Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

EBC przyspieszy zakupy, euro przecenione

EBC przyspieszy zakupy, euro przecenione

2015-05-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Euro przecenione po zapowiedzi zwiększenia zakupów w ramach programu QE EBC, by zmniejszyć je podczas wakacyjnego handlu ze zmniejszoną płynnością na rynkach obligacji. Dobre ceny do odnowienia długich pozycji we wspólnej walucie. Złoty też w najbliższych dniach straci do euro, będzie stabilny do dolara.
Oczekuj nieoczekiwanego

Oczekuj nieoczekiwanego

2015-05-20 Komentarz poranny TMS Brokers
W ciągu ostatnich 24 godzin EUR/USD został solidnie ściągnięty na poziomy niewidziane od dwóch tygodni w reakcji na nieoczekiwane komentarze z ECB oraz ożywienie popytu na USD. Wygląda na to, że spośród trzech powodów, które stały za kwietniową korekta eurodolara, pierwszy właśnie się kruszy.

Złoty mocniejszy do EUR i słabszy do USD

Złoty mocniejszy do EUR i słabszy do USD

2015-05-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszej lekkiej przecenie na większości zestawień. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0500 PLN za euro, 3,6368 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8827 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,6401 PLN względem funta szterlinga.
Dolar wraca do łask

Dolar wraca do łask

2015-05-19 Rynki po południu
Dolar wraca do łask inwestorów po ostatniej korekcie, a rynek ponownie wierzy w szybsze podwyżki za oceanem po dzisiejszej publikacji danych z rynku nieruchomości. Koszyk dolara mierzony indeksem publikowanym przez agencję Bloomberg zyskuje dziś ponad 1%, a siłę amerykańskiej waluty widać na całym rynku.
Czy to już?

Czy to już?

2015-05-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Zwyczajowo nudny poniedziałek okazał się dość żywy z przebudzeniem popytu na USD ramię w ramię z przeceną na amerykańskim rynku długu. Odbicie na parach dolarowych zapala żółte światło ostrzegawcze ze strony analizy technicznej, ale inne znaki przestrzegają przed pochopnymi wnioskami.
Większa zmienność na rynkach, znowu straszy Grecja

Większa zmienność na rynkach, znowu straszy Grecja

2015-05-19 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty słabszy w reakcji na falę ucieczki do dolara. Sygnały dalszego osłabienia polskiej waluty uaktywnione. Nadal niepewna sytuacja wokół Grecji. Sesja z całą serią istotnych odczytów z gospodarek.
Grecja waży na nastrojach, również na PLN

Grecja waży na nastrojach, również na PLN

2015-05-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym osłabieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0744 PLN za euro, 3,6014 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8858 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6372 PLN w relacji do funta szterlinga.
Szwecja może złagodzić politykę monetarną

Szwecja może złagodzić politykę monetarną

2015-05-18 Poranny komentarz walutowy
Dzisiaj o 13 odbędzie się spotkanie zarządu Szwedzkiego Banku Narodowego. W oficjalnej agendzie nie ma zagadnień polityki monetarnej, jednakże w przeszłości Bank udowodnił już, że jest w stanie podejmować decyzje dotyczące polityki monetarnej na takich dodatkowych spotkaniach.
Tydzień z bankowością centralną i PMI

Tydzień z bankowością centralną i PMI

2015-05-18 Rynki o poranku
Pierwsze dwa tygodnie miesiąca to tradycyjnie okres intensywnej publikacji danych makroekonomicznych. Druga połowa zazwyczaj jest pod tym względem nieco mniej ciekawa, ale to nie oznacza, że na rynku nie będzie się wiele działo.
Złoty znajduje wsparcie w danych z gospodarki

Złoty znajduje wsparcie w danych z gospodarki

2015-05-18 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty mocniejszy po bardzo dobrych odczytach z gospodarki, ale wiele już nie zyska. Euro w ofensywie. Kurs EUR/USD zbliża się do docelowego poziomu 1,15. Dziś sesja bez istotniejszych publikacji. Najważniejsze wydarzenia tygodnia to minutes Fed, wystąpienie publiczne J. Yellen oraz wstępne odczyty indeksów PMI.
Mocne dane powodem zwyżki na PLN

Mocne dane powodem zwyżki na PLN

2015-05-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi poranną kontynuację umocnienia złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0440 PLN za euro, 3,5423 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8472 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5442 PLN w relacji do funta szterlinga.
W tym tygodniu Ifo i ZEW

