskują waluty EM.
Powrót do punktu wyjścia

Powrót do punktu wyjścia

2015-04-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Inwestorzy nie potrafią się długo gniewać na USD i po piątkowej przecenie w reakcji na słaby NFP nie ma już śladu. Dziś protokół z marcowego posiedzenia FOMC będzie w centrum uwagi, ale ryzyko rozczarowania jest niewielkie.
Złoty najmocniejszy do euro od 2012r.

Złoty najmocniejszy do euro od 2012r.

2015-04-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0425 PLN za euro, 3,7249 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8637 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,5252 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolarowe zmagania trwają

Eurodolarowe zmagania trwają

2015-04-08 Raport poranny FMCM
Co w kalendarium? Z punktu widzenia tego, co dzieje się na głównej parze walutowej – i parach z nią związanych, jak EUR/PLN czy przede wszystkim USD/PLN – istotne będą dziś dwa odczyty makro. Otóż o 8:00 poznamy dynamikę zamówień w niemieckim przemyśle (za luty), zaś o 11:00 dynamikę lutowej sprzedaży detalicznej w Strefie Euro.