W tym tygodniu Ifo i ZEW

2015-05-18 Raport poranny FMCM
Czy eurodolar się utrzyma? W poniedziałek rano eurodolar jest w okolicach 1,1435 – to wartość nieco niższa niż notowane pod koniec ubiegłego tygodnia szczyty przy 1,1465. Taki ruch jest naturalny, w gruncie rzeczy nie zdziwiłoby nas nawet lekkie osunięcie się dziś głównej pary, na zasadzie technicznej korekty i realizacji zysków, nawet i do 1,1380.
Ciężki tydzień dla dolara

Ciężki tydzień dla dolara

2015-05-15 Popołudniowy komentarz walutowy
Mijający tydzień okazał się ciężki dla amerykańskiego dolara na rynku walutowym. EURUD w ubiegłym tygodniu zamknął się nieznacznej poniżej 1,12 a aktualnie główna para walutowa jest już powyżej 1,14.
Dolar stracił po słabych danych

Dolar stracił po słabych danych

2015-05-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wszystkie publikowane dzisiaj odczyty z USA były rozczarowujące. Trudno tu, zatem o przypadek. Produkcja przemysłowa spadła w kwietniu o 0,3 proc. m/m, a indeks nastrojów konsumenckich w połowie maja zjechał do 88,6 pkt. z 95,9 pkt. w kwietniu. Z kolei odbicie regionalnego New York FED Mfg było niewielkie, bo do 3,09 pkt. w maju wobec szacowanych 5 pkt.
Taktyczny odwrót we mgle

Taktyczny odwrót we mgle

2015-05-15 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kontynuowana słabość w danych z USA w drugim kwartale gwałtownie złamała popularne strategie z pierwszego kwartału – długa pozycja w USD, krótka w surowcach przemysłowych, długa w indeksach akcji.
Kilka punktów zapalnych dla dolara

Kilka punktów zapalnych dla dolara

2015-05-15 Poranny komentarz walutowy
Poranek na rynku walutowym dostarczył niemało zmienności. Najważniejsze wiadomości z sesji azjatyckiej to wypowiedź szefa Banku Japonii, Haruhiko Kurody, oraz informacji od spółki Fonterra. Prezes BoJ podtrzymał rynki w przekonaniu, ...
Gdy ECB nie ma, inwestorzy harcują

Gdy ECB nie ma, inwestorzy harcują

2015-05-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Jeśli inwestorzy są na tyle pewni, że ryzyko przewlekłej deflacji nie grozi strefie euro i QE z ECB nie będzie tak długoterminowym ciężarem dla euro, nie powinni panicznie reagować na oznaki gołębiości ze strony prezesa ECB Draghiego. A jednak wczorajsza huśtawka na EUR/USD zdaje się potwierdzać tezę, że zachowanie rynków w ostatnich tygodniach jest skutkiem przereagowania.
Lekkie umocnienie PLN, dane dot. PKB w kalendarzu

Lekkie umocnienie PLN, dane dot. PKB w kalendarzu

2015-05-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowa, poranna sesja na rynku walutowym przynosi próbę kontynuacji umocnienia złotego na bazie słabego dolara oraz stabilizacji cen długu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0660 PLN za euro, 3,5652 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9001 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,6151 PLN wobec funta szterlinga.
Eurodolar czeka na dane z USA

Eurodolar czeka na dane z USA

2015-05-15 Raport poranny FMCM
Przy 1,14: Zgodnie z naszymi założeniami, przebijanie poziomu 1,14 przebiega jednak z pewnymi problemami. Wczorajsza publikacja z USA na temat wniosków o zasiłek poskutkowała nawet korektą mniej więcej w okolice lokalnego wsparcia (do 1,1344), ...
Dane z USA nie przekonują…

Dane z USA nie przekonują…

2015-05-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
… do tego, aby znów cieplej spojrzeć na dolara. Wprawdzie cotygodniowe bezrobocie pozostaje niskie (odczyt wyniósł 264 tys. wobec 265 tys. przed tygodniem), to jednak już dane nt. inflacji w cenach producentów zaskakują negatywnie. W kwietniu mamy nieoczekiwany spadek o 0,4 proc. m/m, słabo wygląda to także w ujęciu bazowym (-0,2 proc. m/m).